Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Plavání je nejen prospěšné pro tělo, je to také zábavná vodní procedura. Jak cool se stříkat do moře nebo řeky! Zároveň je vždy nutné mít na paměti, že zdraví by mělo být zachováno, proto je žádoucí provádět vodní procedury pouze při optimální teplotě pro vlastní tělo a ve vhodném klimatu.

Pohodlná teplota vody ke koupání

Podle fyzioterapeutů se plavání rovná terapeutické masáži, která dokonale uvolňuje, tonizuje a zlepšuje krevní oběh celého organismu. To je věřil, že stříkající v chladné vodě je dobrá gymnastika pro krevní cévy, protože oni mohou být zúženi, přizpůsobení k nižší teplotě, a pak expandovat znovu. To přispívá nejen ke zlepšení pohody, ale je také zvláštním způsobem omlazování. Při jaké teplotě vody můžete plavat, aby nedošlo k poškození zdraví?

Každý má svůj vlastní teplotní režim, který je třeba vzít v úvahu při přijímání úprav vody. Pro různé lidi se voda z jedné nádrže může zdát teplejší nebo chladnější. Takže nejpohodlnější je koupání v rozmezí +23 … + 25ºС. Voda je ohřívána mnoha, ale nebude tak užitečná. Do plavání by se však měli zapojit pouze zpevnění a vyškolení lidé, protože stupně v rybníku jsou pod + 18ºС. Člověk s nezvyklým může okamžitě podchladit a onemocnět.

Při jaké teplotě můžete plavat v moři

Každý si pamatuje nezapomenutelné pocity šplouchání ve slaném moři. Pokud se chystáte k odpočinku, musíte vědět, že optimální teplota vody pro plavání v moři je pro všechny lidi jiná, ale existují obecné parametry:

  • +17 … + 19ºС - indikátor indikující, že nádrž je chladná. Málo lidí může přinést příjemný pocit. Koupání je velmi osvěžující, ale můžete být ve vodě na krátkou dobu.
  • +20 … + 22ºС - normální teplota, ale pokud máte zhoršený krevní oběh, moře nebo říční voda se může zdát stále v pohodě.
  • +23 … + 26ºС - nejpohodlnější teplota vody v moři pro plavání.
  • Od + 27ºС - ideální podmínky, za kterých můžete být bez sebemenšího nepohodlí.

Pokud teplota dosáhne pouze + 14 ° C, neměli byste vejít do moře. Taková voda je považována za nadměrně chladnou a je vhodná pouze k vytvrzování a způsobuje velké škody neuspořádanému organismu. Normální teplota je +20 … + 22ºС. S takovými indikátory se metabolismus a krevní oběh osoby začíná urychlovat. Optimální stupeň vody pro malé dítě nebo těhotnou ženu, zejména se sníženou imunitou, se považuje za +23 … + 25ºС.

Koupání v bazénu

Norma teploty vody závisí na účelu umělé nádrže a na tom, kdo tam bude plavat. Při jaké teplotě vody můžete plavat? Klíčové ukazatele říkají:

  • +22 … + 23ºС - určený pro lidi, kteří se několik let profesionálně zabývají plaváním: neustále trénují a dosahují určitých standardů.
  • +23 … + 26ºС - je přítomen v bazénech vzdělávacích a sportovních aktivit.
  • +26 … + 28 ° C je teplotní režim, při kterém se lidé, kteří procházejí léčebným a rehabilitačním programem pohybového aparátu, koupají.
  • +28 … + 30ºС - udržované v rekreačních bazénech, otevřené nebo uzavřené.
  • +30 … + 32ºС - vhodné pro děti.

Mnozí majitelé soukromých území dávají přednost vybavit své osobní pozemky s bazénem nebo vytvořit speciální místnost uvnitř budovy pro instalaci velké nádrže s kapalinou. Dospělí mohou plavat v bazénu při +24 … + 28 ºС, ale před stříkáním by děti měly ohřát vodu o několik stupňů - až +30, ale zde je stále nutné stavět na věku dítěte.

Plavání v řece

Pokud si ne každý může dovolit dovolenou na moři, řeky se nacházejí téměř ve všech osadách. Pokud se rozhodnete ochlazovat na letní den, pak bude normální teplota koupání +19 … + 24ºС. Nicméně, po osvěžující proceduře, měli byste utřít ručníkem dobře, aby nedošlo k přemoci chladného vzduchu. Ti, kteří dávají přednost šplouchání spolu s dětmi, by měli jít do rybníka vyhřívaného na slunci až do +25 … + 30ºС.

Pohodlná teplota pro koupání v teple

Plavání v horkém letním dni by mělo být pouze za podmínky, že moře nebo řeka je teplá. Pokud se v horkém dni budete užívat vody, když je voda příliš studená, můžete dokonce zemřít. To je obrovská zátěž pro lidský kardiovaskulární systém. Nedoporučuje se být v rybníku, když je rozdíl mezi teplotou vody a vzduchem deset stupňů. Hlavní rizikovou skupinou jsou senioři a děti a ti, kteří mají onemocnění kardiovaskulárního systému.

Bezpečná teplota vody ke koupání v noci

Šplouchání v noci, večer nebo brzy ráno má řadu výhod. Kromě romantické atmosféry a teplé kapaliny, zvýšení nálady, moře nebo jakékoliv jiné vody má čistou a čistou vodu. Předpokládá se, že optimální stupeň vody by měl být přibližně +23 … + 26ºС. Nicméně, po proceduře vody, měli byste okamžitě otřete, aby nedošlo k zamrznutí ve větru, protože v noci jsou ukazatele teploty vzduchu mnohem nižší než voda.

Video: teplota vody ke koupání

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: