Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Je známo, že pityriasis versicolor je léze nadrženého epidermu houbového charakteru. V této nemoci je kůže pokryta barevnými skvrnami, šupinami. Pokud se s tím setkáváte, musíte se dozvědět, jak léčit pityriasis versicolor doma. Tato choroba postihuje hlavně mladé lidi, ale může se vyskytnout iu starších lidí. Nejčastěji se nachází v horkých zemích. Deprive se také nazývá slunečno, pláž, barva.

Příčiny nemoci

Zbavený mor má infekční původ. Zdá se, že má oválný, kulatý nebo myceliální tvar hub, což jsou patogeny. Infekce je přenášena z jedné osoby na druhou prostřednictvím osobního kontaktu. Osoba, která má oslabený imunitní systém, může mít chronická onemocnění, která se mohou nakazit kousnutím. Zpravidla se nemoc postupně rozšiřuje na všechny členy rodiny prostřednictvím hygienických položek. Vyzvednutí infekce je možné na veřejném místě.

Jste vystaveni riziku nákazy šupinovou infekcí, pokud:

 1. Geneticky předurčený k tomuto.
 2. Máte nadměrné pocení nebo mastnou pleť.
 3. Máte problémy s endokrinním systémem, diabetem, obezitou.
 4. Vaše imunita je snížena v důsledku infekčních lézí vnitřních orgánů, tuberkulózy.
 5. Máte vegetativní dystonii.
 6. Trpíte onemocněním gastrointestinálního traktu, jater, slinivky, dýchacího ústrojí.

Hlavní znaky a příznaky

Listnaté šupiny se projevují ve skvrnách různých velikostí. Obvykle se nacházejí v horní části trupu. Může se objevit na hlavě, krku, břiše, podpaží, tříslech. Skvrny na kůži jsou rozptýleny asymetricky, mají kulatý nebo nepravidelný tvar. S progresí se spojují do velkých ohnisek. Barva skvrn v případě tření může být různá: od žlutohnědé až po zářivě růžovou. Kůže se začne odlupovat, ale ne svěží, nebolí. Místa, kde je nebo byla zbavena, se již nebudou opalovat na slunci.

Diagnostické metody

K přesnému stanovení diagnózy se použijí následující opatření:

 1. Zkontrolujte Woodovu lampu. S její nepravidelné skvrny změnit barvu na zeleno-zlaté nebo růžové.
 2. Roztok jodu 2%. Pokud je potřísníte skvrnami, které jsou špatně viditelné, stanou se tmavě hnědé.
 3. Laboratorní analýza. Kožní vločky se zkoumají pod mikroskopem. Pokud odborník vidí kulaté nebo podlouhlé výtrusy s dvojitým obrysem, pak bude potvrzena.
 4. Kulturní analýza. Olivový olej se aplikuje na životní prostředí Saburo. Asi za týden by v něm měly růst žluté kolonie s dvojitě konturovanými buňkami.
 5. Diferenciální diagnostika. Zkontrolujte přítomnost souběžných kožních onemocnění.

Jak a co léčit tinea versicolor u lidí

Pokud diagnóza potvrdila, že osoba je nakažená, musíte přijmout příslušná opatření. Optimální léčebný režim je vybrán individuálně odborníkem. V boji proti lišejníkům účinně přijímají různé drogy a lidové recepty. Při léčbě je nezbytné dodržovat pravidla osobní hygieny a stravy, měnit ložní prádlo denně. Pokud se vám takový problém jako lícnicový šindel dotkl, měli byste vědět, jak se s ním vypořádat.

Konzervativní léčba

To znamená použití lokálních látek a antifungálních léků. První z nich slouží k odlupování a změkčení postižené kůže. Mezi tyto léky patří krémy, lotiony, masti, šampony, tinktury a roztoky. Antifungální léky se používají k potlačení infekce zevnitř. V mírnějších formách nemoci je někdy možné bez nich.

Lokální terapie

Pokuste se tyto metody použít k vyléčení:

 1. S porážkou pokožky hlavy používejte speciální lékařské šampony. Dobrá volba je Nizoral.
 2. Nejdříve namažte skvrny 60% thiosíranem sodným a poté jednou týdně 6% kyselinou chlorovodíkovou.
 3. Naneste tenkou vrstvu kůže 10% sírou-salicylovou mastí. Udělej to dvakrát denně.
 4. Na skvrny naneste 2% roztok jódu. Doporučuje se používat alespoň jednou denně. Nevýhodou tohoto způsobu je, že léčivo bude na kůži. Pokud se zbavíte viditelných částí těla, pak je nepraktické aplikovat ho.
 5. Roztok 20% benzylbenzoátu se rozetře do poškozené kůže. Proveďte postup, dokud skvrny nezmizí.
 6. Použijte "Mikoseptin" - mast se zinkem. Má uklidňující účinek na pokožku.

Antifungální léky

Tyto léky pro místní a vnitřní použití pomáhají zbavit se houby, která šíří lišejníky:

 1. "Mycoral". Lze jej použít ve formě tablet, krémů, mastí, svíček, šamponů. Rychle odstraňuje versicolor. Ujistěte se, že jste dokončili celou léčbu. "Mycozoral" nelze během těhotenství používat. Je nutné pečlivě kombinovat s jinými léky.
 2. "Clotrimazol". V prodeji je masť, lotion, sprej a roztok. Používá se dvakrát denně. Masti nejen zabíjí houbu, ale také bojuje s bakteriemi. Nelze jej použít při kojení.
 3. "Houba". Masti, která potírá versicolor. Kurz trvá dva týdny, ale příznaky onemocnění zmizí dříve, pokud si myslíte, že recenze. Nelze použít u dětí mladších dvou let.
 4. "Rumikoz". Účinné tablety z houby. Potřebují pít dva kusy denně v týdnu. Léčivo je kontraindikováno u žen během těhotenství a kojení.
 5. Mikonazol. Masti, která zabíjí fungální mikroorganismy.
 6. "Mifungar". Antifungální krém, který se používá jednou denně v oblastech postižených pityriasis versicolor.

Efektivní lidové prostředky

Vyzkoušejte tyto recepty a připravte se doma:

 1. Take 1 polévková lžíce. Já jemné sušené voňavé rue a 5 lžíce. Já mastné máslo. Připravte si mast a ošetřete zasaženou kůži, dokud zcela nezmizí.
 2. Lžíce sušeného Hypericum nalít sklenici vroucí vody. Trvejte na tmavém místě po dobu pěti dnů, pak kmen. Vypláchněte je dvakrát denně.
 3. Cibulku přeneste přes mlýn na maso. Použijte bramborovou kaší k lízání v noci. Pokud to není možné, infikovanou kůži několikrát denně otřete cibulovou šťávou.
 4. Udělejte mixér na šťovík. Naneste na hadřík a přidejte trochu sirné masti. Udělejte několik hodin kompresi.
 5. Take 20 hopy šišky, 3 lžíce. Já kořen lopuchu v rozdrcené formě a 15 květů měsíčku. Nalijte 400 ml vody a vařte na mírném ohni po dobu 25 minut. Potom se do kapaliny přidá 150 g vazelíny. Používejte denně masti.
 6. Eucalyptus listy a sled plnění v poměru 1: 1 vařící vody. Vařte ve vodní lázni půl hodiny, namáhejte. Výsledná kapalina otírá pityriasis versicolor nebo vytváří obklady. Infuzní obchod ve tmě.
 7. Rozdrtíme bobule brusinek nebo kalina a kaši rozložíme na versicolor. Toto pyré je přípustné v kombinaci s kyselinou boritou a salicylovou. Z těchto složek můžete vyrobit domácí masť z chirimatitidy.
 8. Aplikujte na infikovanou kůži 3% octa zředěného vodou. Když uschne, ošetřete ho citrónovým olejem.

Naučte se také o dalších prostředcích pro zbavení osoby domova.

Prevence nemocí

Aby se zabránilo opakování nebo infekci scaby, přijměte taková opatření:

 1. Nenoste syntetiku, příliš těsné věci. Z tohoto důvodu se na kůži hromadí pot a bakterie se množí dvojnásobnou rychlostí.
 2. Často se sprchujte.
 3. Nepoužívejte ručníky, žínky, ložní prádlo, jiné osobní věci.
 4. Umyjte si vlasy šamponem s ketokonazolem.
 5. Harden sám. Pomáhá zvýšit imunitu.

Co vypadá jako pityriasis versicolor versicolor v lidech - foto

Podle textových popisů je obtížné určit, jak se taková houba navenek liší od jiných kožních onemocnění. Proto byste měli raději vidět výběr fotografií. Uvidíte příklady porážky, které zbavují různé části těla. Podívejte se, jaké skvrny mohou mít tvar a barvu. Po prohlížení fotografií můžete pochopit, zda jste měli chrastav, nebo jiný problém.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: