Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Příčiny bolesti v krku jsou četné, ale hlavním zdrojem jsou choroby bakteriální nebo virové povahy. Pokud má člověk faryngitidu, dojde k zánětu hrdla a pálení hrdla a silná bolest může být příznakem angíny nebo angíny, během níž jsou mandle zapálené. Jak se zbavit nepříjemných příznaků při polykání?

Proč to bolí v krku

Zvyk mluvit hlasitě, podchlazení, časté konzumace zmrzliny v zimě, ledové nápoje nebo virová infekce mohou způsobit bolest v krku při polknutí, suchu a podráždění zevnitř. Sliznice je zvětšena, mandle bobtnají, dochází k pocení. Existuje mnoho důvodů, proč je bolestivé polykat, a aby se problém odstranil, je nutné určit, která choroba ji způsobila a jakým způsobem je léčena.

Při polykání hroudy v krku

Lidé jsou často léčeni lékaři se symptomem, ve kterém je při polykání krupice. Pacienti říkají, že se cítí rozruch uvnitř, což jim dává nepohodlí. Při polykání má člověk dojem cizího tělesa, bolestivost, lechtání, udušení, může být přítomna bolest hlavy, zvracení, začíná se cítit nemocný. Podobné příznaky naznačují, že lidé mají nádor.

Ne vždy je to hrudka v krku, když je polykání spojeno s onemocněním. Někdy se stav vyskytuje po utrpení stresu nebo dlouhodobé deprese. Vzrušení způsobuje svalové napětí v horní části krku, což vytváří hrudku, která prochází sama po několika hodinách. Další příčiny bolesti v hrtanu:

 • refluxní ezofagitida;
 • gastritida;
 • osteochondróza;
 • chronická faryngitida;
 • difuzní toxická struma;
 • autoimunitní tyreoiditida;
 • cévní dystonie;
 • tracheální rakovinu.

Bolest při polykání hrtanu

Když hrtan bolí při polykání, klasickou příčinou tohoto stavu je zhoršení chronické faryngitidy nebo akutního zánětu mandlí, které mají hnisavé vředy nahoře. Patologie je charakterizována vzrůstem teploty, při které tělo začíná bolet, zarudnutí mandlí, palatinových oblouků, hltanu, hnisavých nájezdů v lakunach nebo folikulech. Kromě těchto pocitů se v ústech hromadí viskózní hlen.

Bolest v krku na jedné straně

Příčinou bolesti může být jednostranné bolesti v krku, angína nebo mukózní poškození (zlomená chrupavka). Bolest při polykání na jedné straně vzniká po chemickém, tepelném popálení nebo mechanickém poškození sliznice. To je obvykle snadné diagnostikovat trauma, jak pacient okamžitě řekne lékaři důvod. Diagnóza se stává obtížnou, pokud má pacient dětský věk nebo duševní nemoc. Léčba by měla být zaměřena na odstranění škod a doba zotavení závisí na jejich závažnosti.

Akutní bolest v krku

Ostrá bolest se vyskytuje z mnoha důvodů a faktorů. Když se neobjeví poprvé, lidé si myslí, že znají všechny nuance a začínají se hojit, jako předtím. Může se však vyvinout nové onemocnění jiné povahy nebo jiné stadium, pro které není primární terapie vhodná. Při řezání slin dochází ke snížení bolesti v krku:

 • nachlazení;
 • virová infekce;
 • alergie;
 • bakterie;
 • chronických onemocnění.

Kořen jazyka bolí při polykání

Jedná se o vzácný příznak, který je spojen s onemocněním jazyka nebo orgánů, které ho obklopují. Když kořen jazyka pulzuje a bolí při polykání, příčinou může být poškození jeho tkání, protože orgán se nachází v blízkosti chrupu. Pouze lékař by měl rozumět a předepisovat léčbu, protože bolest kořene jazyka je způsobena různými faktory:

 • zánět lymfatických uzlin;
 • onemocnění slin;
 • onkologický proces;
 • chemické nebo mechanické podráždění jazyka;
 • zánět hrtanu, hltanu, jazyka;
 • zánětlivé změny lingvální tonzily.

Bolí to polykat kolem Kadyka

Osoba zažívá různé bolesti v dolním krku, když jsou postiženy hrtan nebo orgány, které ho obklopují. Stížnosti zní takto: bolest v krku v oblasti Adamova jablka při stisknutí na vnější straně na pravé straně, nebo dlouhé brnění na levé straně vás trápí. Pokud se tkáně zapálí a trhliny se začnou vyvíjet v oblasti adolescentů (vpravo nebo vlevo), pak by měl pacient zkontrolovat stav štítné žlázy, hrtanu a krční páteře. Kadykova bolest se vyskytuje při chronické nebo akutní laryngitidě, poranění hrtanu a onemocněních štítné žlázy.

Bolí v krku ucho

Praktikující terapeuti tvrdí, že pacienti, kteří se s nimi setkávají s bolestivými pocity v krku, zaznamenávají bolest v uchu. Důvodem je anatomická struktura nosohltanu, která je spojena s ušima. Infekce hrdla se snadno dostanou do středního ucha, takže se tam rychle vyvíjejí zánětlivé procesy. Tento stav se vyvíjí u záškrtu, bolesti v krku, šarlatové horečky, spalniček, planých neštovic, akutní faryngitidy.

Pokud bolest při polykání ucha způsobí, může to znamenat otitis. Akutní fáze onemocnění zahrnuje takové symptomy, jako je zvýšení tělesné teploty na kritické zvýšení studených končetin, ztráta chuti k jídlu, ospalost a celkové oslabení těla. Někdy je z ucha výtok hnisavé tekutiny, což naznačuje vývoj hnisavé fáze otitis. Pokud začíná tubootitis, charakteristickým příznakem je hluk a těžkost v hlavě.

Bolí to polykat, ale hrdlo nebolí

Statistiky ukazují, že tento problém má 45% lidí. ORL by měl během vyšetření vyloučit všechna somatická onemocnění způsobená různými zánětlivými procesy. Pokud to bolí polykat, ale hrdlo nebolí, pak možné důvody:

 • obezita;
 • zvětšení štítné žlázy;
 • kardiovaskulární patologie;
 • rakovina;
 • diafragmatická kýla;
 • katarální onemocnění;
 • neurologické onemocnění;
 • vedlejší účinky na léky.

Šití v krku

Společná stížnost, zvláště u dítěte, je bodavá bolest v krku. Vyskytuje se u zánětů hltanu nebo žláz, s poraněním, neurózou nebo neuralgií. Každá osoba s některou z těchto patologií si bude stěžovat, že bodne hluboko do krku, jako jehla. Přesná diagnóza je obtížná, takže jsou analyzovány další symptomy.

Cizí tělesný pocit v hrdle při polykání

Takový stav může rychle projít, ale po určité době se znovu objeví. Existuje mnoho důvodů, které mohou při polknutí způsobit pocit cizího tělesa v krku. Jsou rozděleny do dvou skupin: lékařské a domácí. První je vážnější, protože vyžaduje diagnostiku pocitů. Pokud vedle polykání krku, může být příčinou faryngitida nebo angína. Vznik hrudky v krku je pociťován krční osteochondrózou nebo po utrpení stresu. Skupina domácností je hit kosti nebo objektu, nesprávná pozice ve snu.

Jak se zbavit bolesti v krku

Změkčení nepohodlí doma pomůže opláchnout. K tomu smíchejte lžičku (čajové) soli s 200 ml teplé vody a hrtan vypláchněte každou hodinu bez polknutí. Co ještě pomáhá s krkem? Speciální bonbóny, které se prodávají v každé lékárně. Obsahují med, citron, bylinky a jsou skvělé, pokud žena onemocní během těhotenství. Také široce používané pro léčbu zánětů spreje pro hrtan. To je rychlý způsob, jak zmírnit podráždění sliznic a zmírnit utrpení.

Medicína pro bolest v krku

Před zahájením léčby lékař určí příčinu stavu. Různé léky na bolest v krku mají různou účinnost. Nepoléčkujte se sami, zvláště si sami vybírejte a pijete antibiotika. Lékař by měl předepsat silné léky. Co dělat, pokud potřebujete odstranit příznaky z nachlazení z červeného krku, kašle, rýmy, vysoké horečky nebo rychle zmírnit silné křeče? Vhodné jsou následující léky:

 • Dobře osvědčený v léčbě léků v krku pro lokální použití - pastilky a pastilky, a nejúčinnější jsou léky komplexního složení. Například tablety Anti-Angin® Formula / pastilky, které zahrnují vitamin C, stejně jako chlorhexidin, který má baktericidní a bakteriostatický účinek a tetrakain, který má lokální anestetický účinek. Díky svému složitému složení má Anti-Angin® trojí účinek: pomáhá v boji proti bakteriím, zmírňuje bolest a pomáhá snižovat zánět a otok. (1, 2)

  Anti-Angin® je dodáván v širokém rozsahu dávkových forem: kompaktní sprej, pastilky a pastilky. (1, 2, 3)

  Anti-Angin® je indikován pro projevy tonzilitidy, faryngitidy a počátečního stádia anginy pectoris, může to být podráždění, těsnost, suchost nebo bolest v krku. (1, 2, 3)

  Tablety Anti-Angin® neobsahují cukr (2) *

  * S opatrností při diabetu obsahuje kyselinu askorbovou.

  1. Pokyny pro použití léku Anti-Angin® Formule v lékové formě pro pastilky.

  2. Pokyny pro použití léku Anti-Angin® Formula v lékové formě tablety pro resorpci.

  3. Pokyny pro použití léku Anti-Angin® Formula v dávkovači formě pro lokální použití.

  Existují kontraindikace. Musíte si přečíst návod nebo se poradit s odborníkem.

 • Septolet Neo . Tablety s výrazným antiseptickým účinkem. Vzhledem ke svému antimikrobiálnímu účinku se lokální infekce rychle řeší.
 • Strepsily . Pastilky pro sání, které poskytují analgetický účinek. Vynikající lék na bolest v krku při polykání nebo zívání jako první pomoc.
 • Šestiúhelník . Sprej se silným antifungálním a antibakteriálním účinkem. Používá se nejen pro bolest v hrtanu. Lék je schopen snížit těžký zánět zubů.
 • Lugolový roztok . Místní prostředek, který se aplikuje na podrážděnou sliznici vatovým tamponem.

Lidové léky na bolest v krku

Léčit hrtan lze opláchnout léčivými bylinkami (šalvěj, máta, heřmánek, meduňka, měsíček). Léčba hrdla s lidovými prostředky je povolena v počátečních fázích zimy, kdy začíná zatrhávat:

 • Lípa je známá svými léčivými vlastnostmi, jejichž květy se vaří a opijí 50 g 3-4krát denně a vždy v noci.
 • Pokud se projeví bolest při stisknutí nebo oteknutí hrtanu, pak pomůže teplé mléko s máslem (smetanou) a medem, který musí být neustále opitý, dokud se stav nezlepší.
 • K prevenci anginy pectoris se užívá kyselina askorbová - posiluje imunitní systém.

Video: onemocnění hrdla

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: