Pro mnoho Rusů je jedinou šancí stát se vlastníkem osobního bydlení převzetí hypotéky. Různé banky nabízejí finanční prostředky na nákup nemovitostí na primárním a sekundárním trhu, na vybudování vlastního domova. Smlouva je na mnoho let, mluvíme o významných částkách, proto je důležité zvolit nejvýhodnější nabídku.

Jak koupit byt na hypotéku

Pokud není možné ušetřit peníze za nákup sami, pak hypoteční úvěr bude výhodným řešením. Pro významnou část občanů je to jediný způsob, jak najít bydlení v blízké budoucnosti. Tento typ úvěru je k dispozici pro mnoho, stačí splnit určitý počet požadavků uložených bankami. Stojí za to zvážit, že s vysokým a stabilním příjmem bude snazší získat půjčku.

Tento typ úvěru je obtížná transakce, takže je důležité vzít v úvahu všechny nuance před nákupem hypotéky, aby nedošlo k přeplatku, značné částky pojištění a další výdaje. Postup registrace může trvat déle než jeden týden a platby za něj trvají celá desetiletí. Podrobné pokyny pro zpracování hypotečních úvěrů jsou zveřejňovány na webových stránkách každé banky, která takovou službu poskytuje, ale prvním krokem by mělo být adekvátní posouzení jejích možností. Poté byste se měli naučit, jak získat hypotéku a kde začít zpracovávat.

Jaký typ hypotéky si vybrat

Rozumné nabídky hypotečních úvěrů jsou daleko od každé banky, takže byste měli pečlivě prozkoumat podmínky smlouvy o úvěru, abyste mohli správně zvolit hypoteční program. Odborníci doporučují zaměřit se na pevné, velké banky, které již dlouho a úspěšně existují na finančním trhu. Podívejte se také na podmínky z bank, kde je vystavena vaše mzdová nebo debetní karta. Zde budou klientům poskytnuty nejvěrnější nabídky a jednoduchý algoritmus pro získání úvěru.

Kde získat hypotéku

Jakmile začnete hledat nejlepší podmínky pro hypoteční úvěr, pečlivě si přečtěte informace o bance nebo společnosti, kde chcete půjčit. Získáte kompletní obraz, pokud prozkoumáte několik zdrojů: internetové stránky banky, recenze na internetu, fóra, doporučení jiných lidí. Vezměte prosím na vědomí, že získání hypotéky, jak je popsáno v reklamě, se může výrazně lišit od skutečnosti, proto si pozorně přečtěte podmínky smlouvy. Banky poskytují podrobné pokyny, které vám pomohou snadno projít celý postup papírování.

Sociální hypotéka

Pro zlepšení životních podmínek Rusů v zemi poskytuje stát finanční podporu. Federální, regionální, místní rozpočet financuje několik hypotečních programů, které existují spolu s klasickým. Hypoteční úvěr na sociální program poskytuje možnost získat úvěr na bydlení sociálně nechráněným kategoriím občanů:

 • mladí opraváři;
 • velké rodiny;
 • státní zaměstnanci;
 • váleční veteráni;
 • mladé rodiny a další věci.

Programy sociálního půjčování jsou regulovány speciálně vytvořenou vládní agenturou AHML (Agentura pro hypoteční úvěry na bydlení). Hlavním vodítkem těchto programů je sociální vrstva s nízkými a středními příjmy, která je ve vážném zájmu lepšího bydlení. Následující body určují sociální stav půjčky:

 • převzetí hypotečního úvěru se sníženou sazbou;
 • cílené jednorázové dotace nebo sociální platby ze státního rozpočtu;
 • nízké náklady na bydlení;
 • malá částka první splátky;
 • možnost snížení měsíční platby.

Vojenská hypotéka může vzít armádu na dobu nepřesahující 25 let, a dlužník by neměl být popraven v době poslední platby 45 let. Průměrná sazba na takový úvěr je 12, 5% ročně a první splátka na nákup je od 10% nákladů na bydlení. Pro vojenský personál existuje možnost preferenčního spotřebitelského úvěru nebo mateřského kapitálu k částečnému splacení dluhu. Pro schválení žádosti má význam doba trvání služby dlužníka - nejméně jeden rok, zároveň musí voják trvat od 4 měsíců na posledním místě.

AHML hypoteční program

Jedním z cílů AHML je vypracování standardů pro poskytování hypotečních úvěrů, které jsou pro všechny banky často standardem. Organizace sleduje šíření těchto standardů v celém Rusku a monitoruje jejich implementaci. Když je dlužník ve zoufalé finanční tísni, AHML hypoteční program pomoci pomáhá vyrovnat se s finančními obtížemi. Určité sociální kategorie mohou také počítat se státní podporou na splácení úvěru (až do výše 20% zbývající částky).

Hypoteční v Sberbank

Jedna z nejlepších podmínek pro nákup nemovitostí nabízí Sberbank. Taková velká organizace nabízí dostatečný počet možností s různými podmínkami pro nákup hotových i ve výstavbě bydlení. Hypotéku si můžete pořídit u Sberbank za nejatraktivnější úrokovou sazbu - 14, 5%, která se v různých programech mírně liší. Půjčka je poskytována pouze v rublech pro sekundární bydlení nebo nové bydlení. Tato banka vynakládá velké nároky na dlužníky, ale pokud existuje možnost převzít půjčku od Sberbank, pak by měla být tato šance využita.

Jak si vzít hypotéku na VTB 24

Žádost o úvěr VTB 24 nabízí, aby se přímo z domova. Na webových stránkách finanční instituce jsou podrobně popsány všechny programy, ze kterých může potenciální dlužník získat potřebné informace. Po definování programu provede klient aplikaci prostřednictvím Internetu. Odpověď na žádost bude zaslána e-mailem nebo zaměstnanci banky o rozhodnutí informují telefonicky. Všechny dotazy lze řešit prostřednictvím online podpory nebo v pobočce banky. V případě VTB 24 je přínosem také hypotéka na byt:

 • 9 programů;
 • nízké sazby;
 • doba splácení úvěrů do 50 let;
 • dostupná částka zálohy - 10%;
 • účtování všech příjmů (včetně blízkých příbuzných);
 • možnost předčasných plateb na základě úvěrové smlouvy bez sankčních poplatků.

Hypoteční v Rosselkhozbank

Podmínky úvěrové smlouvy v Rosselkhozbank jsou pro zákazníky atraktivní. Když potenciální dlužník nemá možnost nezávisle ušetřit finanční prostředky na zálohu, můžete získat nejen hypotéku, ale také spotřebitelský úvěr. Ta se používá k vytvoření první částky za zakoupenou nemovitost. Hypoteční úvěr bez zálohy v Rosselkhozbank může být vydán a přilákat mateřský kapitál.

Za jakých podmínek poskytne hypotéku

Banka si vybere nejen dlužníka, ale banka si vybere klienta, kterému budou peníze svěřeny. Co potřebujete pro hypotéku? Existují určité podmínky pro získání hypotéky, podle které se finanční instituce setká s vámi. Banky bez problémů umožní za těchto okolností úvěr uzavřít:

 • vysoká úroveň potvrzených příjmů;
 • dokonalá úvěrová historie;
 • podstatná částka se platí jako záloha;
 • výše úvěru není příliš velká.

Jak udělat hypotéku na byt

Poté, co se vám podaří rozhodnout o výběru banky, měli byste pokračovat v registraci a postupovat podle instrukcí poskytnutých institucí krok za krokem. Tento proces je složitý, protože smlouva je po celá desetiletí a množství, které dlužník potřebuje, je působivé. Hypoteční stádia lze popsat jako:

 1. Sběr dokumentů pro žádost o úvěr. Často se banky dívají na fotokopie dokumentů, takže potenciální dlužník je může předložit několika finančním institucím najednou. Banka schválí nebo zamítne úvěr ve sjednaném časovém rámci.
 2. Výběr konkrétního objektu (bytu nebo domu), schválení bydlení bankou.
 3. Sbírka dokumentů o kauci.
 4. Dokumentace prodeje a úvěru.
 5. Převod práv na bydlení na dlužníka.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro registraci hypotéky

V závislosti na požadavcích bankovní finanční instituce se mohou dokumenty pro koupi bytu v hypotečním úvěru poněkud lišit, ale pro rozhodnutí je často nutné následující dokumenty:

 • pas nebo jiný doklad totožnosti;
 • záznam o zaměstnání nebo jiný doklad o zaměstnání;
 • certifikát 2-NDFL k potvrzení příjmů;
 • certifikát potvrzující přítomnost počáteční platby, kterou poskytuje hypoteční program.

Jak získat hypotéku na sekundární bydlení

I když banky často poskytují úrokové sazby na primární bydlení, občané Ruské federace raději nakupují bydlení na sekundárním trhu. Odmítnutí žádostí o takovou půjčku se vyskytuje častěji kvůli silnému oslabení bydlení, pravděpodobným problémům s předchozími vlastníky, nedostatečné poptávce po určitých typech nemovitostí. Hypoteční úvěry na sekundárním trhu nevydávají všechny banky. Často mohou příslušné realitní kanceláře a hypoteční makléři, kteří mají více informací o bankách, pomoci při výběru úvěrové finanční instituce.

Jak vzít hypotéku pro mladou rodinu Ziskové

Pro mladé rodiny (do 35 let) je skutečným problémem získání vlastního bydlení: nového i na sekundárním trhu. Banky často jdou vpřed a nabízejí příznivé podmínky pro tyto dlužníky. Hlavním problémem mladých lidí je zaplacení zálohy. Vládní podpora může tento problém vyřešit. Ziskové hypotéky pro mladou rodinu znamená, že určitá částka bude vydána státem (dotace), který pokryje asi 40% nákladů na bydlení.

Video: Jak si vzít byt v hypotéce

Kategorie: