Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Když se pár volných hodin objeví doma, chci je dobře strávit. Naučit se plést nebo háčkování je snadné - tam by byla touha. Představte si, jak budete nosit personalizované předměty s jedinečným vzorem, vhodným pro vaši postavu. Nasazení na svetr nebo samoobslužný top se cítíte sebejistě a uvolněně. Schémata háčkování vzorů - kresby, které vytvoří holistické složení produktu. Snažte se je realizovat sami!

Háčkování vzory pro začátečníky

Pokud si vezmete háček poprvé ve svém životě, pak po několika hodinách budete mít ubrousek prolamované, několik okvětních lístků, vánoční stromeček, ananas, hvězdičku a další jedinečné ozdoby na oblečení. S věnoval večer pletení, budete potěšení dítě s kloboukem, ponožky, panama nebo krajky botičky. Pro pár týdnů, to je snadné vytvořit jednoduchý vzor, ale původní plaid pro výběr vláken pro jakékoliv počasí. Věnujte pozornost přízi melanže, která vytvoří vícebarevné varianty pletených výrobků. Jaké vzory použít?

Mušle

Tento jednoduchý vzor, který nevyžaduje speciální dovednosti, pomůže dosáhnout lehkosti, hladkosti, objemu v pleteném výrobku. Zmenšením nebo zvýšením počtu pruhů budete jemně zúžit nebo rozšířit šířku věci, jak uznáte za vhodné. V tomto stylu jsou modely vyráběny - váhy, stuhy. Použijte odměrné skořepiny pro teplé vesty, svetry, dekory na polštáře.

Zde je manuál pro pletení "skořápek":

 1. Spojte smyčky vzduchu s násobkem 4. Spodní řádek je připraven.
 2. Rozšiřte hák v opačném směru řetězu. Přeskočit první tři smyčky a plést 3 nebo plus n dvojité háčkování (v. S.) na čtvrté.
 3. Proveďte vzduchovou smyčku a pokračujte ve stejném pořadí až do konce řádku.
 4. V háčkovaných vzorech skořápek nejsou žádné smyčky obličeje a obruba, protože pokaždé, když se získá stejný vzor.

Síťová síť

Pro večer je nepravděpodobné, že pokryje celou škálu háčkovaných vzorů prolamovaných vzorů. Ale zkuste alespoň 1 cenu. Krajka pletená je vhodná pro stolní ubrousky, šály, letní tričko s květinami, sukně, koketa, vyrobené v irském vzoru nebo ve stylu ventilátoru. Spusťte jakoukoliv položku ze vzduchového řetězu. Příklad pletení na prolamování: po kroku 1 opakujte 2 řady jednotlivých háčkovacích sloupů (Art. B. N.), střídajte je vzduchovými smyčkami (v. P.) Pro budoucí zvedání. Symetrie by měla být přítomna ve vzoru, počítat každou smyčku. Knit 3 okvětní lístky: 3 lžíce. s n. v jednom otvoru, 3 palce. n. (opakovat 3 krát).

Husté

V hustých vzorech není nic složitého. Hodí se podle podobných principů, ale každá řada vychází zvlněná, protože vyplňuje předchozí otvory. Způsob připojení je ještě jednodušší, není třeba počítat mezery. Husté háčkování vhodné pro prádlo, ubrus, teplou podzimní dětskou přikrývku. Podle tohoto principu, vzory - japonský, krokodýl, pavouk, vrána nohy. Počet háčků a hustota pleteného předmětu závisí na tloušťce závitu. Pokud chcete vázat pléd, nezapomeňte na reliéfní hranici, která dodá produktu individualitu.

Mesh

Vzory síťoviny vhodné pro ubrousky, léto, vzdušné topy na pláži, dětský večer a dámské klobouky, dekorativní ubrusy. Pokud zvolíte kulatý tvar výrobku, musíte začít od základny - prstence vzduchových smyček, a pak se páskování bude zvyšovat. V pravoúhlých a čtvercových vzorech se řádky po řádcích opakují.

Jednoduché

Pro některé, jednoduché vzory jsou střídání sloupců s nakida, vzduch, obruba a smyčky obličeje. Začátečníci by měli vyzkoušet elementární produkty tak, aby si na háčku zvykli. Obyčejné ubrousky, dekorační pásky, monozorčaty, při kombinování nití ve stylu přechodu nebo načechraného mohairu se stávají trendovým produktem. Budete překvapeni konečným výsledkem, protože pomocí jednoduchých vzorů je opravdu možné dosáhnout zajímavých variant ve zbarvení věcí.

Reliéfní

Reliéfní vzory jsou získány díky mnoha technikám pletení. Záleží na tloušťce závitu, volumetrickém návrhu vazby, počtu sloupců na smyčku. Co chceš dostat? Chytrý pléd bude přijat v krátké době, pokud budete plést ve 4 tlustých nití. Lehká, vzdušná, reliéfní halenka pro miminko bude vyrobena z akrylu s použitím obruba a smyčky na obličej. Použijte oblouk a klikatou techniku k vytvoření neobvyklého úpletu.

Žakár

Háčkovací vzory Žakárové vzory znamenají spleť dvou nebo více barev, opakovaných v kruhu. Pomocí tohoto principu jsou získány geometrické, rostlinné a avantgardní trendy. V posledních letech, na vrcholu byly pletené vzory jelenů, losí, vánoční stromky na zimní svetry. "Lazy Jacquard" zahrnuje cikcaky, obdélníky, kruhy. Touto technikou a háčkem požadované velikosti (v milimetrech) lze snadno spojit jakoukoliv věc.

Rysy loin pletení technika

Svíčková - úžasná a jednoduchá technika. Připomíná princip výšivky. Pletete mřížku prázdných a naplněných buněk, ze kterých je vytvořen krásný vzor. Imitace krajky pomáhá obnovit nejen průměrné, rustikální ubrousky, ale i složité ornamenty, plátěná plátna. Chcete-li začít, zkuste propojit malý vzorek, který vám pomůže představit měřítko požadovaného vzoru. Menší čtverečky mřížek vytvoří složitý vzor a větší z dvojitých, trojitých sloupů, několika vzduchových smyček, tlustých nití usnadní krajku.

Tvorba schémat pro pletení

Aby nedošlo k nahlédnutí do fotografie nebo hotového výrobku, ale abych přesně věděl, jak získat takovou věc, jsou pokyny s podepsanými hodnotami připojeny ke každému schématu, jak je uvedeno na obrázku níže. Jakékoliv pletení začíná zvednutím řetězu vzduchových smyček, a pak častěji jdou sloupy bez nakida. V závislosti na složitosti se výkresy opakují nebo střídají s jinými vzory. Interpretace standardního zápisu:

 • vzduchová smyčka (v. p.).
 • zvedací smyčka (n. pod.).
 • jednorázové háčkování (čl. BN)
 • sloupec s kryty (čl. s).
 • Čl. s n. ve 2 dávkách.
 • sloupec se dvěma naquidy (článek 2 N.).
 • Čl. od 3 n.
 • tubercle (pomlčky se rovnají počtu nakida).
 • kroužek vzduchových smyček.
 • několik umění. s n. v 1 s.
 • sloupce se společným vrcholem.
 • spojení.
 • semi-cock.

Jaké háčkování vzory jsou vhodné pro halenky a panamas pro dívky?

Použijte háčkování vzory pro všechno, co fantazie vypráví. Mesh listy, mlýn, prolamované mušle jsou vhodné pro letní, lehké výrobky, pro teplé zimní halenky, použijte reliéfní, husté vzory. Sbírky dětského oblečení, bez ohledu na vzor, jsou zdobeny květinami, zvířecí prvky (oči, uši, ústa), pak obraz vypadá více zábavy. Lepší povrch s gumičkou, klobouky a halenkami. Několik vzorů na fotografii níže vám pomůže při výběru.

Video: jak číst vzory vzorů

Z níže uvedeného videa se dozvíte vše o pojmech rapport, definici začátku řady, soustružení a kruhového pletení. Toto video je ideální pro začínající jehly, které zvládají potěšení z háčkování. I když se naučíte celé teoretické části, nezapomeňte, že pouze praxe vám pomůže dosáhnout přesných, úžasných, jedinečných výsledků. Pak nebudete hledat něčí vzory pletení, ale začněte vytvářet své vlastní!

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: