Příčinou růstu na kůži je lidský papilomavir, který má více než 100 druhů. Tyto útvary jsou často tvořeny na prstech, a to jak u malého dítěte, tak u dospělého. Existují různé možnosti, jak se zbavit bradavic na prstu.

Jak vyléčit bradavice na rukou

Růst kůže, připomínající uzlík ve vzhledu - to je bradavice. Existují dva typy těchto nádorů: obyčejné, které jsou hnědé a růžové barvy a malé ploché se žlutavým odstínem. Bez ohledu na to, jaký druh růstu na těle vzniká, je v každém případě nutné se ho zbavit. Existují různé způsoby, jak léčit bradavice na prstech:

 1. Chirurgické S pomocí lékařských přístrojů je odstranění bradavic.
 2. Fyzioterapie. Zahrnuje několik metod: laserové odstranění, elektrokoagulaci, kryoterapii.
 3. Chemické To zahrnuje léčbu onemocnění farmaceutickými přípravky.
 4. Imunoterapie. Dodržování pravidel zdravého životního stylu, kalení těla, používání interferonu, užívání vitamínů a šípkové tinktury s medem.
 5. Lidé. V boji proti virové infekci pomůže různé bylinky a esence.

Chirurgická a fyzioterapeutická léčba bradavic na prstech

Jakýkoliv růst je nepříjemný na dotek a člověk, který trpí takovými formacemi, zažívá nepohodlí. Chcete-li se zbavit nepříjemné nemoci, budete potřebovat komplexní léčbu. Chirurg může účinně odstranit virový uzlík pomocí lokální anestézie a skalpelem. Lékař zároveň zcela omezí růst tkáně a zavede kosmetické švy. Chirurgická excize bradavic se provádí, pokud je velká část kůže ovlivněna růstem. Dnes tato metoda ztratila svou popularitu. Byl nahrazen moderními fyzioterapeutickými metodami:

 • Odstranění laserem. Bezbolestné, rychlé, ale zároveň nákladné. Po absolvování procedury, žádné jizvy zůstanou, zotavení je rychlé.
 • Elektrokoagulace. Bezkrevná, ale bolestivá metoda. Po utažení rány, jizvy někdy zůstanou.
 • Kryoterapie (použití tekutého dusíku). Také bolestivý zákrok. Někdy je nutná opakovaná kauterizace.

Chemický lék na bradavice na rukou

Všechny lékařské chemikálie by měly být používány s opatrností, jinak může postup způsobit popáleniny. Aby nedošlo ke zranění zdravé kůže, měli byste nalepit lepicí pásku s otvorem pro růst. Je nutné zpracovávat s látkou pouze oblast bradavice. Tato metoda se nedoporučuje pro diabetiky a osoby s poruchami oběhu. Mezi léky na alkalické a kyselé lékárny používané k odstranění nádorů patří mezi nejoblíbenější:

 1. Solkoderm. Jako součást léku lze nalézt 4 kyseliny: mléčnou, octovou, dusičnou a šťavelovou. Má efekt kauterizace.
 2. Kyselina salicylová. Je levná v lékárně, prodávána bez lékařského předpisu. Účinek léčby trvá několik týdnů.
 3. Super Cleaner Toto alkalické složení, včetně hydroxidu draselného a sodíku, je kontraindikováno u dětí. Léčba trvá 5 dnů.
 4. Verrukatsid. Léčivo zahrnuje metakresol, fenol. V případě malé bradavice se aplikuje jednou. Nevztahuje se na dítě.
 5. Vartek. V lékárně se lék prodává jako krém. Má mummizující a kauterizační účinek na vzdělávání.
 6. Kolomak. Prostředky schopné roztavení tkáně. Roztok obsahuje polidokanol, kyselinu salicylovou a kyselinu mléčnou. Lék lze použít k léčbě růstu u malých dětí.

Lidové léky na bradavice na prstech

Zbavit se porostů nezpůsobuje lékařům žádné zvláštní obtíže a mnoho lidí se snaží naučit se bradavici na prstu doma. To je obzvláště znepokojeno rodiči, jejichž děti mají spoustu virových uzlin, protože ne každé dítě může být snadno převezeno k chirurgovi, ale nechcete čekat, dokud nezmizí. V takových případech můžete pro odstranění vzdělávání použít populární osvědčené nástroje.

Jak odstranit bradavici na prstu s oleji

Aby se zabránilo virovým růstům na rukou, měl by člověk dodržovat hlavní pravidla osobní hygieny, vyhnout se kontaktu s lidmi, kteří již nemoc mají. Pokud se na kůži objeví nádory, neměly by být ignorovány, ale měly by být léčeny nebo odstraněny. Existuje několik populárních lidových receptů, jak vyléčit bradavici na prstu:

 1. Je nutné užívat 3 kapky riciny a jemně aplikovat na infikovanou oblast kůže. To pomůže odstranit kořeny, které jsou v epidermis. Přispívají k odstranění kožních defektů stále konopí, jedle, borovicového oleje, které si můžete vždy koupit v lékárně.
 2. Jak se zbavit formací pomáhá koupel s jedlou sodou a olejem. Přidání kapky oleje tea tree a lžíce sodovky do litru vody. Ruka v kompozici by měla být držena asi 15 minut.

Jak odstranit bradavici na prstu s octem

Zabývat se růstem může být s octem. To bude vyžadovat:

 • vezme kapku koncentrované 9% acetové esence;
 • Abyste chránili oblast kolem bradavice, musíte krém nejprve namazat;
 • Další, s hůlkou namočenou v octě, by měly spalovat uzliny.

Další populární možností, jak zacházet s bradavicemi na prstech, je recept s octem a cibulí. Bude vyžadovat:

 • kruh žárovky, předem namočené v octě;
 • na bradavici musíte tento kus cibule upevnit omítkou;
 • každý den musí být žárovka vyměněna;
 • růst a jeho kořeny by měly zmizet během několika dnů.

Jak odstranit bradavici z prstů mízy rostlin

Nejoblíbenější způsob, jak se zbavit virových kožních lézí, je použití šťávy ze žížalky. Pro snížení růstu je nutné:

 • vezměte si pobočku čerstvého jarního, zlomte pár listů;
 • na rukojeti by měla být šťáva, která by měla být třena bradavice;
 • postup by měl být prováděn denně.

Kalanchoe listy jsou považovány za silné antiseptikum. Pro recept s tímto závodem potřebujete:

 • vzít malé listy Kalanchoe, naříznout je před extrakcí šťávy;
 • dále je nutné listy listovat do postižených oblastí;
 • Každé 4 hodiny byste měli obvaz vyměnit a dát čerstvé listy.

Video: jak léčit bradavice na rukou

Recenze

Katya, 27 let

Dlouhou dobu nevěděl, jak odstranit bradavici na prstu. Zkoušel jsem různé masti, koupil si drahé léky, pilulky, nic mi nepomohlo. Babička doporučila, aby si šťávu z jarní a jemně kauterizovat růst. Za týden nenastaly stopy nenávistné uzliny. Myslím si, že lidové prostředky jsou bezpečnější a účinnější.

Elena, 30 let

Moje dítě má na rukou bradavice. Nechce jít k lékaři, takže se rozhodli uchýlit se k lidovým lékům. Nejdřív mu udělal koupel s jedlým olejem, aby změkl porosty, a pak nahoře položila cibuli s octem. Syn řekl, že je tu trochu pálivý pocit, ale po 5 minutách to bylo po všem. Udělali to po dobu 3 dnů, všechny bradavice zčernaly a pak postupně mizely.

Ivan, 36 let

Na internetu nyní můžete najít mnoho článků o tom, jak léčit bradavice na prstech. Myslím, že nejúčinnější je použití laseru. S ním můžete bezpečně odstranit uzliny. Tato metoda je drahá, ale po zákroku nezanechává žádné jizvy. Byl jsem odstraněn laserem několik růstů před 2 lety, všechno šlo rychle.

Kategorie: