Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je-li nehtová deska příliš křehká, je obtížné vytvořit krásnou manikúru. Existuje mnoho domácích způsobů, jak ji posílit a pomoci v této oblasti zvlášť dobře. Je velmi snadné je vyrobit, ale výsledek bude patrný téměř okamžitě. Přečtěte si, jak správně provádět tyto užitečné postupy.

Jak si vyrobit koupel pro nehty doma

Oslabení desky, její křehkost a křehkost jsou většinou výsledkem špatného životního stylu ženy. Stav nehtů je negativně ovlivněn čisticími prostředky, které používáme každý den bez rukavic. Zhoršují se v důsledku nevyvážené stravy, nízké imunity, nedostatku vitamínů, minerálů. Stres a neuróza neprocházejí bez stopy. Kromě toho poškození nehtů, potažení běžnými a gelovými leštidly způsobuje určité škody.

Domácí koupele napomohou rychlému růstu a zpevnění talířů, pro jejich přípravu existuje množství receptů. Můžete si vybrat některý z nich, ale nezapomeňte na obecné zásady provádění postupů pro šetrnou péči:

 1. Vany na posílení nehtů musí být prováděny pravidelně, pak přestanou lámat, dosáhnete nejen viditelného, ale i udržitelného výsledku. Doporučuje se vždy absolvovat celý tříměsíční postup. V tomto případě je nutné provést dvě sezení týdně, pokud není na předpis uvedeno jinak.
 2. Nezapomeňte zhodnotit, jaký typ pleti je, vybrat komponenty pro kompozici. Pokud jste náchylní k alergickým reakcím, pak se vyhněte receptům s medem, ovocem.
 3. Neprovádějte koupel pro nehty se solí, pokud jsou na rukou škrábance, rány.
 4. Zpravidla se postup provádí po dobu čtvrt hodiny, ale pokud máte příliš měkkou kůži, můžete tuto dobu zkrátit.
 5. Po koupeli k posílení nehtů, je žádoucí aplikovat hydratační výživný krém na ruce, což zlepší stav kůže.
 6. Sledujte teplotu vody. Nejlepší možností je 37-38 stupňů. Taková voda rozloží kůži, ale nezbavuje složky složení užitečných vlastností.

Vany na nehty s mořskou solí

Složka je velmi užitečná a často se používá pro recepty. Sůl obsahuje hodně jódu, sodíku, draslíku, vápníku. Všechny tyto složky přispívají k výživě, k rychlému růstu nehtových destiček, pomohou je posílit, dobře vybělit. Mořská sůl pomáhá hojit rány rychleji. Recept na medikovaný roztok:

 1. Zředí hrst mořské soli v půl litru teplé vody.
 2. Ponořte ruce na čtvrt hodiny.
 3. Po zákroku opatrně osušte prsty, použijte výživný krém.
 4. Opakujte ne více než několikrát týdně, jinak můžete kůži vyschnout.

Olej posilující lázně pro nehty

Existuje několik receptů:

 1. Zahřívejte na parní lázni 0, 1 litru olivového oleje. Přidají se tři kapky olejových extraktů z bergamotu, santalového dřeva, ylang-ylang. Držte prsty za čtvrt hodiny. Neumývejte terapeutickou kompozici, ale masírujte ji do per s masážními pohyby.
 2. 30 g hrubé soli se rozpustí v teplé vodě (sklenici). Nalijte několik kapek růžového oleje. Držte prsty v této kompozici po dobu 10 minut.
 3. Zahřejte čtvrtinu sklenice sezamového oleje, přidejte tolik jablečného octa. Ponořte prsty tam po dobu 10 minut, a pak blot s ubrouskem a třít směs do kůže.

Nehtové koupele s jódem

Recepty na vaření:

 1. 30 g soli se rozpustí v 0, 3 l vody. Nalijte 15 kapek jódu. Držte prsty po dobu 15 minut, přebytečnou tekutinu otřete ubrouskem a použijte účinný zvlhčovač.
 2. Ve 200 ml vody se rozpustí 30 kapek jódu, 30 ml rostlinného oleje. Směs se zahřívá na parní lázni na příjemnou teplotu. Dejte ruce tam 10-15 minut.
 3. Smíchejte 300 ml vody a šťávy z jednoho pomeranče. Přidejte 1 lžíci jódu a obyčejné soli. Míchejte tekutinu, spusťte ruce na čtvrt hodiny. Opláchněte je, roztřete je výživným krémem.

Želatinové koupele k posílení a růstu nehtů

Recepty:

 1. Rozpusťte lžičku želatiny se sklenicí horké vody, nechte nabobtnat. Ponořte do ní prsty po dobu asi 20 minut, opláchněte si ruce a roztřete krémem.
 2. Želatina (15 g) se zředí v polovině sklenice vody. Vložte 10-15 g medu a nalijte 40 ml citronové šťávy. Udržujte ruce v roztoku půl hodiny.
 3. 10 g želatiny rozpouští trochu vody. Přidejte tam několik kapek vitamínů A, E, rozmarýnu. Ponořte prsty po dobu 15 minut. Namísto čisté vody můžete použít heřmánkový odvar, bude to prospěšné pro kůži. Po zákroku nezapomeňte rozšířit ruce o hydratační krém.

Nehtové koupele se sódou

Recepty:

 1. Smíchejte na dezertní lžíci sody, octa (jablka), citronové šťávy. Tyto složky zřeďte litrem vody. V této směsi držte ruce déle než 15 minut. Pečlivě je umyjte, použijte výživný krém.
 2. Ve dvou litrech vody smíchejte 20 ml citronové šťávy, 30 g mořské soli, sody. Ve 20 min. umístěte ruce do této kapaliny. Proveďte tento postup po dobu tří měsíců v řadě pro posílení desek.
 3. 30 g sodovky zředěné v 1 litru vody. Přidejte 15 kapek jódu. Držte prsty ve výsledném roztoku po dobu 15 minut. Dobře si umyjte ruce a aplikujte výživný krém. Tento postup přispívá nejen k posílení desek, ale také k jejich rychlému růstu.
 4. Vařte litr vody. Nalijte 2 lžíce sušených bylin (heřmánek, třezalku, lopuch). Trvejte na 3 hodinách, pak se namáhejte. Přidejte několik kousků sody. Roztok se zahřívá na parní lázni. Držte prsty tam, dokud nevychladne.

Nehtové lázně s citronem

Lidové recepty:

 1. V misce zalijeme 100 ml olivového oleje a 15 ml čerstvé citrónové šťávy. Udržujte ruce v tomto roztoku po dobu jedné hodiny. Můžete přidat pár kapek esenciálního citronového oleje. Po zákroku posílit skvrny ruce s ručníkem, a když je léčivé kompozice plně vstřebává, aplikujte hydratační krém na ruce.
 2. Zkombinujte 50 ml citronové šťávy s půl litrem vody, nalijte tam 2 lžíce. Já sůl není ochucená mořem. Udržujte ruce v tekutině po dobu čtvrt hodiny.
 3. Smíchejte čtvrt šálku citronové šťávy, 50 gramů medu, 5 kapek jódu a 100 gramů glycerinu. Zahřejte kompozici na pár a vložte do ní prsty po dobu 10 minut. Tento postup pomáhá posílit talíře, rychlý růst, poskytuje výživu pro pokožku rukou.

Video: koupel k posílení nehtů doma

Stále je tu spousta skvělých lidových receptů. Podívejte se do následujících videí, jak a z jakých složek se vyrábějí vyztužující roztoky. Díky video materiálům se ujistíte, že proces jejich přípravy nepředstavuje žádné obtíže, a samotný přijímací proces přináší jen potěšení. Sledujte videa, opakujte recepty a dělejte vše, aby vaše nehty byly zdravé - a pak je zaručena luxusní manikúra.

Solná lázeň pro nehty

Posílení nehtové desky citronem a olivovým olejem

Jak posílit nehty doma

Zjistěte další způsoby a prostředky k posílení nehtů.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: