Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jedna z důležitých složek ženského obrazu - vlasy. Změna stylu umožní dívkám změnit svůj styl bez velkého úsilí a úplnou změnou účesu nebo barvy vlasů můžete vytvořit zcela nový obraz. Oválný tvar obličeje je nejběžnější, je považován za odkaz. Šťastní majitelé oválné tváře mohou bezpečně experimentovat se svým vzhledem, budou vyhovovat různým účesům, stylingu jakékoliv délky.

Vlastnosti oválné tváře

Nejdříve musíte určit, k jakému typu tváře patří. Existuje sedm hlavních forem:

 • ovál;
 • kolo;
 • obdélníkové;
 • náměstí;
 • trojúhelníkový;
 • ve tvaru hrušky;
 • ve tvaru kosočtverce;

Symetrické proporce jsou charakteristické pro oválný tvar, poměr šířky a délky je 1: 1, 5, brada a čelo jsou mírně zúžené, nejširší částí jsou lícní kosti, chrámy jsou o něco širší než brada. Typ můžete definovat několika způsoby:

 1. Udělejte vysoký ocas nebo buchtu. Před zrcadlem vizuálně vyhodnotit obličej, můžete kruh kolem obrysu reflexe, aniž by byly zohledněny uši, abyste určili výslednou postavu. Vyberte si snadno omyvatelnou značku.
 2. Změřte délku obličeje od vlasové linie ke špičce brady, vydělte výsledné číslo třemi. Změřte vzdálenost od základny nosu ke špičce brady, pokud jsou hodnoty stejné, máte oválný tvar obličeje.
 3. Změřte délku, šířku (podél linie lícních kostí) obličeje, šířku čela, brady, pokud je délka asi 1, 5 krát tak dlouhá, jak je šířka čela a brady menší než šířka lícních kostí, váš typ je ovál.

Pravidla pro výběr perfektního účesu

Navzdory tomu, že většina účesů je vhodná pro dívky s oválnou tváří, je třeba k výběru stylingu přistupovat zodpovědně, s přihlédnutím ke struktuře vlasů, individuálním rysům vzhledu, výšky a postavy. Podívejte se na několik tipů obecného účesu:

 • Čím je srst tenčí, tím kratší je ostříh. Chcete-li přidat hlasitost, vyberte kaskádové, vrstvené účesy.
 • Světlé prameny po stranách opticky rozšiřují obličej a ty, které jsou umístěny hlavně na korunce, se prodlouží.
 • Pro full-face fit účesy s asymetrickými rány různých délek.
 • Krátké účesy pro oválný obličej vypadají skvěle na miniaturních dívkách. Vysoká představitelé spravedlivého sexu vypadají velmi harmonicky s dlouhými kudrlinkami.
 • Majitelé vysokých hladkých účesů na čele (buchta, culík) mohou být prováděny pouze s rány.
 • Výrazný třesk bude tvář s příliš nízkým čelom přiměřenější. Vypouklé uši skryjí styl s volnými tekoucími vlasy.
 • Rozptýlit pozornost od velkého nosu pomůže účes střední délky s objemem na korunce a krátkými rány.
 • Pokud jste baculatí, nejlepší volbou je střední délka účes.
 • Krátké srážky dodávají obrazu lehkost, hravost, mohou dokonce i několik let snížit.
 • A co je nejdůležitější - každý vzhled je jedinečný, což znamená, že existují výjimky z jakéhokoliv pravidla.

Účes pro oválnou tvář pro dlouhé vlasy

Móda je proměnlivá, ale jeden z hlavních symbolů ženskosti a romantického obrazu je vždy relevantní - dlouhé vlasy. Krásné, dobře upravené, lesklé vlasy zvýrazní krásu dívky lépe než make-up nebo doplňky. Populární a neobvyklé účesy pro dlouhé vlasy:

 • Kaskáda - klasická nebo žebříková, s rány nebo bez ní. Na dlouhých vlasech bude dokonale zdůrazňovat ovál obličeje a nebude narušovat proporcionalitu, pokud provedete první krok na linii brady. Tento účes vám umožní udělat různé styling v závislosti na vaší náladě, příležitost a volný čas. Můžete udělat velké kadeře, curling je na natáčky nebo jen suché hlavu s fénem, posypeme lakem, a tekoucí, okouzlující neopatrný účes je připraven.
 • Otrhaný účes - jeho hlavní trumfová karta - originalita a individualita, každý obraz je jedinečný. Roztrhané prameny zvýší objem tenkých vlasů a tlustý a těžký bude více učenlivý. Asymetrické stříhání vlasů bude vaše oči a rty výraznější.
 • Umělecký účes nebo vlasy tetování - kreativní účes, který pomáhá ukázat svou individualitu. Nejoblíbenější vzory jsou dnes krajky, kmenové, symboly, loga, egyptské symboly, spirály. Kresba návrhu je omezena pouze vašimi přáními a dovednostmi mistra.

Dlouhé vlasy jsou různé obrazy a styly vhodné pro dívky s oválným tvarem obličeje. Účesy v řeckém stylu - elegantní, ženský, vhodný v kanceláři nebo na párty. Babette - velkolepé a koketní, bude vám vyhovovat, bez ohledu na věk a postavu. Různé copánky a styling založený na volných vlasech vám umožní se objevit v novém obrazu denně. Několik modelů, které se snadno provádějí:

 • Korimbos nebo "řecký uzel":
 1. rozdělte vlasy svisle na tři části;
 2. sbírejte střední část ocasu na úrovni základny krku;
 3. otočte svazek z ocasu, upevněte kolíky;
 4. opletené postranní díly, mírně narovnejte prameny, abyste získali objem;
 5. zabalte copánky kolem svazku, přidejte konce, zastrčte do svazku;
 6. fixujte kolíky, mrhněte lakem.
 • Klasická Babette:
 1. naneste pěnu nebo stylingový gel na prameny;
 2. rozdělte vlasy vodorovným rozdělením na zadní stranu hlavy, upevněte přední část sponou;
 3. sbírejte zadní část vysokého ocasu, proveďte bouffant;
 4. Invisibles upevní hromadu ve tvaru válce;
 5. Poškrábejte levé prameny zdola nahoru, položte, odizolujte na stranu válce, zakryjte špičky pod hromadou;
 6. Knock vlasy neviditelné, posypeme lakem.
 • Spit Falls:
 1. vyberte ze strany tři prameny stejné tloušťky;
 2. cop běžný cop: položte horní část do středu, pak dolní, opakujte třikrát, nechte pramen níže;
 3. z vlasů, které jsou dole, vezměte nový pramen, přidejte horní pramen s malým pramenem z vlasů shora;
 4. pokračujte v tkaní tohoto vzoru, střídavě zvedejte nové prameny kolem hlavy a nahoře, na konci upevněte cop s neviditelnými vlasy za uchem.

Na střední vlasy

Již více než jedna sezóna nejoblíbenější délka - na ramenou nebo mírně pod. Je vhodný pro vytváření různých účesů, netrvá moc času na styling a péči. Účesy pro střední vlasy pro oválný obličej:

 • Kare - všestranný, mnohostranný účes, který nemá promlčecí lhůty vhodné pro všechny věkové kategorie. Klasické auto - skvělá volba pro majitele hustých vlasů, dívky s tenkými vlasy budou moci přidat okázalost na vlasy díky odstupňovaným pramenům. Dlouhé náměstí bez třesků hodí dívky s tenkými vlasy. Sušení a styling bude trvat 15 minut a bude vyžadovat kartáčování a vysoušeč vlasů, ale pokud chcete a máte čas, můžete si kadeře jakékoli velikosti nebo váš oblíbený účes - průměrná délka vám umožní experimentovat s obrázky.
 • Středně dlouhý bob - stylový účes pro oválný obličej a tenké vlasy. Je harmonicky kombinován s kancelářským oblečením, večerními šaty, neformálními a sportovními styly. Můžete si vybrat bob s třesky nebo bez, s protáhlými předními prameny nebo asymetrie, nebo vyzkoušet všechny barvící techniky: shatush, colombre, sombre, balayazh - vše vypadají skvěle na tento účes. Pokládka trvá déle než 10 minut.
 • Aurora - ostříhat ve stylu disco, což je odměrná čepička nahoře, s kaskádovými prameny různých délek. Můžete si vybrat možnost účesu pro každý věk a styl. Pokud chcete vzdorný a odvážný obraz, nebo romantický a jemný - s Aurora, můžete simulovat všechny. Je třeba mít na paměti, že účes je vhodný pro rovné nebo lehce zvlněné vlasy, pokud máte tlusté kadeře, Aurora není tou nejlepší volbou.

Lehké vlny a lehce rozcuchaný, neopatrný styl vypadají velmi přirozeně ve střední délce. Není těžké vytvořit krásné příležitostné nebo slavnostní účesy pro oválný obličej se středně dlouhými vlasy:

 • Francouzský cop s vysokým ocasem - stylový účes pro pěší nebo outdoorové aktivity:
 1. vybrat tři prameny na čele a lemovat spikelet na krk, postupně přidávat postranní prameny k copu;
 2. sbírat ocas na zadní straně hlavy, takže jeden provaz zdarma;
 3. zabalte žvýkačku vlevo pramen, zapněte, lehce chmýří cop.
 • Řecký účes s elastickým je živým důkazem cyklické módy, styling, který prošel staletími, je opět na vrcholu popularity:
 1. vyberte si gumičku tak, aby odpovídala hlavě, ale není příliš těsná;
 2. na začátku tak, aby elastický pás nesklouzl, zabalte jeden pramen na každou stranu;
 3. obtočte boční pruhy kolem gumičky, pohybujte se od obličeje k zadní části hlavy, nejprve na jedné straně, pak na druhé;
 4. na zadní straně hlavy, trochu rozprostřete vlasy, otočte zbývající pramen po celé délce, skryjte zbývající ocas pod dásní;
 5. upevnit kolíky nebo barretty, mrhnout lakem;
 6. ozdobí a osvěží stylové hřeby s květinami.

Krátké účesy

Vynikající řešení pro kardinální změnu obrazu bude krátký nebo ultrakrátký účes. Nespornou výhodou krátkých účesů je, že mnoho z nich nevyžaduje styling. Krátké účesy jsou dokonale kombinovány s jasným, neobvyklým zbarvením. Krátké ženské účesy:

 • Cesson - nevyžaduje stylingové nástroje, skrývá vyčnívající uši. Měkká silueta a kontrolovaný objem zdůrazní ovál obličeje a jemnost čar. Klíčový detail účes - expresivní, tlusté rány. Aby styling ležel v dokonalém stavu, je nutné promýt pouze umyté vlasy. Pouze špičkový specialista bude schopen provést ostříhat správně, proto bude zodpovědný za výběr mistra, protože jeden špatný pohyb může zničit siluetu. Chcete-li změny v obrázku, můžete vytvořit účes několika způsoby:
 1. železo - vytvořit dokonale stejné prameny;
 2. vysoušeč vlasů a kartáčování kartáčů - osušte si vlasy, otočte konce dovnitř;
 3. Pokládání Grunge - vytvořte objem náhodným česáním pramenů, upevněte lakem.
 • Pixie - tento skvělý účes byl přinesen do módy nádhernou Audrey Hepburnovou, od té doby je stylový účes, který dává obraz nadšení a dává pocit vnitřní svobody, milován mnoha ženami. Tradiční verze ostříhat je krátký pramen na zadní straně hlavy, otevřené uši, protáhlé zámky v rány a korunu. Instalaci můžete snadno provést bez vysoušeče vlasů a žehlení pouze pomocí pěny nebo gelu. Problémy se stylingem mohou nastat u majitelů silných kudrnatých kudrlinek. Pixie není nejlepším řešením pro dívky s krátkým krkem. Možnosti pokládání:
 1. S třeskem - naneste na prameny silný fixační gel a zvedněte.
 2. Volumetrický styling - vysoušeč vlasů, kartáčování kartáčem a pěna pomůže vytvořit svěží účes.
 3. Zadní strana - vhodné pouze pro dívky s oválnou tváří. Naneste gel nebo pěnu pro styling, provazujte prameny, posypte lakem.
 • Mohawk - dlouhotrvající šokující účes není známkou sounáležitosti s punkovou subkulturou. Oválný tvar obličeje s výraznými lícními kostmi je ideální pro extravagantní účes. Výběr mohawk pro krátké vlasy, můžete oholit chrámy, odříznout žebřík nebo udržet délku, a když stylizovaný, hřeben to pomocí laku nebo gelu. Dva typy moderní ženské mohawk: \ t
 1. S prodloužením pramenů z krku na čelo - v rozloženém stavu, připomíná bob, to trvá více času a úsilí, aby to styl, ale tím, že mohawk dostanete odvážný a stylový účes.
 2. Zachování stejné délky podél celého obvodu - mohawk je umístěn s rovnoměrným hřebenem po celé délce.

S rány

Dívky s oválným tvarem přizpůsobují rány jakéhokoliv tvaru a tloušťky. Při výběru mohou referenční body sloužit jako účes a osobní preference. Typy rány:

 • rovný - zdůraznit oči, linii lícních kostí, učinit obraz elegantnějším;
 • zaoblený - dodá konturě měkkost a úplnost;
 • krátký - vhodný pro dívky, které nemají příliš vysoké čelo a správné proporce;
 • protáhlý - vizuálně koriguje ovál, který je příliš protáhlý;
 • šikmé - zdůrazňují správné rysy obličeje.

Dobře zvolené rány zdůrazňují důstojnost, skrývají některé nedostatky. Například, asymetrické, roztrhané rány vizuálně snižují nos, a rovné, dlouhé, aby to bylo větší. Krátké rány by se neměly používat u dívek s vysokými lícními kostmi a objemným čelo. Silné rány na obočí zdůrazňují velké oči. Malé oči dávají výraznější vzdušné rány. Zvažte nejen tvar obličeje, ale také typ vlasů:

 • Pro dívky s kudrnatými kudrlinkami zapadají roztrhané rány, které jsou položeny na bočním dělení.
 • Tenké vlasy dávají objemné rány z korunky.
 • Pro tvrdé vlasy nejlepší volba není tlustý, profilované rány střední výšky.
 • Krátké rány nejsou vhodné pro tvrdé vlasy - nepoddajné prameny vyčnívají.

Neúspěšné účesy

Pro majitele oválného obličeje existují určitá omezení:

 • velmi vysoké účesy budou ovál příliš dlouhý;
 • rovné prameny k ramenům prodlužují obličej;
 • pokud máte prodloužený ovál, styling s efektem mokrých vlasů bude špatnou volbou;
 • dlouhé, nerozložené prameny bez objemu se zaměří na vady obličeje;
 • Neúspěšný účes pro prodloužený obličej oválný typ - dredy.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: