Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Účinná antihemoragická látka potřebná k zastavení krve a používaná jako lokální antiseptikum je hemostatická houba. Takovým způsobem je možné nejen zastavit těžké krvácení, ale také urychlit proces regenerace poškozených tkání. Kolagenová houba má široké spektrum účinku, našla uplatnění v několika oblastech medicíny. Před použitím antiseptika se doporučuje poraďte se se svým lékařem, abyste zajistili skladování v domácí lékárničku.

Hemostatická houba

Podrobné pokyny ukazují, že tento farmaceutický prostředek současně kombinuje funkce sorbentu a antiseptika, pomáhá vyhnout se bakteriální infekci otevřených ran. Uvedená kompozice je přirozená, proto jedinou kontraindikací pro použití je přecitlivělost těla na účinné látky. Mechanismus účinku hemostatické houby je přibližně následující: při kontaktu s poškozeným povrchem dochází k adhezi a agregaci destiček, což má za následek zastavení krvácení.

Složení

Kolagenová hemostatická houba je vyrobena ze speciálního roztoku kolagenu, extrahovaného ze šlach a kůže skotu. Pomocné složky v přírodním složení tohoto léčiva pro vnější použití jsou kyselina boritá, nitrofurální a furatsilin. Toto jedinečné složení se nerozpouští v organických rozpouštědlech, je integrální ve vodě, ale zároveň se produktivně vstřebává do rány a vytváří takzvanou ochrannou bariéru. Hemostatická houba je odolná vůči zvýšeným teplotám až do 75 stupňů.

Farmakologický účinek

Podle svých farmakologických vlastností tento léčivý přípravek nemá pro své přírodní složení žádné kompletní analogy, prodává se v každé lékárně. Hemostatická houba nejenže zabraňuje krvácení a rozsáhlé ztrátě krve, ale také obnovuje integritu poškozených cév, urychluje proces obnovy poškozené tkáně epidermy. Takové univerzální činidlo má baktericidní, aseptické, antimikrobiální, regenerační, tonizační a sorbující vlastnosti a působí patologicky na patologické centrum.

Formulář vydání

Ve skutečnosti se jedná o práškovou hmotu žluté barvy extrudovaného typu, která má mírný pach kyseliny octové. Rozpouští se v těle po dobu 4-6 týdnů, zatímco účinné látky překonávají systémovou cirkulaci, udržují koncentraci několik dní. Hemostatika houbovitě produktivně absorbuje biologické tekutiny, mírně se zvětšuje a nabobtnává. Rozměry takové desky jsou 50x50 mm nebo 90x90 mm, balené v plastovém sáčku, nahoře na kartonovém obalu.

Indikace pro použití

Hemostatická houba zastavuje hojné krvácení parenchymálního, alveolárního a kapilárního původu. Užívání tohoto léku je nutné okamžitě, bez čekání na hojnou ztrátu krve. Je povinen jednat v souladu s pokyny uvedenými v balení. Ošetřující lékař důrazně doporučuje použití takového farmaceutického přípravku k určenému účelu na následujících klinických snímcích, aniž by narušil způsob podání, denní dávky, obecné rady:

 • mechanické nebo chemické porušení integrity kůže;
 • defekty parenchymálních orgánů, alternativně jater, žlučníku;
 • trofické vředy různé lokalizace;
 • krvácení dutin dura mater;
 • progresivní proleženiny, otevřené rány;
 • epistaxe neznámé etiologie;
 • akutní otitis media;
 • zánět vnitřních a vnějších hemoroidů;
 • uzavření žlučníku po cholecystektomii;
 • progresivní hemostáza zubní praxe.

Hemostatická houba - návod k použití

Tento lék je určen pro vnější použití za účelem ucpání otevřené rány. Na otevřenou ránu se aplikuje roztok suché látky a vyčkejte několik minut. Během této doby se hemostatická houba naplní krví a krvácení se zastaví. Jeho hrany jsou pevně přiléhající k ránu, ale pro větší spolehlivost je lepší použít druhou houbu nad první. Když se krvácení zastaví, ošetřující činidlo se fixuje nanesením stehu ve tvaru písmene U za použití bandáže. Pro zvýšení účinku musí být houba navlhčena roztokem thrombinu.

Pokud používáte hemostatickou houbu s ambenem, pravidla aplikace jsou poněkud odlišná. Obsah lahvičky je určen pro podvádění dutiny otevřené rány a samotné činidlo musí být drženo chirurgickým nástrojem a gázovou podložkou po dobu 5 minut. Vrstvu gázy můžete zanechat v raně na krátkou dobu, ale musí být odstraněna následující den. Hemostatická houba po extrakci zubů se používá právě podle tohoto principu. Správná volba režimu předepisování a intenzivní péče vyzve ošetřujícího lékaře.

Vedlejší účinky

Ne všichni pacienti mohou zastavit krvácení pomocí hemostatické houby, protože mohou nastat nežádoucí účinky ve formě alergických lokálních reakcí na kůži. To je svědění, pálení, zarudnutí, zvýšený otok dermis. V případě přecitlivělosti organismu na léčivé látky je proto lepší nepoužívat přípravek po operaci a při intenzivní terapii. Navíc lékaři nevylučují riziko sekundární infekce. Podrobné pokyny pro použití hemostatika houbičky o jiných vedlejších účincích nejsou hlášeny.

Kontraindikace

Pokud je povrch dermis poškozen, ne všichni pacienti mohou tento levný lék používat, protože existují zdravotní omezení. Například v případě arteriálního krvácení z velkých cév po resekci je lepší nepoužívat hemostatickou houbu. Takový nástroj je dětem předepsán opatrně, přičemž je kategoricky zakazován v případě přecitlivělosti těla na aktivní složky. Takže rozpouštění činidla v dutině otevřené rány nepomáhá všem pacientům, jak je uvedeno v podrobných pokynech.

Podmínky skladování

Houba musí být skladována na suchém místě, protože při vysoké vlhkosti se tento lék brzy stane nepoužitelným. Podle instrukcí by takové lokální antiseptikum nemělo spadat do rukou dětí, které se používají k jiným účelům. Samoléčba je možná, zvláště pokud potřebujete okamžitě zastavit těžké krvácení. Datum expirace je uvedeno na obalu, což je také důležité neporušovat, jinak nemůžete čekat na požadovaný výsledek. Rodinný lékárnička - nejlepší místo pro skladování hemostatické houby.

Analogy

Někteří pacienti si jsou jisti, že hemostatická houba není schopna zastavit krvácení a zmírnit osud pacienta. Ve skutečnosti, účinek tohoto léku je selektivní, navíc je důležité vzít v úvahu riziko vedlejších účinků. V takových klinických situacích ošetřující lékař zavádí náhražku, navrhuje použití analogu uvedené farmakologické skupiny. Zde je hodná náhrada za moderní farmakologii, kterou lze zakoupit i komerčně, ale po konzultaci se svým lékařem:

 • Caprofer;
 • Alginatol;
 • Natalcid;
 • Ivisel;
 • Polyhemostat;
 • Souprava kissuke;
 • Posterizace;
 • Feracryl;
 • Tachocomb;
 • Hemostatická tužka;
 • Rytíř

Cena hemostatické houby

Tento lék lze snadno nalézt na volném trhu, ale také snadno objednat přes internet na tematických stránkách z podrobných katalogů. V druhém případě se ukázalo, že je to o něco levnější a doručení není zpožděno. Než provedete takový skutečný nákup pro sebe, je důležité zjistit, kolik stojí hemostatická houba a zda je vhodná pro pacienta v konkrétním klinickém obrazu nebo ne. Pokud jsou zdravotní kontraindikace užívání zcela nepřítomné, můžete použít spolehlivé informace z níže uvedené tabulky s kapitálovými cenami:

Název lékárny v Moskvě

Cena léku je 50x50 mm, rublů

ElixirFarm

93

EuroPharm

95

Jezera

60

Rigla

80

Alexandrovská lékárna

85

Lititoria

90

Lékárna 36.6

83

Recenze

Marina, 31 let

Používal lék na těžké popáleniny před několika lety. Hemostatická houba umístěná přímo v dutině rány a ve dvou vrstvách. Krvácení prošlo, bylo to snazší, brzy byla kůže napnutá. Samotný nástroj je levný, ale účinný. Držím to v lékárničce, protože děti často klepe na kolena - nikdy zbytečné.

Elena, 35 let

Používám tento externí lék, když se otevřou hemoroidy, a protože toto onemocnění je chronické, udržuji houbovou hemostatikum v rodinné lékárničce. Pomáhá hodně a můžete se vyhnout silnému krvácení. Lék byl testován časem, protože moje matka ho použila pro podobný zdravotní problém. Tohle je naše rodina.

Marina, 41 let

Pro mě tak jednoduchým a přístupným způsobem bylo těžké krvácení jednou zastaveno a já jsem mohl zemřít na silné ztráty krve. Hemostatická houba je v lékárně levná, takže jen málo lidí věří v její vysokou účinnost, ale marně. Takový lék by měl být v každé rodinné lékárně, určitě přijde vhod více než jednou.

Inna, 29 let

Jak moc jsem slyšel o hemostatické houbě, ale osobně mi tento lék nevyhovoval. Po jedné době se objevila závažná alergická reakce na kůži. Už jsem se nepokoušel se svým roztřeseným zdravím, vybral jsem si jiný lék na hemoroidy. Zdá se, že na houbu nejsou žádné významné kontraindikace, ale chytili mě.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: