Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Mezi nejběžnější patří nemoci dýchacích orgánů. Lidé, kteří mají predispozici k těmto onemocněním, by měli určitě vědět o pneumoskleróze plic, protože onemocnění vyžaduje správný přístup k léčbě a předepisuje ji pouze zkušený pulmonolog.

Difuzní pneumoskleróza

Pneumoskleróza plic - co to je a jak se s ní vypořádat ve své počáteční formě, aby se zabránilo přechodu na chronické onemocnění? Jedním z nebezpečných typů onemocnění je difuzní pneumoskleróza. Určit to není těžké pro dušnost během fyzické námahy. Postupně se tento příznak začíná projevovat v míru. Forma onemocnění se podobá chronické bronchitidě s charakteristickým kašlem a sputem. Pacient si stěžuje na těžkou únavu a bolest v hrudní kosti, na hubnutí.

Focal

Název lobar nebo segmentální je fokální pneumoskleróza. Je obtížnější určit, protože pružnost plicní tkáně není ztracena, výměna plynu není narušena. Rozsah léze je často menší a onemocnění je možné diagnostikovat pouze pomocí speciálního vybavení. Lokální ohniska mohou být různých velikostí. Výsledkem tohoto typu pneumatické sklerózy bývá často přenášená tuberkulóza nebo pulmonoskopie.

Basal

Název bazální pneumoskleróza je odvozen od skutečnosti, že náhrada a proliferace plicní tkáně pojivem se vyskytuje v bazálním, tj. V protikladu k apikální části dýchacího orgánu. Tato část je umístěna na spodní části plic a často ukazuje, že pacient trpěl pneumonií dolních laloků s vážnými komplikacemi ještě dříve.

Radikální

Nebezpečí radikální pneumosklerózy spočívá v tom, že je těžké rozpoznat. Je viditelný po radiografii ve formě tabulárních stínů nebo prstencových řezů průdušek v subsegmentových odděleních a okolní plicní tkáni, která je změněna skleroticky. Radikální vzhled nastává po bronchitidě, chronických onemocněních s obstrukcí.

Apical

Forma onemocnění je apikální pneumoskleróza - úplný opak bazální, to znamená, že má omezený charakter, změny zdravých na patologické tkáně pouze v horních částech plic a průdušek. Vyrůstá, lokalizace se postupně mění. Proces silně připomíná bronchitidu, takže je často s touto nemocí zaměňován.

Pneumoskleróza - příčiny

Nemoc není nakažlivá, není virová a infekční, ale každá osoba, která měla bronchopulmonální onemocnění, ji může podstoupit. Běžné příčiny pneumosklerózy jsou:

 • atelektáza plic;
 • aspirační pneumonitidu;
 • pohrudnice;
 • peribronchitis;
 • alveolitis;
 • plicní sarkoidóza;
 • emfyzém;
 • chronické obstrukční plicní onemocnění (COPD);
 • pulmoskleróza, bronchokleróza, pleuropneumoskleróza;
 • pneumokonióza;
 • peribronchiální skleróza;
 • po tuberkulóze a po pneumatické komplikace;
 • mykózy plic, vzniklé po inhalaci toxinů.

Existuje celá řada faktorů, které mají za následek pneumosklerotické změny. Jsou implicitní, ale lékaři je nazývají mezi možnými. Někdy se onemocnění vyskytne z důvodu:

 • neefektivní léčba nemocí;
 • expozici plic;
 • zranění a poranění hrudníku;
 • bít průdušky cizího těla;
 • sklon k plicním onemocněním, dědičné.

V době onemocnění již existují dystrofické poruchy v plicích. Všechny tyto důvody společně nebo jeden z nich vede ke skutečnosti, že počáteční onemocnění se mění v patologický proces, ve kterém dochází k nahrazení plicní tkáně nefunkční plicní tkání. Pokud nejsou testovány, postpneumonové změny mohou vést k invaliditě a někdy k smrti.

Příznaky

Vzhledem k tomu, že se pneumoskleróza často vyskytuje při nebo po jiných onemocněních, je obtížné izolovat jakékoliv individuální symptomy. Existují však známky plicní plicní fibrózy, které pomohou lékaři určit diagnózu:

 1. Kašel Zpočátku se občas jen obávají. Postupně se kašel zvýší, objeví se hnisavý sputum. Tento příznak je nejvíce charakteristický pro difuzní plicní fibrózu.
 2. Dušnost, stejně jako předchozí příznak, se neobjeví okamžitě. Úzkost by měla způsobit ztrátu dechu, rušení během odpočinku, i když na samém počátku dochází pouze během fyzické práce. Intersticiální lokalizace, při které je postižena pojivová tkáň dýchacích orgánů, je charakterizována rychlým dýcháním s krátkým výdechem.
 3. Cyanóza je modravá barva kůže a sliznic. Vyskytuje se v důsledku hypoventilace alveolů, mikroskopických vzduchových vaků v plicích.
 4. Mokré ralesky se určují v případě fokální nebo segmentální pneumosklerózy. Oni jsou často bugged v jednom z oddělení těla.

Pneumoskleróza - diagnostika

Vědět, co je to pneumoskleróza a jak je nebezpečné, pomůže včas kontaktovat zdravotnické zařízení. Diagnóza plicní fibrózy zahrnuje následující vyšetření:

 • Radiografie plic. Onemocnění je určeno proti nepřítomnosti symptomů. Radiační příznaky odrážejí obraz onemocnění, která doprovázejí pneumosklerózu - bronchiektázii, pulmonoskopii, emfyzém, chronickou bronchitidu.
 • Bronchoskopie. Určuje komplikace získané při předchozích zánětlivých procesech.
 • Bronchografie, magnetická rezonance a CT vyšetření plic se provádí pouze v případě, kdy je nutné podrobně popsat některé oblasti po rentgenovém vyšetření.

Léčba pneumosklerózy

Pro každý typ lékařů použijte samostatné metody. Léčba plicní plicní fibrózy začíná úplným vyšetřením a stanovením typu a rozsahu infekce. Kód ICD má tři fáze:

 1. Pneumofibróza nebo fibrózní stupeň, když pojivová tkáň sousedí s plicemi.
 2. Pneumoskleróza je běžný stupeň sklerózy. Postupné zhutňování a nahrazování parenchymu.
 3. Pneumatická cirhóza je nejobtížnější případ, kdy jsou alveoly, průdušky a krevní cévy zcela nahrazeny patologickou tkání. Když se objeví stupeň cirhózy, pleura kondenzuje a přesune se do poškozené části mediastinálních orgánů.

Po diagnostikování onemocnění je pacient umístěn v nemocnici. Pulmonolog rozhoduje, jak léčit pneumosklerózu a předepisuje expektorační, mukolytické, antimikrobiální nebo bronchodilatační léky (bronchoalveolární laváž). Srdeční glykosidy se používají pro pneumokardiosklerózu, v případě alergie - glukokortikoidy.

Můžete použít fyzioterapii, masáž prsu, fyzioterapii a kyslíkovou terapii. Pokud je proces onemocnění zdlouhavý, je nutná částečná resekce. V poslední době byl vynalezen nový způsob použití kmenových buněk: obnovena je struktura orgánu a funkce výměny plynu a účinek jeho aplikace je působivý.

Léčba lidových prostředků

Metody používané po staletí nelze vyloučit. Léčba plicní plicní fibrózy lidovými prostředky v kombinaci s léky zkrátí dobu trvání onemocnění. Použijte:

 • Eukalyptus - olej se používá k inhalaci a odvar z listů k pití. Pacienti si všimnou, že po několika sezeních sputum odchází lépe.
 • Cibule - existuje mnoho receptů na kašel. Pomáhá s medem nebo ve formě odvarů.
 • Aloe nebo agáve. Šťáva z listů se mísí s medem a převezme se na lžíci.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: