Pro léčbu žaludečních poruch způsobených bakteriemi nebo viry se používá Enterol - návod k použití indikuje dávkování suspenze a tobolek, ve kterých se léčivo vyrábí. Indikace pro léčbu je léčba dysbakteriózy a dlouhodobé enterální výživy. Lék patří do kategorie imunobiologických: obsahuje speciální mikroorganismy, které mají škodlivý vliv na patogenní mikroby v zažívacím traktu. Enterol neutralizuje metabolické produkty a vlastní toxiny.

Enterol lék

Léčivo patří do skupiny probiotik: pomáhá rychle obnovit střevní mikroflóru a vytvořit tak její obranu. Výhodou Enterolu je rezistence vůči jakémukoliv průběhu antibiotické terapie, takže může být použita bez jeho zrušení. Přípravek je určen pro pohyby střev s vodnatou stolicí, často doprovázenou dehydratací. Enterol má navíc antimikrobiální účinek. Tato akce je způsobena destruktivním působením mikroorganismů, které jsou součástí léčiva.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo má dvě formy - želatinové kapsle a vaky se suspenzí pro přípravu roztoku. Tablety s tímto názvem nejsou vyrobeny. Kapsle a sáčky uvnitř s hlavní složkou - saccharomycetes Boulardy. Jedná se o jednobuněčné kvasinky získané z tropických rostlin v Indočíně. Jejich vlastnosti jsou jedinečné: tyto mikroorganismy ne kolonizují lidský intestinální trakt a vylučují se stolicí prakticky beze změny. Různé formy uvolňování a pomocných látek v přípravku Enterol. Více se o něm dozvíte v tabulce:

Formulář vydání

Účinná látka

Dávkování mg

Popis

V jaké formě se prodává

Pomocné látky

Kapsle

Saccharomyces boulardii

250

Hladké, lesklé, neprůhledné bílé želatinové tobolky obsahující světle hnědý prášek s charakteristickou vůní kvasinek.

Na 10, 20, 30 nebo 50 tobolkách v lahvičce z průhledného skla s polyethylenovým krytem a ochranným filmem. Na 1 lahvičku s instrukcí pro aplikaci v lepenkové krabici.

Na 5 tobolkách v blistru z PA / hliníku / PVC a hliníkové fólie. Na 2, 4 nebo 6 blistrech s aplikačním návodem v lepenkové krabici.

6 tobolek na blistr PA / hliník / PVC a hliníková fólie. Na 5 blistrech s návodem k použití v lepenkové krabici.

stearát hořečnatý;

oxid titaničitý;

želatina;

monohydrát laktózy.

Prášky v pytlích pro přípravu roztoků

Saccharomyces boulardii

250 nebo 100

Obsah pytlů - světle hnědý prášek s ovocnou vůní.

Na 10 sáčcích z hliníkové fólie v obalu pokrytém polyethylenem.

monohydrát laktózy;

tutti-frutti příchutě;

koloidní oxid křemičitý;

fruktóza.

Farmakologický účinek

Sacramentora a další, stejně jako Entamoeba histolitica a Lambliae. Saccharomyces boulardii má anti-toxinový účinek proti bakteriálním cyto- a enterotoxinům, zvyšuje enzymatickou funkci střeva. Saccharomyces boulardii je přirozeně rezistentní vůči antibiotikům.

Po odběru léku Saccharomyces boulardii prochází zažívacím traktem beze změny bez kolonizace. Lék je zcela vylučován z těla během 2-5 dnů po vysazení.

Indikace pro použití

Léčba a prevence průjmů jakékoli etiologie.

Jak užívat enterol

Během léčby jakoukoliv formou uvolňování léku je důležité pozorovat hojné pití, protože průjem vede k dehydrataci a Enterol není náhradou za rehydrataci těla. Dávkování je určeno na základě onemocnění a věku pacienta, u dospělých a dětí je poněkud odlišné. Zvláště důležité je dodržovat instrukce, používat lék k obnovení normální mikroflóry u dítěte ve věku 1-3 let.

Enterol prášek

Podle instrukcí je tato forma léčiva určena pro orální podávání. Během dne můžete vypít 2-8 sáčků, ale každá recepce by měla být hodinu před jídlem. K přípravě roztoku se zředí vodou vodou nebo jiným nápojem při pokojové teplotě. Pro léčbu akutního průjmu musíte užívat léky 5-10 dní. Na pozadí léčby antibiotiky trvá léčba po celou dobu užívání. Prevence opakovaného průjmu během cestování zahrnuje použití přípravku Enterol až do konce cesty.

Kapsle

Dospělí - 1-2 kapsle dvakrát denně po dobu 7-10 dnů. Enterol by měl být užíván 1 hodinu před jídlem, opláchnut malým množstvím tekutiny. Nepijte horké a alkoholické nápoje. Léčivo pro léčbu akutního průjmu musí být doprovázeno rehydratací.

Zvláštní pokyny

Pokud se po dvou dnech užívání přípravku Enterol pro léčbu akutního průjmu nezlepší, ani s nárůstem teploty, detekcí krve nebo hlenu ve stolici, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Pocit žízně a sucho v ústech ukazuje na nedostatečnou rehydrataci.

Enterol během těhotenství

Použití enterolu během těhotenství nebo kojení je oprávněné, pokud očekávaný přínos převyšuje potenciální riziko.

Enterol pro děti

Děti od 1 roku do 3 let - 1 tobolka dvakrát denně po dobu 5 dnů.

U malých dětí, stejně jako v případech těžkého polykání, může být kapsle otevřena a její obsah je opatřen studenou nebo mírně teplou tekutinou. Léčivo pro léčbu akutního průjmu musí být doprovázeno rehydratací.

Interakce s léky

Enterol není užíván ve spojení s antimykotiky.

Nežádoucí účinky a předávkování

Ve vzácných případech se může objevit individuální citlivost na složky léčiva.

Kontraindikace

 1. Přecitlivělost na některou ze složek;
 2. Přítomnost centrálního žilního katétru, jak je popsáno v ojedinělých případech plísní u pacientů s centrálním venózním katétrem v nemocničních podmínkách.

Podmínky prodeje a skladování

Lék si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Doporučuje se přípravek uchovávat mimo dosah malých dětí. Mělo by být suché a tmavé. Optimální skladovací teplota je 15-25 ° C. Doba použitelnosti při splnění těchto podmínek je 3 roky. Nepoužívejte po datu vytištěném na obalu.

Analogy

Jakýkoliv analog Enterolu je podobný jako v jeho složkách ve složení nebo principu účinku. Mezi tyto léky patří:

 • Enterofuril;
 • Hilak Forte;
 • Colibacterin;
 • Bifidumbacterin Forte;
 • Primadofilus;
 • Linex;
 • Proteofág;
 • Laktulóza;
 • Goodluck;
 • Lactobacterin;
 • Bifinorm.

Cena enterol

V závislosti na lékárně nebo internetovém obchodě se náklady na Enterol liší. Cena je určena počtem kapslí v balení, výrobcem a dávkou. Podrobnosti o přibližné ceně léku lze prostudovat v tabulce:

Nákupní centrum Lamisil

Formulář vydání

Počet

Dávkování mg

Cena, rublů

Europharm

Enterol tobolky

10 ks.

250

284

Kapsle

30 kusů

250

590

Prášky

20 ks.

100

310

ZdravZone

Kapsle

10 ks.

250

260

Prášky

20 ks.

100

267

Lékárna IFC

Enterol tobolky

10 ks.

250

326

Kapsle

30 kusů

250

671

Video

Recenze

Larisa, 52 let

Několik let trpěla problémy s křeslem. Lékaři diagnostikovali syndrom dráždivého tračníku, ale nepředepisovali žádnou léčbu a říkali, že by šla sama. Její stav se zhoršoval každý den - od rána 4-6 krát šel na záchod. Přítel doporučil Enterolu. Po 3 dnech používání instrukcí jsem se cítil téměř úplně zdravý.

Jurij, 32 let

Při léčbě bronchitidy antibiotiky mi byl předepsán Enterol pro prevenci dysbiózy a normalizaci střevní mikroflóry. A z dobrého důvodu jsem po pouhých 3 dnech trochu bolela. Poté, co vzal léky to stalo se trochu jednodušší. Používá se během léčby antibiotiky. Žádné vedlejší účinky nebyly zaznamenány.

Elena, 29 let

Enterol byl předepsán pro léčbu dysbakteriózy po otravě. Instrukce pro kurz jsme vypili za 2 týdny. V kombinaci s dietou se stav dítěte rychle zlepšil. Jediné negativní je, že na rameni byly několikrát červené skvrny, ale po dvou dnech odcházely, takže jsme léčbu nezastavili a pokračovali v užívání.

Kategorie: