Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Všechny zázraky světa kolem nás jsou nám přístupné smysly, mezi nimiž je slyšení jedním z hlavních. Když je porušena, krása vesmíru jde pro člověka. Úspěchy moderní medicíny umožňují osobám se sluchovým postižením tyto potíže překonat. V současné době jsou v prodeji levné sluchadla, která mají příjemný vzhled a pro ty, kteří je potřebují, je snadné vybrat si ten nejvhodnější z těch, které nabízejí nejlepší výrobci.

Co je sluchadlo?

Toto je název zařízení, jehož hlavním účelem je zesílit zvuky vstupující do lidského ucha. Stávají se různými modely a typy. Zařízení vnímá zvuk, zesiluje jej, převádí s přihlédnutím k frekvenčním a dynamickým požadavkům. Při prvním kontaktu se specialistou bude úkolem správně vybrat typ zařízení a určit, co je v konkrétním případě nutné.

Jak to funguje

Princip činnosti zařízení je stejný pro všechny modely. Sluchadlo je typ elektronického zařízení, které obsahuje mikrofon, který vnímá zvuky, převádí je na elektrický signál a posílá je do zesilovače. Poté vstupuje do přijímače silnější signál, zdroj zvuku, který ho vydává hlasitě, přesně a jasně. Moderní zařízení se skládají z velkého počtu komponent, které mohou být přizpůsobeny potřebám uživatele a mají různé provozní režimy.

Typy sluchadel

Liší se tím, jak jsou připevněny k uchu a jak produkují zvuk. Tam jsou zausny modely a intra ucho. Zařízení mohou zpracovávat signál v digitálním nebo analogovém režimu. Přístroje vyrobené na digitálních technologiích představují nejnovější generaci. Lze je přizpůsobit pomocí počítače. Existují rozdíly ve způsobu přehrávání zvuku. Některé z nich používají kostní vedení. Vhodné, pokud je sluchové postižení vodivé.

Zařízení pro vedení vzduchu jsou vhodná pro jakýkoliv stupeň poškození sluchu. Zvuk v nich je vydáván pomocí speciální vložky. Vlastní výběr zařízení bude obtížný. Je lepší kontaktovat audiologa s žádostí o pomoc. Často používané in-channel zařízení, neviditelné ze strany. Aby byla řeč někoho srozumitelnější, některé z nich mají směrový mikrofon a jsou navrženy tak, aby vnímaly zvuky vycházející z osoby stojící naproti.

Moderní sluchadla

Zaměstnanci zdravotního střediska neúnavně pracují na zlepšení sluchových pomůcek. Trh je neustále aktualizován o nové výrobky, které se liší výkonem a designem, ceny sluchadel jsou také odlišné. Nejoblíbenější zařízení:

 1. SA-950

Cena: 3500 r.

SA-950 je malý přístroj do uší. Přístroj má všechny potřebné funkce pro kompenzaci ztráty sluchu. Součástí dodávky je samotné zařízení, pouzdro, tři ušní vložky, nabíjecí jednotka.
Pros:

 • Zvuk se zesiluje až na 40 dB.
 • Hmotnost asi 10 g.
 • Automatická eliminace hluku.
 • Dlouhá životnost baterie.

Nevýhody:

 • Existují kontraindikace.
 1. Cyber sonic

Cena: 1 020 str.

Patří do třídy ucha a je vhodný pro osoby s lehkou ztrátou sluchu. Analogové zařízení má zakřivený tvar, díky kterému je pevně upevněno na uchu. Vhodné pro starší osoby.

Pros:

 • Nastavení hlasitosti.
 • Vysoce kvalitní zvuk.
 • Snadná manipulace a správa.

Nevýhody:

 • V digitálních zařízeních není k dispozici celá řada funkcí.
 1. Siemens Motion 101 sx

Cena: 27000 r.

Přístroj patří do kategorie ucha. Výrobce: Siemens. Zařízení je automatizované, což uživateli šetří potřebu konfigurovat jakékoli funkce.

Pros:

 • Zaměření na hlas, automatické.
 • Funkce SoundSmoothing, ostrá funkce potlačení zvuku.
 • Žádná píšťalka.
 • Potlačení větru a hluku.

Nevýhody:

 • Žádné zvýšené vnímání vysokých frekvencí.
 • Nepamatuje si akustickou situaci.
 1. Phonak Virto Q90 13

Cena: 140 000 s.

Přístroj je uvnitř ucha, prémiový. Výrobce: Švýcarská společnost Phonak. Zařízení používá bezdrátovou technologii, produkuje zesílení až 70 dB. Výkonné digitální zařízení má dvacet kanálů pro zpracování zvuku. Schopen zvýraznit požadované zvuky.

Pros:

 • Eliminujte šum a zpětnou vazbu.
 • Bezdrátový typ práce.
 • Zachycuje řeč ve větru.
 • Binaurální úzkopásmový systém s vlastním algoritmem zpracování zvuku (auto StereoZoom).
 • Systém postupného zesílení signálu (autoklimatizace).

Nevýhody:

 • Vysoká cena
 1. Bernafon Nevara 1-CPx

Cena: 26 000 rublů.

Silná sluchátko střední třídy. Výrobce: Bernafon. Externí sluchadlo je vhodné pro osoby s různým stupněm ztráty sluchu. Zařízení Bernafon mohou pracovat stejně dobře v tichém a hlučném zvukovém prostředí.

Pros

 • Potlačení zpětné vazby (AFC Plus).
 • Eliminace hluku (ANR Plus).
 • Priorita řeči řeči.
 • Nastavení přístroje je velmi snadné.

Nevýhody:

 • Nebyla zjištěna.

Analog

Nejlevnější typ sluchadel. Být jednoduchý, má nízkou kvalitu zvuku a může způsobit nepříjemnosti. Zařízení tohoto typu zvyšují objem zvuků, ale mění se a nezpracovávají je. Nefiltrují zvuky a frekvence, nezvyšují kvalitu, nemají další nastavení, někdy člověk nemůže zjistit, co slyšel.

Digitální

K dispozici je programovatelný čip, který vyžaduje přizpůsobení. Zařízení tohoto typu mohou provádět jakékoli změny zvuku. Analyzují zvukové signály přicházející k nim, upravují frekvence a hlasitost, reagují na změny okolního zvukového prostředí. Mít systém redukce hluku, eliminovat včetně zpětné vazby. Plně digitální zařízení mohou nejen zesilovat a odstraňovat příchozí zvuk zvenčí, ale také měnit.

Kapsa

Má samostatný případ, ve kterém je mikrofon, zesilovač a baterie. Telefon přístroje s vložkou je umístěn v uchu. Zařízení tohoto typu mají dobré parametry pro výkon a čistotu zvuku, protože mikrofon a telefon jsou díky technologii Bluetooth odstraněny do značné vzdálenosti. Kapesní počítač je schopen zesílit nízké zvukové frekvence, dokáže rozlišit řeč od šumu, má nastavení hlasitosti.

V uchu

Přístroj má plastové pouzdro a zcela se vejde do lidského ucha. Zařízení je vyrobeno na odlitku zvukovodu. Intra-ear zařízení jsou plně automatická, ale v některých případech mají ovládání hlasitosti a přepínač "T". Lékaři varují, že modely s vnitřním uchem nejsou vhodné pro osoby s chronickým zánětem středního ucha a chorobami středního ucha.

Zaushny

Namontováno za uchem, má vložku, někdy umístěnou na trubce, na které je namontován zdroj zvuku. Tato zařízení se vyznačují vysokým výkonem a jsou používána v případě těžké ztráty sluchu. Vzhledem k jejich velké velikosti mají více funkcí. Plné fungování takového zařízení je možné pouze s dokonalým přizpůsobením pro ucho majitele. Trubka přístroje je měkká, elastická. Na skříni je přepínač typu „T“, stejně jako ovládání hlasitosti kola nebo páky.

Intra kanál

Má nejmenší velikost a je instalován v hloubce ušního kanálu. Kvalita zvuku je považována za vysokou. Existuje velké množství výhod spojených s hlubokým umístěním do ucha. Taková miniaturní zařízení nejsou ovlivněna hlukem větru, je mnohem snazší používat mobilní telefon s nimi. Pokud používáte in-channel zařízení s vyšší přesností, můžete určit směr zdroje zvuku, vzdálenost k němu. Zařízení je plně automatické.

Pro děti

Výběr zařízení pro rostoucí organismus je založen na výsledcích audiometrického vyšetření. Specialista vybere zařízení, které zvýší sluch, na základě technických vlastností, a přizpůsobí se, s ohledem na vlastnosti malého pacienta. Lékaři vždy věří, že individuální vložka vyrobená speciálně pro dítě bude lepší. Zařízení bude držet lépe a těsné uchycení zajistí jeho normální fungování.

Jak si vybrat sluchadlo

Ve většině případů vzniká u lidí ve stáří potřeba nástroje pro zlepšení sluchu. Při nákupu zvažte následující body:

 • Starší lidé jsou citlivější, což zvyšuje dobu přizpůsobení se zařízení.
 • Zařízení, které je v nastavení malé nebo příliš složité, může být nepřijatelné. Čím jednodušší je, tím lépe. Nejlepší volbou budou ušní zařízení, která se snadno ovládají.
 • Výkon zařízení musí být přesně vypočítán, příliš hlasitý zvuk může vést ke zvýšení hluchoty.

Pro děti jsou kritéria výběru odlišná:

 • Vnitřní zařízení se nehodí: děti rychle rostou, zařízení bude nutné často měnit.
 • Pro dospívající je vzhled důležitý, takže můžete použít nenápadný malý model.
 • Hlavní věc při výběru: pohodlí, kvalita zvuku, jasnost řeči, vzhled a další programy by měla být věnována pozornost poslední.

Video

Recenze

Anna, 65 let

Ztratila sluch po 40 letech v důsledku zranění. Audiolog doporučil přístroj ke zlepšení sluchu buď Phonaku, nebo miniaturního Siemens Digitrim. Poslední varianta se mi líbila, protože je vybavena mikrofonním systémem. Je snadné koupit sluchadlo v Moskvě, volba je velká a každý obchod dodává zařízení Siemens.

Vera, 26 let

Mám rád Widex Mind, jsou to střední síly. Mnozí si stěžují, že existují drahé baterie. Ano, jejich náklady jsou vysoké, ale toto zařízení je pro mě pohodlné, dobrá slyšitelnost. Tam je stejná značka série DREAM. Mnozí nevědí, kolik stojí kvalitní sluchové pomůcky. Mohu říci, že ceny nejsou malé, levné jsou pouze analogové.

Anfisa, 30 let

Rozhodl jsem se dát babičce dárek, ale nevěděl jsem, kde koupit sluchadlo. Zapojen do této problematiky. Je levné koupit sluchadlo v internetovém obchodě, pokud se dostanete na prodej, zakoupil jsem si zařízení pro akcie se slevou, objednané doručení poštou, protože zboží bylo v Moskvě a Petrohradu a bydlím v ruském vnitrozemí.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: