Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Švábi žijí tam, kde je vždy jídlo. Problém je v tom, že na stole jedí nejen drobky chleba: hmyz je šťastný, že se opevní lepidlem na tapety a akvarelem na kresbu dětí, takže rozhodně nebudou hladovět. Aby bylo možné byt vyčistit od „nezvaných hostů“, musíte vědět, jak se vypořádat s šváby v domácnosti, jak zjistit, jaké populární metody jejich zničení existují a co nám výrobci fondů nabízejí.

Boj proti švábům doma

Tyto přeživší stvoření jsou schopná vyrovnat se s otravou po silném pití, takže během vyhlazování švábů by měly být všechny zdroje vody vypnuty. Boj proti švábům doma je zvláště účinný při použití kyseliny borité. Není to jen zabít škůdce, ale přináší jim nesnesitelné svědění. Pokud hmyz může přežít po takovém jedu, pak jistě odejde. Budou schopni přežít, pokud je voda v dosahu.

Jak se vypořádat s Prusakem

Lidé mohou volat červené šváby Prusak, který není těžké se zbavit, je obtížnější je nechat vrátit. K tomu je třeba ošetřit speciálními nástroji všechny praskliny na podlaze, větrací otvory, kanalizace, kanalizace. Jak se vypořádat s Prusky, pokud se již objevili v bytě? Můžete použít speciální pasti pro zničení jedem uvnitř. Hmyz je přitahován vůní lahůdek, spěchá do boxu na pasti, kde se nakazí a pak infikují zbytek.

S černými šváby

Pokud sousedé mají černé šváby, pak se velmi brzy rozšíří po celém domě. Dokonce i v nejčistším bytě hmyz nahlédnout do dostat jídlo. Černí škůdci se chovají pomaleji (pokud je jejich generace 1 generace, červené rostou 3, 4). Oni jedí vejce budoucího potomstva, jestliže žena není schopná skrýt je včas, z tohoto důvodu, černý hmyz je méně obyčejný než Prusaks. Rychle však běží, nepříjemně voní a šíří infekci na tlapky. Boj proti černé nebo červené je stejný.

Malé šváby v kuchyni

Pokud se v kuchyni začal objevovat malý hmyz, jedná se pravděpodobně o mláďata jednoho z pruských druhů. Samice jsou schopny položit až 40 vajec najednou do speciální kapsle, kterou nesou až 35 dní. V průběhu věku si každá samice položí až 9 kapslí s vejci. S největší pravděpodobností malé šváby v kuchyni - to je potomek, který se nedávno vynořil z kapsle. Mohou vypadat jinak než jejich rodiče: děti nemají křídla, a na zadní straně mají dva černé pruhy, které protékají celým tělem.

Efektivní metody boje proti švábům

Byt často používá takový účinný prostředek jako domácí pasti: oni pomohou v boji, ale oni jsou nepravděpodobní zabít všechny jednotlivce. Nástraha je silně vonící jídlo, například cibule: jemně nasekané jsou vloženy do sklenice, jejíž stěny jsou potřísněné rostlinným olejem. Aby se hmyz dostal dovnitř, udělají most. Nejúčinnější metody řešení švábů Prusky jsou však stále považovány za návnady chemickými přípravky.

Efektivní prostředky

Nejlepší ze všeho je, když se hmyz odstraní z obydlí, insekticidy se osvědčily, což je může otrávit při jednom ošetření místnosti. Výrobci nabízejí celou řadu moderních přípravků ke zničení: spreje, gely, pastelky, pasti. Jsou bezpečné pro lidi, ale škůdci jsou nevyhnutelnou smrtí. V pokročilých případech by speciální služby měly být schopny otrávit škůdce, kteří mohou rychle pomoci při řešení problému v jednom pokoji. Odborníci nabízejí osm z nejúčinnějších nástrojů:

 • Globol;
 • insekticid Regent v prášku, kapslích nebo ampulích;
 • Získat insekticidní koncentrát;
 • gel Dohloks;
 • pasti na disk Bojové;
 • pastelka Masha;
 • sprej Dichlorvos;
 • kyselina boritá.

Profesionální

Takové produkty pro likvidaci škůdců musí splňovat několik požadavků: bezpečnost, snadnost použití, trvání akutních a zbytkových účinků. Zpravidla se profesionální produkty prodávají v litrových lahvích. Pro produktivní kontrolu hmyzu však není dostatek jednoho nákupu prostředků, je nutné vědět, jak to funguje, požadované proporce, místa, kde se má zpracovat, do ovzduší nebo ne po zpracování po zpracování apod. Lze uvést následující profesionální prostředky pro šváby:

 • Fendon;
 • Extermin F;
 • Efektivní Ultra;
 • Chlorpyrimark;
 • Sinusan;
 • Biorin;
 • Minap 22;
 • Pyrethrum

Lidi

Jak se zbavit švábů lidových prostředků? Lidé vynalezli své „léky“ od nezvaných hostů. Existuje mnoho receptů na úspěšný boj, například vyhnat baleen s pomocí boraxu (sodná sůl kyseliny borité): nemůže ublížit lidem a domácím mazlíčkům, a to je docela efektivní zabít šváby. Chcete-li zabiják léčit, musíte smíchat 200 gramů boraxu, 60 gramů škrobu, 60 gramů práškového cukru, 40 gramů vanilkového cukru, trochu vody (to by mělo udělat pastu).

Lidové léky na šváby nabízejí další účinný recept na bázi boraxu. Chcete-li to, budete muset vařit jeden brambor a jedno vejce, aby bramborovou kaší a přidejte lžíci boraxu. Směs je umístěna tam, kde se často objevují švábi. Tato léčba bude schopna otrávit hmyz, pouze budete muset zkusit zcela odstranit jejich přístup k vodě.

Jak se vypořádat s šváby v bytě

Boj je třeba zahájit odstraněním důvodů, proč v bytě začali švábi. Zpravidla žijí v domech s nemytými rohy, zbytky potravin na stole, odpadky, stále kapající kohoutkem. Hmyz prostě nepřežije a nebude schopen reprodukovat se v bytě, kde není nic k jídlu a pití. Proto je správné začít bojovat proti všeobecnému čištění a vymalování: vyměňte základní desku, odstraňte všechny praskliny na podlaze, znovu přilepte tapetu, natřete nebo očistěte podlahu od maziva, zkontrolujte ventilaci, vyčistěte chladničku.

Boj proti švábům v bytě, kde nejsou podmínky pro jejich přežití, je mnohem snazší. Je pouze nutné rozložit kuličky po celém obvodu, a pak zamést mrtvý hmyz do lopatky. Chcete-li leptat nechtěné nájemce, můžete si vzít kyselinu boritou nebo borax, jak je popsáno výše. V kuchyňských linkách, měli byste obnovit pořádek a čerpat malé Masha pro spolehlivost. Nejdůležitější je odstranit všechny zdroje vody.

V hostelu

Nejspolehlivějším způsobem, jak vyhubit hmyz sám o sobě, je kyselina boritá, jak bylo uvedeno výše. Je prodáván v malých pytlích ve formě prášku a je schopen účinně otrávit šváby. Prášek se nalije kolem vodních zdrojů, kde jsou vždy švábi, chytí a infikují kolegy. Prášek kyseliny borité se smísí s vaječným žloutkem a vyrobí malé kuličky. To je spolehlivý, ale pomalý způsob, jak odstranit škůdce (to bude trvat až tři týdny). Můžete je otrávit jedlou sodu, která se přidává k léčbě.

Můžete bojovat s šváby v hostelu se speciálními přípravky. Výrobci nabízejí spoustu speciálních zabíjecích gelů k ničení škůdců. Jsou aplikovány po obvodu místnosti a hmyz se nebude moci vyhnout setkání s jedem. Také v noclehárně je použití lepkavé suchý zip, které poskytují voňavé návnada: šváb jistě přijde na lepkavé přepadení a držet. Ale nejúčinnějším způsobem v hostelu je provádět hromadné zpracování, a to je práce pro speciální služby.

V soukromém domě

V tomto případě je možné porazit hmyz zamrznutím, i když to lze provést pouze v zimě. Je nutné otevřít dveře a okna, vypnout topení na dva dny - teplo-milující švábi prostě zmrazí. V létě bude nutné zastavit invazi barbelů jinými metodami. Boj proti švábům v soukromém domě lze provést pomocí speciálních zařízení - elektronických repelentů, které emitují ultrazvuk. Odlišuje se v vlnách místnosti a děsí hmyz. Lidé a zvířata ho neslyší.

Jak se vypořádat s šváby v kuchyni

V kuchyni je oblíbeným stanovištěm hmyzu, takže musíte začít bojovat s šváby v kuchyni s obecným úklidem a poté pravidelně udržovat čistotu. Aby nedošlo k použití jedu v kuchyni, můžete si vybrat bezpečnou metodu, jako je pivní past. Nalije se do nádoby, jejíž hrdlo je potřené vazelínou, a tam, kde se nejčastěji vyskytují švábi, je umístěna past.

Ochrana švábů

Nejlepší lék na šváby je hygiena jeřábů, které netěsní. Po každém jídle je třeba nádobí umýt. Pokud jde o podlahu, v kuchyni je často postříkána tukem, který přitahuje hmyz, proto ochrana proti švábům by měla zahrnovat pravidelné čištění podlahy, mytí s citronovou šťávou. Prevence hmyzu v domě může zahrnovat různá děsivá činidla, například bylinky s nepříjemným zápachem pro ně: tyran, pelyněk, máta. Pokud se objeví švábi, mohou být překonáni pouze kardinálními metodami.

Ocet

Nepozvaní hosté se bojí kyselého prostředí a lidé je aktivně používají proti nim. Obecně se používá kyselina boritá, jak je popsáno výše, a ocet. Pokud je první nástroj nutné použít s určitou opatrností, ocet pro osobu je zcela bezpečný a může být aplikován v kuchyni. Ocet proti švábům se aplikuje na sokl, s ním se podlaha umyje a nalije přes břehy.

Esenciální oleje

Jak zničit šváby v bytě navždy? S pomocí esenciálního oleje z pelargónie můžete vyděsit škůdce: jejich vůně je schopna je rychle vytáhnout z bytu. Citronella olej, který se používá v medicíně, každodenním životě, kosmetologii, není o nic méně účinný, je také účinný jako dezinfekční prostředek. Léčí bodnutí hmyzem, straší mouchy, klíšťata, šváby, olej z citrónové trávy a olej vetiver. Esenciální oleje z švábů se používají pro povrchovou úpravu: několik kapek kape do vody, pak se umyjí podlahy nebo místa neustálého hromadění hmyzu.

Čpavek

Čpavek - užitečná věc v ekonomice, nebude schopen otrávit škůdce, ale je to dobré pro vyděšení nezvaných hostů. K tomu je třeba umýt podlahu a veškerý nábytek vodou s přídavkem amoniaku. Čpavek z švábů se užívá ve výši 1 lžičky. na litr vody. Ošetření areálu se provádí s takovýmto řešením pravidelně, ale nesmíme zapomenout, že zápach čpavku je nepříjemný nejen pro hmyz, ale také pro obyvatele domu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: