Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá hospodyňka si pamatuje tajemství snídaně "v sáčku": je to jen na jednu minutu více či méně držet vejce ve vroucí vodě, protože konzistence žloutku se okamžitě změní. Nicméně, pokud víte přesně, jak dlouho to trvá vařit, jídlo, které jste vařili, bude mít vždy hedvábný, sevřený bílý a jemný, obklopující žloutek.

Jak vařit měkká vařená vejce

Chcete-li připravit perfektní jednoduchou dietní snídani, musíte si dát jídlo z chladničky předem a přivést na pokojovou teplotu. Tím se zachová celá skořápka při ponoření do vroucí vody. Než vaříte měkké vejce, musíte připravit časovač k detekci času. Ujistěte se, že se vařící voda nezastaví.

Existuje mnoho způsobů, jak vařit jídlo: některé vařit vejce s pomocí pomalého vařiče, parníky a dokonce i v mikrovlnné troubě. Tyto metody lze označit za vhodné pro líné:

  • onsen-tamago je japonská metoda, která zahrnuje vaření s „horkým pramenem“. Varlata se umístí do termosky s vroucí vodou po dobu 20-25 minut a výsledkem je stejná konzistence bílého a žloutku;
  • potravinářský film. Je namazán tukem, syrové vejce je rozbité, hermeticky svázané, ponořeno do vroucí vody. Kolik vařit vejce s měkkým tělem ve filmu? Bude to trvat 4-5 minut, pak se rozšíří na toast - varianta připomíná elegantní pošírované.

Jak vařit vejce s měkkým vařením po varu

Jakmile se voda vaří, položte vejce na lžíci a jemně ji položte na dno nádoby. Pokud máte v plánu vařit snídani pro velkou rodinu, pak musíte mít na paměti, že varlata by měla být umístěna na pánvi v jedné vrstvě, a ne na sebe. Kuchaři se často hádají o tom, jak moc vařit vejce s vařenou vodou po vroucí vodě. Existuje pravidlo: velké kopie připraví 3 minuty 30 sekund a ty menší (střední) - přesně 3 minuty.

Jak vařit vejce na elektrickém sporáku

Nejprve je třeba mušle dobře umýt pod tekoucí teplou vodou, někdy i za použití jedlé sody. Pak se vypočte průměr pánve tak, aby se v jedné vrstvě rozložilo několik vajec. Před vařením měkkých vařených vajec na elektrickém sporáku ohřejte vodu, zapněte průměrný výkon a vařte tak, aby voda nevařila. Po uplynutí této doby okamžitě plášť opláchněte studenou vodou - bude mnohem snazší ho čistit.

Jak vařit vejce s měkkým uhlím na plyn

Doba vaření pomocí plynového nebo elektrického sporáku se příliš neliší. Někteří kuchaři argumentují, že je lepší vařit produkt, umístit jej nejprve do studené vody, pak skořápka nebude prasknout, žloutek nebude rozlit. S tímto přístupem je však snadné vynechat ten správný okamžik, kdy bude jídlo připraveno. Pokud přemýšlíte, jak vařit vejce s měkkým uhlím na plyn tak, aby nevařili v sáčku nebo vařeném, umístěte je na dno hrnce, nalijte studenou vodu, nechte vařit a vařit dvě minuty poté.

Jak vařit křepelčí vejce

Křepelka varlata jsou mnohem menší ve srovnání s slepičími vejci, takže rozdíl v době vaření bude významný: téměř dvakrát. Kolik minut vařit vejce s měkkým tělem? Ponořte je do studené vody, osolte, udělejte malý oheň a varte přesně 2 minuty po varu. Ihned po vaření, nalijte ledovou vodu - mohou být snazší čistit a jíst.

Křepelčí vejce mají nízký obsah kalorií, jsou součástí receptů mnoha salátů, předkrmů, dezertů. Chcete-li chutné a užitečné pro krmení rodiny v dopoledních hodinách, zeptejte se, jak vařit vejce s měkkým tělem. Tato snídaně nejenže rozšíří Vaši obvyklou stravu, ale také ušetří čas na vaření. Je velmi chutné podávat smažené vejce toast s vejci, obilovin a zeleninové saláty pro vejce snídaně jídla. Tyto svačiny neobsahují velké množství kalorií, ale dávají energii na dlouhou dobu a vaření je obtížné.

Video: jak vařit vejce s měkkým tělem

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: