Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nebezpečný parazit - střevní úhoř, obývá tenké střevo těla, vyvolává nepříjemné onemocnění zvané silyloidóza. Tento vláknitý helminth patří do hlístic a parazituje nejen v dvanácterníku, ale i žlučovodech, pankreatických kanálcích. Pro detekci infekce je nutné provést analýzu výkalů a s pozitivním výsledkem okamžitě zahájit léčbu.

Co je silyloidiasis

Střevní úhoř (Strongyloides stercoralis) žije v tropech, ale nedávno byl distribuován v mírném klimatickém pásmu. Hlavním způsobem infekce je kontakt, ale důležitou roli hraje sociální, environmentální faktor. Osoba se může nakazit larvami parazitů z prostředí nebo z již nemocné osoby (předmětu) a symptomy se v těle ne vždy vyskytují. Asymptomatický průběh onemocnění může trvat jeden rok, útoku předchází oslabení imunitního systému, chronická onemocnění hlavně gastrointestinálního traktu.

Způsoby infekce

Hlemýžď vstupuje do těla i přes celou kůži nebo při chůzi na infikované půdě. Tato autoinfekce zvyšuje její aktivitu v oslabeném stavu pacienta a představuje vážnou hrozbu pro jeho život a zdraví. Pacient může být ve vzácných případech pes nebo jiné domácí zvíře. Je obtížné předvídat způsoby infekce střevní akné, je ještě obtížnější určit asymptomatický průběh Strongyloidózy bez další diagnostiky a provést řadu laboratorních testů.

Životní cyklus

Samice se liší specifickou produktivitou v těle infikované osoby, která sotva dosahuje délky 2 mm. Muž je kratší - ne více než 0, 7 m, ale také nebezpečný pro zdraví v každém věku. Životní cyklus vývoje akné střeva začíná výskytem rhabditiformních larev, které zralé samice leží v půdě. V půdě se živí hnojivy, ale když jsou vytvořeny nepříznivé podmínky, jsou upraveny na parazitické hlísty a vstupují do těla, uvolňují své toxiny do trávicích orgánů a ne pouze.

Po migraci dochází k oplodnění střevního akné v průduškách a průdušnicích. Poté, co paraziti dosáhnou střeva přes dýchací trakt spolu se slinami. V jeho dutině, vejce jsou rychle položená, oni vyplní mikroflóru, ale s vysokou koncentrací oni jsou odstraněni spolu s výkaly přirozeným způsobem. Pokud má pacient zácpu, larvy střevního červa nemají žádnou cestu ven, jsou přeměněny na filariformní formu, pronikají do krve. Stěny střeva se opět dostanou do orgánů gastrointestinálního traktu a pokládají vajíčka - to je místo, kde se cyklus života opakuje.

Střevní příznaky akné

Nemusí se hádat o nemoci po dlouhou dobu, ale náhodou se dozví - při pravidelném vyšetření nebo při relapsu s oslabenou imunitou. Symptomy strongyloidiasis mohou ovlivnit mnoho vnitřních orgánů a systémů, a to je vysvětleno pohybem parazita přes systémový oběh. Proto je nutné studovat klasifikaci symptomů, které by měly pacienta tlačit na úzkostné myšlenky o infekci:

 • abnormality plic: horečka, dušnost, pohrudnice, sípání, suchý kašel, respirační selhání;
 • poruchy trávení: známky dyspepsie, obstrukční žloutenka, peritonitida, svědění řiti, tekutá stolice, střevní kolika, ztráta hmotnosti, averze k jídlu;
 • kožní léze: lokální, alergické reakce ve formě kopřivky, hemoragické vyrážky, otok, zarudnutí kůže, silné svědění. Anafylaktický syndrom není vyloučen.

Diagnóza silyloidiasis

Pro detekci nebezpečného červa je nutné dodatečně vyšetřit stolici pacienta pod mikroskopem. Například autoinvaze je detekována stěrky odebranými z konečníku, nebo lékař doporučuje enzymovou imunoanalýzu na silyloidiasis, aby se detekovaly specifické protilátky proti škodlivým látkám. Další laboratorní testy na podezření na střevní akné jsou uvedeny níže:

 • výsev výkalů v příznivém prostředí pro hlísty;
 • polymerázová řetězová reakce;
 • aspirační biopsie;
 • imunofluorescenční reakce;
 • Ultrazvuk trávicího traktu pro komplikované klinické snímky.

Střevní léčba akné

Po prostudování toho, co může způsobit parazitární infekci, je důležité zajistit preventivní opatření helminthiasis pro každý den. Pokud se onemocnění již vyvíjí v těle dospělého nebo dítěte, účinná léčba silyloidiasis zahrnuje komplexní přístup k problému. To je nutně užívání léků, osobní hygieny, správné výživy a další využití multivitaminových komplexů.

Je důležité pochopit, že voda může být kontaminována, proto je důležité včas se starat o její kvalitní čištění. Obecně je kontraindikováno, aby dítěti dalo pít tekutinu pod kohoutkem, protože jeho chemické složení se může stát vážným ohrožením zdraví a vyvolat výskyt střevní akné v gastrointestinálním traktu. Zbavte se patogenní flóry a pomůže na základě doporučení ošetřujícího lékaře.

Léčba drogami

Bez ohledu na příčiny vzniku červů není cesta léčby snadná. Účinné pilulky pro parazity v lidském těle jsou reprezentovány obrovským sortimentem a je důležité diskutovat jejich množství a způsob aplikace individuálně s lékařem. Z dobře vybraných dávek, úhoře střevní zemře, tělo se zbaví kdysi parazitických jedinců, alarmující příznaky. Zde jsou účinné prostředky pro parazitickou flóru:

 1. Ivermektin. Přijmout ráno a večer na 100 mg během tří dnů.
 2. Albendazol. Pokud se příznaky střevního úhoře projevují po dobu tří dnů, užívejte vždy 200 mg. Jako analogy používají Helmodol-VM, Nemozol, Sanoxal.
 3. Mebendazol Délka léčby je 3 dny, během které dvakrát denně užívejte lék 100 mg ráno a večer. Léčivo může být nahrazeno lékem Wormine, Vermoxum, Telmoksom, Tiabendazol.
 4. Dekaris. Pilulka se užívá jednou, i když nová generace léků je více žádaná.
 5. Gentian violet. Používá se jako lokální antiseptikum, má antibakteriální vlastnosti.

Léčba lidových prostředků

V přítomnosti takového parazita jako střevní akné, můžete použít metody alternativní medicíny. Hlavní věcí je najít spolehlivý recept. Takže, s použitím lidových prostředků pro akné, příznaky rychle projdou, a kdysi životaschopní jedinci proměnit v metabolity a jít ven s výkaly. Zde jsou účinné recepty, které rychle přijdou na záchranu:

 1. Polévková lžíce pelyněku nalijte 2 šálky vařící vody, přikryjte a trvejte na tom, dokud nebude zcela vychlazeno. Vezměte dávku po filtraci ve třech krocích. Můžete nahradit surovinu tansy, máty peprné, dubové kůry, řebříčku nebo měsíčku.
 2. Vezměte 20 g česneku a křenu, nakrájejte nasekané maso. Je důležité, aby koncentrát nespadl na kůži a sliznice. Nalijte 500 ml vodky, trvejte 10 dní. Vezměte dovnitř lžíci třikrát denně.
 3. 1 kg šťávy se vaří v 1 litru vody po dobu 1 hodiny, pak se přidá 50 g cukru. Výstupem je sklenice vývaru, která není naředěna, ale bere ústně dvě doušky před každým jídlem.

Prevence

Časté služební cesty, nedodržování osobní hygieny, nekvalitní zpracování potravin, environmentální a sociální faktory vedou pacienta k infekci střevní akné. Aby se předešlo komplikacím, musí být onemocnění okamžitě varováno. Je důležité vědět, jak předcházet silyloidóze, která může způsobit každého. Preventivní opatření pro střevní akné jsou následující:

 1. Poskytujeme terénní úpravy.
 2. Užívejte léky na prevenci.
 3. Během epidemie se vyhněte přeplněným místům.
 4. Posílit imunitu během sezónní avitaminózy.
 5. Tepelně zpracovávají syrovou zeleninu a ovoce.

Video: Strongyloidy - co to je

Střevní úhoř - foto

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: