Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nachlazení číhá na každém kroku. Infekce s nimi spojené způsobují mnoho nepohodlí: bolest v krku, rýma, horečka. Nejsou vyléčeni do konce, jsou schopni vytvořit podmínky pro rozvoj komplikací. Tyto jevy jsou vyjádřeny výskytem kašle, bronchitidy, ve zvláště závažných případech dochází k pneumonii. S rozvojem nachlazení pomohou inhalace s Lazolvanem. Procedury zmírní kašel a odstraní hleny z průdušek.

Návod k použití Lazolvanu k inhalaci

Každý lék má návod k použití.Je důležité si jej pozorně přečíst a přesně dodržovat pokyny v něm napsané. Pouze správné užívání léků pomůže dosáhnout požadovaného účinku. Bez ohledu na to, jak jednoduchý postup se může zdát jako inhalace při kašli, musí být také provedeny podle pravidel. Pokyny obsahují následující informace:

 • složení drogy;
 • indikace k použití;
 • kontraindikace;
 • dávkování;
 • jak používat;
 • vedlejší účinky.

Jak ředit roztok

Lék je dostupný v několika formách: kapky, sirup, ampule a tablety. Pro inhalaci a perorální podání se používá roztok Lazolvanu. Lék je vhodný pro použití v jakýchkoliv inhalátorech kromě páry. Aby nedošlo k podráždění sliznice dýchacího traktu, lék se zředí chloridem sodným v poměru 1: 1, poté se hotová směs umístí do rozprašovače.Částice léku je nutné inhalovat do vyčerpání přiděleného množství léku.

Dávkování

Užití léku Lazolvan na odkašlávání vyžaduje dodržování dávkování, které závisí na věku pacienta. Je nutné dodržovat dávku léku přísně předepsanou v pokynech, protože předávkování může způsobit bolesti hlavy, pocit slabosti, "stlačení" dýchacích cest, sucho v ústech. Takové příznaky s předávkováním jsou vzácné, ale nemusíte to přehánět. Menší množství léku nebude mít kýžený efekt, proto byste neměli podceňovat ani dávkování.

Pro děti

Za nejúčinnější je dnes považována léčba Lazolvanem formou inhalace. Množství léku se stanoví rychlostí 25 kapek - 1 ml. Dávkování léku Lazolvan pro děti je určeno věkem dítěte:

 • Miminka od 0 do 6 let mají nárok na procedury s 2 ml léku 1-2x denně.
 • Od 6 let by se mělo množství zvýšit na 3 ml na 1 inhalaci, kterou je třeba opakovat 2x denně.

Pro dospělé

Děti od 12 let a dospělí se tyto procedury provádějí při onemocnění dýchacích cest. Ale pro tuto kategorii neexistují žádné věkové rozdíly v dávkování, jako u kojenců. Za den mohou dospělí použít maximálně 8 ml léku pro proceduru. Každá inhalace by měla obsahovat 3-4 ml léku. Aby se po užití léku neobjevily nežádoucí účinky, je nutné nepřekračovat stanovenou míru užívání léku.

Kolik minut udělat

Vzhledem k tomu, že dlouhodobé vystavení léku může způsobit špatné zdraví, je třeba vzít v úvahu dobu jedné inhalace Lazolvanu, uvedenou v návodu:

 • Dětem od 0 do 6 let je povoleno dýchat roztok léku maximálně 3 minuty.
 • Děti ve věku 6 let a starší inhalují sprej Lazolvan ne déle než 5 minut
 • Dospělí budou muset strávit 5 minut na 1 aplikaci inhalace.

Kolik dní

Při užívání drogy věnujte pozornost délce kurzu. Léčit se Lazolvanem dlouhodobě, aby nevznikla závislost, je nemožné. Dospělým a dětem je ukázán průběh léčby ne déle než 7 dní. Pokud vám v tomto období nepomáhají inhalace na bronchitidu, zápal plic a další onemocnění, sami si kurz neprodlužujte. Kontaktujte svého lékaře pro informace o další léčbě.

Indikace a kontraindikace

Lazolvan ve formě inhalace se používá pro:

 • respirační onemocnění doprovázená vlhkým kašlem (laryngitida, faryngitida atd.);
 • bronchitida (akutní nebo chronická);
 • bronchiální astma;
 • pneumonie;
 • bronchiektázie.

Lék má také kontraindikace:

 • těhotenství (1. trimestr);
 • selhání ledvin;
 • období kojení;
 • vysoká tělesná teplota;
 • opakované krvácení z nosu.

Roztok Lazolvanu nepoužívejte společně s léky, které eliminují kašel a nepomáhají odstraňovat sputum. Pamatujte, že tyto inhalace nejsou účinné na suchý kašel. Pokud máte zvýšenou reaktivitu dýchacího traktu, lék může způsobit bronchospasmus. V tomto případě je lepší jej nepoužívat. Lazolvan nemíchejte s alkalickými roztoky.

Schůzka v těhotenství

Obsaženo ve složení léku Ambroxol, má schopnost pronikat placentární bariérou.Odborníci nezjistili žádné škodlivé účinky na organismus miminka a těhotné ženy po 1. trimestru. Lékaři doporučují před použitím inhalace Lazolvanu ve formě roztoku získat radu lékaře. Odmítněte inhalaci léku během kojení. Účinná látka léčiva přechází do mateřského mléka. Nebyly zaznamenány žádné negativní reakce miminek, ale odborníci v tomto období nedoporučují užívání inhalací s Lazolvanem.

Jak inhalovat s Lazolvanem a fyziologickým roztokem

Než začnete produkt používat, smíchejte ho s fyziologickým roztokem. Tato akce vytváří optimální vlhkost v inhalátoru. Lazolvan je nutné zředit fyziologickým roztokem v poměru 1: 1. Pokud užijete 2 ml léku, vezměte si stejné množství roztoku. Správné použití zahrnuje zahřátí výsledné směsi na teplotu lidského těla, což pomůže vyhnout se popáleninám dýchacích cest.

Lazolvan a Berodual

Ve zvláště obtížných případech se používají inhalace s Berodualem a Lazolvanem. Dva léky k inhalaci se nemíchají, ale používají se postupně. První lék je určen k odstranění sputa z dýchacího traktu. Druhý je známý svou schopností rozšířit průdušky, což umožňuje infekci dostat se mnohem snadněji ven. Inhalace s těmito léky musí být prováděny postupně. Nejprve nařeďte fyziologickým roztokem Berodual v poměru 8 kapek léku na 1 ml. Nalijte do inhalátoru a dýchejte. Dalším krokem je vytvoření směsi s Lazolvanem. Podíl: 2,5 mg léčiva s 2,5 mg fyziologického roztoku.

analogy drog

Lazolvan v moskevských lékárnách stojí asi 370 rublů. Droga má levnější i dražší náhražky:

 • Ambrobene

Složení: ambroxol hydrochlorid, vedlejší složky.

Kdy použít: roztok je určen k inhalaci. S pomocí léku se nachlazení léčí v akutní nebo chronické formě. Jeho použití je relevantní, pokud při těchto onemocněních dojde k selhání v oddělení sputa.

Jak používat: lék se smíchá s fyziologickým roztokem napůl, zahřeje se na optimální teplotu a vloží do inhalátoru. Nesmí se používat parní inhalátory. Dětem do 2 let se předepisuje 1 ml 1-2krát denně; od 2 do 6 - 2 ml 1-2krát denně; po 6 letech a dospělí - 2-3 ml 1-2x denně.

Cena: asi 116 rublů

 • Berodual

Složení: fenoterol hydrochlorid, ipratropium bromid bezvodý, pomocné látky.

Indikace: lék je kombinovaný bronchodilatační lék.

Použití: Berodual k inhalaci lze použít k léčbě dospělých a dětí. Do 6 let je maximální norma 1,5 ml denně; po 6 - až 2 ml / den; dospělí - 2,5-4 ml/den.

Cena: asi 285 rublů

 • Pulmicort

Složení: budesonid, pomocné látky.

Indikace: roztok k inhalaci zmírňuje záněty v průduškách, snižuje otoky sliznice, tvorbu sputa.

Aplikace: Děti mohou užívat lék od 6 měsíců v dávce 0,25-1 mg / den. Dospělí - 1-2 mg/den.

Cena: od 752 rublů

Video: jak používat Lazolvan k inhalaci

Nejrychlejší metodou, která účinně bojuje proti nachlazení a jeho komplikacím, je inhalace. Tato metoda působí přímo na zanícená ložiska, což urychluje rekonvalescenci. Je nutné provést léčbu Lazolvanem podle pokynů, dodržet proporce pro přípravu roztoku a pravidla pro použití inhalátorů. Velmi pohodlné použití doma.

Proporce pro dítě

VDECHOVÁNÍ S LASOLVANSKÝM DÍTĚTEM

Jak provést inhalaci s nebulizérem

NEBULIZÉR pro děti. Jak používat inhalační nebulizér. Vlak inhalátor

Recenze o inhalacích s Lazolvanem

Lydia, 28 let Moje dcera měla předepsané inhalace na suchý kašel. Smíchal jsem fyziologický roztok s Lazolvanem. Takové postupy nemá ráda, ale musela to udělat. Lazolvan dobře fungoval na kašel. Po několika dnech bylo zaznamenáno výrazné zlepšení. Kašel přešel ve vlhký, plíce se začaly čistit od hlenů. Během několika dní všechny příznaky zmizely. Lazolvan mi pomáhá i při zhoršení chronické bronchitidy. Tento lék je vždy v naší rodinné lékárničce. Lék se snadno používá a rychle zmírňuje příznaky nachlazení.
Maxim, 53 Zánět průdušek se neznatelně vyvinul z neléčené rýmy. Trochu jsem začal, začaly komplikace a vlhký kašel. Lékař doporučil používat přípravek Berodual s přípravkem Lazolvan k inhalaci. Tyto dva léky jsou velmi účinné. Jak vysvětlil lékař, jeden otevírá dýchací cesty a druhý je čistí od hlenu.Dýchání je okamžitě jednodušší. Po několika dnech kašel přestane mučit. Tato nádherná pomůcka se stane trvalou součástí mé lékárničky.
Andrey, 35 let Nedávno se nachladil, ale nemohl se vyléčit, vyléčil příznaky a běžel do práce. Pochopil jsem, že zdraví je dražší, ale nebyl čas se léčit komplexně. V důsledku toho přestal v noci spát kvůli mučivému kašli. Šel do nemocnice. Lékař doporučil používat Berodual k inhalaci. Pomohlo mi užívání předepsaného léku v kombinaci s Lazolvanem. Pro míchání jsem použil fyziologický roztok k inhalaci. Kašel nejprve zesílil, protože se začal aktivně odlučovat sputum, pak vše odeznělo. Délka léčby je pouze několik dní.
Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: