Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Klíčem k bohaté sklizni jsou dobré sazenice. Chcete-li pěstovat, je třeba, aby krmení živin včas. K tomuto účelu se obvykle používají hnojiva. S jejich pomocí můžete dosáhnout maximálního výsledku, ale za předpokladu, že obvaz byl vybrán vhodný a zároveň je zaveden v souladu s pokyny. Takže můžete rostliny saturovat esenciálními živinami, které pozitivně ovlivní jejich další růst a vývoj.

Co je to semenáčkové hnojivo

Tímto produktem se rozumí komplex látek, který se používá ke zlepšení vlastností půdy a výživy rostlin, zvýšení výnosů . Tento účinek je způsoben tím, že tyto látky saturují kulturu jednou nebo několika deficientními chemickými složkami nezbytnými pro jejich normální vývoj a růst. Předpokládá se, že nejlépe krmené sazenice by měly obsahovat komplex prvků tvořených dusíkem, fosforem, draslíkem. Při nedostatku jedné látky se používá hnojení jednoduchými hnojivy obsahujícími jeden z těchto stopových prvků.

Dusík

Látka jako dusík podporuje tvorbu bílkovin a produkci chlorofylu. Hlavním znakem hladovění dusíku jsou žloutnutí dolních listů a růst rostlin. Dusíkatá hnojiva pro sazenice rajčat a nejen nejúčinnější v kapalné formě. Zalévání rostlin tímto roztokem pomáhá prospěšným látkám dostat se ke kořenům. Díky tomu můžete dosáhnout výsledků rychleji než pomocí granulovaného přípravku.

Koncentrace kompozice pro mladé rostliny by měla být poloviční než u zralých rostlin, tj. v průměru - to je 1-2 lžíce. Já suché produkty na 10 litrů vody. Pár hodin před zákrokem by měly být rostliny zavlažovány pod kořenem, za předpokladu, že zemina je suchá. 1-2 hodiny po zákroku je třeba půdu pečlivě uvolnit. Populární sloučeniny obsahující dusík jsou (procento dusíku v závorkách):

 • močovina (46%);
 • dusičnan amonný (34-35%);
 • síran amonný nebo síran amonný (20, 5%);
 • amoniaková voda (16-25%).

S draslíkem

Draslík asimiluje sazenice na oxid uhličitý. Kromě toho přispívá k produkci cukru a posiluje imunitní systém rostliny. Typické příznaky nedostatku této látky:

 • na spodních křídlech se tvoří chlorotické skvrny;
 • nové listy rostou malé;
 • okraje listů začnou "rzi".

První obvaz s draslíkovou kompozicí se provádí s vzhledem 2-3 pravých listů. Za tímto účelem se použije 10 až 10 g vody 7 až 10 g monofosfátu draselného. Podruhé se kompozice připravuje za 10-14 dnů po přesazení do země nebo po jejím vytažení. Aby byl vývoj závodu harmonický, doporučuje se střídat krmení organickými a minerálními látkami se zavedením nutričního prostředku pro růst kultury. Můžete použít růstové stimulanty "Epin", "Zircon", "Kornevin", atd. Mezi běžné sloučeniny draslíku patří (v závorkách, procento draslíku):

 • monofosfát draselný (33%);
 • dusičnan draselný (45%);
 • síran draselný nebo síran draselný (50%);
 • síranu draselného a hořčíku nebo magnézie draselné (30%).

Obsahující fosfor

Každá kultura potřebuje fosfor, tj. Tato látka je zodpovědná za normální a úplný vývoj kořenového systému. Nedostatek fosforové složky ovlivňuje listy a stonky, které začínají ztmavnout a získávají purpurově fialový odstín. Listy jsou zdeformované a odpadají. 50 g přípravku se míchá v 5 litrech vody a výsledný roztok se nalije rychlostí 0, 5 l směsi na keř. Oblíbená hnojiva obsahující fosfor jsou v procentech (v drahách v závorkách):

 • amofos (50%);
 • dvojitý superfosfát (50%);
 • jednoduchý superfosfát (15-20%);
 • diammofos (50%);
 • fosfátová hornina (20%);
 • kostní moučka (15-35%);
 • metafosforečnan draselný (50-60% oxidu fosforečného).

Hnojivo pro sazenice

Způsob, jak krmit rostliny dostupné každému zahradníkovi a zahradníkovi, je domácí hnojivo. Pokyny populární populární řešení pro krmení sazenic:

 • Banán složení. Vložte 3 - 4 banány do sterilizované třílitrové nádoby, přikryjte plně převařenou vodou a nechte vyluhovat 4-5 dnů. Poté infuzi protřepejte a před použitím zřeďte 1: 1 vodou. Matečný louh lze v bance skladovat až 1 měsíc. Obsahuje hodně draslíku, takže je velmi užitečný pro rajčata, papriky, okurky, zelí, lilek.
 • Z vaječné skořápky. Nalijte skořápky 3-4 vajec do 3litrové nádoby, zakryjte vodou a nechte 3-4 dny. Řešení je skvělé pro zeleninové plodiny.
 • Cibulové hnojivo. Nalijte 1 šálku lusku 10 litrů vody, přiveďte k varu. Pak ochlaďte vývar, nechte několik hodin a napětí. Zalévání rostlin potřebují u kořene. Cibule obsahuje mnoho živin, tím více pomáhá v boji proti hmyzu, plísním.
 • Složení kvasinek. Houbové mikroorganismy urychlí růst mladých keřů, zlepší výnos rajčat a paprik. Základ krmení: 10 g droždí, 4 lžíce. Já cukr, 10 litrů vody. Ten by měl být mírně zahřátý. Před použitím se roztok zředí vodou 1:10.
 • Složení jódu. K tomu potřebujete farmaceutický přípravek, jehož 10 g musí být rozpuštěno v kbelíku s vodou (asi 10 litrů).
 • Od popela. Šetrné k životnímu prostředí a vhodné pro použití jako hnojivo je popel z polen, palivového dříví, na kterém není plíseň a nečistoty z hořící gumy, syntetických materiálů atd. Složení popela závisí na typu dřeva nebo rostlinných druhů. Například, tam je hodně vápníku ve dřevěném popelu a draslíku v surovinách ze slámy a travnatých rostlin. Chcete-li připravit horní obvaz, musíte míchat 1 polévková lžíce. Já popel se 2 litry vody a trvat den. Popel získaný spalováním natřeného dřeva nebo nečistot nebude fungovat!
 • Z kávoviště. Množství živin v kávě závisí na odrůdě a pražení. Pro krmení se používá vařený tlustý, který se smíchá s půdou, když se plodina pěstuje ve skleníku nebo na parapetu. Pokud jsou rostliny vysazeny na otevřeném terénu, pak může být hustá vrstva nalita přes půdu. Kromě toho káva uvolňuje půdu dobře, což zlepšuje přívod kyslíku.
 • Z peroxidu vodíku. Taková droga pomůže sadbě rajčat v boji proti pozdní plíseň. K tomu 1 polévková lžíce. Já peroxid se rozpustí v 10 litrech vody, pak se přidá 40 kapek jodu. Výsledná směs keřů potřebná ke stříkání. Pro bazální obvaz rozpusťte 30 kapek peroxidu ve sklenici vody.

Jaký druh hnojiva na vodu sazenice

Volba vhodné kompozice pro krmení závisí na konkrétní rostlině. To znamená, že optimální prostředky pro pěstování sazenic rajčat se liší od hnojiv vhodných pro papriky, zelí atd. Dodržování pokynů a některých doporučení, budete moci pěstovat silné sazenice, které umožní vynikající sklizeň . Zároveň je nezbytné hnojení v následujících případech (například rajčata):

 • Klíček potřebuje dusík. Žluté letáky se objevují na sazenicích a jsou slabé. Za prvé, spodní listy sazenic začínají vadnout.
 • Nedostatek fosforu. Fialové čáry se objevují na pruzích. Na listech a stonku lze pozorovat charakteristickou stopu.
 • Nedostatek železa. Vrchol rajčat uschl a zaschl. Listy postupně začínají žloutnout a kořeny - umírají.

Rajčata

Aby semena rajčat klíčila s vysokou pravděpodobností a výhonky byly silné, namočte je do vody. Po 1, 5 dnu se první výhonky otřou. Někteří zkušení zahradníci doporučují výsev rajčatových semen přímo do země, tvrdí, že sazenice budou díky tomu silnější a silnější. Semena se vysévají počátkem března nebo uprostřed. Pro aktivní růst a záruku bohaté sklizně by měl být obvaz. Tento postup se provádí ve 4 fázích:

 1. Poprvé můžete hnojit po vzhledu třetího listu. Použijte kombinované minerální hnojivo s vysokým obsahem dusíku. Dobrá volba by byla Agricola 3, což je sloučenina pro lepší růst jak vzdušné části keřů, tak kořenového systému. Tento nástroj je také bohatý na fosfor, draslík.
 2. Přidejte druhý obvaz na půdu 12 dnů po přesazení. Nejlepší volba - nitroammofosk. Hlavními složkami produktu jsou fosfor, dusík, draslík. 1, 5 lžičky. granule se musí rozpustit v 5 litrech vody. Zpracovat plodinu s výpočtem 1/2 šálku na výhonek.
 3. V den 26 se provede následující krmení. Je zcela analogický s předchozím.
 4. Udělejte poslední krmení, které potřebujete, když rajčata dosáhnou věku 2 měsíců. Pokud se zelená hmota vyvíjí normálně, pak se zaměřte na fosfor, draslík, ale pokud se vyvíjí špatně, je třeba dusík. V 1 litru vody se rozpustí 1 polévková lžíce (dále jen L) popela (dřeva) a 1/2 lžíce. Já superfosfát. Přiveďte pod každou keř 100 ml výživného "koktejlu".

Okurky

Sazenice těchto rostlin rostou rychle. Semena musí být zasazena měsíc před plánováním jejich výsadby v zemi. Klíčení výhonky jsou zalévány šetrně, takže neoslabují ani se neroztahují. Pokud sazenice sazenic začnou růst špatně, mizí, pak to znamená nedostatek kyslíku pro kořenový systém. Půda pro lepší prodyšnost by měla být uvolněna.

Ke zlepšení kvality pěstovaných plodin v zahradě a na zahradě jsou hojně využívány prostředky na potaš. Přítomnost draslíku v půdě je bariérou proti různým hmyzům. Použití sloučenin s jeho obsahem zlepšuje imunitu rostlin. Chlorid draselný nebo síran, superfosfát, močovina atd. Jsou široce používány pro krmení kultury.

 1. První krmení se provádí po prvním pravém listu na pohromě. Pro tento postup vezměte veškeré komplexní hnojivo s vysokým obsahem dusíku.
 2. Druhou proceduru zacházejte opatrněji. Pro přípravu roztoku vezměte 1, 5 litru vody, 10 g dusičnanu draselného, 5 g dvojnásobného superfosfátu, 3 lžíce. Já popel a dřevo. Výsledná kompozice může být doplněna sadou mikropertilizátorů "Master", "Oracle", "Sizam". Směs se přidá 10 dní před výsadbou okurek v jalovici nebo v otevřeném terénu.

Bulharský pepř

Proces pěstování mladých pepřových rostlin je velmi podobný pěstování rajčat. Jeho semena jsou těsná, takže by měla být zasazena uprostřed nebo na konci února. Někdy bulharské pepř překvapení, protože za jednu noc mohou křoviny uschnout. Správně zvolené hnojivo a včasné krmení zlepší růst a vývoj pepře. Postupujte takto:

 1. Při prvním uvolnění nutričního složení je nutné, aby keř uvolnil první plnou vrstvu. Použijte močovinu (amid uhličitý), protože je bohatý na draslík a dusík. Rozpusťte 1 polévkovou lžíci. Já v 10 litrech vody. Pečlivě zalévejte keře - ne více než 100 ml na jednu. 10 dní po této proceduře je nutné, aby se keře ponořily do velkých krabic nebo nádob.
 2. Na bulharské pepř není přesycen minerály, strávit druhou aplikaci složení živin po 21 dnech po prvním. Řešení v tomto případě je stejné jako v prvním postupu. Před zavlažováním paprik posypte zeminu do nádob s tenkou vrstvou popela (dřeva).
 3. Poslední návnada tráví týden před přesazením keřů. Pokud rostly pomalu, pak aplikovat dusíkatá hnojiva. V době přistání by měl mít pepř silný kořenový systém. K tomuto účelu krmte kulturu fosforem. Ideální možností by byl dvojitý superfosfát.

Zelí

V mnoha regionech země, zelí může být pěstováno pouze přes sazenice, jinak to nebude mít čas na vytvoření hlavy před nástupem chladných dnů. Doporučuje se používat jako půdu hlínu s hnojivem a hnojivem. Nenechávejte zelí v dřevěné nádobě, jako půda v takovém kontejneru začne kynout a tato kultura netoleruje zvýšenou úroveň kyselosti. Lepší je použití plastových nádob, podnosů.

Zelí má kořenový systém kohoutku, takže mladé rostliny mohou být spokojeny v první fázi růstu s malou oblastí výživy. Aby bylo možné v budoucnu získat bohatou sklizeň, je nutné se včas živit a ujistit se, že řádky uvolníte. Pro krmení zelí se často používá ptačí trus, který se ředí vodou (1:20) - dobrou volbou pro první krmení. Pro druhý postup používá 2 lžičky. popel a 1 lžička. superfosfát, který se smísí s 1 litrem vody. Můžete použít toto schéma:

 1. Poprvé udělejte návnadu 7-9 dní po vyzvednutí. Pro přípravu kompozice se rozpustí ve 2 litrech vody, 2 g dusičnanu (amonného) a draselného hnojiva, 4 g superfosfátu. Jeden litr výsledného živného roztoku je dostačující pro 50-60 mladých sazenic. Aby nedošlo k jejich spálení, nejprve nalijte zelí, a teprve pak přidejte jídlo.
 2. Podruhé proveďte postup 2 týdny po prvním. Připravte nový roztok stejných složek, dvakrát zvyšte jejich počet o 1 litr vody. Pokud zelí začne žloutnout, můžete ho krmit fermentovanou suspenzí smíchanou s vodou (1:10).
 3. Ještě potřetí si doplňte 2 dny před výsadbou mladých rostlin v zemi. Pro 1 litr vody se použije 5 g superfosfátu, 5 g dusičnanu amonného, 8 g umělých hnojiv. Tato dávka se zvýší tak, aby se zelí zakořenilo v otevřeném poli.

Květinové plodiny

Týden po vyzvednutí květinové kultury je nutné začít s krmením sazenic. Chcete-li pěstovat krásné a světlé květy, postupujte podle doporučení:

 • Ponorka by měla být prováděna 1 krát za 7 dní, ráno nebo večer. Za tímto účelem zavlažte rostliny roztokem takových minerálních hnojiv jako je fermentace, nitrophoska, ve vodě rozpustné značky Kemira atd.
 • Top obvaz může být střídavý s výplachem sazenic roztokem kapalných hnojiv (organické), například extrakt mullein, humát.
 • Pokud mají sazenice světle zelené a příliš bledé listy (výjimkou je odrůdová charakteristika konkrétního druhu), pak komplexní formulace nahradí 1-2 krát dusíkatými, například močovinou, dusičnanem amonným.
 • Po krmení, zejména prostředcích obsahujících dusík, nezapomeňte nalít mladé květy čistou vodou. V opačném případě mohou listy spálit.
 • Pokud se růst sazenic zpomalil, můžete jej zpracovat pomocí růstového stimulantu. Mělo by se provádět mírně, protože nadměrná stimulace (stejně jako krmení) může vést k negativnímu účinku - usazování sazenic. Pokud je dávka příliš vysoká, povede to ke smrti rostlin.

Jak aplikovat hnojivo na sazenice různých rostlin

Je nezbytné krmit mladé rostliny 14 dní po potápění a opět 10 dní po prvním zavedení živin . Hnojiva lze aplikovat v případech zvláštní potřeby:

 • před kvetením;
 • po potápění;
 • se špatným složením půdy;
 • během nemoci;
 • s výskytem vaječníků;
 • před sklizní.

Krmení semenáčků by nemělo ztratit smysl pro poměr. Velké dávky aplikovaných formulací a příliš časté hnojení nepomáhají rostlinám, ale naopak jim mohou ublížit. Pokud se rostlina vyvíjí normálně (má šťavnaté zelené listy, silné stonky), pak nemusí být doplněna. Při výběru látky by měly být upřednostňovány kapalné druhy. Další užitečná doporučení:

 • Pokud jste si koupili suchou směs, předem ji zřeďte vodou. Kořenový systém mladých rostlin nemůže samostatně používat suché minerální látky, které byly zavedeny do půdy.
 • Doporučuje se tento postup provádět v dopoledních hodinách v nepříliš horkém počasí, aby se ve večerních hodinách, kdy teplota klesá, zabránilo vzniku hub v půdě.
 • Při přípravě kompozice s minerály nedovolte, aby roztok spadl na stonky nebo listy rostliny, protože způsobí popáleniny.
 • Před prováděním krmení a na konci sazenic je třeba zalévat čistou vodou.
 • Při použití hotových směsí zvažte jejich účel. Pokud jsou produkty, které jste si zakoupili, určeny pro dospělé rostliny, pak pro mladé bude nutné snížit jejich koncentraci v roztoku přibližně o polovinu.
 • Přidaný top obvaz přinese více výhod, pokud kolem rostlin neustále uvolnit zemi. Je nutné jej zpracovat co nejpřesněji: uvolnit pouze horní vrstvu půdy 1-2 hodiny po zalévání.

Cena

Na moderním trhu se nachází široká škála hnojiv pro sazenice různých plodin. Vyberte optimální návnada by měla být založena na tom, jakou kulturu plánujete zpracovat. Cenové rozpětí v Moskvě pro tyto produkty je široké:

Jméno

Cena v rublech a kopecks

Orton-Rassada (komplexní ve vodě rozpustný minerál), 20 g

10, 53

Zdraví Turbo z vaší farmy, 15 g

5, 95

Orton-Seedling Growth, 20 g

10, 53

Sazenice - růst (ve vodě rozpustný nechlorový minerál), 20 g

6, 09

Agrolux Sazenice z MosAgro (minerální pro zahradní rostliny), 20 g

6, 93

Pozemní tankování od firmy Bui chemical plant, 20 g

7, 77

Růst (organominerální hnojivo) - čerpací stanice ze společnosti Chemický závod Buysky, 50 g

7.01

Aquarine (ve vodě rozpustný minerál) od firmy Buysky Chemical Plant, 20 g

7, 92

Гумат +9 микроэлементов (гуминовое) от БиоМастер, 28 г

8, 47

ГЕРА для клубники (гуматизированное), 20 г

8.84

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: