Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Každá hospodyně, která připravuje jídlo v domácí kuchyni, z času na čas vyvstává otázka hmotnosti přidaných složek uvedených v receptu. Nemusíte vždy znát přesnou hmotnost, takže je jednodušší a rychlejší používat to, co je vždy po ruce - velká lžíce, a ne kuchyňské váhy, které někdy nemusí poskytovat přesné měření.

Míra hmotnosti v lžíci

Tisk nebo online publikace o vaření, zejména výrobci kuchyňských spotřebičů, se snaží usnadnit práci žen v domácnosti. Stalo se pravidlem přidávat recepty hlavních jídel s uvedením proporcí a hmotnosti, takže je rychlejší a pohodlnější pro navigaci. Kolik gramů v lžíci výrobku, můžete se naučit z různých zdrojů a udělat malou připomínku, která bude uložena v kuchyni a může být užitečné pro nejnaléhavější okamžik.

Je vhodné mít takový seznam nebo lépe uspořádat celý stůl. Objem lžíce v gramech se bude lišit v závislosti na tom, který výrobek se má měřit. Vše bude záviset na hustotě produktu a stupni plnění nádoby. Podíl lžíce stejného objemu vody, soli nebo ovesných vloček se navzájem liší. Začínáme vařit, musíte se rozhodnout, co je vhodnější měřit potřebné produkty, jaké jednotky jsou předepsány receptem.

Kolik gramů v jedné lžíci

Je nutné zvážit nejčastěji používané produkty v kuchyni a zjistit, jaká míra lžíce v gramech, pokud ji použijete místo závaží. Zvláště tipy se hodí pro mladé hostesky, kteří se jen učí vařit a stále nejsou příliš přesvědčeni o kamnech. Většina formulací je uvedena se seznamem složek a váhou pro kapalné nebo sypké produkty. Pokud to není zásadně úměrné přípravě některých pokrmů, ale můžete experimentovat, jiní vyžadují pečlivý přístup a pečlivé měření.

Sahara

Cukr se používá nejen při přípravě sladkých pokrmů nebo pečiva. Tento produkt se přidává do některých salátů nebo koření, omáček. Hmotnost cukru v lžíci, která se nalije bez sklíčka, bude přibližně 12 g. Vysoká vlhkost vzduchu v místnosti může snížit množství sladkého produktu a ponechat stejnou hmotnost se zvýšenou hustotou granulovaného cukru.

Spolu se sladkou cukrářskou přísadou, kyselinou citrónovou, suchými kvasnicemi se často používají želatina. Je obzvláště důležité znát hmotnost, pokud si hostitelka sama připraví prášek do pečiva, aby získal chlupaté pečivo. Podle hmotnosti jsou výrobky potřebné pro pečení identické s práškovým cukrem a jsou asi 20 g, pokud nevyléváte vysoký kopec.

Mouka

Mouka, jako přísada do různých pokrmů, se používá velmi často. Pro pečení cukroví, dortových vrstev na dorty, koláče, je odebrána další větší nádoba (sklenice, odměrka). Při přípravě chleba nebo rajčatové omáčce z těstovin je vždy užitečné vědět, kolik mouky je v lžíci k měření přesné částky potřebné pro recept.

Podle průměrných standardů, velká lžíce, která je pohodlnější pro použití v kuchyni, takže ruce se neznečistí méně, pojme 25-30 g pšeničné mouky nebo bramborového škrobu, pokud ho neuvádíte do sklíčka. To je výhodné, protože s nadměrným množstvím mouky v omáčce bude velmi husté a těsto, ke kterému se přidá nepřesné množství mouky, bude „plavat“ nebo být velmi těsné, suché a bez chuti.

Sůl

Žádné jídlo nelze vařit bez soli, jinak ztrácí svou chuť, bude to nevýrazné. Malé porce bílých krystalů lze přidat i do sladkých dezertů, dortů. Sůl má vysokou měrnou hmotnost. Je důležité nepřehánět to částkou. Lžíce soli v gramech váží od 25 do 30 gramů v suchém stavu. Tolik bude potřeba při vaření prvních tekutých pokrmů nebo pro velký počet porcí.

Hmotnost se udává pro průměrný kuchyňský spotřebič, který se může mírně lišit tvarem a kapacitou. Sůl má jiný stupeň broušení. Čím jemnější jsou minerální granule, jako značka „Extra“ (# 0), tím těžší hmota. V kuchyni často používají mlecí kámen na vaření č. 1 nebo č. 2. Když je sůl nabrána dobrým kopcem, musíte stavět na hmotnosti 30-35 g.

Zlato

Včelí med, který se vyrábí v přírodních podmínkách včelami, má tendenci být cukr, pokud je skladován více než rok po sklizni, a to i v uzavřených nádobách. Při pečení sušenek, kde recept potřebujete přidat tento výrobek, je lepší použít čerstvé. Tekutina je distribuována rovnoměrně a dělá chybu, aniž by věděla, kolik gramů medu v 1 lžíci je obtížné. Hmotnost včelího nektaru bude až 40 g.

Musí se vzít v úvahu kapacita nádoby zvolené pro měření, která ušetří konečnou chuť připraveného pokrmu z lepení medem. V opačném případě bude mít negativní dopad i nedostatek sladkosti. Použití váhy pro med není příliš vhodné, protože nádoba, která bude použita pro plnění, zanechá část výrobku na svých stěnách.

Zakysanou smetanou

Jídla, která přidávají zakysanou smetanu, pestrá. Kyselá smetana se používá pro saláty, majonézu, knedlíky, tvarohové knedlíky, při pečení dortů, bourání krémů, vaření čokoládové polevy. Vědět, jak moc zakysanou smetanou v 1 lžíce, můžete vytvořit jedinečně chutné jídlo, jak proporce budou splněny. Hmotnost bude mírně odlišná, vše závisí na tloušťce a obsahu tuku v produktu. Uvnitř dutiny velké lžíce zakysané smetany je umístěno asi 24-26 g hmotnosti. Kefír používaný na těsto při pečení je lehčí - 18 g.

Ocet

Když potřebujete sezonovat salát nebo uhasit jedlou sodu při míchání těsta, někdy gramy ukazují, kolik jedlého octa se doporučuje přidat. Odpověď na otázku je jednoduchá, kolik gramů octa v lžíci je o něco více než 10. Stojí za to věnovat pozornost tomu, jaké procento kyseliny je doporučeno na předpis (od 6 do 9%). Často se používá objemové označení mililitrů, ale formulace se vytvářejí s použitím různých rozměrových jednotek, takže je užitečná znalost hmotnosti octa, který může pojmout velký příbor.

Rostlinný olej

Pro slunečnicový nebo olivový olej je měření gramů velmi vzácné. Takové způsoby použití jako mililitry, frakční poměr ke sklu nebo počet lžic jsou více rozšířeny. Každá zkušená hospodyňka by si měla pamatovat, kolik gramů rostlinného oleje v lžíci využije těchto znalostí v praxi.

Hmotnost jedné jednotky v tomto měření bude přibližně 17-18 g. Je třeba poznamenat, že během ochlazování se objem rostlinného oleje snižuje a hmotnost se nemění. Proto pro přesné měření musíte použít pokojovou teplotu. Tam je další malá nuance - rostlinný olej by měl být použit bez sedimentu, který zvýší váhu a kazí chuť připraveného pokrmu.

Opice

Ne vždy ženy v domácnosti dostanou profesionálně vařenou krupici, takže podle viskozity to dopadne tak, jak bylo původně zamýšleno. Klasické recepty obsahují informace o tom, kolik obilovin by mělo být přidáno ke specifickému objemu mléka. Zvláště důležité je aplikovat tyto znalosti a dovednosti v případě, že rodinný okruh sestává nejen z dospělých, ale také z malých dětí nebo z prostředí, které se řídí dietou.

Není nutné vážit sypký produkt. Musíme si uvědomit, kolik gramů krupice v 1 lžíci, a hmotnost je 20-25. Stejný objem a hmotnost pohankového a loupaného hrachu, který se používá k výrobě kaše, polévky. Zvláště "vrtošivé" pohankové krupice, kde je třeba striktně dodržovat proporce, takže kaše z ní se ukázala jako drobivá, bez vody nebo hořící na dno pánve.

Máslo

Máslo je vhodnější měřit, řezat balené balení, vypočítat procento z celkové hmotnosti. Standardní balení má hmotnost 200 g, což usnadňuje výpočet. Co dělat, když byl zakoupen olejový bar? Na základě počtu gramů uvedených na předpis, s vědomím, kolik másla je v lžíci, je snadné spočítat součet. Pro rozpuštěné máslo vezměte přibližně 17 gramů hmotnosti, pro tuhé chlazené - přibližně 20 gramů.

Kolik vody v lžíci

Ve formulacích není často zjištěn objem vody měřený lopatkami nebo gramy. To je jeden z mála produktů, kde hmotnost a objem jsou naprosto stejné, takže je lepší využít služeb odměrky nebo šálku. Někdy je třeba přidat trochu tekutiny, a pak bude užitečné zažít, kolik vody v lžíci hmotnosti. S tímto měřením bude hmotnost kapaliny 17-18 g. Při napařování hroznů je hmotnostní poměr vody 1: 1. Sušené hrozny, piniové oříšky se dobře hodí s ovesnými vločky. Výsledná hmota chutná jako müsli.

Kolik kakaa v lžíci

Kakao se používá k vaření horkého mléčného nápoje nebo se používá pro cukrovinky. Získání čokoládové polevy, smetany, hnědých dortů pro dort není bez tohoto prášku. Kolik gramů kakaa je v polévkové lžíci bez velkého skluzu, všechny ženy v domácnosti vědí, ale podle různých zdrojů se mohou čísla lišit od 15 do 25 g. Hustší prášek, tím větší hmotnost. Tento ukazatel se může lišit od různých výrobců kakaa a bude se lišit od nižšího k hornímu.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: