Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Slabá konkurence a stabilní poptávka po rakech zaručují dobrý zisk pro ty, kteří se rozhodnou začít chovat členovce. Podnik nevyžaduje vážné materiální investice, jeho organizace není tak obtížný úkol. Se správným přístupem začne činnost brzy přinášet zisk.

Chov raků jako obchodu

Velkoplošná kultivace členovců na území naší země není běžná. Raky vstupují na spotřebitelský trh ve většině případů z přírodních vodních útvarů, což vede k poklesu počtu fyzických osob. Poptávka po lahodném gurmánském masu zůstává trvale vysoká. To činí obchod s raky atraktivním z hlediska financí. Hlavní náklady jsou potřebné v počáteční fázi, kdy potřebujete koupit vybavení, samotné osoby a vybavit pro ně místo.

Farma raků

Moderní farma s rakovinou je speciální vyhřívaný krytý bazén. Velké množství krmiva a tepla vám umožní růst zvířat mnohem rychleji. Pokud je rybník o rozloze pouhých 50 metrů čtverečních. m, farma pro pěstování raků může trvat až 1000 metrů čtverečních. m. Zařídit rakovinu "plantáž" majitel bude muset koupit několik bazénů. K tomuto účelu se často používají polypropylenové misky.

Farmy jsou nejhospodárnější, ale ne jediný způsob, jak chovat členovce. Uvnitř vznikají akvária s podporou konstantní teploty. Farma bude menší než rybník, ale zvířata rostou rychleji. Proces vylévání raků probíhá během přistání v akváriu třikrát ročně, zatímco v přírodě mění shell jednou za 12 měsíců. Časté šíření je nejlepším důkazem růstu členovců.

Pokud si myslíte, jak se chovají raky doma s minimálními investicemi, pak stojí za to zvážit možnost farmy z umělého nebo přírodního rybníka. Přirozená údržba zvířat nevyžaduje speciální vybavení, náklady podnikatele budou malé. První příjem z takového podnikání nebude brzy přijat, protože bude trvat několik let, než bude mít artropoda komerční váhu.

Plemena raků pro chov

Úspěch podnikání závisí na správném chovu raka. Nejzajímavější z ekonomické stránky tohoto druhu jsou:

 1. Kubánská modrá. Jedná se o plemeno členovců, uměle pěstovaných. Hlavním rysem formy - rychlý růst. Již po jednom roce dosáhnou jedinci tělesné hmotnosti dospělých. Kubánská modrá vyžaduje vodu s tvrdou vodou a písčité dno. Strava těchto jedinců se neliší od jiných druhů.
 2. Australský rudý rakovina (AKKR). Toto plemeno je vhodné k chovu pouze v uzavřených nádržích s přídavným vytápěním. Poptávka po tomto druhu je velmi vysoká, protože australské červené lepidlo se vyznačuje největším množstvím masa. Výživa australských členovců je různorodá: pro jejich stravu jsou vhodné mrtvé ryby, chléb, vodní vegetace.
 3. Úzké nohy (dlouhé nohy). Toto plemeno se chová rychle, cítí se skvěle v otevřených i umělých nádržích.

Pěstování raků doma

Stabilní příjem, který poskytuje vysokou poptávku po členovcích, dělá chov raků doma výnosným povoláním. Obsahují říční a jezero arthropods může být v různých podmínkách: co nejblíže k přírodní nebo uměle vytvořené pro nejlepší rozvoj a rychlý růst. Je důležité zvolit správný způsob, jak pěstovat raky, poskytnout jim optimální pohodlí pro růst a reprodukci.

Chov raků v rybníku

Pro pěstování zvířat bude potřebovat přírodní nebo umělou nádrž v zemi. Pěstování raků v rybníce vyžaduje písčité nebo jílovité dno, přítomnost bahna. Je nutné zamyslet se nad vodovodem a kanalizací. Tyto podmínky přispějí k pěstování velkého množství členovců, přirozené jezero má pozitivní vliv na adaptaci zvířat. Metoda chovu jedinců má významnou nevýhodu: v zimě usínají a přestávají růst.

Pěstování raků v akváriu

V malých objemech je chov ryb v akváriu skvělou volbou. Můžete nastavit konstantní teplotu příznivou pro růst a reprodukci, zvířata nemají hibernace, ale neustále přibývají na váze, jsou vhodné k lovu na prodej. Nevýhody chovu akvárií zahrnují vyšší výrobní náklady v důsledku nákladů na vytápění a omezení podlahové plochy. Rovněž dbá na to, aby tento způsob údržby byl přidán: akvária by měla být vyčištěna.

Pěstování raků v suterénu

Čistý a suchý suterén bez hub a škůdců je vhodný pro bydlení v rakovinné farmě. Na policích jsou umístěna akvária se zvířaty. Tyto podmínky nedovolí velkému počtu jednotlivců, ale pro malou produkci suterénu stačí. Pěstování raků v suterénu má své výhody:

 • v zimě je pro jednotlivce dostatečná přirozená teplota místnosti;
 • není potřeba intenzivní světlo, jedna žárovka se používá pro celou oblast.

Pěstování raků v UZV

Instalace uzavřeného přívodu vody (UZV) je ideálním řešením pro ředění členovců. Filtrovaná, ohřátá a provzdušněná voda je nejlepším prostředkem pro dobrý růst. Pěstování raků v RAS vyžaduje místnost, jejíž teplota v zimě neklesne pod 1 stupeň tepla, v ideálních podmínkách - pod 15 stupňů. Pěstování raků v RAS je stále populárnější díky své vysoké ziskovosti a celoročním příjmům.

Technologie chovu raků

Kultivace členovců je proces, který vyžaduje dodržování určité technologie. Podnikatel může na základě doporučení odborníků počítat s dobrým výsledkem své činnosti. Technologie chovu raků zahrnuje následující fáze:

 1. Dospělí jsou umístěni v připravených rybnících, akváriích nebo tancích. Mohou být chyceny nebo koupeny z jiných farem.
 2. Při teplotách nad 7 stupňů musí být zvířata krmena čerstvým nebo vařeným jídlem (denní dávka - 2% tělesné hmotnosti členovců).
 3. Když se objeví roční vzorky, jsou chyceni a přesazeni pomocí jiné nádrže.
 4. Ve druhém nebo třetím roce života dosahují členovci masy komodit, mohou být prodávány.

Zařízení na chov raků

Pro rakovinovou farmu, aby byla vysoce zisková, měli byste vytvořit nejpohodlnější podmínky pro růst členovců. Poskytnout pohodlné životní prostředí pomůže následujícímu vybavení pro pěstování raků:

 • Skleníky. Udržet určitou teplotu nejen průmyslovými, ale i nejjednoduššími skleníky.
 • Vzduchový kompresor. Přípravek pomůže zabránit stagnaci vody.
 • Oxidační činidlo. Tento přístroj je navržen tak, aby zamezil hladovění kyslíku u zvířat v nádrži, kde stráví zimu.
 • Filtrační systém Aby se odstranily zbytky potravin a životně důležité procesy, nestačí včas měnit vodu. Filtr je nezbytný pro vytvoření příznivého stanoviště, ve kterém jedinci dosáhnou požadované velikosti.

Jak udržet raky doma

Členovci jsou náchylní k kanibalismu, takže je třeba zabránit nepříjemným situacím. Udržet raky doma vyžaduje přesídlení dospělých a velkých jednotlivců. K tomu se používá samostatná nádržka (akvárium). Jinak mohou dospělí členovci zničit slabé mladé. Silní jednotlivci budou mnohem více zvyklí na nové prostředí, ale mladí lidé jsou citlivější na změny a mohou zemřít během přesídlení.

Kolik raki roste

Odpovědět, kolik rakoviny roste, je obtížné. Rychlost růstu členovců závisí na mnoha faktorech, jako jsou:

 • teplota a složení vody;
 • druh a množství krmiva;
 • hustota jedinců v nádrži;
 • druh raků.

Za podmínek blízkých přirozeným, jedinci rostou do normální velikosti za 4 roky. S příznivějším prostředím se tento proces urychluje. Při pěstování zvířat v akváriu za rok, můžete získat členovce připravené k prodeji. Budou se s nimi muset vypořádat po celý rok: čistá akvária, sklizeň potravin a založení jednotlivců atd.

Reprodukce raků doma

Pro úspěšnou realizaci myšlenky rozvodu by měla zvířata pečlivě prostudovat podmínky jejich rozmnožování. Jednotlivci se začínají párovat na začátku podzimu. Pro chov raka doma potřebují 2 samice a 1 samec. Když jsou ženy 3 nebo více, samec může jíst jeden z nich. Je nemožné, aby se kaviár kaviár, to je bezpečně pokryta pod brnění. Teprve na konci jara se vejce posunou blíže k ocasu. Po vylíhnutí jsou larvy po určitou dobu také pod ocasem. Příroda tak chrání potomky před možným nebezpečím.

Co krmit raky doma

Rostlinné a živočišné krmivo je vhodné pro krmení členovců, které lze zakoupit ve specializovaných i běžných prodejnách. Krmení raků doma mohou být takové produkty jako:

 • larvy komárů;
 • žížaly;
 • brambory;
 • řasy;
 • zelenina;
 • maso;
 • pšenice, ječmene a jiných zrn;
 • specializované krmivo pro členovce;
 • šneci;
 • ryby a potěr;
 • mrkev;
 • hmyz.

Jak pečovat o rakovinu doma

Stejně jako všechny živé věci mohou raci ublížit a zemřít. Důvodem jsou infekční nebo invazivní onemocnění. Abyste se vyhnuli smrti členovců, musíte se řádně starat o rakovinu doma. Příčiny onemocnění jsou následující:

 • pokles teploty;
 • hodně krmiva;
 • nedostatečné čištění vody;
 • nepříznivou situaci.

Video: raky podnikání

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: