Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Téměř každé dítě v prvním roce života se objeví na tvářích červené tečky, které svědí a svědí. To je důvod pro kontaktování specialisty, rodiče by neměli mlátit a ignorovat problém. Zčervenání na tvářích u kojenců se stává prvním příznakem diatézy, která musí být léčena.

Co je to diatéza?

To je jeden z projevů dermatitidy, který je důsledkem vlivu vnějších precipitačních faktorů. Lékaři přisuzují nemoc alergickým reakcím, které jsou zvláště důležité při zavádění prvních doplňkových potravin. V dřívějším věku předchází kožní erupce zvláštnostem ženské výživy během laktace. Ve skutečnosti je diatéza reakcí na alergen, který vstoupil do těla malého dítěte. Není-li provokativní faktor vyloučen z života dítěte, může být onemocnění komplikováno jinou formou dermatitidy a stane se chronickým onemocněním.

Jak to vypadá

Alergie na tvářích u dítěte jsou doprovázeny charakteristickými vyrážkami na kůži. Jedná se o malé bubliny s tekutým obsahem, které mají tendenci prasknout, když jsou česány. Kromě toho, diatéza vypadá jako vyrážka pleny a zarudnutí horní vrstvy epidermis, náchylné k odlupování a zvýšené otoky kůže. Tento změněný vzhled tváří je těžké si nevšimnout, čím více se dítě chová podrážděně a extrémně agresivně, potřebuje léčbu.

Jak dlouho trvá diatéza?

Charakteristická alergická reakce je dočasná, nicméně předpovídání klinického výsledku je problematické. Jak brzy zmizí diatéza u dětí, je známa pouze rodičům, jejichž úkolem je eliminovat alergen ze života dítěte, dodržovat všechny lékařské předpisy a nemění nebo nenarušuje režim intenzivní péče. Obecně, vyrážka přestane svědění po dobu 3-5 dnů, zcela zmizí z povrchu tváří - do 7. dne. Hlavní je zjistit, jakou diagnózou na tvářích dítěte může způsobit laboratoř - léčba dítěte by měla být zahájena včas.

Co je nebezpečné

S včasnou léčbou toto onemocnění není nebezpečné pro zdraví, avšak v případě, že nejsou k dispozici opatření krizové reakce, je upravena z atopické dermatitidy na ekzém na těle. Odpověď na otázku je diatéza v dítěti, která je určitě kladná, je nebezpečná a každá matka by si toho měla být vědoma. Vzhledem k tomu, že dítě má silný pocit svědění, chová se podrážděně, nespí dobře, jí málo a při česání je schopno nést infekci do dermis s následným hnisáním.

Po zaschnutí rány na kůži se vytvoří kůra, kterou se dítě snaží odtrhnout. Nedoporučuje se to dělat, protože některé jizvy mohou zůstat. V přítomnosti diatézy na tvářích by rodiče měli pochopit, že tělo dítěte je náchylné k alergickým reakcím a s věkem se tento klinický obraz nemusí měnit. Klinický výsledek a léčba závisí na tom, že se v konkrétním případě zhoršil typ diatézy.

Druhy diatézy

Specifické symptomy tohoto onemocnění jsou každému rodiči dobře známy, ale je žádoucí stanovit typy diathesis společně se svým lékařem po komplexním vyšetření v nemocnici. Možný klinický výsledek diathesis závisí na tomto, protože správně diagnostikovaná diagnóza je už polovina zotavení. Pediatri tak nabízejí tuto klasifikaci:

 1. Exsudativní diatéza (alergická). Vyskytuje se v důsledku nedostatečné produkce trávicích enzymů, což snižuje ochrannou funkci střeva v prvním roce života.
 2. Hypoplastická diatéza na tvářích. Onemocnění je vzácné, doprovázené poškozením kardiovaskulárních a endokrinních systémů.
 3. Neuro-artritická diatéza. Nemoc postupuje velmi vzácně, doprovázená obezitou, křečemi a nočními můrami.

Alergické

Pokud se toxická látka dostala do těla dítěte, je možné, že se v krátké době objeví na těle charakteristické vyrážky. Alergická diatéza u dětí charakterizuje požití potravinových alergenů do zažívacího traktu, které způsobují tolik intestinální motility jako malá vyrážka s trvalým svědivým efektem. Nejedná se pouze o důsledek špatné výživy matky a dítěte, ale také důsledek nedodržování pravidel osobní hygieny dítěte. S náchylností k takové mateřské nemoci musí být rodiče přísní a zodpovědní za dietu dítěte.

Způsobuje diatézu

S pravidelnou konzumací alergenů v denní stravě byste se neměli divit, proč se na kůži objevila diatéza. U dospělých se tento zdravotní problém stává extrémně vzácným a u dětí se vyvíjí velmi často, zvláště v raném věku. Pediatři identifikují hlavní příčiny diatézy, kterým by se rodiče měli vyhnout všemi možnými způsoby. To je:

 • potravinové vlastnosti (je důležité vyhnout se spotřebě výrobků s alergenními vlastnostmi);
 • špatný denní režim;
 • oslabená imunita;
 • častá infekční onemocnění;
 • příjem léků;
 • špatný vstup prvního krmení;
 • syntetické spodní prádlo a ložní prádlo;
 • genetická predispozice;
 • suchý vzduch v dětském pokoji.

U kojenců

Nejčastěji tento problém čelí mladým matkám se zavedením prvních doplňkových potravin. K alergické reakci dochází, pokud dojde k porušení diety, například u některých druhů šťáv nebo vaječného žloutku. Zpočátku by proto měly všechny nové složky potravin vstoupit do žaludku dětí v minimálním množství a jejich porce by měly být postupně zvyšovány. Je důležité pečlivě sledovat reakci těla dítěte. Další příčiny diatézy u kojenců jsou syntetické spodní prádlo a ložní prádlo, vlhký nebo suchý vzduch v dětském pokoji.

Může se ze směsi objevit diatéza

Pokud je dítě na umělém krmení, je možné, že vzhled skvrn na kůži je spojen s volbou směsi. Takový nákup by neměl být neautorizovaný, musíte se nejprve poradit s okresním pediatrem. Diagnóza ze směsi se objeví, pokud navrhovaná kompozice obsahuje zjevně alergické složky. Je přísně zakázáno užívat takové jídlo, jinak bude v budoucnu dlouhá terapeutická strava. Rady pro mladé mumie: tak dlouho, jak je to možné, krmte své drobky mateřským mlékem, které je nevyčerpatelným zdrojem vitamínů.

Léčba diatézy na tvářích u dítěte

První věc, kterou je malý pacient povinen dát dietu, aby určil povahu alergenu. Poté, co je důležité nedotýkat se tak, že se diatéza na obličeji dítěte nezhorší a klinický obraz se nezhorší. Je užitečné se podívat na převod Dr. Komarovského na dané téma, abychom pochopili a rozpoznali absenci globálního zdravotního problému. Účinná léčba diatézy na tvářích dítěte vyžaduje komplexní přístup, který zahrnuje dietu, správný režim dne a použití jednotlivých léků k odstranění alarmujících symptomů.

U kojenců

Během patologického procesu se pacient chová nervózně. S otázkou, jak vyléčit diatézu u dítěte na tvářích, je lepší kontaktovat svého lékaře individuálně. Není třeba spěchat s užíváním léků, pro začátek se doporučuje vyzkoušet obecné tipy a alternativní metody, které nejsou v praxi méně produktivní. V tomto případě je léčba diatézy u kojenců šetrná a co nejbezpečnější. Zde jsou některé dobré možnosti pro každý den:

 1. Do vaničky nalijte vroucí vodu, ale dítě se umyjte ve vodě při pokojové teplotě. Přidejte odvar ze série, lopuch, heřmánek, abyste zklidnili nervový systém. Taková vodní procedura bude přínosná.
 2. Před odchodem do postele se ujistěte, že je dětský pokoj větrán a drobky z podestýlky by měly být vybírány výhradně z přírodních materiálů. Totéž platí pro oblečení, ve kterých dítě tráví většinu dne.
 3. Zahrnout do denní stravy pouze hypoalergenní produkty, které jsou užitečné pro systémové trávení a celkovou pohodu. Při léčbě návnady vstupujte na doporučení okresního pediatra.

Mast

Před použitím tohoto léčivého přípravku je důležité se ujistit, že alergická reakce na jeho syntetické nebo rostlinné složky v těle dítěte je zcela nepřítomná. V opačném případě se může stát, že terapeutický účinek není pozorován, ale zdravotní problém je jen zhoršován. Základem intenzivní terapie je správně zvolený krém nebo mast pro diatézu u kojenců, která by měla být používána, dokud nezmizí alarmující příznaky. Zde je návod, jak lépe rozmazat diatézu na tvářích dítěte:

 • Sudocrem;
 • Bepanten;
 • Doxepin;
 • Sinekwan;
 • Elokom-S;
 • Afloderm;
 • Advantan;
 • zinková mast;
 • dehtový dehet;
 • Tetracyklin.

Tato ošetřovací činidla by měla být používána externě, nanesena na dříve promytou a vyčištěnou pokožku tenkou vrstvou. Je žádoucí potřít postižené oblasti přípravkem po dobu několika minut, aby se léčivo absorbovalo. Neopírejte je po vodě, neaplikujte na něj obvazy. Nepříjemné pocity z aplikace zcela chybí, ale terapeutický účinek přichází okamžitě. Lékaři dávají měsíc na plné uzdravení, ve skutečnosti je pozitivní dynamika pozorována mnohem dříve.

Bepanten

Jedná se o léčivý přípravek nové generace, který lze použít pro léčebné účely od prvních dnů života. Během diatézy u novorozenců Bepanten odstraňuje nepříjemné svědění a zarudnutí v nejkratším možném čase a zanechává takové nepříjemné pocity ve vzdálené minulosti. Působí lépe než jakékoli infuze a bylinky, charakterizované hypoalergenní kompozicí. Je tedy nutné mazat problémové oblasti tenkou vrstvou a další den už nebude. Toto je nejvíce obyčejná a populární volba mezi masy, jak k léčbě diatéze na tvářích u dětí.

Léčba lidových prostředků diathesis

Použití metod alternativní medicíny také není zakázáno, zejména proto, že riziko vedlejších účinků na kůži je minimální. Většina rodičů si vybere koupele ze série a heřmánku, ale mnoho odvarů a nálevů je účinné, když se užívají orálně. Efektivní recepty pro produktivní léčbu lidových léčebných postupů jsou uvedeny níže:

 1. Stonek 10 bobkových listů v 1 litru vroucí vody, trvejte na noci. Dejte dítěti pít 1 polévková lžíce. Já až třikrát denně.
 2. Drcené a sušené pampelišky kořen v množství 2 lžíce. Já nalít vařící vodu, trvají na tom, dát dítěti na prázdný žaludek 1 lžička třikrát denně.

Video

Recenze

Veronica, 31 let

Během těhotenství se na těle objevila vyrážka a dítě se narodilo s diatézou. Od toho dne uplynuly tři roky a sklon k alergickým reakcím je stále přítomen. Nejprve se objeví malé tečky, které se otevřou a začnou se nejprve navlhčit a pak vyschnout. Léčíme hormonální mastí, dočasně pomáhá. Doporučuji Ekol-S.

Alina, 33 let

Jak vyléčit diatézu u dítěte na tvářích, doporučil mi místní lékař. Za prvé, sbírat vaječné skořápky, můj, pak úplně suché a rozemlet na mouku pomocí mlýnek na kávu. Dávám dítě na léčbu 1 lžička. prášek, který jsem zředil citronovou šťávou. Přípravek není příliš příjemný na chuť, ale hodně pomáhá při kožních vyrážkách. Dává vitamíny.

Inna, 26 let

Pomohl nám krém Bepantin. Nevěřím lidovému lékařství, ale zkusil jsem tento lék na mém dítěti. Ihned, zánět tváří prochází, kůže se stává bledou a hladkou, nejsou žádné stížnosti na svědění a pálení. Jediný domácí postup nebude stačit, je žádoucí absolvovat celý zdravotní kurz, ale tak odmítnout všechny možné alergeny v potravinách.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: