Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ženy se rozhodnou pro operaci z různých důvodů: někteří chtějí, aby se jejich prsa zvětšili, jiní potřebují výtah po porodu a jiní požádají lékaře, aby napravil asymetrii poprsí. Ať jsou motivy jakékoli, před mamoplastikou je nutné toto téma podrobně pochopit, po zvážení všech kladů a záporů, aby nedošlo k možným komplikacím a zklamání v budoucnosti. Plastická chirurgie prsou se nejlépe provádí na osvědčených klinikách v Moskvě nebo jiných velkých městech v Rusku, přičemž stojí za to zvážit, že cena kvalitních prsních implantátů nemůže být nízká.

Co je prsní plast

Mammoplastika se týká změny anatomického tvaru a objemu prsu, stejně jako náhrady prsu. Plastika prsou získala svou popularitu na počátku 20. století, poté, aby se zvýšila velikost poprsí, byly použity parafinové injekce, které způsobily vážné poškození zdraví ženy. Tento materiál nyní nahradil silikon a implantáty se neustále zlepšují. Současně s operacemi klížení prsou se vyvíjejí další metody korekce a obnovy poprsí.

Indikace

Operace prsou mohou být prováděny v přítomnosti estetických nedostatků a ze zdravotních důvodů. Chirurgie může být vyžadována v následujících případech:

 • asymetrie prsou;
 • ochablé poprsí v důsledku krmení dítěte, které nemůže být fixováno bez chirurgického zákroku;
 • vynechání prsu v důsledku změn souvisejících s věkem - mastopatie (používá se metoda klasického zvedání s řezem pod prsou);
 • malá velikost a neschopnost dosáhnout jejího zvýšení prostřednictvím hormonálních přípravků;
 • nutnost rekonstrukce prsu po závažných chirurgických zákrocích (například po léčbě rakoviny prsu);
 • gynekomastie (vývoj mužských žláz na 1 nebo na obou stranách);
 • extrémně velká velikost poprsí, která dává ženě vážné nepohodlí (v tomto případě odstranění přebytečné vlastní tkáně, redukce mléčných žláz a korekce dvorce bradavky).

Typy plastů

Dosud existují čtyři hlavní typy této estetické operace, z nichž každá je zaměřena na řešení konkrétního problému: zmenšení prsou, zmenšení prsou, operace prsu, korekce bradavky. Podrobněji se zaměřme na každý formulář:

 1. Redukční plast. Chirurgický zákrok, což znamená snížení velikosti poprsí.
 2. Terapeutická mamoplastika (rekonstrukce). Provádí se po mastektomii (amputace žláz), která se projevuje v maligním nádoru. Kromě toho se léčebný postup nazývá částečná mastektomie, během které není prsní žláza zcela vyříznuta.
 3. Mastopexie (utažení). Tato manipulace vám umožní nastavit obrysy prsu, zlepšit tvar žláz, ale bez změny jejich parametrů. Zvedání je obtížný postup, takže pacienti často provádějí složité operace.
 4. Zvětšení Operace zvětšování prsou, jejímž cílem není pouze změna objemu, ale i korekce tvaru prsu.

Kontraindikace

Navzdory poptávce a popularitě plastů, ne každá žena může vyrobit silikonový poprsí, protože pro tuto operaci existují určitá omezení. Mezi absolutní kontraindikace patří:

 • duševní poruchy;
 • hematologická patologie;
 • chronická onemocnění v akutním stadiu;
 • mladý věk (do 18 let);
 • období po laktaci nedosáhlo 6 měsíců;
 • přítomnost zhoubných nádorů.

Spolu s absolutními kontraindikacemi existuje řada příbuzných. Mezi tyto negativní faktory patří:

 • přítomnost fokálních vláknitých uzlů;
 • HIV infekce;
 • syfilis;
 • úroveň 2-3 obezita;
 • autoimunitní patologie;
 • diabetes ve fázi kompenzace;
 • chronická hepatitida B, C;
 • křečové žíly.

Jak se připravit na operaci

Pokud žena nemá žádné kontraindikace a vzhledem k anatomickým vlastnostem nebo z jiných důvodů se rozhodla podstoupit operaci, pak 2 týdny před očkováním by měla začít příprava. Pro toto období je nutné odmítnout užívání alkoholických nápojů a kouření. Kromě toho je pacient plastického chirurga povinen informovat lékaře o užívání léků, včetně komplexů vitaminů, a v případě potřeby je dočasně přestat užívat. Vzhledem k tomu, že mamoplastika je kompletní chirurgický zákrok, je nutné před ní podstoupit vyšetření, které zahrnuje:

 • projít kompletní krevní obraz;
 • stanovení srážení krve pomocí protrombinového indexu;
 • být testovány na infekce, včetně syfilisu, hepatitidy B, HIV;
 • vytvořit kardiogram;
 • vyšetřit praktickým lékařem, mamologem. gynekolog;
 • udělat rentgen hrudníku.

Podstata operace

Mammoplastika je typ procedury v rekonstrukční chirurgii, jejímž účelem je zlepšit estetický vzhled prsu. Tohoto výsledku je dosaženo nahrazením mléčných žláz, což dává požadovanou velikost, tvar poprsí, korekci jednotlivých částí těla. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá v průměru od 1, 5 do 4 hodin, v závislosti na typu procedury, typu přístupu, umístění řezu, individuálních charakteristik pacienta.

Operace zvětšení prsou

Zvětšení endoprotézy se provádí chirurgickým řezem, který může lékař provádět pod prsou, v podpaží nebo podél kontury dvorce bradavky. Místo řezu se vybere individuálně pro každého pacienta v závislosti na vlastnostech ústavy. Po jeho dokončení vytvoří chirurg speciální kapsu na implantát. Po instalaci umělého materiálu pod kůži, chirurgové stehy. Operace prsou nevyžaduje dlouhodobý pobyt v nemocnici. Při absenci komplikací je pacient propuštěn za den.

Způsoby instalace prsních implantátů

Silikonový materiál je implantován několika způsoby, z nichž nejoblíbenější je submammary (prováděná přes subchestální záhyb). Kromě toho existují čtyři další metody vložení implantátu. Zvažte každý typ podrobněji:

 1. Submammar plast. Je optimální pro tvorbu velkého prsu. Hlavní podmínkou pro takovou operaci je přítomnost dostatečného množství žlázové tkáně, která je zodpovědná za elasticitu poprsí. S jejich přítomností, stehy a jizvy po operaci jsou téměř nepostřehnutelné. Navíc při instalaci protézy tímto způsobem zůstává prsní tkáň nedotčena, což je výhoda submamární metody oproti jiným operacím.
 2. Periareolární metoda. Implantát je instalován přes dolní půlkruh papilární dvorce. Hlavní výhodou tohoto typu zásahu je, že jizva po řezu je téměř nepostřehnutelná, protože se slučuje s tmavou dvorkou. Nevýhodou metody je malé, téměř nevyhnutelné poškození žláz a dočasná ztráta citlivosti bradavek.
 3. Transumbilická mamoplastika. Implantáty jsou umístěny v bustě přes malý řez v pupku, což pomáhá vyhnout se vzniku znatelných jizev. Pro takovou neobvyklou techniku jsou vhodné pouze solné implantáty, které jsou naplněny speciálním roztokem přímo během operace (pronikají do malé incize v deflovaném tvaru. Implantáty je možné instalovat přes pupek před pectoralis major sval a vytvořit tunel z břicha na prsa k pohybu protézy je traumatický postupu.
 4. Transabdominální technika. Protézy jsou vloženy přes řez provedený na přední stěně pobřišnice.
 5. Operace axilární prsu. Zásah se provádí pomocí axilárního přístupu. Protézy jsou implantovány pod hlavní svaly pectoralis a prakticky se nepřekrývají pohledem na mléčnou žlázu během rentgenové diagnostiky. Tato metoda neznamená ztrátu citlivosti orgánů a pomáhá vyhnout se znatelnému zjizvení. Hlavními indikacemi pro axilární plastiky jsou absence ptózy a malé množství žlázové tkáně.

Zvětšení prsou bez implantátů

Velikost poprsí je možné zvětšit bez použití implantátů pomocí vlastního tuku. Tento postup se nazývá lipomodel nebo lipofilling. Během tohoto postupu se tuk z břicha / stehen nebo jiných problémových oblastí přesune do oblasti mléčných žláz. Velkou výhodou operace je její bezpečnost díky přirozenosti materiálu a kromě toho si prsa po plastu zachovává svůj přirozený tvar a získává další objem.

Před operací se pacient podrobí lékařskému vyšetření, při kterém jsou vyloučeny kontraindikace. Procedura trvá přibližně 3 hodiny a zahrnuje několik kroků:

 • úlevu od bolesti (obecně);
 • sběr tukové tkáně vytvořením mini-řezů pomocí speciálních kanyl;
 • zpracování materiálu získaného během několika minut pomocí speciální odstředivky pro čištění krevních sraženin a zvýšení životaschopnosti tukových buněk;
 • distribuce tuku v požadované oblasti mléčných žláz injekcí;
 • šití, umístění pacienta do nemocnice na 1-2 dny;
 • vyhodnocení výsledku (jeden týden po operaci, kdy dojde k otoku).

Rehabilitační období po mamoplastice

Během pooperačního období je žena držena v nemocnici po dobu 1-2 dnů, po které je poslána domů, kde pacient zůstává v nemocnici další týden nebo dva. V prvních pěti dnech po plasty je ženě zakázáno zvedat paže nad úroveň hrudníku, mít sex, pít alkohol. Po dobu 1, 5-2 měsíců nemůže cvičit, opalovat se, zvedat závaží. Další pravidla, která snižují riziko vzniku komplikací po operaci prsu:

 • spánek v prvních 2 týdnech je povolen pouze na zádech, pak se můžete otočit na bok, po měsíci můžete jít do žaludku;
 • první sprcha může být 2 dny po plastu a se souhlasem lékaře;
 • 1, 5 měsíce po mamoplastice by se mělo použít kompresní prádlo ke snížení pooperační bolesti, prevenci divergence švu a migrace implantátu.

Po úspěšné rehabilitaci lékař odstraní stehy po dobu 10-14 dnů po plastu. Zotavení zahrnuje užívání léků a trvá několik měsíců až rok pod dohledem lékaře. Po této době by se jizvy měly zcela zhojit a pocit při dotykovém kontaktu se vrátí pacientovi, pak bude možné vyhodnotit výsledek provedené operace av případě potřeby odstranit kosmetické švy laserem.

Cena

Operace prsou je obtížná operace, a proto má vysoké náklady. V Moskvě se cena zákroku pohybuje od 110 do 300 tisíc rublů a závisí na typu implantátů, způsobu jejich instalace, přípravě na anestezii. Navíc náklady na plastickou chirurgii zahrnují náklady na hospitalizaci v nemocnici. Některá zdravotnická zařízení nabízejí pacientům soubor kompresních oděvů, jejichž cena také jde k celkovému množství služeb. Výše finančních nákladů navíc závisí na kvalifikaci chirurga. Předoperační diagnóza je navíc zaplacena.

Video

Recenze

Anastasia, 28 let

Cena plastů na vybrané klinice (v Moskvě) byla 200 tisíc rublů. Navíc si koupila antibiotika a byla vyšetřena (o 10 tisíc). Po operaci je velmi potěšena svým vzhledem v oblečení, ale na dotek se cítí nepřirozeně: je tu nepřirozená tuhost a je patrný tvar, do kterého jsou vloženy kulaté implantáty.

Lilya, 35 let

Po druhém dítěti provedla plastickou operaci prsu, protože busta mu poklesla a sport mu nedokázal vrátit pružnost. Operace v Moskvě mě stála asi 350 tisíc, ale stálo to za to - postava vypadá skvěle. Nicméně existují nevýhody, včetně bolesti během doby zotavení (několik měsíců) a tvrdosti hrudníku během PMS.

Natalia, 32 let

Nechtěl bych jít znovu na plastiku prsu, protože výsledek byl zatemněn pekelnými bolestmi během období zotavení, s výjimkou neustálého udržování teploty, spánku. Strach a obavy z neúspěšného výsledku operace nakonec vedly k neuróze, která musela být léčena několik měsíců. Bez nouze nedoporučuji jít pod nůž.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: