Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Děti často žádají rodiče, aby měli zvířata. Zpravidla je ve věku 5 let vášnivá touha po tom, aby se v domě objevil pes nebo kočka. V sparing případech se jedná o morče, křečka. Rodiče považují vzhled zvířete za nekonečný zdroj problémů: i za křečka budete muset vyčistit, co říci o kočce nebo psovi. Správný výběr domácího mazlíčka pro děti odstraní mnoho obav a umožní celé rodině užívat si domácího mazlíčka.

Domácí zvířata a vývoj dětí

Vzhled zvířete je významný pro vývoj dítěte. Přítomnost zvířat v domě přinese pohodlí a teplo, a dokonce i malý člen rodiny se stane zodpovědným, přispěje k jeho vlastní organizaci a kázni. Pochopení toho, že před ním je živý tvor, který má potřeby, potřebu péče, pozornosti, změní postoj dítěte ke zvířatům a světu jako celku.

V péči o domácí mazlíčky dostanou kluci zkušenosti z každodenní práce a odpovědnosti. Každá etapa dospívání zahrnuje jinou část života zvířete. Ve věku 3 let může dítě chodit se psem se svými rodiči, pomáhat krmení zvířete a zajistit, aby v misce byla voda. Ve věku 7 let může být povoleno vzít vodítko psa, pokud to není velké plemeno. Za 14 let se takové chvíle, jako je krmení a chůze, stávají zodpovědností teenagera.

Sociální adaptace

Důležité jsou domácí mazlíčky pro děti, které přispívají k sociální adaptaci, poskytují emocionální podporu. Ve dvoře a na ulici, pes bude snazší se dostat spolu s ostatními kluky, což způsobuje zvědavost a účast ve hrách, zástupce velkého plemene bude spolehlivým ochráncem. Někdy může domácí zvíře hrát roli psychoterapeuta. Tajemství, které je obtížné sdílet s rodiči, je psovi oznámeno během monologu nebo dokonce dialogu, kdy dítě přijde s odpovědí pro čtyřnohého přítele, často je možné tento problém vyřešit.

Duševní rozvoj

Zvíře přispívá ke kontaktu se světem zvířat, divokým i divokým z pohledu dětí. Kontakt pomáhá studovat živou bytost. Taktilní vjemy, pozorování chování, hry pomáhají rozvoji smyslových a motorických schopností. Zvíře pomáhá dítěti naučit se: jak volat, kolik tlapek, jakou barvu vlny … Logické vzájemné vztahy v chování šelmy, pochopení toho, že určité činnosti naznačují hlad, žízeň, touhu hrát nebo chodit, přispívají k rozvoji myšlení.

Morální výchova

Domácí mazlíčci dávají dětem různé emoce a dojmy. Péče o kotě nebo štěně, děti se naučí vcítit se do zodpovědnosti za bezbranné stvoření, které je zcela závislé na majiteli. Dokonce i nechtěné chování šelmy nebo její poškození může být změněno na zážitek, který naučil dítě správně ovládat domácí zvíře. Sledování ho umožňuje dítěti pochopit hodnotu života, krásy. Později se promítá na různé jevy ve světě.

Fyzický vývoj

Chůze se psem, hraní je fyzická námaha nutná pro zdraví dítěte. Tyto aktivity přispívají k rozvoji oka, obratnosti, nedávají se nudit, jsou alternativou v nepřítomnosti touhy po sportu. Stejně jako jakákoli komunikace se zvířaty dávají vykládku, odpočinek, odstraňují nahromaděný stres a pokud se rodiče účastní her s domácími mazlíčky, pomáhá to navazovat silné rodinné vazby.

Co je třeba zvážit při výběru domácího mazlíčka

Pokud je dítě malé, péče o domácího mazlíčka se stane odpovědností rodičů. Dokonce ani teenager by neměl být bezpodmínečně uvěřen, když slibuje, že se bude starat, čistit a chodit. Zvíře potrvá čas, úsilí a peníze na udržení. Zvažte životní podmínky a přemýšlejte, koho můžete vést. Ohodnoťte nadcházející výdaje. Je lepší, aby zvíře, než dát pryč, což způsobuje stres na syna nebo dceru. Při výběru zvířete je třeba zvážit klíčové faktory:

  • Věk dítěte. Pro děti do tří let bude kočka a pes nepochopitelná, dokonce nebezpečná. S 4-5letými lidmi bude možné hovořit o zvířeti, vysvětlit jeho chování, naučit komunikaci, školení, čtení knih. Můžete dát stav potomka: dozvědět se o zvířeti, nabídnout popis druhu, a pak se zkouška. To je test připravenosti být povinný, disciplinovaný, výkonný.
  • Temperament a charakterové rysy. Pes loveckého nebo servisního plemene bude vyhovovat aktivním dětem, které rádi chodí. Pro dítě předškolního věku si vyberte španěl, pudla, mopslíka nebo teriéra. Labrador a Collie se ukázali být chůvy. Pro flegmatické hlodavce, ptáky. Melancholické děti jsou pohodlnější s kočkami a rybami. Sanguine hodí kohokoliv kromě ryb. Pohyblivé psy, křečci, kočky, papoušci se setkají s rovným potěšením.
  • Baby zdraví. Zvířata nejsou vždy bezpečná pro děti. Úzkost je důvodem ke znepokojení. Pokud je malý člen rodiny náchylný k alergickým reakcím, pak je to důvod, proč nemám domácího mazlíčka. Zvířata trpí infekcemi, které mohou chytit dítě. Pokud si vezmete zvíře, nezapomeňte navštívit veterináře a provádět pravidelné testy. Psi velkých plemen jsou pro dítě nebezpeční, jsou silnější a mohou způsobit neúmyslné poškození zdraví.

Jaké zvíře dostat pro dítě

Pro děti se jakýkoli zástupce zvířecího světa stane přítelem. Je prokázáno, že kluci, kteří vyrůstali v domě s hospodářskými zvířaty, jsou méně agresivní a více zdrženliví, každé zvíře je vhodné pro rozvoj charakteru a uvolnění stresu. Při výběru je důležitější adekvátně posoudit možnosti: finanční problém, přítomnost alergií mezi domácnostmi, charakteristiky bydlení (zda existují podmínky pro život domácího mazlíčka), věk dítěte.

Domácí mazlíčci pro děti

Dokonce i z kolébky se dítě aktivně učí o svém okolí a také o něj mají zájem zástupci živočišného světa. Je možné zahájit domácí zvíře, ale dospělí se o něj budou muset postarat. Domácí zvířata pro malé (3-4 leté):

  • birdie;
  • Akvarijní ryby;
  • hlodavci;
  • králíků.

Dospělí by měli dítě informovat o zvycích získaného zvířete, jeho vlastnostech. Bude sledovat, jak se o domácího mazlíčka starají rodiče, poté se začnou zapojovat do procesu. Malé děti často projevují zájem o živé tvory, mohou dostat ryby z vody, umýt křečka. Dospělí by neměli relaxovat, měli by dítě naučit léčit zvíře, aby zabránili jeho smrti nebo poškození. Povinnosti dětí ve věku 5-6 let se rozšiřují: mohou být důvěryhodné, že krmí domácí zvíře, nalijí vodu nebo mytí misek.

Kdo má dítě v základním věku

Děti starší 6 - 7 let se mohou starat o domácí zvířata sami, ale rodiče by měli stále pomáhat a kontrolovat. Pro děti je užitečné číst příběhy o zvířatech, aby se dozvěděli informace o návycích. Děti mají pochopit, že pro zvířata musí být vytvořeny podmínky blízké přírodním podmínkám. Můžete mít několik domácích zvířat (ryby, papoušky), aby dítě pochopilo, jak se starat o různá zvířata. Školáci mohou mít kočku nebo psa.

Domácí mazlíčci pro teenagery

Děti starší 9–10 let jsou již nezávislé. Mají pochopení, že domácí zvíře není hračka, ale živá bytost, která musí být poskytována s plnou péčí a pozorností. Teenageři mohou bezpečně důvěřovat zvířatům, jsou-li zodpovědní. Děti se nudí rutinou péče o šelmy, je důležité nenechat zodpovědnost na ramenou rodičů. Dospělí by měli zůstat v roli pozorovatelů.

Domácí mazlíčci - seznam pro děti

Domácí zvířata se zřídka střetávají s dětmi, hnusí se a hrají spolu. Ať už se jedná o králíka nebo morče, všechny živé bytosti, které jsou vhodné pro věk a temperament, přinesou dětem příjemné emoce, které změní kvalitu života. Každý zástupce zvířecího světa vyžaduje zvláštní péči. Je důležité vzít v úvahu chování, životní styl zvířete, jeho charakter, stravovací návyky.

Myši a krysy

To jsou chytrá zvířata. Myš nebo krysa je zvíře pro malé dítě. Zvířata rychle naleznou společný jazyk s dětmi a děti je budou chtít sledovat v kleci. Krysy nejsou náročné na péči, čistí domov a umývají se. Hlodavci mají zvláštní charakter, ale jsou přístupní školení. Načechraná myš se stane přítelem jak pro dítě, tak pro teenagera, ale hlodavci nejsou oddaní, snadno utíkají.

Morčata a křečci

Zvířata nenáročná. Morčata a křečci jsou jednoduchí v chování a reakcích, nemají žádné emoce, mohou kousnout nebo poškrábat dítě. Hlodavci mohou být vychováváni pro děti ve věku 4-5 let. Křeček není vhodný pro malé, protože je třeba klec denně čistit. Křečci žijí krátce, asi tři roky, smrt zvířete bude pro dítě tragédií. Morčata nebo činčily žijí déle, od 8 do 10 let. Milují společnost. Pokud s nimi trávíte čas, budou splácet se sociabilitou, písněmi, veselou náladou.

Králíci

Králík potěší vaše děti legračními ušima, načechranou srstí a obratnými skoky, ale bude potřebovat hodně pozornosti. Zvířata tráví spoustu času pečováním o své vlasy, ale nejsou schopny je strávit, takže strusky opouštějí tělo, musí jim být dány prášky. Králík je citlivé zvíře, křehké, snadno zranitelné, proto není vhodné pro děti do pěti let.

Ryby

Exotické ryby budou nádhernou výzdobou bytu, vzhledem k obrovskému množství příslušenství pro akvárium: všechny druhy zámků, potopené lodě, truhly s pokladem. Výhody takových mazlíčků: žádné nečistoty, hluk a zmatky. Sledování ryb uklidňuje a uklidňuje, ale děti se mohou takovým volným časem nudit. Nemůžete si hrát s domácím mazlíčkem, nemůžete si ho vzít. I když si koupíte rybu, abyste udělali trochu krve, vaše milované dítě brzy požádá o zvíře bez ploutví.

Ptáci

Ptáci stejně jako všechny děti, a to i ve vzpurném dospívání. Kanárky jsou obyčejnými obyvateli buněk. Jejich písně potěší ucho a je velmi snadné se o ptáky starat. Papoušci jsou zajímavější, dokonce i zvlněný, ale jsou hluční, rádi se probudí brzy, takže je třeba klec na noc přikrýt hadříkem. Péče o ptáky je čistit pánev, dát do potravin, vyměnit vodu. Všechny tyto síly a dítě. S kvalitními potravinami a dodržováním pravidel žijí ptáci dlouho.

Malé papoušky budou vyhovovat dětem každého věku, ale velké ptáky jsou nebezpečné, jejich zobáky jsou velké, silné, mohou způsobit zranění. Papoušci jsou společenští, mohou se naučit mluvit. Sledování, péče, hraní a mluvení s ptáky přinese radost celé rodině. Nejlepším věkem pro zahájení velkého papouška je 10 let a starší. Teenager bude schopen naučit ptačí triky, bude se o ni samostatně starat.

Psi

Zajímavé domácí mazlíčky pro děti - psy. Odborníci doporučují nákup štěně kolie nebo newfoundland, ale v případě, že byt je malý, pak dát přednost pudl nebo mops. Můžete si vybrat psa v klubu chovatelů psů, abyste se naučili vlastnosti své postavy a dozvěděli se více o plemeni. Dokonce i kříženec se stane přítelem pro děti, psi s křížence jsou méně náchylní k nemoci a poslušnosti. Je lepší začít takové domácí mazlíčky pro školáky, budou schopni chodit se psem sami a trénovat.

Kočky

Kočka, jako stvoření načechraný, zábavný a domácký, se snadno stává zvířetem, které se dotýká rodiny, ale neměli bychom zapomenout, že se jedná o dravce s ostrými drápy a zuby, což je pro dítě nebezpečné. Je lepší zvednout kotě z útulku. Taková zvířata jsou rádi, že zachrání, doma, jídlo, snaží se jim poděkovat. Siamské kočky by si neměly vybírat, mají pošetilý charakter. Nejlepší volba: čistokrevná, sibiřská nebo perská.

Načechraný Murka - není to možnost pro děti do 5 let. Děti starší 6 let již nemohou hrát jen se svým milovaným domácím mazlíčkem, ale také jim pomáhají. Nemusíte chodit s kočkou, to jí málo, je snadné se naučit řídit se domácími pravidly, nevyžaduje spoustu místa, hraje radostně a potěší s vrčením. Mezi nedostatky: tam bude vlna všude, a pokud kočka není zvyklá na škrabku, bude mazlíček kazit nábytek nebo koberec.

Želvy a ještěrky

Pro děti, želva není příliš zajímavé: většinu času spí, hladí to není vzrušující činnost, a sledovat, jak to leze je nudné. Situace je podobná jako u ostatních plazů. Takoví exotičtí jako pavouci, iguanové jsou pro malé děti nebezpečné. Ve starším věku ještěrky - kompromis mezi touhou dětí koupit domácího mazlíčka a touhou rodičů nemít úzkost. Plaz téměř nevyžaduje péči, potřebuje vybavené terárium, pravidelné krmení, čištění skořápky.

Zvířata pro děti s alergiemi

Rodiče si často kladou otázku, která zvířata jsou vhodná pro děti trpící alergiemi. Existuje způsob, jak dostat domácího mazlíčka, který nezpůsobí útoky udušení:

  • Pokud chcete kočku, pak se podívejte na taková plemena jako Kuril Bobtail, Cornish Rex, Sphynx.
  • Psi pro alergiky - Bichon Frize bichon, Flandry Bouvier, Tibetský teriér, Španělští vodní Španělé.
  • Dekorativní králíci, křečci a pískomilové myši, plazi, želvy, akvarijní ryby, žáby.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: