Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Existuje široká škála léků, které jsou určeny k boji proti příznakům alergií. Patří mezi ně lékařský přípravek v tabletách a ampulích Suprastin - návod k použití umožňuje použití pro dospělé i děti. Tento nástroj je již dlouho součástí registru základních antihistaminik. Suprastin má mírný účinek na tělo, na "vynikající" zvládání alergií.

Co je Suprastin

Antihistaminika Suprastin k léčbě alergií. Oficiální mezinárodní nechráněný název (INN) léčiva: chlorpyramin (chlorpyramin). Farmakologická skupina - blokátor histaminových receptorů. Suprastin prodávaný bez lékařského předpisu, tento nástroj má rozumnou cenu. Než začnete užívat Suprastin pro alergie, doporučuje se poradit se s lékařem a pečlivě prostudovat návod. Seznam analogů této drogy v ruských městech: Tavegil, Suprostilin, Tsetrin, Suprasteks.

Složení

Hlavním aktivním "linkovým" antialergenním lékem je chlorpyramin (25 mg - jedna tableta). Podle instrukcí jsou součástí Suprastinu následující pomocné prvky:

 • kyselina stearová;
 • želatina;
 • bramborový škrob;
 • sodná sůl karboxymethyl škrobu;
 • monohydrát laktózy;
 • mastek.

Formulář vydání

Antihistaminikum lze zakoupit v jakékoliv lékárně nebo objednat v online lékárně (lék přichází poštou). Forma uvolnění Suprastin tablety a ampule. Bílé pilulky jsou bez zápachu, snadno rozpoznatelné gravírováním „Suprastin“ (foto). Tato léková forma je dostupná v balení (10-20 tablet). Suprastin v ampulích je bezbarvá injekční kapalina intramuskulárně a intravenózně. Jedno balení obvykle obsahuje 5 ampulí.

Co pomáhá Suprastinu

Úleva od různých alergických reakcí u dospělých a dětí - indikace pro užívání léčiva. Před pitím Suprastinu se doporučuje podrobně prostudovat anotaci a zjistit, zda lék pomůže při specifickém projevu alergie. Použití antihistaminika může osobě zachránit před následujícími problémy:

 1. Svědění, vyrážka na kůži.
 2. Alergická rýma (rýma, která se vyskytuje se zvláštním zánětlivým procesem nosní sliznice). Toky sezónně nebo celoročně.
 3. Jmenování a užívání Suprastinu - vynikající příležitost vyrovnat se s kopřivkou.
 4. Syrovátková choroba, doprovázená zimnicí a vyskytující se po imunobiologických injekcích.
 5. Zánět spojivek alergického typu (specifický zánět oční spojivky).
 6. Použití přípravku Suprastin účinně eliminuje angioedém s objemovým nárůstem měkkých tkání.
 7. Zrušení chronického nebo akutního ekzému s charakteristickými příznaky na kůži.
 8. Snížení závažnosti alergií vyvolané požitím cizích proteinů prostřednictvím bodnutí hmyzem.
 9. Alergická reakce různého stupně závažnosti na potraviny nebo léky (například antibiotika) je také dokonale eliminována použitím přípravku Suprastin.
 10. Kontaktní dermatitida, která se objevila v důsledku lokálního kontaktu kůže s různými alergeny.

Mechanismus působení

Zpomalení produkce histaminu je hlavním farmakologickým účinkem Suprastinu. Histamin je biologicky aktivní sloučenina. Při poškození buněk v důsledku alergenů se uvolňuje do těla. Podle instrukcí je Suprastin schopen blokovat receptory histaminu, zabraňovat rozvoji alergických symptomů a eliminovat nepohodlí (svrab, svědění). Kromě toho má lék sedativní účinek, zmírňuje křeče.

Hlavní účinná látka chloropyramin začíná léčivé účinky na tělo po 15-20 minutách. Maximální účinek Suprastinu se objevuje přibližně 60 minut po podání a trvá 3-6 hodin v řadě. Zpravidla droga „pracuje“ rychleji v těle dětí, u dospělých jde o pomalejší reakci. Doba použitelnosti léku je 5 let.

Návod k použití Suprastin

Pro odstranění alergických symptomů musí být použití přípravku Suprastin správné. Chcete-li to provést, musíte pečlivě prostudovat pokyny pro používání léku. Rovněž stojí za to se poradit se svým lékařem, který vypracuje léčebný režim a pomůže vám vybrat správnou dávku léků. Požadovaná dávka Suprastinu závisí na závažnosti příznaků nemoci, věku a hmotnosti pacienta, na přítomnosti průvodních onemocnění.

Pro děti

Lékaři často předepisují Suprastin pro děti, jeho použití je povoleno, dokonce i pro kojence. Podle instrukcí je jedna kontraindikace: lék by neměl být podáván novorozenci v prvním měsíci. Nástroj dobře zvládá dětské alergie různých typů. Dávkování suprastinu pro dítě předepisuje výhradně lékař. Pokud je malý pacient dobře snášen účinkem léku, pak se jeho množství zvyšuje (ne více než 100 mg denně). Délka léčby závisí na osobních charakteristikách dítěte, ale léčba zpravidla trvá asi týden.

Pro dospělé

Pokud má muž nebo žena alergické příznaky, pak se s nimi Suprastin pro dospělé vyrovná dokonale. Trvání léčebného postupu je určeno lékařem, je určeno stupněm závažnosti symptomů a citlivostí pacienta na léčivo. Průměrná doba trvání je 7 dní, pokud je onemocnění závažné, léčba pokračuje. Podle návodu k použití mají tablety nebo injekce Suprastinu sedativní (hypnotický) účinek - měli byste zahájit léčbu starších nebo vyčerpaných osob s opatrností.

Jak užívat Suprastin

Nejoptimálnější léčebný algoritmus a potřebné dávky léků, jak je uvedeno výše, předepisuje lékař. Dávkování suprastinu je určeno specifičností a závažností symptomů alergie, přítomností současných onemocnění, tělesné hmotnosti a věkové kategorie pacienta. Následující text popisuje vlastnosti použití Suprastinu v různých dávkových formách, které jsou v návodu.

V ampulích

Pokud má osoba závažnou alergickou reakci akutní formy, která vyžaduje neodkladnou lékařskou pomoc, pak se Suprastin používá v injekcích. Injekce se injikují do žíly nebo svalu. Dospělí intramuskulárně vstříkli 1-2 ampule denně. Dávka pro dítě:

 • od jednoho měsíce do jednoho roku - čtvrtá část ampule (0, 25 ml);
 • od 1 do 6 let - polovina obsahu ampule;
 • Od 6 do 14 let - ampule s lékem denně.

Pokud je pozorována anafylaktická život ohrožující reakce, podle instrukcí Suprastin se roztok injikuje intravenózně. Tento postup je prováděn tak pomalu, jak je to možné, protože rychlá infuze léků může vyvolat prudký pokles krevního tlaku. Dávka pro dospělého je 2 ml, dítě se podává 0, 5 ml. Když je útok zastaven, jsou umístěny intramuskulární injekce (mohou být nahrazeny pilulkami).

Prášky

Podrobné a jasné pokyny Tablety Suprastinu pomáhají zjistit potřebnou dávku antihistaminik. Děti starší 14 let a dospělí mohou pít jednu pilulku 4x denně. Maximální dávka je 100 mg. Droga se užívá v procesu stravování, je polykaná celá a zaplavena velkým množstvím tekutiny. Terapeutické schéma dítěte

 1. Malé děti od měsíce do roku - ¼ se podílejí třikrát denně. Lék může být rozdrcen na prášek a dát dítě s vodou, kojenecká výživa.
 2. Od 1 roku do 6 let - třetí část antialergické pilulky třikrát za 24 hodin.
 3. Dávkování pro děti od 6 do 14 let je podle návodu poloviční tableta třikrát denně.

Cena

Je velmi snadné koupit antialergické činidlo v Moskvě nebo Petrohradu. Můžete si zakoupit v jakékoli lékárně, provést objednávku přes internet (v takových farmaceutických obchodech jsou často propagační akce, slevy, doprava zdarma). Chcete-li zjistit, kolik stojí cena Suprastinu, níže je užitečný stůl s cenou léku. Náklady na antihistaminiku závisí na formě uvolnění léku, výrobce a prémie lékárny.

Jméno

Formulář vydání

Balení (kus)

Výrobce

Cena (v rublech)

Suprastin

Prášky

20 kusů (po 25 ml)

"JSC Egis" (Maďarsko)

110-118

Suprastin

Ampule

5 kusů (20 ml)

"JSC Egis" (Maďarsko)

125-132

Vedlejší účinky

Při léčbě tabletami antihistaminika se v některých případech injekcí vyvinou negativní reakce. Mohou být ovlivněny hlavní látkou. Možné nežádoucí účinky přípravku Suprastin uvedené v návodu:

 1. CNS (závratě, únava, ospalost, třes horních končetin, nervové agitace).
 2. Močový systém (problémy s močením).
 3. Smyslové orgány (zvýšení očního tlaku).
 4. Systém pohybového aparátu (myastenie - svalová slabost).
 5. Kardiovaskulární systém (arytmie, tachykardie, snížení krevního tlaku).
 6. Kůže, její končetiny (zvýšená citlivost na světlo).
 7. Krev, kostní dřeň (snížení počtu leukocytů a granulocytů v krvi).

Kontraindikace

Injekce a antialergické léky nejsou povoleny všem. Podle instrukcí Suprastin kontraindikace jsou následující:

 1. Terapie tímto činidlem je při léčbě inhibitorů MAO (monoaminooxidáza) zakázána.
 2. Vstup Suprastin je zakázán ženám během kojení.
 3. Léčba antihistaminiky se nedoporučuje, pokud se u člověka vyvine záchvat astmatu průdušek.
 4. Je zakázáno užívat Suprastin s žaludečním vředem, retencí moči, akutním srdečním infarktem, arytmií, hypertrofií prostaty.
 5. Výrobce léku nedoporučuje použití tablet nebo injekcí pro léčbu předčasně narozených dětí nebo mladých pacientů s nízkou hmotností.
 6. Další kontraindikací je vysoká citlivost na složky léčiva.

Video

Recenze

Anton, 26 let

Jsem alergický na domácí zvířata od dětství. Po dlouhou dobu nemohli najít účinný lék, který by spolehlivě pomohl zmírnit příznaky nemoci. Známý poradil Suprastinu. Popis užívání léku je jasně napsán, příznaky alergie jsou rychle zastaveny. Suprastin cena v tabletách je nízká, což je také důležité.

Irina Petrovna, 58 let

Suprastin ve formě tablet je moje spása. Trpím alergiemi na řadu potravin a nemohu vždy pochopit, co přesně reakce vznikla. Užívání léku aktivně eliminuje zarudnutí, svědění, vyrážky. Doporučuji každému, aby si tento lék vyzkoušel po konzultaci s lékařem.

Maxim, 33 let

Dlouhou dobu trpěl atopickou dermatitidou. Terapie tohoto onemocnění je problematická a ne všechny léky se s ní vypořádávají. Na příští recepci se lékař dozvěděl o injekcích Suprastinu. Byl léčen po dobu 10 dnů a zlepšení stavu, abych tak řekl, je zřejmé. Vnější symptomy se odpařily, nálada ve výšce. Doporučuji vám to zkusit.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: