Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

S cílem zachovat mladistvé a krásu po dlouhou dobu, ženy uchylují k řadě kosmetických postupů. Odlupování pokožky obličeje je čištění kůže chemickými látkami nebo hrubými fyzikálními látkami. Proces prospívá tělu, pomáhá chránit krásu, bojovat s předčasným stárnutím. Nicméně, před začátkem zasedání, stojí za to se naučit rysy čištění, způsoby a kontraindikace.

Co je peeling

Tento postup je čištění suchých mrtvých buněk epidermis. Tvář po odlupování se stává čerstvější, hladší. Kartáčování pomáhá zbavit se akné, věku skvrny, pihy a úzké póry. Pomocí pravidelných procedur je možné zlepšit strukturu dermis, hladké jemné vrásky. Fyzikální nebo chemický peeling pro obličej doma poskytuje měkčí účinek než salonní procedury, vzhledem k nízkému obsahu aktivních složek. Tím se výrazně snižuje riziko poranění a poškrábání.

Co je potřeba

Velmi důležitá je aktualizace epidermy odstraněním odumřelých kožních buněk. Samotné tělo není vždy schopno se jich zbavit, což vede k tvorbě vrásek a dalších problémů. Pokud nepoužíváte různé metody čištění, póry jsou blokovány, dochází k zánětu, dochází k narušení krevního oběhu a metabolismu. Tento postup je užitečný pro ženy, které chtějí vrásky méně znát, osvěžit jejich vzhled a vyrovnat jejich úlevu.

Po vyčištění se spustí proces samopolohování. Dermis se obnovuje a začíná vylučovat látky, které přispívají k vyhlazení vrásek. Výsledek tohoto čištění:

 • zlepšená barva;
 • hluboké zvlhčování;
 • zúžení pórů;
 • vyrovnání reliéfu;
 • podvazek

Kontraindikace

Než začnete čistit kůži v kabině nebo doma, měli byste se poradit s kosmetičkou nebo dermatologem. Kontraindikace pro čištění jsou:

 • progresivní vyrážka;
 • tenká a citlivá kůže;
 • škrábance, vředy;
 • herpes a záněty;
 • kožní onemocnění (ekzém, lupénka);
 • individuální nesnášenlivost vůči součástem nástroje;
 • neoplazmy;
 • Poruchy CNS;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • těhotenství;
 • kojení.

Typy loupání

Existuje mnoho způsobů kosmetického čištění. Různé postupy se liší v tom, jak ovlivňují epidermis a stupeň eliminace znečištění. Existují následující typy:

 1. Povrch (fyzikální, mechanické, ultrazvukové, biologické). Tato možnost je zvláště důležitá pro osoby s akné, zvětšenými póry. Metoda neposkytuje účinnou korekci věkových vad. Používá se k odstranění znečištění, pomáhá intenzivně hydratovat pokožku.
 2. Medián (laser). Tento typ se používá jako metoda korekce výrazných změn souvisejících se stárnutím, například při zavěšení záhybů, hlubokých vrásek, strie na těle. Kromě toho je tento postup předepsán před plastickou operací.
 3. Hluboká (chemická). Tento postup je nejagresivnější a někdy se provádí v celkové anestezii. Účinek takového čištění však netrvá dlouho. Relace pomáhá zbavit se pigmentace na obličeji, vytvořit silný lifting, odstranit hluboké vrásky. Tento typ však může vést k závažným komplikacím, proto se používá po konzultaci s odborníkem.

Technologický holding

Stojí za to si vybrat způsob čištění, počínaje tím, jaký efekt chcete dosáhnout. V závislosti na konkrétní metodě je čištění prováděno pomocí speciálního vybavení, vlivu kosmetiky nebo drsného povrchového odlupování dermis. Kosmetické salony nabízejí celou řadu různých možností čištění, z nichž každá má své výhody a nevýhody.

Házení

Principem tohoto typu je uvolnit epidermis speciálními kartáči. Před zasedáním se ujistěte, že je obličej čistý a parní. Loupání v technologii borsazhu připomíná masáž, je velmi užitečné. Čištění pomáhá odstranit mrtvé buňky epidermy, zlepšit krevní oběh a zvýšit metabolismus. Tento postup může být prováděn v kabině nebo doma, přičemž je důležité sledovat směr pohybu kartáčů tak, aby se nepoškodil.

Ultrazvuk

Tento typ je k dispozici pouze v kosmetických salonech. Hlavní výhodou této metody je, že je naprosto bezbolestná. Speciální přístroj ovlivňuje obličej, pomáhá obnovit, vyhladit pokožku, aniž by způsobil popáleniny a zranění. Výsledkem je vynikající metabolismus v buňkách epidermy, urychlená syntéza proteinů, krása po dlouhou dobu.

Vakuum

Tento typ čištění vyžaduje speciální přístroj. Stojí za zmínku, že postup je bezbolestný, neublíží dermis, zatímco dává dobrý výsledek. Během odlupovacího zařízení vytváří vakuový efekt, póry jsou otevřené a kontaminace spolu s mrtvými buňkami jsou eliminovány podle principu vysavače. Toto čištění pomáhá snížit počet úhořů a komedonů, úroveň, zlepšuje tón, zlepšuje barvu.

Mikrodermabraze

Tento typ čištění je pracný a zdlouhavý proces. Mikrodermabraze je celá řada kosmetických procedur. Je důležité si uvědomit, že způsobuje zranění kůže. Loupání se provádí na principu broušení. Malé částice hliníku se vrhají na kůži, pomocí které se obnovují horní vrstvy kůže, vyhlazují se vrásky, odstraňují se vady. Po prvních mikrodermabraze mohou být následky v podobě zarudnutí a podráždění.

Laser

Tento typ čištění patří mezi nejefektivnější. Výhodou metody je, že díky své pomoci můžete hluboce čistit, aktualizovat buňky epidermis, aniž by došlo k poškození kůže. Laserový peeling pomáhá bojovat s mnoha nedostatky, jako jsou pigmentace, změny související s věkem, po akné. Další výhodou této metody je, že umožňuje očistit pokožku kolem očí, která je nepřístupná jiným druhům. Po sezení však trvá několik týdnů, než se kůže obnoví.

Kryoterapie

Tento typ čištění obličeje nebude potěšit mnoho. Faktem je, že během procedury je kůže vystavena nízkým teplotám, po které se stává velmi červená. Relace totiž způsobuje popálení, které vyvolává regeneraci epidermálních buněk. Díky intenzivnímu prokrvení pokožky se začíná produkovat kolagen, zlepšuje se barva a reliéf obličeje. Bezpečnou alternativou k tomuto čištění je utírání kůže kusem ledu doma.

Enzym

Tato metoda není tak populární jako ostatní, ale je velmi účinná. Čištění enzymů se provádí v několika stupních. Přední tvář čistá, pára, pak můžete použít speciální složení přírodních enzymů. Doba expozice pokožce trvá 10 až 30 minut, poté se opláchne. Na konci čištění se doporučuje umístit na problémové oblasti nutriční masku. Výsledkem této procedury je, že kůže obličeje je hluboce očištěna, buňky jsou regenerovány.

Chemické

Prezentovaná metoda spočívá v aplikaci speciálních prostředků na obličej, který bude trvat určitou dobu. Účinné látky pronikají hluboko do kůže, ničí mrtvé buňky, začnou proces obnovy. Po sezení se tvář stává znatelně čerstvější, mladší. Chemický peeling se provádí pomocí speciálních krémů nebo kyselin. Je důležité se nejprve poradit s kosmetičkou, protože sezení může způsobit vážné popáleniny.

Mechanické

Tato metoda je nejoblíbenější. Čištění se provádí pomocí speciálních produktů obsahujících malé odlupující se částice. Mohou to být přírodní složky: mletá meruňková jádra, skořápka, jíl, písek, řasy atd. Stojí za zmínku, že takové čištění je hrubé, takže není nutné provádět časté sezení. Před čištěním musí být kůže očištěna a napařena. Netřete si obličej příliš silně, aby nedošlo k jeho poškození a poškrábání.

Jak udělat peeling doma

Doporučuje se večer vyčistit obličej doma. Během noci bude mít kůže čas na zotavení a relaxaci. Pro zasedání bude vyžadovat předem připravený nástroj. Můžete například použít farmaceutický roztok chloridu vápenatého 5%, jílu, přírodní mleté kávy a tak dále. Dříve musí být osoba očištěna od make-upu, nečistot a prachu pomocí mytí obličeje nebo tonika.

Čištění pro mastnou nebo normální pokožku obličeje může být prováděno denně gammage nebo křoviny. Chemické kompozice se mohou aplikovat pouze na ženy starší 30 let, protože mají silný vliv na dermis, ne více než 1 krát týdně. Po očištění se kůže stává citlivou na negativní vnější faktory (vítr, ultrafialové záření). V tomto ohledu je důležité zajistit plnou hydratační a péči o obličej.

Peeling recepty

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit obličej. Jedním z nejúčinnějších je následující recept:

 1. Take 1 polévková lžíce. lžíce zakysané smetany.
 2. Přidejte 1 lžičku. sůl a soda.
 3. Naneste směs (pro masáže, kruhové pohyby).
 4. Opláchněte teplou vodou.

Ovesný peeling není méně účinný, neškodný a užitečný postup. Chcete-li to provést, potřebujete:

 1. Rozemele v mlýnku na drtí ovesných vloček.
 2. Připravte si obličej.
 3. Vezměte hrst mletých ovesných vloček.
 4. Přidejte trochu vody. Počkejte 10 minut, než směs nabobtná.
 5. Aplikujte na obličej.
 6. Masáž asi 10 minut.

Pro suchou a normální pleť je vhodný následující recept:

 1. Vezměte 2 lžíce mletých mandlí.
 2. Přidejte 2 lžíce pohankové mouky, 10 ml smetany a 5 kapek esenciálního oleje z čajovníku.
 3. Smíchejte složky.
 4. Naneste na připravený obličej masážními pohyby. Omyjte teplou vodou.

Máte-li mastnou pleť, zkuste následující způsob domácího čištění:

 1. Smíchejte žloutek a 1 lžičku nasekaných vaječných skořápek.
 2. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíce zakysané smetany.
 3. Aplikujte kompozici na kruhové masážní pohyby.
 4. Po 10-15 minutách opláchněte teplou vodou.

Jak pečovat o pleť po domácím čištění

Po zasedání pomůže udržet efekt po zasedání. Po hrubém broušení je důležité zajistit intenzivní hydrataci. Loupání zvyšuje citlivost dermis, takže potřebuje živiny a vlhkost. Dále je nutné dodržovat následující pravidla:

 1. Po několikadenním čištění je nutné použít rychle absorbované pěny a tonika.
 2. 5 dní po zasedání byste měli začít používat regenerační krém.
 3. Čištění hrubými prostředky poškozuje dermis, takže se často nedotýkejte obličeje, aby nedošlo k přenosu infekce.
 4. Prvních 7 dní po hlubokém čištění se doporučuje chránit se před sluncem krémem se spf, aby se omezil přístup do sauny nebo vany.

Cena

Kolik závisí loupání obličeje kosmetologem v závislosti na tom, jaký salón jdete, na typu procedury, na použitých přípravcích. Vzorová data jsou uvedena v následující tabulce:

Zobrazit

Náklady v moskevských salonech

Kosmetika (gammazh, křoviny)

Až 1000 rublů

Biologické

2400-2800 rublů

Laser

12000-15000 rublů

Ultrazvuk

1000-6000 rublů

Chemické

3000-6000 rublů

Chemická slupka na bázi ovocné kyseliny

Od 13 000 rublů

Foto před a po

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: