Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V našem životě jsou vždy nějaké události: oslavy a jen významná data. To jsou nádherné příležitosti, jak se ozdobit nebo překvapit. Nejběžnějším způsobem, jak doplnit obal nebo váš obrázek, je luk, který mu dává veselí. Mnoho lidí chce vědět, jak uvázat krásný luk. Tento proces nevyžaduje speciální dovednosti. Získejte všechny potřebné práce a trpělivosti.

Jak uvázat stuhu luk

Stuhy - levný a vhodný materiál pro luky. Výrobky vypadají prostě krásně. Budete potřebovat radu, jak udělat stuhu ze stuhy, pokud se chystáte oženit, oslavit Nový rok, další událost. Použijte šperky a v každodenním životě: mohou vyzdobit dům, sponky do vlasů, oblečení. Pokud chcete, aby dekorace určité velikosti, vyberte správnou šířku materiálu. Závislost je následující: čím širší je tkanina, tím větší je příď.

Existuje několik pravidel pro výběr stuhy vázat svátek luk. Rozhodněte o materiálu. Pokud potřebujete luk pro šaty, zkuste, aby textura vypadala organicky s věcí. Pak si pomyslete, jak dlouho bude pásek zvolené pásky. Pokud máte v úmyslu udělat překvapení v krabici, kupte si tolik materiálu, abyste zabalili krabičku dvakrát, plus dalších 60 cm pásky. Připravte se předem:

 • ostré nůžky (ujistěte se, že tkaninu nemažou);
 • lepidlo;
 • prvky výzdoby.

Na vidličku

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit luk vlastními rukama z pásky. Nejzajímavější - vázání šperků vidličkou. Podrobné pokyny vám pomohou zjistit, jak svázat úhledný malý luk s vlastními rukama z pásky:

 1. Nejprve si vezměte pásku a jemně ji narovnejte. Omotejte látku kolem spotřebiče.
 2. Mezi zuby příborů, které jsou umístěny uprostřed, je třeba natáhnout jeden konec látky a obalit ji.
 3. Když je konec pásky na opačné straně, zvedněte ji nahoru. V důsledku toho musí být zástrčka ovinuta na všech stranách.
 4. Stejnou část materiálu přiveďte dopředu přes horní zónu zástrčky.
 5. Musí existovat nějaká smyčka.
 6. Zabalte stejnou část materiálu na pravou stranu, pak projděte vnitřek smyčky dolním pásmem.
 7. Zbývá dotáhnout celou konstrukci a vyjmout ji ze zástrčky. Malý luk vlastními rukama vám poskytne elegantní vzhled.

Na krabici

Návod, jak udělat luk saténovou stuhou vám umožní vydat novoroční dárek, který bude potěšením najít pod vánoční stromeček. Pro práci budete potřebovat:

 • obdélníková krabička zabalená v papíru;
 • ostré nůžky;
 • pásku.

Průběh:

 1. Připevněte krabici s křížovou tkaninou. Ve středu tvoří uzel.
 2. Z levé strany pásky vytvořte dvě smyčky tak, aby vypadaly jako postava ve tvaru osmičky. Stiskněte střed polotovaru do středu krabice, kde je uzel umístěn.
 3. Aplikujte pravou část materiálu na střed "osmičky", pak ji jen zabalte kolem uzlu. Vytvořte třetí smyčku z pravé strany.
 4. Rozprostřete výsledné okvětní lístky.
 5. Opatrně nakloňte špičky pod úhlem. Luk z pásky s rukama připraven.

Pro vlasy

Každá dívka chce vypadat krásně. Pro malou princeznu, vytvořit luk stuhou s vlastními rukama. Taková roztomilá svěží dekorace pomůže dívce působit působivěji. K provedení práce bude zapotřebí:

 • organza;
 • stuha rep (tkaná) 2 různé barvy;
 • cítil;
 • základna pro vlásenky;
 • nitě;
 • jehly;
 • kolíky;
 • nůžky;
 • lepidlo "Moment Crystal";
 • lehčí;
 • Svinovací metr;
 • tužku.

Pracovní výkon:

 1. Vezměte si plst a vlásenku. Umístěte svorku na plátno a natřete kolem oválu tak, aby na každé straně zůstalo 1 cm pro upevnění. Vystřihněte tvar.
 2. Řezané 2 identické kousky rep pásky. Segmenty by měly být dlouhé 5 cm.
 3. Přeložte kousky materiálu na polovinu, vytvořte kryt. Vytáhněte nit - poloviny přídě se vytvoří.
 4. Šité polotovary šijte na oválné okraje kolem okrajů.
 5. Řezané 2 další kousky rep tkaniny 13 cm každý.Fold každý do středu vytvořit 2 různě tvarované výrobky, a šít je.
 6. Šijte tyto části kolmo k polovinám.
 7. Odřízněte 2 proužky o délce 22 cm od organzy, ujistěte se, že hrany kousků zapálíte zapalovačem cigaret, jinak se mohou roztáhnout. Každý segment je složen do harmoniky ve třech sekcích. Šité prázdné v dolní části. Dokončené díly sešijeme symetricky uprostřed kompozice.
 8. Vezměte pásku, naviňte materiál na dlaň, připojte a zajistěte nití a jehlou. Šiřte ho, aby vypadalo jako motýl. Uzavřete šev uprostřed látkovým uzlem. Šijte tuto položku do celkové kompozice.
 9. Plst připevněte k barrette lepidlem. Můžete snadno naučit, jak udělat látkou luk vlastními rukama, dcerou, neteří nebo vnučkou.

Na autě

S pomocí řemesel zdobí tkaniny nejen dárky. Někdy jsou na strojích zapotřebí dekorace. Pro svatební procesí se vyvinula speciální tradice. Pro výzdobu vozu je vhodný tyl - jako materiál pro hlavní prvek dekoru. Pera zdobí jednoduché tenké mašle saténových stuh. Scenérie bude velkolepá a slavnostní. Chcete-li uspořádat auto pro svatbu sami, musíte vědět, jak kravatu luk. Krok za krokem návod, jak spojit krásný luk bez improvizovaných prostředků:

 1. Rozhodněte se o velikosti. V průměru kupují 4 m tylu.
 2. Položte látku ve vrstvách. Čím více vrstev vyjde, tím je finální výrobek nádhernější. Obdélník přetáhněte uprostřed.
 3. Odstřihněte hrany a vyrovnejte je. Pokud je to nutné, ozdobte luk drahokamy. Připevněte jej k lepidlu Moment Crystal. Produkt je připraven.

Video: jak udělat luk

Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit dárkovou krabici, šatní skříň nebo svatební průvod. Dárková luk - skvělý způsob, jak design. Tyto šperky má mnoho odrůd, pro výrobu jsou zajímavé tkaniny. Chcete světlejší dekor? Musíte se naučit, jak vázat krásný luk na auto, nebo jak uvázat malý luk na dárek. Chcete-li se o tom dozvědět, podívejte se na výběr videí a workshopů. Řeknou vám, jak kravatu luk na dárek, šaty, barrette.

Od pásky k dárku

Dvoulůžkový pokoj

Na hlavě vlasů

Vlasy luk

Jak uvázat luk na opasku

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: