Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Vlasti produktu zvaného sezamový olej je Indie, ale tento titul tvrdí Čína, Střední Asie, Japonsko a Afrika. Vyrábí se ze semen sesamum indicum (sezam nebo indický sezam). Používá se při vaření, kosmetice, medicíně a mnoha dalších oblastech.

Sezamový olej - prospěšné vlastnosti

V kuchyni východních zemí existuje mnoho receptů, které používají sezamový olej, který se jinak nazývá sezam. Od dávných dob věnuje jeho léčivé vlastnosti velkou pozornost. V našem století pokroku vědci provedli výzkum a potvrdili předpoklady našich předků. Užitečné vlastnosti sezamového oleje a indikace pro použití - to není mýtus, ale prokázaný fakt. Produkt obsahuje:

 1. Lecitin, který pomáhá opravit jaterní buňky.
 2. Fitin, nezbytný pro onemocnění nervového systému.
 3. Beta-sitosterol a cholin, regulující krevní cholesterol.

Kromě toho obsahuje měď, hořčík, vápník, fosfor, zinek, draslík a další užitečné stopové prvky a vitamíny C, E, A a skupinu B. V malém množství kompozice obsahuje: kyselinu olejovou, kyselinu stearovou, kyselinu linolovou, kyselinu palmitovou. Díky této kombinaci si dlouhodobě zachovává příznivé antioxidační vlastnosti a kontroluje kyselost krve.

Co je užitečným sezamovým olejem pro ženy

Užívání přípravku má příznivý vliv na všechny lidi, ale výhody sezamového oleje pro ženy jakéhokoli věku jsou mnohem účinnější. Lékaři doporučují používat lidové recepty v následujících případech:

 • Během plánovaného období těhotenství kompenzovat nedostatek vitaminu E. \ t
 • Během těhotenství pro správný vývoj embrya.
 • Při krmení pro dobrou laktaci.
 • Při zácpě zvlhčuje střeva, čistí od výkalů a působí jako projímadlo.
 • V předmenstruační a předklinické době pomáhají překonat emocionální a fyzické nepohodlí.

Sezamový olej - kontraindikace

Každá léčivá látka by měla být používána s opatrností, aby nedošlo k poškození místo očekávaného účinku. Kontraindikace také pro sezamový olej. Mezi nimi jsou:

 • Zvýšené srážení krve s křečovými žilami a trombózou.
 • Produktová alergie, nesnášenlivost.
 • Užívání léků obsahujících aspirin, hormon estrogen a kyselinu šťavelovou.

Začněte s úvodem k dietě, je třeba postupně, v případě kontraindikací přestat užívat. Počáteční dávka je 1 čajová lžička denně. Postupně to může být až 3 lžíce. Specialisté tradiční medicíny nedoporučují podávat sezamový olej silnému tepelnému ošetření. V tomto případě ztratí svůj užitek. Je lepší ho přidat do hotového jídla.

Sezamový olej - aplikace

Je obtížné určit jakoukoli oblast, ve které je použití sezamového oleje nejoblíbenější. Patří mezi ně: vaření, kosmetika, správná výživa, fitness, folk, tradiční medicína a mnoho dalších. Vlastnosti sezamového oleje a indikace pro použití vám umožní vymyslet a implementovat nové recepty.

Sezamový olej na obličej

Vitamíny A a E mají magický účinek na pokožku a mají vlastnosti opalovacího krému. Kosmetička doporučuje použít složení sezamového oleje pro obličej se suchou pokožkou. Dobré výsledky lze dosáhnout při léčbě dermatologických onemocnění a defektů:

 • ekzém;
 • lupénka;
 • akné;
 • jizvy;
 • jizvy;
 • nesrovnalostí.

Vzhledem ke svému obsahu hořčíku má olej také antistresové vlastnosti - jeho použití před spaním příštího rána bude obličej „odpočívat“. Ze stejného důvodu se přípravek používá při prvních známkách stárnutí, aby se odstranily vrásky na obličeji v blízkosti očí a úst. Pokud ho používáte pravidelně, vylepšení budou patrná ostatním v týdnu.

Sezamový olej

V Indii mají téměř všechny ženy husté a dlouhé copánky. Je to proto, že používají sezamový olej na vlasy. Nepoškozuje, je vhodný pro jakýkoliv typ vlasů a je aplikován v čisté formě nebo společně s dalšími složkami. Používá se v případě problémů s vlasy:

 • spad;
 • křehkost;
 • rané šedé vlasy;
 • plísňové onemocnění pokožky hlavy.

Kromě toho pomáhá v boji proti ultrafialovému záření a stimuluje rychlý růst vlasů. Nejjednodušší recept:

 1. Zahřát 1 lžíci oleje ve vodní lázni.
 2. Naneste na zvlhčené vlasy.
 3. Držte po dobu 3-5 minut.
 4. Omyjte vhodným šamponem.

Sezamový olej pro děti

Výrobek je široce používán v medicíně a úspěšně léčí mnoho nemocí, ale je možné použít sezamový olej pro děti? Pediatři, kteří nepopírají populární metody, doporučují začít s několika kapkami a ne dříve, než dítě dosáhne 1 roku. Pro takové děti postačí 3-5 kapek denně. V 3-6 letech se dávka zvyšuje na 5-10 kapek. Děti od 10 do 14 let - až do lžičky denně.

Sezamový olej

Lékaři s velkými zkušenostmi ignorují populární znalosti a v některých případech předepisují léčbu sezamovým olejem. Používá se sezamové semeno:

 • astma;
 • s hyperfunkcí štítné žlázy;
 • s plicními chorobami;
 • během kojení;
 • s anémií;
 • s vnitřním krvácením;
 • s obezitou;
 • se suchým kašlem;
 • dušnost;
 • s chladem;
 • s diabetem.

V Ayurvédě - starověké východní vědě o správné výživě a životním stylu, je látka přijímána jak navenek, tak interně. Dávkování je přísně určeno podle typu těla. Někdo je vhodný pro tření oleje pro terapeutické masáže nebo maskování, a někdo může bezpečně používat uvnitř se všemi pokrmy ke zlepšení zažívacích procesů.

Jak si vybrat sezamový olej

Sběr osiva začíná po zrání. Větve s ovocem jsou řezané a umístěny na tmavém místě svisle po dobu jednoho měsíce. Pokud není tento postup respektován, ochranná kapsle se nerozbije a získá se malý výtěžek produktu. Druhy se mírně liší barvou - mohou být tmavé a světlé. Záleží na tom, zda semena byla pečená nebo ne.

Světlo se získává z nerafinovaného oleje s lisováním za studena, ze semen, které nejsou zpracovány, jeho aroma a chuť nejsou tak nasycené. Vhodné pro ty, kteří již vyzkoušeli sezamový olej, ale nelíbí se mu. Pro tmavá, pražená slunečnicová semena mají silný, výrazný zápach. Dává se pouze do studených jídel a používá se pro aromaterapii. Stín neovlivňuje výhodu a poškození. Skladujte po uvolnění ne déle než rok.

Tipy, jak si vybrat sezamový olej prostřednictvím katalogu internetového obchodu:

 1. Koupit sezamová semínka. Prodávají se v každém supermarketu a ochutnávají. Je snadnější rozhodnout, zda se vám produkt líbí nebo ne.
 2. Zobrazit fotografii. Je to opravdu líčit olej barvy, která je uvedena v popisu. Je-li to nutné, lze je porovnat s jinými zdroji.
 3. Zeptejte se na datum vypršení platnosti.
 4. Přečtěte si recenze o nákupech na tomto webu, zeptejte se kupujících, zda obrázek odpovídá přijatému produktu.

Cena sezamového oleje

Výrobek lze objednat v lékárnách a specializovaných internetových stránkách různých výrobců pod názvem sezamový olej. Suroviny rostou v zahraničí, takže to nemůže být levné. Cena sezamového oleje by neměla být nižší než 150-180 rublů na 100 g. Pro srovnání můžete vidět cenu v tabulce.

Ne

Objem (g)

Cena (rub.)

1

100

200-250

2

200

320-370

3

500

650-700

4

1 000

1200-1500

Video: výhody sezamového oleje pro tělo

Recenze

Galina, 41 let

Musel jsem použít tento olej na radu přítele, když se začali silně rozpadat a vlasy vypadly. Koupeno v internetovém obchodě za cenu 250 rublů na 100 g. Aplikováno každý den před večerní sprchou. V hlavě se třel a čekal 5 minut a pak se umyl šamponem. Paralelně k pití na prázdný žaludek na lžičku. O týden později se pád zastavil.

Olga, 28 let

Pila jsem sezamový olej na hubnutí, abych snížila chuť k jídlu. Za to trvalo 1 polévková lžíce. lžíce dvakrát denně - ráno a večer. Nebudu říkat, co okamžitě pomohlo, dokonce byl s výsledkem nespokojen. Ale přátelé si všimli, že barva pleti se změnila a vlasy začaly svítit. Uplynuly 2 měsíce, ztratil jsem 5 kg. I nadále dostávám po týdenní přestávce.

Karina, 34 let

S výrobkem jsem se seznámil, když jsem se začal zajímat o techniku Ayurvédy. To tvoří základ mnoha jídel pro můj typ těla. Používá se se saláty a jinými potravinami. Teď si nedokážu představit jídlo bez něj. Používá se externě, ale myslím si, že to není tak efektivní. Teď se cítím vesele a po dlouhé lekci jógy jsem unavený.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: