Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá samo-respektující se dívka bývá krásná. No, stejně jako bez depilace? V létě se depilace stává téměř každodenním zákrokem, ale pokud se provádí často, mohou vzniknout potíže. Před dívkami je nový úkol - jak se zbavit červených bodů na nohou. Tato vyrážka vypadá neatraktivně, což způsobuje nepohodlí a nepohodlí ve formě svědění. Je možné se ho zbavit, nebo budete muset skrýt nohy během plážové sezóny?

Proč se vyrážka objevuje na nohou jako červené tečky

Chcete-li problém vyřešit, musíte vědět, že je to zjistit jeho příčinu. Velmi často se po holení nohou objeví červené tečky a objeví se také alergická reakce na některé z dráždivých látek. Pokud je vyrážka izolovaná a svědivá, může to být reakce na bodnutí hmyzem nebo popálení z rostliny. Ve většině případů nebezpečí těchto míst neposkytuje.

Načervenalé vyrážky, s časem nezmizí a dokonce se zvětšují, často svědčí o výskytu dermatologických onemocnění. Někdy se objeví vyrážka na nohou s ischemií nohou nebo diabetes mellitus, modré skvrny také znamenají závažné onemocnění. Chcete-li zjistit příčinu a stanovit diagnózu, budete muset být vyšetřen lékařem nebo dermatologem. Po konzultaci vám odborník poradí, jak ošetřit červené skvrny na nohou v konkrétním případě. Někdy je nutná operace (například hemangiom).

Holení nebo depilace nohou

Nejčastější příčinou malých rudých skvrn je nesprávné odstranění chloupků depilací nebo holením. V prvním případě jsou nohy pokryty odstraněním zarostlých vlasů voskem nebo epilátorem, a to v důsledku ostrého nebo hrubého oholení. Chcete-li se vyhnout problémům, jako jsou červené tečky, použijte během odstraňování chloupků následující tipy:

  • Odpadový vosk nebo elektrický depilační přístroj;
  • Používejte pouze břitvy s ostrým ostřím, tupé stroje lépe posílejte do koše;
  • před zákrokem, pára nohy v horké lázni, aby měkký peeling;
  • holení nohou se smetanou nebo pěnou;
  • po zákroku si umyjte nohy studenou vodou a osušte ručníkem, nemusíte se třít - to je další důvod pro podráždění kůže;
  • po holení naneste hydratační nebo zklidňující krém;
  • pokud se vyrážka již objevila, je lepší dočasně zastavit holení, aby nedošlo k podráždění kůže;
  • po opalování není zarudnutí bodů tak znatelné.

Zjistěte více tipů, jak odstranit zarostlé vlasy na nohou.

Alergická reakce

Často příčinou červených skvrn na nohou a kotníky se stává alergie. Reakce se projevuje kontaktem s pokožkou - chemikáliemi, oblečením, zvířecími vlasy. Téměř ve všech případech je vyrážka doprovázena svěděním. Nejčastějšími dráždivými látkami jsou kosmetika. V takových případech svědění a zarudnutí rychle vymizí po opláchnutí krému nebo jiné látky teplou vodou. Pokud je důvod jiný, nejprve zjistěte, co se stalo dráždivým, pak se ho zbavte. Doporučuje se namazat pokožku zklidňujícím nebo dětským krémem.

Co dělat a jak odstranit červené skvrny na nohách po holení

Body, které se objevily po nepřesném holení, často způsobují nepohodlí. Můžete je na chvíli maskovat přirozeným opalováním nebo speciálními produkty, které tento efekt vytvářejí. Ale to neodstraňuje hlavní důvod - podráždění nohou, budou pokračovat svědění. Je lepší tento problém maskovat, ale odstranit. Všimněte si, že krém po holení obsahující alkohol, kafr, mentol, benzoyl neodstraní podráždění, ale často způsobují zarostlé vlasy. Pomůže vyřešit problém tradiční medicíny a lidových receptů.

Tablety Aspirinu a glycerin pro zarudnutí

Glycerin dokonale zklidňuje i nejjemnější pleť a spolu s aspirinem je účinný způsob, jak zmírnit zarudnutí a svědění po holení nohou. Takový předpis nevyžaduje obrovské náklady (drogy stojí penny), a komponenty jsou snadno najít v každé lékárně. Příprava nástroje následujícím způsobem: 2 tablety aspirinu jsou rozdrceny, smíchány s malým množstvím glycerinu. Výsledná směs roztírá nohy tenkou vrstvou, nechá se asi 10-15 minut, pak se produkt vymyje.

Antibakteriální látky s kortizonem pro svědění

Pokud červené skvrny na nohách svědění, baktericidní masti obsahující kortizon pomůže. 1% mast z hydrokortizonu zmírňuje zarudnutí a podráždění. Používá se po holení nohou, podpaží, bikinách, ale často by se neměl používat - 2x denně. Není vhodný pro každodenní použití, takže léčba vyžaduje interval 3-4 dnů. Před použitím této drogy, musíte se poradit s lékařem, protože nástroj má řadu kontraindikací a vedlejších účinků.

Vývar na bázi máty a heřmánku malé vyrážky

Tento odvar účinně zmírňuje podráždění nohou. Pro přípravu nástrojů bude potřeba 1 lžíce obou složek zeleniny a 0, 5 litru vody. Po varu mátou rozemleme s heřmánkem, vaříme vývar na mírném ohni 15 minut. Výslednou kapalinu ochlaďte, ponořte do ní ručník a aplikujte ji na podrážděné oblasti po holení půl hodiny.

Infuze březových listů z červených skvrn

Tento nástroj nejenže pomůže zbavit se červených skvrn po holení, ale také zpomalí růst vlasů. Příprava infuze bude vyžadovat trochu času, 2 lžíce březových listů, sklenici vroucí vody. Prostředky trvají jednu a půl hodiny, po které filtrují a otírají podrážděná místa vatou nebo diskem namočeným v roztoku. Efekt použití infuze se jeví téměř okamžitě - nohy už ne svědí a zarudnutí zmizí.

Aloe Vera Lotion Lotion

V kosmetologii se aloe šťáva používá jako protizánětlivé, antimikrobiální, léčivé činidlo. Moderní trh je bohatý na různé prostředky obsahující extrakt této rostliny. Chcete-li se zbavit červených teček, které se objeví po holení na nohou, můžete si jeden z těchto výrobků zakoupit. Takové mléko je možné připravit sami. Aloe šťáva smíchaná s rostlinným olejem ve výši 2 až 1, výsledná látka mazat nohy pod kolenem dvakrát po dobu 3-5 dnů.

Foto vyrážka na nohou v podobě červených teček

Vyrážka na nohách není příliš příjemný pohled. Důvodem jsou alergické reakce, nesprávné holení nohou, závažné onemocnění. U dětí červené tečky v některých případech hovoří o urtikárii. Bez ohledu na příčinu vyrážky je nutné se zbavit načervenalých skvrn. Pokud po delší dobu nezmizí, je nutná konzultace s lékařem. Ignorování těchto projevů nestojí za to - mohou být známkou vážné nemoci.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: