Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Na rozdíl od mnoha jiných onemocnění jsou nemoci močové trubice a prostaty úspěšně léčeny bez chirurgického zákroku. Nové metody léčby adenomu prostaty, založené na výsledcích moderní urologie, umožňují šetrnou léčbu močových orgánů. Díky těmto technikám, krvácení během operace a po jejím minimu, zotavení po operaci nastává mnohem rychleji a bez komplikací.

Nové způsoby léčby adenomu prostaty

Kryodestrukce

Tato metoda je považována za minimálně invazivní, provádí se ambulantně. Kryodestrukce je určena pacientům s pokročilým karcinomem prostaty. Indikace pro tento postup jsou považovány za nemožnost aplikovat radioterapii, věk (60 let a starší).

Technika spočívá ve dvojím zmrazení a rozmrazení rakovinných buněk, které zemřou pod vlivem nízkých teplot. Tento postup se provádí v celkové anestezii a spočívá v zavedení kryo-sondy do perineální tkáně. Aby se zabránilo poškození močové trubice, je do ní vložena topná sonda. Potom se do kryo-kryo přivádí dusík, aby se nádor zmrazil na teplotu -40 ° C.

Po vytvoření ledu se vypustí dusík. Pak se cyklus opakuje znovu. Celá operace trvá cca 90-120 minut. Po dokončení tohoto postupu zůstane dekongestantní katétr v tkáních perinea několik týdnů.

Stenting

Stenting - instalace stentu v uretře (síťový kovový válec) pro zlepšení propustnosti moči ureterem. Operace se provádí v lokální anestezii v nemocnici. Nejprve se do ureteru vloží cystoskop, pak se stent položí na vyfouknutý balónek, který se nafoukne a vloží do ureteru.

Když stent dosáhne zamýšleného místa, balón se vypustí a odstraní a stent zůstane na svém místě. Kostra drátu (stent) nedovolí tkáň uretry zablokovat průtok moči. Někdy je instalace monitorována pomocí video obrazu. Může být dočasná (až 2 týdny) a celoživotní stenting (náhrada stentu se provádí 4krát ročně).

Stenting je účinný a neinvazivní způsob léčby adenomu prostaty. Tato technika však může způsobit komplikace: otok sliznice uretry. Je také možné proniknutí infekcí do těla. Aby se zabránilo vedlejším účinkům, pacientovi se doporučuje, aby byl neustále pod dohledem lékaře - v případě potřeby předepíše protizánětlivé léky.

Vystavení tepelné energii (termoterapie)

Termoterapie zahrnuje tepelnou expozici v širokém rozsahu teplot. Zahřívání je způsobeno ozářením v mikrovlnné troubě. Používá se také pro vytápění rádiových vln a ultrazvuku. Procedura termoterapie se provádí zavedením radiátoru do konečníku nebo uretry. Aby se zabránilo přehřátí sliznice vnitřních orgánů, jsou speciálně chlazeny kryokonzervami. Předepsány jsou následující typy termoterapie:

Transrektální hypertermie. Tento typ léčby spočívá v tepelných účincích na tkáň prostaty, která se zahřívá na teplotu 39-70 ° C. Pod vlivem teploty dochází k úmrtí nemocných buněk, zdravé buňky po operaci si zachovávají životaschopnost. Jako nástroj se používá sonda, která je vybavena chladícím systémem, který zabraňuje poškození rektální výstelky sliznice.

Fokusovaná ultrazvuková termoablace se provádí pomocí ultrazvukového zářiče jako topného článku. Emitor zahřívá zvýšené formace na stěnách sliznice uretry na teplotu v rozmezí 75 až 1 000 stupňů. Při vystavení takové vysoké teplotě jsou poškozené tkáně ureteru zničeny. Ošetření se provádí rektálně za použití speciálního zařízení.

Laserová terapie

Vystavení laserovému paprsku je jedním z typů tepelné terapie pro léčbu prostaty. Laserovým odpařováním se odstraní nemocná tkáň, zdravá tkáň zůstane nedotčena. Teplotní rozsah v průběhu laserové endoskopické terapie se pohybuje od 40 do 350 stupňů. Pro tento postup je do uretry vložen endoskop, ke kterému je veden laserový paprsek optickými vlákny.

Hlavní metody léčby adenomu prostaty

V počátečním období vývoje nemoci je příležitost se zbavit problémů s prostatou preventivními opatřeními. Dokonce i s progresí adenomu prostaty existuje možnost zastavit vývoj onemocnění pomocí dynamického pozorování.

Primární preventivní opatření zahrnují: \ t

  • Normalizace fyzické aktivity, vyhnutí se dlouhému sedavému režimu
  • Prevence zácpy
  • Normalizace stravy. To znamená vyloučení kořeněných a uzených potravin z alkoholu, alkoholu.
  • K normalizaci krevního oběhu lékaři předepisují léky přírodního nebo syntetického původu.

Léčba drogami

Léky předepsané ošetřujícím lékařem spadají do dvou kategorií:

  1. Léky, které eliminují příznaky adenomu prostaty.
  2. Léky, které eliminují příčinu nemoci.

Alfa-1 blokátory

Tyto léky přispívají k obnově močení. Lék normalizuje tón prostaty, močového měchýře a močovodu. Současně má léčivo příznivý účinek na svěrač, v důsledku čehož je močový proces normalizován. Lék také výrazně urychluje metabolismus látek v orgánech močového systému, což přispívá k nasycení těchto orgánů kyslíkem.

Inhibitory 5 alfa reduktázy

Tento lék je určen k blokování produkce dihydrotestosteronu. Dihydrotestosteron, produkovaný tělem ve zvýšeném množství, přispívá k růstu objemu prostaty. Pokud snížíte obsah tohoto hormonu androgen v těle, zmenší se velikost prostaty, což sníží tlak orgánů na močový měchýř. Tím se zlepší tok moči.

Bylinné přípravky

Léky na bázi přírodních rostlin se ukázaly jako účinné při zlepšování fungování močového systému. Bylinné přípravky zlepšují tón detruzoru, zmírňují otok a zánět močového měchýře a prostaty.

Hormonální léky

Velikost prostaty je regulována testosteronem, který je produkován mužskými genitáliemi. Aby se snížil účinek testosteronu na prostatu, léky se používají ke snížení produkce hormonu a jeho účinku na prostatu.

Produkty živočišné tkáně

Přípravky založené na tkáni zvířecí prostaty účinně regulují produkci hormonů a normalizují stav prostaty. Snižují opuch a zvyšují hladiny hemoglobinu. K zlepšení dochází krátce po injekci.

Přečtěte si další metody léčby adenomu prostaty lidovými prostředky a léky.

Chirurgická léčba

V pozdějších stadiích onemocnění je chirurgické odstranění adenomu prostaty považováno za nejlepší řešení. Existují následující typy operací pro odstranění adenomu prostaty.

Nouzová adenomektomie se provádí okamžitě - ve stejný den, kdy je pacient léčen příznaky akutní formy onemocnění.

Opožděná adenomektomie se používá, když onemocnění není akutní. Lékaři mají čas na odstranění moči před operací. Za tímto účelem se moč odebírá z močového měchýře punkcí v břišní stěně. O týden později je adenóm prostaty odstraněn chirurgickým zákrokem.

Stacionární adenomektomie se provádí, pokud je onemocnění komplikováno infekčními chorobami nebo má pacient závažné chronické onemocnění. V první fázi se provádí katetrizace, když se katétr zavede přes incizi do močového měchýře.

O několik měsíců později se provede transuretrální resekce. Tento způsob léčby zahrnuje pálení poškozených tkání proudem. Resekce se provádí vložením speciálního endoskopu do ureteru.

Pro více informací o léčbě adenomu prostaty se naučíte zobrazením videa.

Pokud jste již narazili na některou z nových metod léčby výše popsaného adenomu prostaty, podělte se o své zkušenosti v komentářích v dolní části stránky.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: