Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Stanovisko k tomuto alkoholickému nápoji jako zdravotnickému produktu je stále rozděleno. Zastánci uvádějí jako argumenty fakta o léčivých vlastnostech vína, které jsou vědě známé. Suché Cahors, například, je používán v rituálech církevního společenství, je schopen posílit krevní cévy a bojovat proti srdečním patologiím. Oponenti - zástupci oficiální medicíny - se obávají tohoto typu terapie, ale uznávají, že je užitečné, aby někteří lidé pili víno.

Jaké víno je dobré pro zdraví

Pozitivní vlastnosti nápoje do značné míry závisí na způsobu výroby nápojů. Získejte červené víno z tmavé odrůdy, která se nazývá "purpurová" ve vinařských oblastech. Musí být sklizeno v určitém ročním období (vlastní pro každou třídu) tak, aby poměr kyselin a cukrů v bobulích na vinici byl na požadované úrovni. Pouze s dodržením těchto pravidel bude dosaženo požadovaného výsledku.

Ve Španělsku a Itálii se toto období nazývá „vendemmie“ nebo „vendémie“. V jižní části polokoule se plodiny sklízejí od února do dubna a ze severu od července do října. Existují speciální stroje, které sbírají hrozny, ale aby si elitní odrůdy vína, stále dělají všechno s rukama, pečlivě trhat každé bobule. Plodina se pak podrobí maceraci a lisování, aby se mladina získala, která prochází fázemi:

 • fermentace;
 • filtrování;
 • plnění do lahví.

Chemické složení

Užitečné vlastnosti vína se projevují pouze při mírném užívání. Pít kalorií a je snadno vstřebává do těla. V jednom litru suchého vína obsahuje 700 kcal. Vína s obsahem cukru mají více kalorií. Mezi nejcennější látky v tomto alkoholu, které jsou cenné pro tělo a mají biokatalytické vlastnosti, patří organické kyseliny. Obsahuje také:

 • sloučenina dusíku a fosforu;
 • pektické látky;
 • glycerin;
 • cukr;
 • draselné soli;
 • železo;
 • hořčík;
 • vápník;
 • vitamíny;
 • radioaktivní látky;
 • vzácné předměty.

Je prokázáno, že kyseliny vinné mají vysoké baktericidní vlastnosti. Organické kyseliny ve víně jsou přítomny ve vázaném nebo volném stavu a minerální kyseliny jsou o něco menší. Kromě uvedených organických složek (kyselina jantarová, kyselina octová, kyselina jablečná a kyselina vinná) je ve víně více než 20 aminokyselin, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Obsahuje velké množství dusíku (téměř 245 mg / l), což odpovídá dennímu minimu.

Síla a sladkost vína

Před pitím jakéhokoli alkoholu byste měli znát jeho sílu a v případě vína také sladkost. To je nezbytné pro všechny lidi, kteří by chtěli pochopit odrůdy a vědomě si vybrat nápoj. Obsah alkoholu se měří jako procento celkového objemu kapaliny. Každá odrůda má své vlastní ukazatele:

 • sherry - až 24%;
 • suché a polosuché - 9–12%;
 • obohacený a dezert - 15–18%;
 • polosladký - 18–22%

Zdravotní přínosy suchého červeného vína

Se správným příjmem tohoto typu alkoholu můžete dosáhnout pozitivního účinku na tělo. Nejprve se ujistěte, že nemáte obecné kontraindikace pro pití. Pokud ne, víno vám pomůže získat následující příznivé účinky:

 1. Posílení kardiovaskulárního systému. Zvyšuje se elasticita cévních stěn v důsledku prokyanidů. Jedná se o speciální látky, které jsou obsaženy ve tříslovinách. Mírná konzumace suchého červeného vína snižuje riziko srdečního infarktu (což vědci prokázali).
 2. Antioxidační působení. Příznivého účinku je dosaženo díky obsahu flavonoidů ve složení nápoje (nacházející se v hroznech). Je jich více v červených odrůdách, nejaktivnější antioxidanty jsou quercetin, resveratrol, katechin. Tyto látky pomáhají neutralizovat volné radikály v těle, které vyvolávají imunitní dysfunkci, mrtvice, srdeční onemocnění (srdeční infarkt), určité typy rakoviny, degenerativní poruchy.
 3. Zlepšit funkce mozku. Vylepšené vlastnosti krátkodobé a dlouhodobé paměti. Příznivý účinek nápoje se vztahuje i na ty části mozku, které jsou zodpovědné za emoce, schopnost učit se (vnímat nové informace).
 4. Snížení špatného cholesterolu. U zdravých lidí dosáhl pokles po konzumaci vína 9%. Ti, kteří měli problémy s cholesterolem, zaznamenali pokles na 12%.
 5. Riziko vzniku šedého zákalu souvisejícího s věkem je sníženo, zraková ostrost se zlepšuje.
 6. Riziko vzniku zubního kazu se snižuje, zlepšuje se stav ústní sliznice. Víno pomáhá zničit bakteriální flóru, negativně ovlivňuje mikroflóru dutiny ústní.

Příznivé vlastnosti bílého vína

Někteří lidé dávají přednost jiným druhům nápojů více. Výhody bílého vína byly také studovány vědci, řada užitečných vlastností pomáhá v boji proti některým nemocem. Pozitivní vlastnosti jsou následující:

 1. Antibakteriální a antiseptické vlastnosti. S pomocí tohoto alkoholu můžete dezinfikovat vodu, zničit původce cholery, tyfu, jiných bakterií a mikrobů. Vyhřívané víno je předepsáno pro nachlazení jako antivirotikum.
 2. Prevence infekčních onemocnění. Suché bílé víno přispívá k léčbě gastrointestinálních poruch. Pití varuje před hepatitidou A, zabraňuje infekci u 5 hlavních kmenů chřipky.
 3. Snížení hladiny stresového hormonu. Užitečné látky snižují pravděpodobnost depresivního stavu, zvyšují náladu.
 4. Prevence Alzheimerovy choroby a aterosklerózy. Nápoj zlepšuje myšlenkové procesy, posiluje paměť, pomáhá vstřebávat užitečné látky z potravin. Vzhledem k produkci lipoproteinů, které zvyšují obsah "dobrého" cholesterolu, pravděpodobnosti kardiovaskulárních patologií, je snížena ateroskleróza. Je důležité, aby požadovaný účinek byl pouze při použití přírodního produktu a ne tónovaného vína.

Co je dobré víno pro ženy

Pro spravedlivý sex je tento nápoj cenný díky své příjemné chuti a přirozenému soporific efektu. To je první pozitivní efekt - boj proti nespavosti, ze kterého nikdo není pojištěn v žádném věku. Prokázalo se následující výhody červeného vína pro ženy:

 1. Zpomalení procesu stárnutí. Užitečné látky a stopové prvky z nápoje pomáhají odolávat celulitidě, čistí pokožku. Kosmetička doporučuje užívat si koupel s přidáním jedné láhve alkoholu ve vodě. Výsledek bude okamžitě znatelný: kůže bude více „živá“, bude mít svěží vzhled, bude mladá a hladká.
 2. Suché víno pro hubnutí. Jednou z pozitivních vlastností je normalizace nervového systému v důsledku spánkového hormonu - melatoninu. To usnadňuje snášení diety a cvičení a zároveň snižuje váhu.
 3. Nápoj má nízký obsah kalorií a složení potlačuje produkci látek, které vedou k obezitě. Komponenty se také podílejí na procesu spalování tuků.

Jaké víno je zdravější než bílé nebo červené?

Mezi těmito odrůdami jsou malé rozdíly, ale oba budou užitečné, pokud budete postupovat podle dvou jednoduchých pravidel:

 1. Koupili jste přírodní produkt, který byl připraven z čistých surovin s použitím správné technologie, a to není náhrada vína.
 2. Mírné užívání v předepsaných dávkách a ne v celých litrech denně.

Výhody červeného vína jsou mírně vyšší obsah resveratrol (přírodní antioxidant), ale je také přítomen v bílé barvě. V červených odrůdách o něco více draslíku a hořčíku, lutein je stále přítomen (poskytuje zbarvení na nápoj), který není v bílých odrůd. Ten je zpravidla slabší ve stupních, a tudíž bezpečnější pro zdraví. Neexistují žádné jiné hmatatelné rozdíly, takže když použijete 1-2 sklenice, nevšimnete si rozdílu. K výběru často dochází podle chuťových preferencí.

Míra spotřeby

Vědci zdůrazňují, že je prospěšné pít víno pouze v omezeném množství. Během dne se doporučuje vypít 100 až 150 ml nápoje. Pokud překročíte normu, alkohol začne mít negativní vliv na tělo. Mění duševní stav, může způsobit bolesti hlavy (migréna), nepříznivě ovlivňuje fungování jater. Pokud zneužívané víno způsobuje následující negativní reakce:

 • tlakové rázy;
 • rozvoj hypertenze;
 • rozvoj onkologických onemocnění;
 • pomalá reakce;
 • změny psycho-emocionálního pozadí;
 • rozvoje těžkých duševních poruch.

Poškození vína pro tělo

Vinné nápoje nejsou lékem na nemoci a neměly by být užívány jako léky. Přínosem budou pouze ti, kteří si vyberou kvalitní, kvalitní alkohol, přírodní vinařské materiály. Pamatujte, že kromě výhod vína může způsobit poškození zdraví. Pravděpodobnost je zvláště vysoká u následujících diagnóz u lidí:

 • dna;
 • diabetes mellitus;
 • alergie na pyl;
 • chronická onemocnění jater, žaludku (gastritida nebo vřed), ledviny.

Během kojení nebo během těhotenství se nedoporučuje pít alkohol ženám. Existuje určitá doba, kdy lékař může povolit použití vína k úlevě od dělohy, ale je třeba s ním osobně projednat. Pamatujte si, že pití alkoholu při přepravě dítěte může vést k dědičnému alkoholismu, závažným patologiím. Doporučené dávkování není nutné převádět do trvalého rituálu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: