Játra domácí mazlíčky jsou velmi citlivé na negativní faktory prostředí. Nesprávná výživa zvířat, požití toxinů a škodlivých hormonů přetíží játra, která působí jako filtr. Postupné nošení těla vede k různým onemocněním. Aby se zabránilo patologii a přispět k jejich vyléčení může lék z domácí společnosti Api-San.

Co je Hepatovat

Léčivo je komplexní hepatoprotektor pro léčbu a prevenci onemocnění jater. Hepatovat se používá k podpoře největší tělesné žlázy, obnovení jejích funkcí a regeneraci poškozených buněk. Léčivo je připravená suspenze pro orální podání. Dávkovač stříkačky je dodáván s lékem, který usnadňuje podávání léčiva. Barva suspenze je hnědozelená, směs je hustá, má specifický zápach.

Hepatovat je kompatibilní s jinými veterinárními léky, často používanými v komplexní terapii. Lék se skládá z bezpečných přírodních složek, tak dobře snášených zvířaty, dovoleným těhotným a kojícím kočkám, koťatům. Při správném dávkování jsou nežádoucí účinky velmi vzácné. Účinnost přípravku Hepatoveta je potvrzena četnými recenzemi majitelů domácích zvířat. Při dlouhodobé medikaci není návyková, nemá karcinogenní a embryotoxický účinek.

Složení

Komplexní účinek léku v důsledku aktivity přírodních složek, které zvyšují vzájemný vliv. Složení Hepatoveta:

 • Základní fosfolipidy. Zastavují rozvoj tkáňové fibrózy, působí jako antioxidant, zvyšují aktivitu enzymových systémů. Normalizujte metabolismus, regulujte vodní bilanci.
 • L-ornitin. Obnovuje jaterní buňky, podílí se na procesu vazby a odstraňování amoniaku.
 • Metionin. Má hepatoprotektivní účinek, aktivuje působení řady enzymů, hormonů, vitamínů, snižuje koncentraci cholesterolu, zvyšuje obsah fosfolipidů. Zabraňuje hromadění tuků v játrech.
 • Extrakt z ostropestřce. Má vysokou antioxidační aktivitu, má membránový stabilizační účinek na jaterní buňky. Zvyšuje schopnost hepatocytů syntetizovat, detoxikovat a eliminovat různé biologické produkty. Udržuje odolnost jaterních buněk vůči patogenním účinkům.
 • Extrakt z květů nesmrtel. Snižuje bolest v pravém hypochondriu, eliminuje koliku, nadýmání, má choleretický účinek.

Návod k použití Hepatoveta pro kočky

Anotace uvádí, že lék by měl být skladován při teplotě +2 až + 25 ° C na tmavém místě. Při nákupu věnujte pozornost datu expirace - na obalu je vyraženo. Od jeho vydání, uzavřený Hepatoviet byl držen pro dva roky. Všimněte si, že sluneční paprsky mohou snížit množství účinných látek. Po otevření lahvičky může být suspenze skladována nejdéle 21 dní. Pak musí být lék zlikvidován.

Indikace

Hepatovet je jmenován veterinářem, ale majitel kočky se může rozhodnout, že zvíře potřebuje tento lék. Podle anotace musí být léčivý přípravek podáván zvířeti v takových případech:

 • akutní nebo chronické onemocnění jater: hepatitida, hepatóza, cirhóza, lipidóza;
 • prevence onemocnění jater;
 • potraviny, chemická otrava;
 • infekce, u kterých je závažná intoxikace;
 • po užívání léků, které nepříznivě ovlivňují stav jater;
 • po napadení červy, když je infikován vnějšími parazity;
 • jako doplněk při léčbě onemocnění trávicího traktu.

Dávkování

Lék se smísí s jídlem, ale vzhledem ke specifickému zápachu zvířete s vysokou pravděpodobností odmítnutí jíst takové jídlo. Léky musí být uvedeny tímto způsobem:

 1. Lék protřepejte 1-2 minuty.
 2. Pomocí dávkovací stříkačky změřte požadované množství suspenze.
 3. Vezměte kočku do náruče, uklidněte ji.
 4. Otevřete ústa zvířete a rychle vkročte do Hepatovetu na kořeni jazyka nebo v oblasti tváře. Okamžitě zavřete ústa kočky, aby z ní nevyplazla lék.

Ve veterinárních lékárnách se Hepatovat prodává pro psy a kočky. Vyberte si lék pro určený účel, protože mají různé koncentrace účinných látek. Průběh léčby trvá 3-5 týdnů, v případě potřeby může být opakován za 2-3 týdny. Je nutné dát lék 2-3 krát denně. Dávkování je vypočteno na základě hmotnosti zvířete, nezáleží na věku. Podrobnosti v tabulce:

Tělesná hmotnost kočky

Jedna dávka Hepatoveta, ml

Denní dávka Hepatoveta, ml

Do 3 kg

1

2-3

3-6 kg

2

4-6

Více než 6 kg

3

6-9

Vedlejší účinky

Hepatoprotektory nízké riziko pro zdraví. Droga Hepatovat téměř nezpůsobuje komplikace a vedlejší účinky. Občas 10–15 minut po požití kočky se může zvýšit a zastavit slinění. Ve vzácných případech, hepatovat způsobuje zvracení a nevolnost - znamení, že potřebujete upravit dávku léku nebo předepsat antiemetické léky pro lepší absorpci suspenze. Hypersenzitivní zvířata způsobují alergie. V tomto případě je lék zastaven a jsou předepsány antihistaminika.

Kontraindikace

Hepatoprotektor není povolen všem kočkám. Lék může způsobit poškození těchto onemocnění:

 • těžké selhání jater;
 • epilepsie;
 • jaterní encefalopatie;
 • individuální intoleranci ke složkám.

Cena za Hepatovat pro kočky

Lék se prodává v mnoha veterinárních lékárnách. Léky lze také získat prostřednictvím internetové lékárny. Hepatovat vyrábí pouze Api-San, objem léku pro kočky je 25 ml (na rozdíl od léků pro psy, které se prodávají v lahvích po 50, 100 ml). Cena se pohybuje od 265-350 str. Ve srovnání s jinými podobnými léky má Hepatovat příznivou cenu.

Analogy

Absolutní analogy léčiva od společnosti Api-San nejsou. Existuje několik dalších hepatoprotektorů, které zahrnují různé bylinky a aktivní složky:

 1. Covertal (Helvet). Univerzální hepatoprotektor od ruského výrobce, uvolňovací forma - kapalina pro injekce. Homeopatický lék obsahuje Chelidonium, Lycopodium, Veronica, Carduus, Colocynthis, Taraxacum. Cena 260 str. po dobu 10 ml.
 2. Hepatiale Forte (VetExpert). Polský lék, uvolnění forma - pilulky. Kompozice obsahuje fosfolipidy, linolenové a olejové kyseliny, estery glycerolu kyseliny cholinofosforečné a nenasycené mastné kyseliny. Cena od 810 str. pro 10 tablet.
 3. Hepatolyuks (JSC Agrobioprom). Domácí lék, forma pro uvolnění - suspenze a tablety. Mezi přísady patří výtažky z léčivých rostlin, methionin, esenciální fosfolipidy, L-arginin, výtažky z listů artyčoků a mléčný bodlák, sůl kyseliny glycyrrhizové, glycin a extrakt z mateří kašičky. Cena 230 str. pro 25 ml.

Video

Recenze

Margarita, 30 let

Když veterinář objevil zvětšenou játra v mé kočce, předepsal lék Hepatovat. Dali instrukce po dobu 4 týdnů. Nelze vstřikovat z injekční stříkačky do úst, takže jsem musel míchat lék v potravinách (v převleku). Po 2 týdnech došlo ke zlepšení: kočka se stala mobilní, břicho se snížilo, nepříjemný zápach z úst zmizel.

Ludmila, 26 let

Kočka má chronickou zácpu. Když přestanu kontrolovat své cesty na toaletu „velkým způsobem“, okamžitě se objeví problémy a intoxikace těla. Lékař řekl, že játra trpí tímto a jmenovala Hepatovat. Zalamyvala kočka a nalil mu lék. Po skončení kurzu se stav zlepšil, ale budeme muset tuto suspenzi systematicky pít, protože jsme se zbavili zácpy.

Arina, 20 let

Veterinární lékař předepsal kočce Hepatovat jako pomocný lék při léčbě hepatózy. Dávám dvakrát denně po jídle. Šel do čtvrtého týdne přijetí a kočka se po něm začala cítit nemocná. Stav jater po celou dobu se nezlepšil, ukazatele se dokonce zhoršují. Když kočka spatřila lidské Kars, zdraví bylo vcelku dobré.

Kategorie: