Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Použití tohoto šamponu na psoriázu na hlavě je nezbytné pro tuto nemoc k léčbě kůže a vlasů. Existuje mnoho nástrojů, které mají léčivý účinek. Pokud jste postiženi takovou nepříjemnou nemocí, jako je lupénka hlavy, přečtěte si, který lék je nejlepší koupit. Takový vážný problém je jistě třeba řešit.

Šampon pro lupénku pokožky hlavy

Onemocnění je neinfekční léze kůže chronické povahy. Je typické, že se objevuje na mnoha částech těla a na hlavě papuly, tvořících skvrny s jasným načervenalým obrysem s časem, které jsou šupinaté a svědivé. Neexistuje jasný seznam příčin lupénky, ale odborníci naznačují, že onemocnění se ve většině případů vyvíjí v důsledku stresu, používání některých detergentů a kosmetiky, léků, poškození kůže.

S progresí onemocnění je hlava pokryta bělavými šupinami připomínajícími lupy. Pokud je kůže intenzivně česaná, objeví se krvácející vředy. Tváří v tvář takovému problému musíte navštívit dermatologa, který vám poradí, jak si umýt vlasy lupénkou. Je nutné použít speciální prostředky, jejichž dopad směřuje na:

 • rychlé hojení kůže, zmenšení velikosti papuly až do úplného vymizení;
 • odstranění svědění;
 • zmírnění bolesti;
 • změkčení pleti;
 • zvlhčující.

Keratolytika

Hlavní funkcí těchto výrobků je odstranění odumřelých částic kůže. Keratolytický šampon obsahuje velkou koncentraci účinných látek. To je velmi důležité při léčbě pokožky hlavy, která má tendenci být pokryta velmi hustou kůrou. Šampony s kyselinou salicylovou, dehtem, sírou v kompozici mají zpravidla keratolytický účinek. Tyto složky pokožku odlupují a usnadňují přístup kyslíku k vlasovým folikulům. Keratolytika by měla být používána opatrně, protože mírně snižují ochranné funkce kůže.

Se zinkem

Terapeutický účinek látek s takovou látkou je výrazný, hojí pokožku, zmírňuje zánět. Pyrithion zinečnatý, který je součástí, vyvolává porušení přenosu látek nezbytných pro jeho existenci v buňkách. Kvůli tomu umírají. Šampon se zinkem pro lupénku zabíjí stafylokoky, streptokoky, v některých případech provokuje toto onemocnění. Nelze jej použít v kombinaci s léky obsahujícími hormony.

S dehtem

Tato látka je vyrobena ze dřeva: bříza, jalovec, borovice, vrba. Tar má antiseptické vlastnosti, dezinfikuje pokožku, zmírňuje záněty, odlupuje. Pomáhá při nejrůznějších kožních onemocněních a je pro tělo naprosto bezpečný. Psoriasis dehtový šampon funguje takto:

 1. Urychluje obnovu poškozených kožních buněk, redukuje velikost papuly.
 2. Odstraňuje mrtvé buňky.
 3. Hydratuje pokožku, pomáhá vyrovnat se se suchem, loupáním.
 4. Zmírňuje zánět, odstraňuje bolest, pálení, svědění.

Hormonální

Takzvané prostředky pro mytí hlavy glukokortikosteroidy v kompozici. Jsou používány déle než šest měsíců. Hormonální šampony pro psoriázu na hlavě plní mnoho funkcí. Ulevují od zánětu a bolesti doprovázející nemoc. Tento nástroj normalizuje proces dělení buněk epidermis, účinně odlupuje a bojuje proti alergickým reakcím. Přípravky této skupiny by měl předepisovat lékař a měly by být aplikovány přesně podle pokynů, aby se zabránilo závislosti.

Dehtové šampony

Účinné léky s pravidelným užíváním mají pozoruhodný účinek. Dechové šampony pro lupénku rychle zmírňují pálení, bolest a zánět, odstraňují svědění, loupání. Zvyšují růst vlasů, posilují je. Jedinou nevýhodou těchto fondů není nejpříjemnější vůně. Pokud je zneužíván, může způsobit závislost a odlupování pokožky hlavy. Ovlivněte intenzitu barvy vlasů u blondýnek. Nejznámější prostředky:

 • "Freederm Tar" (obsahuje uhelné látky, je vhodný pro mastné vlasy, odstraňuje lupy, použijte "Friderm" 12-týdenní kurz);
 • „Tar pro koupel od babičky Agafi“ (obsahuje přírodní březový dehet, hojí kůži, činí vlasy méně křehké, narovnává se a aplikuje se nejméně měsíc v řadě).
 • "Super Psori" (obsahuje dehet, hořečnaté soli a naftalánový olej, zmírňuje záněty, svědění, olupuje kůži, aplikuje se měsíc po sobě).

Antifungální

Houby velmi "lásku" množit v prostředí s chronickým zánětem, takže často doprovázejí lupénku. Nadměrné svědění a desquamation, které jsou téměř nemožné tolerovat, obvykle naznačují jejich přítomnost. Antifungální šampon může zastavit zánětlivý proces. Po použití je pocit těsnosti, ale to je naprosto normální reakce. Známá antimykotika:

 • "Keto Plus" (obsahuje ketokonazol a zinek, dobře pomáhá při podráždění, svědění, krustách na hlavě, aplikuje se dvakrát týdně v měsíci);
 • "Squafan" (obsahuje kyselinu salicylovou, jalovcové a čajové oleje, mikonazol, climbazol, svědění svědění, hypoalergenní, použitý jeden a půl měsíce, 2-3 krát týdně);
 • "Bioderma" (normalizuje fungování mazových žláz a mikroflóry, zabíjí houby, má příznivý vliv na stav vlasů, jemně ovlivňuje citlivou pokožku, je vhodný pro každodenní použití, lze použít pro prevenci, léčebný cyklus je 21 dní).

Lékařské

Produkty tohoto druhu obsahují zinek, kyselinu salicylovou, močovinu a naftalenový olej. Terapeutický šampon pro lupénku na hlavě jistě pomůže v primárním stadiu onemocnění. Má keratolytický účinek a může navíc obsahovat kosmetické složky pro komplexní péči o vlasy. Známé léky této skupiny:

 • "Losterin" (rychle hojí pokožku hlavy, blahodárně působí na vlasy).
 • „Vichy“ (šampon proti lupénce na hlavě, hustý s mátovou příchutí, dobře pěnivý, proto je ekonomický, vytváří tenký film na kůži, který plní preventivní funkci).
 • Reliéf kůže (účinně bojuje s projevy psoriázy, přípravek je často používán, je vhodný pro citlivou pokožku, obsahuje mnoho přírodních účinných látek).

Dítě

Takové léky se doporučují spíše pro profylaxi než pro léčbu. Dětské šampony pro psoriázu hlavy by měly být aplikovány mezi kursy použití antifungálního, dehtu. Neobsahují škodlivé složky, barviva, parfémy, tak každá matka a snaží se je koupit pro své dítě. Mají úroveň pH co nejblíže přirozené rovnováze. Prostředky této kategorie:

 • "Johnsons Baby" (dobře zvlhčuje pokožku, změkčuje, urychluje proces odlupování mrtvých buněk, hojí);
 • "Hipp" (nezpůsobuje alergie, obsahuje oleje a rostlinné extrakty, které zvlhčují pokožku a zvyšují její ochranné vlastnosti);
 • "Bubchen" (odstraňuje podráždění, hydratuje, pomáhá při sušení).

Účinné šampony lupénky

Už jste se ujistili, že seznam finančních prostředků vhodných pro léčbu tohoto onemocnění je velmi velký. Chcete-li si vybrat nejlepší šampon pro lupénku hlavy, nezapomeňte navštívit lékaře. Určí rozsah léze, stadium nemoci, provede testy a v důsledku toho doporučí lék, který bude pro vás nejvhodnější. Stojí za to mluvit o nejoblíbenějších šamponech.

Etrivex

Lék na lupénku na hlavě s hormonem clobetasol v kompozici. Má protizánětlivý účinek, antialergický, zmírňuje svědění, je vynikající antiseptikum, odstraňuje suchou kůru z kůže. Nezastaví peeling. Cena láhve je 60 ml vysoká, v rozmezí od 790 do 1060 rublů. Důstojnost "Etriveksa":

 • snižuje riziko exacerbace onemocnění;
 • vhodné pro profylaxi;
 • bezpečné, aplikované po minimální dobu, což snižuje riziko nežádoucích účinků.

Návod k použití:

 1. Každý den aplikujte produkt (asi půl lžíce) na suchou hlavu čistými rukama. Jemně vmasírujte do pokožky.
 2. Držte čtvrt hodiny.
 3. Umyjte si vlasy pod tekoucí vodou.
 4. Naneste šampon s peelingovým efektem. Opláchněte si vlasy znovu.
 5. Průběh léčby je maximálně 28 dní.

Etrivex má řadu kontraindikací:

 • úhoři;
 • syfilis s kožními symptomy;
 • svědění genitálií;
 • virový, bakteriální, plísňový zánět kůže (plané neštovice, herpes, atd.);
 • dermatitida;
 • malignita kůže;
 • dětský věk, těhotenství, kojení.

Lék může způsobit nežádoucí účinky:

 • kopřivka;
 • bolest hlavy;
 • hořící oči;
 • svědění

Algopix

Šampon obsahující jalovcový dehet. Viskózní kapalina se silným zápachem. Zmírňuje zánět, hojí rány, zabíjí houby. Kategorické kontraindikace nemají šampon, stejně jako vedlejší účinky. Někteří pacienti vykazují individuální intoleranci na složky, ale to se stává velmi vzácně. Náklady na láhev o objemu 200 ml v online lékárně jsou 1000-1200 s. Návod k použití:

 1. Produkt naneste na mokré prameny. Pěna důkladně.
 2. Počkejte 10 minut.
 3. Omyjte teplou vodou.
 4. Používejte každých 7 dní v měsíci za sebou, pak si vezměte dvoutýdenní přestávku.

Pyrithion zinečnatý

Velmi účinný při psoriáze. Před použitím láhve šamponu důkladně protřepejte, aplikujte masážní účinky na mokré vlasy, pěnění. Hlava se promyje. Poté se produkt znovu aplikuje, napení a nechá se 5 minut, šampon se používá dvakrát týdně po dobu 14 dnů, po čemž následují dva měsíce léčby, jednou za sedm dní. Cena - 500-720 str.

Pyrithion zinku má následující akce:

 • protizánětlivé;
 • antifungální;
 • antibakteriální;
 • exfoliační.

Kožní čepice pro psoriázu

Prostředky s antibakteriálním účinkem, bojuje proti plísním. Šampon hlavy hlavy obsahuje aktivovaný pyrithion zinku a pomocné prospěšné složky. Nemá žádné kontraindikace a mezi nežádoucí účinky lze identifikovat alergickou reakci v důsledku jednotlivých složek intolerance. Cena 150 ml je 720-1240 str. Návod k použití:

 1. Láhev protřepejte.
 2. Masáž na mokré prameny.
 3. Omyjte.
 4. Znovu naneste šampon, nechte působit 5 minut.
 5. Použijte 5 týdnů. V prvních 14 dnech si vlasy umývejte 2-3 dny. zbývající čas jednou týdně.

Psoriáza 911 Šampon

Účinný levný prostředek, jak pomoci vyrovnat se se zánětem, svěděním, šupinatěním. Psoriázový šampon na hlavě nevyvolává agresivní účinek na pokožku. Hlavní složkou je březový dehet. Jediným kontraindikací použití prostředků je alergie na tuto látku. Cena 150 ml - 90-140 str. Pokyn:

 1. Šampon se aplikuje dvakrát týdně po dobu jednoho a půl až dvou měsíců.
 2. Opakovaný kurz je povolen po 90 dnech.
 3. Šampon se aplikuje na vlasy, pěna a nechá se působit tři minuty. Poté se promyje velkým množstvím vody. Po ošetření vlasů ošetřete zvlhčovačem.

Psoryl

Velmi efektivní linie, reprezentovaná dvěma šampony: dehtem a salicylovou. První zabíjí bakterie, hojí rány. Druhý olupuje a vyživuje pokožku. Oba léky bojují proti zánětu, jsou dobrými antiseptiky. U malého počtu lidí může lék vyvolat alergickou reakci. Svědění, pálení, otok kůže. Přístroj by neměly používat osoby mladší 18 let.

Pokyn:

 1. Šampon by měl umýt vlasy každý den.
 2. Malé množství by mělo být aplikováno na mokré vlasy, masáže a opláchnutí.
 3. Potom se činidlo znovu použije a pěna se ponechá na hlavě po dobu 5 minut.

Salicylový šampon pomáhá lépe proti suchým lupům a obsahuje, kromě kyseliny, pyrithion zinku, výtažky z lopuchu a heřmánku, vitamíny. Odstraňuje odumřelé kožní buňky, vyživuje vlasy, činí ji lesklou. Nástroj voní dobře, dobře se pění a snadno se vypere. Od olejnatého seborrhea, to je lepší používat dehet “Psoril”, obsahovat výtažky žraloka, posloupnost a třezalku. Bojuje nejen svěděním a zánětem, ale i plešatostí.

Cena 150 ml:

 1. Salicylic - 540-680 str.
 2. Tar - 445-530 s.

Nizoral

Jeden z nejúčinnějších a nejoblíbenějších nástrojů. Nizoral obsahuje ketokonazol, a proto také pomáhá s plísňovými infekcemi. Pro maximální efekt je nutné použít šampon podle návodu. Uvolňuje svědění a zánět, hojí rány, obnovuje fungování mazových žláz. V prvních dnech užívání může pacient pociťovat mírný pocit pálení, ale léčbu byste neměli zrušit, nepohodlí se projeví samo. Cena za 120 ml - 750-870 str.

Jak aplikovat Nizoral:

 1. Naneste šampon na mokrou pokožku jemnými masážními pohyby.
 2. Pěna, nechte 5-7 minut.
 3. Omyjte velkým množstvím teplé vody.
 4. Pokud užíváte přípravek Nizoral k profylaxi, aplikujte ho dvakrát měsíčně.

Libriderm

Výrobce v řadě má dva nástroje, které jsou vhodné pro léčbu onemocnění. Šampon "Tar" pomáhá zbavit se lupů, čistí a je vhodný pro náchylné k mastným vlasům. Obnovuje jejich růst, posiluje žárovky, zastavuje ztráty, podporuje rychlé hojení kůže a normalizuje mazové žlázy. Základem složení nástroje je kromě březového dehtu alantoin a glycerin. Náklady na láhev šamponu v 250 ml v internetovém obchodě je 300-360 str. Návod k použití:

 1. Produkt naneste na mokré vlasy, pěnu. Omyjte.
 2. Opět aplikujte šampon na hlavu, masáž, nechte tři minuty.
 3. Omyjte velkým množstvím studené vody.
 4. Po dvouměsíčním průběhu léčby si dejte pár týdnů přestávku.

Použití "Libriderma Zinc" zmírní psoriázu od majitelů vlasů jakéhokoliv typu. Jemně čistí lupy, mastnotu, zabraňuje odlupování. Neexistují žádná barviva, parabeny, vůně. Nástroj bude mít vlasy silné, lesklé, vrátí hustotu. Zinkový šampon se aplikuje podle stejného vzoru jako dehtový šampon, ale průběh by neměl překročit tři týdny, jinak se stane návykovým. Jeho cena je 550-670 str. Nástroj se skládá z:

 • pyrithion zinečnatý;
 • alantoin;
 • glycerol;
 • kyselina citrónová.

Sulsena

Jeden z nejoblíbenějších terapeutických šamponů. Obsahuje disulfid selenu. Tato látka zajišťuje normalizaci kožních žláz. Pomocné složky - skořicový alkohol, extrakt kořene lopuchu. Sulsena reguluje proces buněčného dělení a obnovu buněk. Nástroj dokonale čistí pokožku hlavy, zabraňuje vzniku plísní. Šampon má hydratační účinek, změkčuje, zmírňuje podráždění. Můžete si jej objednat za cca 350 rublů. Návod k použití:

 • Naneste šampon na mokré vlasy s masážními pohyby, dokud se nevytvoří pěna. Zvláštní pozornost věnujte kořenům.
 • Nechte působit 5 minut.
 • Opláchněte teplou vodou a postup zopakujte.
 • Aby se předešlo závislosti, každý měsíc si udělejte dvoutýdenní přestávku.

Video

Recenze

Margarita, 36 let

Na nervy jsem měl příliš mnoho lupů a dermatologické studie zjistily, že je to lupénka. Šokován takovou diagnózou, ale doktor se ujistil, že je léčen. Přidělil mi salicylic "Psoril". Lék mě nejen zachránil před peelingem, ale také zlepšil kvalitu vlasů, stal se lesklým, tlustým.

Catherine, 29 let

Jen lupře mě zachrání před psoriázou. Onemocnění se periodicky opakuje, ale vždy si uchovávám láhev tohoto šamponu, abych mohl zahájit léčbu včas. Zlepšení je patrné přibližně jeden týden po první aplikaci. Také provádím profylaxi dětskou kosmetikou, ale stále dochází k exacerbacím.

Alexander, 43 let

Dříve, psoriáza byla jen na mých rukou a nohou, ale nedávno se objevila na mé hlavě, pod vlasy. Poskytuje hrozné nepohodlí, neustále svědí, odlupuje se. Koupil jsem dehtový šampon od babičky Agafya. Neříkat, že všechno je úplně pryč, ale je mnohem méně lupů, svědění přestal obtěžovat. Teď hledám efektivnější nástroj.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: