Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro udržení glukózy na normální úrovni jsou pacienti s diabetem nuceni užívat různé léky. Aby nedošlo k poškození zdraví ještě více, musíte se naučit, jak je správně kombinovat. Například Galvus Met, při interakci s kontrastními látkami zavedenými do krve během fluoroskopie, může vyvolat rozvoj laktátové acidózy, zejména při hladovění, vyčerpání, selhání ledvin nebo jater. Z těchto důvodů musíte před zahájením užívání přípravku pečlivě prostudovat pokyny.

Tablety Galvus Met

Jedná se o kombinovaný lék s hypoglykemickými vlastnostmi, jehož účelem je snížení hladiny glukózy v krvi. Přípravek Galvus Met se používá k léčbě pacientů různých věkových skupin z cukrovky druhého typu bez závislosti na inzulínu. Tablety mohou být použity pro monoterapii nebo k doplnění účinků diety a fyzikální terapie. Lék vyrábí evropská společnost Novartis Pharma.

Složení

Tablety pro diabetes Galvus se zkosenými hranami a potažené rozpustným filmem mají oválný tvar, měkký růžový nebo šedavý odstín. Základem léčiva byly dvě aktivní složky najednou: vildagliptin a metformin v různých koncentracích. Podrobné složení tablet Galvus je uvedeno v tabulce:

Účinné látky

Koncentrace v 1 tabletě mg

metformin hydrochlorid

500

850

1000

vildagliptin a metformin

50

Pomocné komponenty:

?

stearát hořečnatý

6, 5 / 9, 85 / 11

makrogol 4000

1, 283 / 1, 86 / 2

červený oxid železitý

0, 006

žlutý oxid železitý

0, 21 / 0, 82 / 1, 8

mastek

1, 283 / 1, 86 / 2

oxidu titaničitého

2.36 / 2.9 / 2.2

hypromelóza

12, 858 / 18, 58 / 20

Farmakodynamika a farmakokinetika

Galvus Met má dva farmakologické účinky, které poskytují účinné látky:

 • Vildagliptin - látka ze skupiny stimulantů. Normalizuje aktivitu pankreatu a snižuje koncentraci glukózy v krvi pacienta, čímž stabilizuje hladinu inzulínu.
 • Metformin je sloučenina ze skupiny biguanidů. Snižuje absorpci glukózy ve střevě, produkci cukru v játrech a zvyšuje procesy jeho využití periferními tkáněmi.

Absorpce Galvus nastává bezprostředně po rozpuštění tablety v žaludku. Biologická dostupnost všech složek je 85%, zatímco spotřeba potravin nemá vliv na rychlost a rozsah absorpce účinných látek. Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po jedné a půl hodině. Složky tablet se přeměňují na metabolity, z nichž některé jsou vylučovány ledvinami a zbytek výkaly.

Indikace pro použití

Tablety Galvus jsou předepsány pro diabetes závislý na inzulínu typu 2. Použití tohoto léčiva vede k významnému zlepšení hladiny glukózy v krvi a vývoj hypoglykémie je pozorován pouze v ojedinělých případech. Vysoká účinnost léčby přípravkem Galvus je zvláště patrná, když: \ t

 • monoterapie, když se léčba provádí pouze s jedním lékem Galvus Met;
 • nástup léků na léčbu diabetu 2. typu, pokud předepsaná dieta nevede k normalizaci hladiny cukru v krvi;
 • léčení pacientů s diabetem, kteří samostatně dostávali vildagliptin a metformin;
 • kombinovaná terapie s inzulínem nebo léky obsahujícími cukr, které jsou založeny na sulfonylmočovině.

Návod k použití Galvus Met

Aby se snížilo riziko nežádoucích účinků, jsou během jídla povoleny pouze perorální tablety. Dávka léčiva je zvolena individuálně v závislosti na závažnosti hyperglykémie. Návod k použití uvádí, že starší lidé se současným poškozením ledvin mohou mít mnohem nižší dávku. Při předepisování diabetu Galvus zváží lékař, který léčebný režim byl použit před:

 • Pokud je lék předepisován jako primární léčba diabetu, za předpokladu, že dietní doporučení a cvičení nedávají viditelný výsledek, doporučená dávka je 50 mg vildagliptinu a 500 mg metforminu. V závislosti na léčebném účinku může být pozdější dávka zvýšena.
 • U pacientů, kteří již byli léčeni vildagliptinem a metforminem, je přípravek Galvus předepsán v dávkách 50 + 850 mg nebo 50 + 1000 mg.

Interakce s léky

Při použití vildagliptinu s jinými léky předepsanými pro diabetes typu 2 nebyly zjištěny žádné klinicky významné účinky. Užívání vysokých dávek chlorpromazinu s Galvusem způsobuje hypoglykémii, takže při této kombinované léčbě může být inzulín předepsán. Kombinace tablet s jinými léky může vyvolat následující účinky:

 • vývoj laktátové acidózy se slučitelností s radioaktivní rentgenovou látkou obsahující jód určenou k intravaskulárnímu podání;
 • hyperglykémie a snížení účinku metforminu v interakci s thiazidy, diuretiky, fenothiaziny, estrogeny, perorálními kontraceptivy, kyselinou nikotinovou, antagonisty vápníku, sympatomimetiky a isoniazidem;
 • zvýšení koncentrace aktivních složek v krevním séru během léčby furosemidem, nifedipinem, amiloridem, morfinem, chininem, vankomycinem, některými dalšími léky a metforminem.

Galvus Met a alkohol

V době léčby lékem je zcela upustit od požití všech nápojů obsahujících alkohol. Pití alkoholu spolu s tabletami přípravku Galvus může vyvolat rozvoj komplikací a vést ke zvýšenému projevu vedlejších účinků. Riziko těžké otravy drog je zvýšeno zejména u osob se silným úbytkem těla a různými poruchami jater.

Vedlejší účinky

Léčba lékem zhoršuje absorpci vitaminu B12, v důsledku čehož se může rozvinout anémie a laktátová acidóza. Návod k použití ukazuje, že i když použití léků snižuje riziko hypoglykémie na minimum, není nutné zcela vyloučit výskyt jejích příznaků. Tablety Galvus navíc vyvolávají výskyt následujících nežádoucích účinků různých orgánů a systémů těla:

 • Trávicí trakt - bolest v epigastrické oblasti, nevolnost, abdominální distenze, porucha stolice, rozvoj gastroezofageálního refluxu.
 • Nervový systém - závratě, silné bolesti hlavy, potřesení rukou.
 • Žlučové cesty a játra - cirhóza, hepatitida, snížená funkčnost těchto orgánů.
 • Muskuloskeletální systém - bolesti kloubů, myalgie.
 • Metabolismus - zvýšená kyselina močová, oxidace krve.
 • Kůže - peeling, výskyt malých vyrážek nebo puchýřů, otok měkkých tkání.
 • Alergické reakce - svědění, kopřivka, angioedém, angioedém, anafylaktický šok.

Účinek léku na schopnost řídit vozidla nebyl podrobně studován. Vzhledem k četným vedlejším účinkům užívání tablet Galvus však během léčby stojí za to odmítnout řídit auto, kontrolovat složité mechanismy, provádět práce se zvýšeným nebezpečím. Při akutní kardiovaskulární insuficienci se může vyvinout infarkt myokardu nebo jiné patologické stavy srdce, laktátová acidóza a prerenální jaterní insuficience.

Předávkování

Lék Galvus je dobře snášen, když pacienti pozorují dávky předepsané lékařem. V jiných případech může způsobit bolest svalů, studený pot, otok, horečku. Příznaky předávkování lze zpravidla ukončit vysazením léku. Při těžké otravě Galvusem se provádí výplach žaludku, provede se symptomatická léčba a provede se hemodialýza.

Kontraindikace

V době operace (s výjimkou případů, kdy je nutné provádět malé operace, které nevyžadují omezení příjmu potravy a tekutin), by měl být přípravek Galvus Met vysazen. Můžete pokračovat v užívání léku od okamžiku, kdy pacient začne jíst sám, a testy ukazují, že funkce ledvin zůstává nerušená.

Aktivní složky léčiva pronikají do placentární bariéry a do mléka, takže léčba je kontraindikována během těhotenství a během kojení. Normalizovat stav těhotných žen doporučuje provádět monoterapii inzulínem. Po užití přípravku Galvus musí být tablety opuštěny: \ t

 • pacienti, u kterých byla diagnostikována jaterní choroba nebo zhoršené jaterní biochemické parametry;
 • se zneužíváním alkoholu;
 • osoby s individuální intolerancí vůči složkám kompozice;
 • při nízkokalorické dietě;
 • mladiství do 18 let;
 • s diabetes mellitus prvního typu, hypoxií, infekcemi, dehydratací.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je dostupný pouze na lékařský předpis. Léky by měly být skladovány v suchu, chráněny před přímým slunečním zářením. Uvedená doba použitelnosti je 18 měsíců.

Analogy

Podle účinných látek nemá léčivo žádné strukturní analogy. Následující léčiva jsou považována za podobná farmakologickým vlastnostem přípravku Galvus:

 • Avandia;
 • Bagomet;
 • Avandamet;
 • Arfazetin;
 • Bucarban;
 • Viktoza;
 • Januia;
 • Sofamet.

Cena Galvus Met

Pokud máte předpis, můžete si koupit lék v každé lékárně v zemi, objednat online nebo z oficiálního katalogu výrobce. Ceny léků se mohou lišit v závislosti na regionu prodeje, objemu výroby tablet, cen od prodávajícího. Průměrná cena Galvusu v lékárnách v Moskvě je uvedena v tabulce:

Objem

Cena, rublů

tablety 1000 + 50 mg

1423-1645

tablety 850 + 50 mg

1445-1520

tablety 500 + 50 mg

1420-1497

Recenze

Margarita, 45 let

Cena Galvusu je nepřiměřeně vysoká. Lék není podáván na klinikách, ale měl by být pravidelně opilý, takže každý měsíc musíte dávat kulatou částku. Nemám však žádné stížnosti na činnost tablet. Hladina cukru v krvi je vždy v normálním rozmezí, vedlejší účinky se nikdy nevyskytují.

Michael, 54 let

Moje práce vyžaduje, aby se každých šest měsíců konala lékařská prohlídka. Současně jsem trpěl cukrovkou typu 2 po dobu pěti let. Jsem neustále v léčbě Galvusem, užívám 50 + 1000 mg každý večer. V loňském roce hladina glykovaného hemoglobinu nikdy nevzrostla nad 7%. Lépe než tohle, droga pro mě neexistuje.

Alexander, 39 let

S pomocí Galvuse zastavuji symptomy diabetu již 4 roky. Nejdřív jsem pil jiné drogy, ale hladina glukózy nebyla nikdy normální. Se stejnými drogovými testy jsou vždy dobré. Kromě toho má jeden účinek, že ženy by chtěly moc - lék brání přibývání na váze. Jediný negativní je velmi vysoká cena.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: