Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

V případě porušení zažívacího systému a jeho složek trpí celé tělo. Je důležité zjistit, jaký problém je v čase a okamžitě problém přerušit. Pokud zjistíte, kde se nachází slinivka břišní, s alarmujícími symptomy, gastrointestinální terapie nebude přetrvávat.

Co je slinivka břišní

Tato cenná složka trávení provádí endokrinní a exokrinní funkce v těle. Slinivka břišní zajišťuje nepřerušovanou sekreci pankreatické šťávy, která je cenná pro stabilní trávení potravy, normální práci trávicího systému. Navíc reguluje metabolické procesy organismu, včetně sacharidů, lipidů a bílkovin. To je to, za co je zodpovědná slinivka břišní, takže její dysfunkce vede k úplné organické nerovnováze.

Co dělá pankreat

Zvláště důležitá je produkce pankreatické šťávy, protože tato tekutina obsahuje enzymy, které jsou cenné pro účinné trávení potravy. Pokud se obáváte silné bolesti v břiše, je možné, že hlavní funkce této struktury je narušena. Již s vědomím, jak slinivky břišní působí u lidí, a za jakým účelem je nezbytné, je čas se poradit s odborníkem - gastroenterologem.

Kde je

Tato struktura je pod žaludkem, proto je tematický název. Je lokalizován na zadní stěně hlavně vlevo, ale pod vlivem patogenních faktorů může poněkud změnit svou polohu, posunout doprava. V blízkosti dvanáctníku a žaludku se nachází v blízkosti prvního bederního obratle. Pro úplnou informovanost o tom, kde se pankreas nachází externě, stojí za to se zaměřit na další bod. To je 5-10 centimetrů nad pupkem, a zdroj nepohodlí relapsu fáze se nachází tam.

Protože slinivka břišní se nachází vedle žlučníku, vzájemná porážka pouze zvyšuje zánětlivý proces. Pacient začne bolet, okamžitě zpanikaří. Rychle se vyvíjejí nemoci trávicího traktu. A první věc, kterou je důležité odpovědět, je stav výkalů v neplánované stolici stolice. Bez léčby bude tento orgán trvat dlouho.

Jak zranění slinivky břišní

V učebnici anatomie můžete vidět, jak orgán vypadá, ale je těžké pochopit, jaký druh bolesti ve slinivce břišní, kde se může zaměřit patologie. První věc, kterou pacient cítí bolestivě, je v oblasti hypochondria. Pokud nereagujete na nebezpečné příznaky, akutní bolest se zvyšuje jen intenzivně.

Pokud nebudete provádět lékařské úkony, pankreas bude i nadále pravidelně připomínat nepříjemné pocity na pravé straně. Jedná se o chronickou formu onemocnění, při které již není možné zcela odstranit zánětlivý proces. Umístění pankreatu ztěžuje rychle určit zdroj bolesti a etiologii patologického procesu, proto ošetřující lékař může vyžadovat komplexní vyšetření celého trávicího systému.

To bolí

Vztah žlázy s ostatními složkami gastrointestinálního systému je zřejmý. V průběhu zánětlivého procesu se zvětšuje, vytváří nadměrný tlak na sousední orgány. Je nebezpečný vznik nových diagnóz, zvyšuje riziko rakoviny. Proto je důležité včas zjistit, co může způsobit slinivku břišní, a včas odstranit tento provokativní faktor ze života pacienta. V takovém klinickém obrazu existují tyto důvody:

 • nezdravá strava, nedodržení terapeutické stravy, použití tukových potravin;
 • onemocnění žlučových cest;
 • špatná dědičnost;
 • přítomnost špatných návyků;
 • dlouhodobé užívání léků různých farmakologických skupin, jako jsou hormony;
 • autoimunitní léze těla;
 • emocionální přepětí;
 • stresové situace;
 • patologie žlučníku;
 • nadváha se zvýšeným zatížením jater;
 • relaps dalšího onemocnění gastrointestinálního traktu chronické formy.

Kde to bolí

Vlastnosti a intenzita bolesti závisí na lokalizaci patologie. Lékař musí udělat vše, co je v jeho silách, aby učinil správnou a včasnou diagnózu. To může být nemocné stejně v pravé a levé straně, ale tato informace není dost pro diferenciální metody diagnózy. V lékařské praxi existují tři typy symptomů bolesti, z nichž každá má svá specifika. Klinický obraz můžete určit pomocí následujících charakteristik:

 1. Příznak Gubergritsa-Skulsky charakterizovaný akutní bolestí, lokalizovaná v ocasní části těla.
 2. Příznakem zakharyinu je v případě rozsáhlé léze hlavy žlázy převážně zánětlivé povahy.
 3. Fitzův příznak indikuje rozsáhlý patologický proces, protože akutní bolest je tak intenzivní, že i zdravý člověk si pamatuje, která strana pankreatu se nachází.

Bolesti

Za prvé, to jsou tahové pocity v boku, které se promění v nepříjemnou bolest, když se tělo pohybuje. V průběhu času nemůže pacient nic udělat a akutní záchvat jen postupuje. Vývoj takové nebezpečné diagnózy jako pankreatitida, která ve své pokročilé formě vede k tvorbě zhoubných nádorů trávicího systému, není vyloučen. Bolestivé bolesti pankreatu by měly být budíkem, zvláště pro ženy. časté útoky, charakter - řezání, opakující se.

Jaké jsou příznaky onemocnění pankreatu?

Před odesláním pacienta, aby test provedl, se lékař snaží provést předběžnou diagnózu na základě sběru údajů z historie. Je lepší hlasovat domácí pozorování na specializované recepci, aby se spoléhali na léčbu zahájenou včas. Pacient má zájem o to, jak porozumět tomu, co bolí slinivku břišní, a jaké známky nemoci věnovat pozornost. To je:

 • častá nevolnost (po mastných jídlech se může cítit nemocná);
 • vysoká horečka, horečka;
 • nadýmání, známky dyspepsie;
 • časté močení (zejména to chcete dělat v noci);
 • časté zvracení, snížený výkon;
 • zvýšená chuť k jídlu po probuzení v dopoledních hodinách;
 • chronická nespavost.

Pokud jde o slinivku břišní, kde je a jak to bolí, gastroenterolog to řekne. Tento specialista navíc předepíše adekvátní diagnózu s léčbou, aby zachránil pacienta před nesnesitelnými útoky. Léky, aby se včas, aby všechny pokyny lékaře, pak zotavení bude pokračovat bez komplikací.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: