Vzhled herpesu na zádech způsobuje mnoho nepříjemných symptomů ve formě vodnaté vyrážky, svědění a pálení, které se může rozšířit na dolní část zad a ramen. Je důležité zahájit léčbu onemocnění včas, protože onemocnění často vyvolává závažné komplikace, které se mohou proměnit v chronickou formu. Komplexní léčba by měla jmenovat lékaře na základě údajů o typu patogenu a závažnosti exacerbace onemocnění.

Co je herpes na zádech

Pokud se na zadní straně objeví bubliny charakteristické pro nemoc, jedná se o příznak infekce virem herpes typu 3. Onemocnění může probíhat rychle, bez následků, nicméně s oslabenou imunitou existuje možnost vzniku chronického pásového oparu. Vyrážka se šíří po kůži v místě nervových vláken. Klinika lumbálního herpesu je podobná manifestaci onemocnění v jiných částech těla. Vzhled charakteristických bublin lze určit porovnáním s fotografiemi na různých zdravotnických prostředcích.

Je nakažlivý

Virus herpes zoster má vysoký stupeň šíření. Patogeny jsou přenášeny z infikované osoby vzduchovými kapičkami, když jsou v kontaktu s pokožkou pacienta. Kromě toho se můžete nakazit při sdílení domácích potřeb. Infekce virem varicella-zoster a bederním herpesem nastává, když je tělesná tekutina obsažena v bublinách, které se vyskytují na epidermis pacienta.

Příznaky

Léčbu herpesu na zádech je v raném stádiu snazší, proto je důležité znát jeho příznaky. Nemoc můžete určit pomocí následujících funkcí:

 • tvorba akné a bublin v zadní části;
 • zvýšená tělesná teplota (až 39 stupňů);
 • silná bolest hlavy, celková slabost;
 • výskyt brnění na kůži zad;
 • zarudnutí kůže na zádech;
 • svědění a bolest v místě poranění.

Herpes na zádech dítěte

Při narození mají děti již imunitu vůči patogenům, které způsobují bederní opar. Mechanismus ochrany novorozence přebírá od matky. Vlastní protilátky proti viru jsou produkovány u dětí mladších 5 let. Dítě je schopno nakazit kontakt s nemocnými vrstevníky. K aktivaci viru dochází, když je chlad, přehřátí nebo infekce jinými mikroorganismy. Projevy herpes u dětí v zadní (roseola) papuly planých neštovic. Máte-li herpetickou vyrážku na zadní straně dítěte, měli byste se poradit s lékařem, abyste předešli komplikacím.

Důvody

Vniknutí do lidského těla se nemusí projevit herpetickou infekcí. Aktivace viru na zadní straně může spustit následující faktory:

 • stavy těžké imunodeficience, poruchy imunity;
 • častý stres, emoční zmatek;
 • intoxikace těla, otrava;
 • prodloužené vystavení chladu;
 • patologie spojené se složením krve, autoimunitní onemocnění;
 • onkologické neoplasmy, chemoterapie;
 • špatné návyky (kouření, pití alkoholu);
 • opožděná léčba nachlazení.

Herpesviry způsobují vyrážku na zádech

Herpes viry mohou způsobit nejen kožní léze, ale i další nebezpečné nemoci. Následující typy mikroorganismů se často stávají příčinou herpetických erupcí:

 • Varicella-zoster virus (herpes virus typ 3) - vede k tvorbě varicella zoster v počáteční infekci. Při opakovaném výskytu herpesu Zoster je pozorován pásový opar.
 • Cytomegalovirus - patogen se podílí na vzniku syndromu podobného mononukleóze, kde se vyskytují vyrážky, které se šíří po rozsáhlých oblastech kůže. Projevy tohoto typu herpesu se podobají planým neštovicím, často lokalizovaným na zádech.
 • Epstein-Barrův virus - vede k infekční mononukleóze. V ojedinělých případech opary v zádech.
 • Herpesvirus typu 6 způsobuje u dětí roseolu. Onemocnění je charakterizováno rozšířením akné téměř po celém těle.

Komplikace

Častou komplikací pásového oparu je rozvoj postherpetické neuralgie. K tomuto onemocnění může dojít iu pacientů se silnou imunitou. Pro snížení rizika reziduální bolesti jsou pro tento typ nemoci předepsány antivirotika. Když poruchy imunitního systému často vznikají paralýzou nervů. Mezi komplikace herpesu patří léze hlavy (meningitida, encefalitida), zánět míchy, mrtvice. Účinky onemocnění jsou často bolestivé pocity v žaludku a střevech, těžkost v oblasti srdce.

Diagnostika

Herpes zoster s těžkými symptomy na zádech nezpůsobuje potíže s vizuální diagnózou. Když se pacient otočí v raných stadiích onemocnění - před výskytem charakteristických vyrážek - jsou zde stížnosti na bolest neznámé etiologie, zvýšená tělesná teplota. V tomto případě lékaři provádějí laboratorní testy na přítomnost protilátek a stanovení virové DNA. Při studiu krve výsledky odrážejí zvýšení sedimentace erytrocytů, leuko- a lymfocytózu. Projev virové infekce musí být odlišen od pyodermie, ekzému, dermatitidy.

Léčba

Pro projevy herpes na ramenou a zádech (můžete určit povahu vyrážky porovnáním s fotografií), měli byste se poradit s lékařem. Terapie je předepisována individuálně v závislosti na typu infekce herpes, závažnosti jejího výskytu. Léčba je soubor opatření k odstranění příčin a symptomů nemoci. Lékaři předepisují několik skupin léků: antivirotika, léky proti bolesti, antidepresiva, léky, které posilují imunitní systém, vitamíny.

Kromě léků, lidové prostředky jsou používány v léčbě herpes - bylinné masti, alkoholické tinktury, uklidňující čaje, decoctions, obklady. V některých případech odborníci doporučují fyzioterapii: diatermii, laserovou léčbu, hydroterapii. Během akutního průběhu nemoci by měla být omezena na vodní procedury. Sprchování je dovoleno strávit maximálně 3-5 minut.

Antivirová léčiva

Základem léčby herpesu s lokalizací lézí v oblasti zad jsou protizánětlivé prostředky vnitřního i vnějšího použití. Léky bojují proti hlavní příčině onemocnění - mikroorganismům. Často jsou předepsány následující antivirové tablety a masti:

 • Famvir - lék snižuje aktivitu viru herpes, pomáhá zmírňovat bolest. Lék pomáhá předcházet postherpetické neuralgii. Účinná látka (famciklovir) je účinná u cytomegaloviru, viru Epstein-Barr, lidských herpesvirů. Léčivo je indikováno k léčbě varicelly, pásového oparu a jiných onemocnění vyplývajících z infekce herpes. Přípravek Famvir nelze užívat s přecitlivělostí na jeho složky, těhotenství, během kojení. Lék se nepoužívá k léčbě dětí.
 • Acyklovir je léčivo patřící do skupiny antiherpetik. Mechanismem jeho působení je inhibice replikace mnoha kmenů herpesu. Antivirová mast Acyclovir se používá k léčbě kožních projevů onemocnění, zmírnění nepohodlí. Nemůžete používat všechny formy fondů s individuální intolerancí ke složkám. Tablety jsou zakázány pro děti do 2 let, kojící matky.

Lidová medicína

Herpes na dolní části zad lze vyléčit pomocí lidových prostředků. Přípravky připravené doma pomohou zmírnit stav pacienta při svědění a pálení a eliminovat vyrážky. Při exacerbaci herpesu na ramenou a zádech se doporučuje používat následující nástroje:

 • Pro silnou bolest a kožní vyrážku, vezměte stejné množství tyran, máty peprné, nesmrtelnosti a lopuchu. Přísady rozemele a míchají. Take 1 polévková lžíce. Já kolekce, nalijeme sklenici vroucí vody. Výsledná infuze by měla být užívána ve 2 lžičkách. Já 2-3 krát denně. Sběr těchto bylin lze použít jako aplikaci. Nářadí aplikujte na postižené oblasti zad nebo ramen, nechte působit 10 minut.
 • Připravte si směs 2 lžíce. Já glycerol a 1 polévková lžíce. Já síry. Výsledný balzám namastí bublinky 2-3 krát denně, než uschnou.
 • Pro zlepšení imunity užívejte 15 kapek / den alkoholické tinktury propolisu. Lék musí být přidán do nápojů. Terapeutické pití by mělo být konzumováno, dokud symptomy nezmizí.

Prevence

K prevenci vývoje herpetických projevů v dolní části zad jsou používány vakcíny, imunoterapie a dodržování určitých omezení. Aby se zabránilo infekci a vzniku příznaků, které způsobují nepohodlí, je nutné použít preventivní opatření:

 • Bylo prokázáno, že pacienti s HIV infekcí a rakovinou, kteří podstoupili transplantaci orgánů, jsou očkováni proti viru varicella-zoster. Kontraindikace postupu je přítomnost protilátek proti tomuto typu herpesu.
 • Pacientům se sníženou imunitou se doporučuje, aby podstoupili léčbu léky, které zvyšují ochrannou funkci organismu, s frekvencí 1-2krát ročně. Kromě toho se musíte vyhnout kontaktu s lidmi, kteří trpí pásovým oparem.
 • Osoby, které nemají vážné zdravotní problémy, se doporučuje, aby okamžitě léčily infekční onemocnění, zmírnily tělo, vedly ke správnému životnímu stylu a omezily účinky slunce na kůži.

Foto Herpes

Video

Kategorie: