Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pohanková kaše - zdroj příznivých stopových prvků, železa, draslíku, rutinu, který posiluje cévy a zvyšuje pozitivní účinek mnoha vitaminů. Obiloviny jsou dobré pro děti, seniory, sportovce, dokonce i ty, kteří mají na snídani stravu. Můžete si jídlo více zdravé a výživné přidáním mléka.

Co je užitečné pohanky s mlékem

Pohanková kaše je považována za jednu z nejčastěji používaných. Vzhledem ke svým vlastnostem se používá pro dietu, dětskou, lékařskou, diabetickou výživu. Pohanka je cenný potravinový výrobek, jehož složení obsahuje základní látky pro tělo. Systematické používání kaše z pohankového mléka zlepšuje mnoho zdravotních ukazatelů:

 • zlepšuje se složení krve;
 • normální tlak;
 • zlepšení stavu vlasů, kůže, nehtů;
 • strusky jsou odstraněny z těla;
 • posiluje nervový systém;
 • nízká hladina cukru v krvi;

Obsah kalorií

Suché cereálie mají kalorický obsah 308 kcal na 100 g. Během přípravy kaše absorbuje kapalinu, takže třikrát nabobtná. Kalorický obsah 100 g připravený na vodě není větší než 120 kcal. Když přidáváte mléko, měli byste vzít v úvahu jeho obsah tuku: pokud vaříte doma - bude to asi 140 kcal, a v obchodě - 3, 2% - pouze 86 kcal. Při použití cukru, soli, medu, marmelády, másla se nutriční hodnota zvyšuje v závislosti na množství přísad. Krupice se mohou nalijte vodou, namočené v mléce a vařit. Naučte se správně vařit pohanky na vodě.

Přínos a škoda

Pohanková kaše má obrovský "záznam" užitečných vlastností. Bez ní je těžké si představit dietní nebo dětské menu. Doplňkové dítě začíná s pohankou, protože je hypoalergenní, výživné a užitečné díky svému složení. Pohankové kaše v mléce je povoleno používat v případě problémů s gastrointestinálním traktem, krvácením a anémií. V případě problémového žaludku se často doporučuje sekání, které je snazší trávit: smíchané s jinými obilovinami nebo čisté.

Pohanka na mléce není schopna přinášet žádné škody na těle, jedinou výjimkou je individuální nesnášenlivost. Je nebezpečné jíst obiloviny, které byly skladovány v otevřeném balení v blízkosti domácích chemikálií nebo shromažďovány na místech, kde je radioaktivní pozadí zvýšené. Pohanka pohltí všechny škodlivé látky z okolní atmosféry. Měli byste také věnovat pozornost skladovatelnosti obilovin a standardům skladování.

Hubnutí

Pohanka dieta zahrnuje jíst jídla na sbírané mléko nebo vodu, bez soli, cukru a másla na jeden týden. Vztahuje se na expresní dietu a je povolen pouze zdravým lidem bez chronických onemocnění. Je lepší sledovat podobný systém krmení v předvečer důležité události, po nemoci, pro vykládání trávicího systému a ne více než 2-3 krát ročně. Dieta má používat pouze dušené obilniny:

 1. Večer by měla být pohanka pohanky namočena do 3 šálků vroucí vody a odstraněna v teple.
 2. Následující den ji můžete jíst.
 3. Je důležité pít nejméně dva litry vody denně.
 4. Za týden můžete zhubnout o 3-5 kg a vytáhnout toxiny. Kolik kalorií v pohanky s mlékem není tak důležité: pokud je odstředěný, pak ne více než v kaši na vodě.

Pohanková kaše s mlékem dle klasického receptu

Recepty kaše na mléko, tam je obrovské množství. Jak vařit pohanky v mléce, snadno pochopitelné - podle chuti. V misce můžete přidávat ovoce, med, marmeládu nebo ji podávat se solí a bylinkami v libovolném poměru. Jednoduchý recept na pohanky s mlékem obsahuje následující složky:

 • záď - 1 šálek;
 • mléko a voda - 2 šálky;
 • cukr - 3 lžíce. lžíce;
 • máslo - 30 g

Vaření:

 1. Záď je třeba umýt, prosít a dát do hrnce vodu.
 2. Po varu zalijeme v pánvi zahřáté mléko, cukr.
 3. Pak je nutné při nízkém zahřívání vařit asi 10 minut za stálého míchání.
 4. Když je jídlo připraveno, můžete přidat máslo. Nechte se dostat pod kapotu.

Jak vařit pohankové kaše s mlékem v pomalém vařiči

Pomalým vařičem, např. Polaris, Redmond nebo jiným, můžete získat velmi chutné jídlo. Banální pohanková kaše s mlékem bude velkolepější. Složky:

 • záď a voda - 1 multistakan;
 • mléko - 3 šálky;
 • máslo - 50 gramů;
 • sůl - špetka;
 • cukr, med - podle chuti.

Vaření:

 1. Opláchněte cereálie a nalijte do pomalého vařiče;
 2. Můžete přidat všechny ostatní komponenty najednou;
 3. Zavřete víko a zapněte režim "Porridge" nebo "Milk porridge".
 4. Jestliže ne cukr, ale viskózní nebo kapalný med je používán, pak to je lepší přidat to do hotového jídla.

Video: Mléčná pohanková kaše v pomalém vařiči

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: