Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Ze všech druhů ovoce je jablko považováno za nejdražší a chutné a zdravé. Pokud ho budete jíst čerstvý, už unavený, můžete ho péct v troubě. Výsledkem je chutná pochoutka, která dokonale nahrazuje sladkou, dokonce i dietu. Existuje mnoho způsobů, jak pečit jablka. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější.

Jak péct jablka

Před pečením jablek v troubě musíte vybrat konkrétní recept. Kromě ovoce v tomto dezertu je také důležitá náplň, která se může lišit. Použitý tvaroh, med, rozinky a jiné sušené ovoce, ořechy a někdy i maso. Kalorický obsah některého z uvedených výplní není nejvyšší. Připravený dezert je ideální pro dietní stravu. Mohou dokonce dítě nakrmit, protože v této formě se obvyklé plody již nezdají být příliš jednoduché. Kromě toho, plněné ovoce může být samostatný pokrm, a to i na slavnostní stůl.

Než budete vařit pečená jablka, měli byste pochopit technologii tohoto procesu. Důležitými kritérii jsou čas a teplota. Specifické hodnoty těchto parametrů závisí na domácích spotřebičích, které se používají k pečení. Pro takové nádobí by byla vhodná trouba, mikrovlnná trouba, vícevařič nebo dokonce konvekční trouba. Ať už se použije cokoliv, ukáže se velmi chutné jídlo, které obsahuje málo sacharidů. Z tohoto důvodu je povoleno konzumovat i na dietu nebo jen během půstu.

Při jaké teplotě

Chcete-li, aby se ovocná dřeň řádně vařila, musíte vědět, jakou teplotu pečete jablka. Optimální hodnota je 180 stupňů. Pokud zvýšíte teplotu, ovoce se prostě vytratí z účinků přílišného tepla. Při nižších hodnotách se maso nepeče a ovoce samo o sobě bude suché a bez chuti. Z tohoto důvodu je teplota 180 stupňů považována za optimální pro přípravu chutného a krásného dezertu.

Kolik času

Kromě teploty je důležité sledovat dobu vaření. Kolik pečených jablek v troubě? Vše závisí na velikosti použitého ovoce. Další kopie by měly být uchovávány v troubě po dobu asi 15 minut. Připravenost může být kontrolována na trhliny v kůži. Pro menší ovoce stačí 10 minut. V mikrovlnné troubě trvá pečení jablka jen 3 minuty. při výkonu 800 wattů. Pokud používáte pomalý vařič, musíte připravit dezert asi 25 minut. pro měkké ovoce. Přísnější je opékání asi 40 minut.

Pečené Apple Recepty

Možnosti vaření pro takové lahůdky lze nalézt velmi mnoho. Výběr konkrétního receptu závisí na vašich osobních preferencích a oblíbených produktech. Čas, který můžete strávit na vaření také ovlivňuje. Pokud je to docela dost, pak použijte recept, který bere obvyklý cukr jako náplň. Když není spěch, experimentujte s tvarohem, medem, sušeným ovocem nebo dokonce z listového těsta. Budete milovat některé z lahůdek, a fotografie a recepty níže vám pomůže připravit je.

Jak péct jablka v troubě s medem

Pokud už máte dost čokolády a dortů, zkuste jablka pečená s medem. Kombinace těchto složek vytváří jen úžasnou chuť - sladkou, ale ne klonující. Je lepší, aby takový dezert bral kyselé odrůdy. Při pečení získávají bohatší chuť. Jiné odrůdy nejsou zakázány. Hlavní věcí je udržet čerstvé ovoce.

Složky:

 • med - 4 lžičky;
 • skořice - podle vašich představ;
 • jablka - 4 ks;
 • Slunečnicový olej - 2 lžíce. pro mazání.

Metoda přípravy:

 1. Nejprve opláchněte ovoce, lépe štětcem. Pak se řezy kolem stonku, a pomocí čajové lžičky, odstraňte jádro se semeny, jak je uvedeno na fotografii. Je důležité nepropichovat ovoce přes.
 2. Včetně trouby pro vytápění. Nastavená teplota 180 stupňů.
 3. Plech zakryjte fólií nebo voskovým papírem, kartáčujte olejem. Místo toho můžete použít litinovou pánev.
 4. Uvnitř každého z ovoce položte lžíci medu tak, aby nepřeléval přes okraj.
 5. Umístěte ovoce na plech, pečte 10 minut.
 6. Na vrcholu dezertu posypeme skořicí.

V mikrovlnné troubě

Kromě trouby, můžete stále péct jablka v mikrovlnné troubě. Tato delikatesa je připravena mnohem rychleji, protože s pečením nemusíte pokazit. Kromě toho nemusíte čekat, až se trouba zahřeje. Pro plnění můžete použít stejné výrobky - tvaroh, bobule, med nebo jen cukr. Vyberte libovolnou možnost podle vašich představ. V přípravě vám pomůže recept s fotografií níže.

Složky:

 • med nebo cukr - pro plnění;
 • práškový cukr nebo skořice - volitelné pro kropení nahoře;
 • jablka - 6 ks.

Metoda přípravy:

 1. Prvním krokem je opláchnout ovoce, otřít kůži ztuhlým kartáčem nebo žínkou, pak jej osušit na ručník nebo papírové ubrousky.
 2. Pomocí nože nebo speciálního nástroje vyjměte jádro z každého ovoce spolu se semeny.
 3. Vložte ovoce na dno misky pro mikrovlnnou troubu, naplňte každou lžící medu nebo cukru.
 4. Položte obrobek do mikrovlnné trouby, zapněte jej na 5 minut. s výkonem 800 wattů.
 5. Posypeme dezertem pečených jablek se skořicí nebo polevou.

Vařte pečená jablka v mikrovlnné troubě a další recepty.

S tvarohem v troubě

Dalším nízkokalorickým, chutným a zdravým dezertem jsou pečená jablka s tvarohem v troubě. V této formě jsou tyto přísady jako i děti. Kromě tvarohu v tomto receptu můžete použít rozinky a med. Tento mléčný výrobek se s nimi dobře hodí. Jablečný dezert s tvarohem je ideální pro snídani nebo svačinu během dne. Můžete si pochutnat na delikatesách pomocí kandovaného ovoce, bobulí nebo džemu.

Složky:

 • tvaroh - 120 g;
 • rozinky - malá hrstka;
 • máslo - 2 malé kostky;
 • jablka - 2 ks;
 • med - 2 lžičky.

Metoda přípravy:

 1. Okamžitě zapněte troubu tak, aby se ohřála na 180 stupňů.
 2. Rozinky roztopte teplou vodou po dobu 10 minut, poté vypusťte kapalinu pomocí cedníku a nechte produkt vyschnout.
 3. Ovoce opláchněte, otřete kůži tuhým kartáčem, abyste odstranili zbytky vosku. Vezměte si ostrý nůž nebo speciální nástroj. Vyjměte jádro spolu se semeny.
 4. Tvaroh v kombinaci s rozinkami a medem, důkladně promícháme, naplníme každým ovocem.
 5. Chcete-li, aby léčba šťavnatější, nahoře položte malý kousek másla.
 6. Ovoce umístěte na dno tepelně odolné formy.
 7. Pečeme asi půl hodiny. Chcete-li dát pečená jablka zvláštní chuť, posypeme skořicí nebo moučkového cukru.

S cukrem

Následující recept na pečená jablka je považován za klasický a nejjednodušší. Tento dezert se podává i v restauracích. To je dobrá náhrada za kus koláče nebo dort - užitečné a méně vysoce kalorií léčbě. Top pečená jablka mohou být posypané ořechy nebo sezónu se skořicí. Další možností je ozdobit ovoce smetanou, pak to dopadne ještě chutnější, i když ve většině případů je dostatek cukru na úkor cukru. Vše záleží na vaší představivosti a vkusu. Jablka pečená v troubě s cukrem, snadno připravitelná podle receptu z fotografie níže.

Složky:

 • skořice - 1 lžička;
 • oranžová - 1 polovina;
 • jablko - 6 ks;
 • rozinky - 3 lžíce. l.;
 • citron - 1 ks;
 • cukr - 4 lžíce;
 • máslo - 10 g

Metoda přípravy:

 1. Trouba se okamžitě ohřeje na 180 stupňů.
 2. V oddělené misce smíchejte všechny ingredience pro plnění - dušené rozinky, cukr, citronovou kůru, pomerančový džus a skořici.
 3. Opláchněte jablka, pak odstraňte střed semen a semen z každého ovoce, aby nedošlo k propíchnutí dna ovoce.
 4. Položte je na naolejovaný plech, naplňte každý předlitek nádivkou, položte na kus másla.
 5. Poslat půl hodiny.

Úplně

Pokud není čas nebo touha pokazit si s nádivkou, zkuste pečená jablka pečená celá. V tomto receptu nemusíte řezat jádro a extrahovat semena z ovoce. Ovoce je nutné pouze dobře opláchnout, dát do formy a poslat do trouby. Vzhledem k tomu, že zůstávají nedotčeny, hotový dezert obsahuje pro tělo více užitečných látek. V přípravě pomůže průvodce, jak udělat pečená jablka celé.

Složky:

 • voda - asi 90 ml;
 • jablka - 4 ks.

Metoda přípravy:

 1. Omyjte ovoce pod tekoucí vodou, očistěte kůži tvrdou žínkou, abyste odstranili zbytky vosku.
 2. Trouba se zahřála. Optimální teplota je 180 stupňů.
 3. Vezměte tepelně odolnou formu, vložte do ní jablka, nalijte vodu tak, aby je zakryla do výšky 1 cm.
 4. Poslat péct 25-30 minut.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: