Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Nepříjemný pocit v horní části žaludku a nedostatek vzduchu, s nutkáním vybuchnout obsah žaludku cítil každý. V normálních případech může být nevolnost způsobena kinetózou nebo zažívacím onemocněním. Pokud nevolnost není mírná, ale periodická a závažná, pak to znamená závažné onemocnění, které vyžaduje okamžitou léčbu.

Proč nevolnost po jídle

Jednorázový záchvat nevolnosti může znamenat otravu. Jedli něco špatně, spotřebovaný výrobek není na dietě. Co dělat, když jste si jisti, že jídlo je čerstvé, ale po požití žaludku bolí a je nevolno. Mělo by být upozorněno, pokud to neprojde. Při útocích nevolnosti může být nebezpečí skryté. Možné příčiny nevolnosti po jídle:

 • zánět žaludeční sliznice (gastritida), vřed;
 • problémy s pankreatem (pankreatitida);
 • žlučové kameny, zánět žlučníku (cholecystitis);
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • apendicitida;
 • onemocnění ledvin;
 • srdeční problémy s infarktem myokardu.

Nevolnost po jídle - příčiny u žen

V ženském těle dochází neustále ke změnám, na které často nikdo nemá podezření. Je náchylnější k onemocněním než muži. Když chcete vytáhnout a mít bolesti hlavy, je to migréna. Co dělat s dlouhou migrénou? V boji proti tomuto onemocnění pomáhají triptany - účinné anti-migrenózní analgetika, při jejichž léčbě není dovoleno porušení dávek. Příčiny nevolnosti po jídle u žen:

 • těhotenství;
 • pokročilá cystitida, která způsobila komplikace ledvin;
 • po mastných potravinách nevolnost;
 • jíst kofein na lačný žaludek;
 • neuróza, vzrušení.

Dítě je nemocné po jídle

Pokud je pro dospělé obtížné snášet nevolnost, pak co děti. Stanovení příčiny nevolnosti dítěte není snadné. Děti nemohou říci, jaký byl důvod, proč jedli před nepříjemným příznakem. Rodiče musí hádat, hledat důvod, proč je dítě po jídle nemocné. Existuje pro to řada důvodů, ale je moudřejší se poradit s lékařem. Samodiagnostika je obtížná, ale není nutné vystavovat dětský život riziku. Co dělat, když se dítě cítí nemocné po jídle a těžkost v žaludku nedává odpočinek:

 1. Intoxikace organismu. Bolest na levé straně těla a chcete zvracet.
 2. Porušení gastrointestinálního traktu, bolest v pupku a pravé straně, obstrukce ve střevě.
 3. Žaludeční infekce. Dítě se může nakazit přes hračky, vodu, jídlo. Podrážděnost, nevolnost, nadýmání, zvracení - první příznaky onemocnění.
 4. SARS a pyelonefritida postihují střeva a žaludek dětí, což způsobuje nevolnost.
 5. Poruchy nervového systému - zánět sliznice mozku (meningitida, encefalitida). Znamením po nevolnosti bude neustálé říhání, strach ze světla.
 6. Dítě jíst nepoživatelné. Děti často táhnou všechno do úst, rodiče ho potřebují ovládat. Clay, rtěnka, krém - všechny předměty menší než ústa dítěte by měly být odstraněny.

Nevolnost ráno po jídle

Probudil jsi se a měl snídani, ale cítíš se nevolně? Je nutné hledat, proč je ráno po jídle nemocná. Snad se to dá snadno opravit a možná bys měl zavolat sanitku. Pokud se cítíte nemocný ráno po jídle - důvody jsou různé: těhotenství, otrava ve večerních hodinách, nepřesné dávkování léku, červy, IRR (cévní dystonie). Terapeut pomůže určit přesnou příčinu depresivního stavu.

Nevolnost po jídle - nemoc

Existují nemoci, které se okamžitě projevují a pociťují těžkost žaludku. Co dělat Nepřehlížejte tyto projevy a neohrožujte své zdraví. Jednorázový projev nevolnosti během dlouhého pohybu je v pořádku. Pokud sedí doma, po jídle obvyklé jídlo, je konstantní nevolnost, nebo to stalo se náhle nevolnost - měli byste okamžitě zavolat posádky sanitky.

Zjistěte, na jaké nemoci se nevolnost objevuje náhle a nedává odpočinek.

 1. Zánět slepého střeva. Bolest je obtížné určit, je často hmatatelná na pravé straně v dolní části břicha. Po nevolnosti může začít zvracení a teplota stoupne na 38 stupňů.
 2. Vřed a gastritida. Nevolnost po jídle, pálení žáhy, bolest v horní části břicha.
 3. Červi - červi.
 4. Poruchy srdečního systému. Často nemocný po jídle a když nejíte nic. Může být příznakem infarktu myokardu.
 5. Onemocnění ledvin a selhání ledvin. S akutní pyelonefritidou, tupou bolestí zad, nevolností a zvracením.
 6. Traumatické poranění mozku. Nevolnost se vyskytuje při otřesu mozku a poškození jeho tkání a krevních cév.
 7. Problémy s játry. Nevolnost se může objevit v počátečních stadiích onemocnění, jako je hepatitida, cholecystitis, cirhóza jater.
 8. Pankreatitida - poruchy trávení, nechutenství, nevolnost.
 9. Duodenitida se vyznačuje prodlouženou nevolností.

Dysfunkce trávicího systému

Existují nemoci, které jsou nutně doprovázeny nevolností. To se děje proto, že kvůli některým onemocněním začne žaludek pracovat nesprávně. Nevolnost se střevními chorobami se vyskytuje reflex. Mezi chronická onemocnění trávicího systému s projevem nevolnosti rozlišují atrofickou gastritidu (stav žaludku před rakovinou) a polyadenomatózní gastritidu (cysty se vyvíjejí v žaludku). Formulace těchto diagnóz vyžaduje vyšetření gastroenterologem a průchod gastroskopií.

V rozporu s vestibulárním aparátem

Vestibulární aparát je nezbytný pro orientaci člověka v prostoru a udržení rovnováhy. Když to nefunguje, dělá vám to špatně po jídle, což způsobuje říhání. Objeví se mírné závratě, narušená koordinace pohybů. Příznaky jsou periodické, neostré. Pocit, že podobné účinky mohou být s "mořskou nemocí" a kocovinou. Jiné příčiny vestibulárních poruch:

 • onemocnění vnitřního ucha;
 • vestibulární neuritida;
 • problémy sluchové tepny;
 • intoxikace drogami;
 • epilepsie;
 • roztroušená skleróza.

Po jídle během těhotenství

Toxikóza je jedním z jasných známek toho, že jste v pozici. Téměř každá žena k němu čelí. Projev toxikózy v časném těhotenství nebo uprostřed. Tělo ženy prochází drastickými změnami. Lékaři neznají skutečnou příčinu nevolnosti, ale existuje teorie, že na vině je hormon hcch (choriový gonadotropin), který se během těhotenství několikrát zvyšuje. Žena na pozici, kromě nevolnosti, se může cítit:

 • slabost;
 • citlivost na pachy (až do znechucení oblíbených výrobků);
 • pocit nevolnosti;
 • pálení žáhy;
 • zvracení.

Nevolnost po mastných potravinách

Po konzumaci velkého množství tukových potravin dochází k nevolnosti a zvracení. Tyto problémy mohou způsobit nemoc, ale i zdravý člověk může zjistit, že je nemocný z mastných potravin. To se děje proto, že žaludek nemůže přetížit "těžké" produkty. Nevolnost však může být způsobena:

 • selhání ledvin;
 • zhoršená kyselost žaludku;
 • nesprávný tok žluči.

Po otravě nemocný po jídle

Silnou otravu vždy doprovází nevolnost. K tomu dochází, pokud je spotřebovaný výrobek nekvalitní, jeho skladovatelnost vypršela, teplota skladování byla porušena. Za těchto podmínek se v potravě tvoří patogeny. Když trpíte jídlem, měli byste pít sorbenty, které vyčistí střeva. Několik dní po otravě jíst je vařené kuřecí maso, nízkotučné vývar. Bifidobakterie, domácí jogurty, probiotika pomohou normalizovat stav. Postupně obnoví mikroflóru, bude možné přejít na normální stravu.

Co dělat, když se cítíte nemocný po jídle

Pomáhá čerstvý vzduch, spánek a minerální voda bez plynu, a v některých případech nemůže dělat bez pilulek. Měli byste vnímat pocit nevolnosti po jídle jako signál, jak pomoci tělu, a ne ignorovat. Pocit nevolnosti můžete odstranit, pouze pokud správně určíte příčinu tohoto stavu:

 1. Nemoci. Obraťte se na gastroenterologa a dodržujte předpisy a dietu.
 2. Mastné jídlo. Snažte se přejídat, odstranit vysoce kalorické, smažené a tučné potraviny. Pokud jste jedli příliš mnoho - vypijte sklenici teplé vody.
 3. Léky. Výskyt nevolnosti během medikace je vedlejším účinkem, který zmizí po ukončení léčby.
 4. Těhotenství Normalizujte stav před návštěvou porodníka-gynekologa pomůže kořen zázvoru a zelený čaj.
 5. Kvůli stresu. Pokud není možné odstranit zdroj napětí, pak byste měli přemýšlet o dobrém a vzít lehké sedativum. Je lepší si vybrat léky rostlinného původu, které nepoškodí tělo, například valeriány.
 6. Kinetóza. Když lidské tělo zůstává nehybné a všechno se pohybuje kolem, vestibulární aparát se šílí. Vozidla, letecká doprava, vlak - všechno může vyvolat útok kinetózy. Stačí vydržet nepříjemný moment, ale účinek na čas může být snížen pomocí pilulek pohybové nemoci nebo mincovny.
 7. Slunce v létě, musíte si lehnout, dát si mokrý ručník na obličej.

Video: proč po jídle nemocný

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: