Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Dlouhodobé užívání alkoholických nápojů poškozuje celé tělo. Nebezpečí přetrvává i po ukončení tvrdého pití. Syndrom abstinenčního syndromu, známý také jako delirium tremens, je duševní porucha, která způsobuje halucinace a vyskytuje se po náhlém přerušení nápojů obsahujících ethanol. Abstinenční syndrom se může vyskytnout u kterékoli osoby na pozadí alkoholu s dlouhým pitím.

Co je to abstinenční syndrom

Alkoholická abstinence je známa téměř každé dospělé osobě, která se stala "bustou" den předtím a "ranila" ráno. Koncentrovaný ethanol obsažený v nápojích je toxická látka, ale malé dávky produkuje tělo nezávisle. Odstoupení narušuje tento proces. Obvykle se projevují příznaky kocoviny, které nemají vliv na psychiku. Často jsou pozorovány:

  1. Bolesti hlavy, nevolnost, slabost. U zdravého člověka je touha po alkoholu minimální, i když některé zmírňují kocovinu s nápoji, které byly konzumovány den předtím.
  2. Špatná nálada kvůli stažení.
  3. Odběr alkoholu způsobuje fotofobii, žízeň, ospalost. Normální zotavení nastává za deset až dvanáct hodin.

Příčiny

Příznaky intoxikace po zneužívání alkoholu se vyskytují v důsledku mechanismu působení alkoholických nápojů. Jakmile je v těle, ethanol vstupuje do krevního oběhu, což způsobuje dočasnou euforii. Procesy přirozené produkce podobného hormonu se zpomalují, látka získaná z vnějšku začíná působit jako depresivní látka. Důsledky jsou kocovina, špatná nálada, slabost. Abstinenční syndrom pokračuje, dokud játra neodstraní toxiny z těla. U alkoholiků je tento proces pomalý.

Příznaky z vysazení alkoholu

Delirium tremens se vyskytuje nejen u chronického alkoholismu, i když osoby vystavené dlouhodobému tvrdému pití ve zvláštní rizikové skupině. Příčinou deliriu je neschopnost těla včas odstranit všechny produkty rozkladu ethanolu. Nedostatek přirozené produkce etanolu vede k tomu, že člověk potřebuje užívat další porci ethanolu, aniž by se vyvíjela komplex symptomů, včetně duševních poruch. Obecný seznam funkcí je následující:

  1. Zvýšený žízeň, sucho v ústech.
  2. Nevolnost, zvracení, zácpa nebo průjem - kocovina syndrom ovlivňuje fungování gastrointestinálního traktu.
  3. Bolest v pravém hypochondriu.
  4. Depresivní, depresivní stav na pozadí ukončení konzumace alkoholu je spojen s abstinenčním syndromem.
  5. Ve stádiu chronického alkoholismu nebo po dlouhodobém tvrdém pití, poruchách spánku, sluchových poruchách se mohou objevit vizuální halucinace. Prodloužená intoxikace alkoholem dává pocení, třes, zmatenost, řeč.

Diagnóza syndromu

Diagnóza je prováděna na základě anamnézy, sběru informací o pacientovi. U chronického alkoholismu je riziko duševních poruch mnohem vyšší než jen na pozadí dlouhodobého užívání alkoholických nápojů. Systematický příjem látek mění tělo, u alkoholiků je narušena tolerance ethanolu. S opravdovou duševní nemocí, delirium má nedostatek kritiky k jeho stavu. Lékaři - narkologové, psychiatři se často musí obrátit na příbuzné pacienta.

Jak dlouho trvá abstinenční syndrom

Zdravý člověk, který netrpí alkoholismem, ale jednoduše „předávkovaný“, se během několika hodin zbaví nepříjemných projevů. Po jediné epizodě zneužívání alkoholu, delirium se neobjeví, ačkoli útok deprese, úzkost a jiné negativní psychické projevy mohou projevit se. Léčba doporučená lidovými prostředky - solanka, minerální voda, bohaté jídlo.

Alkoholik poškodil vnitřní orgány zodpovědné za likvidaci produktů z etanolu. Játra, ledviny, nadledvinky nevykazují zátěž. Blue Devils - důkaz vážných změn ve zdraví. Syndrom je zastaven léky, bez léčby může trvat několik dní. Pacienti s halucinacemi představují nebezpečí pro sebe a ostatní.

Jak léčit abstinenční příznaky

Osoby s abstinenčním syndromem v mírném stádiu nevyžadují speciální léčbu, s výjimkou doplňování kapaliny, solí draslíku, hořčíku. V těžkých případech se doporučuje infuzní terapie. Kapky s glukózou, fyziologickým roztokem jsou předepsány - poskytují nejrychlejší eliminaci toxinů. Doporučuje se, aby léčba těžkým alkoholem byla léčena natrvalo, následovaná léčbou závislosti.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: