Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Zřídka se setkáváte s osobou, která je k tomuto voňavému sladkému bobu lhostejná. Jahody jsou dobré jak čerstvé a jako náplň knedlíků, základ pro džem a džem. Rostlina nese ovoce jen na krátkou dobu, proto, abyste si mohli vychutnat čerstvé ovoce, musíte počkat na příští sezónu. Pokud se rozhodnete zasadit do zahrady odrůdu, pak bude možné vybrat bobule od začátku jara až do nástupu chladného počasí.

Co jsou reparativní jahodové odrůdy

Remontrance je schopnost opakovaně kvést a nést ovoce. Zpočátku odrůdy remontantních jahod byly chovány chovateli pro jižní oblasti, ale pozdnější rozmanitosti se objevily pro severní zeměpisné šířky. Tyto plodiny v průběhu vegetačního období přinášejí 2–3 výnosy. Společné rysy s pravidelnými jahodami jsou následující: zimovat pod sněhem bez pádu listí a smrti stopek i ze světelných a krátkodobých mrazů. Opakovaně kvetoucí druhy vyžadují pozornější péči, potřebují:

 • časté zalévání;
 • pravidelné krmení (kvůli zvýšené zátěži);
 • častá výměna keřů.

Speciální funkce

Jahody typu Remontnye pocházejí jak z domácích, tak z evropských chovatelů. Seznam odrůd je každoročně doplňován novými zástupci znovu kvetoucích jahod. Společnými rysy těchto zařízení jsou:

 • tvorba květenství každých 35-40 dnů;
 • žádný účinek denní délky na pučení ledvin;
 • zvýšené kvetení při vysokých teplotách (výtěžky jsou vyšší na jihu);
 • možnost kvetení i při teplotě 8-10 stupňů;
 • postupné zvyšování výnosu s každým dalším plodením (na jaře - 10–20% z celkového počtu plodů za sezónu);
 • zrání za 2-3 týdny po rozkvetlých pupenech.

Sorta

Navzdory skutečnosti, že kultura byla pěstována pro růst v teplém klimatu, dnes se pěstuje po celé zemi. Hlavní vlastnosti remonantní jahody jsou:

 • výtěžek;
 • spousta bobulí;
 • dužina (hustší, čím déle je ovoce uloženo);
 • chuť (nejlepší jsou dezertní a stolní odrůdy);
 • obsah látek (méně kyseliny a více cukru, tím vyšší je stupeň kvality);
 • účel (dezert - pro čerstvou spotřebu, stůl - můžete jíst čerstvé jahody a konzervy, univerzální - pro zpracování, čerstvou spotřebu, konzervování).

Domácí

Existuje jen málo takových odrůd, ale každý rok se jejich počet zvyšuje. V oblasti kvality nejsou domácí opraváři nižší než dovoz. Nejlepší zobrazení:

 1. Garland. Časné zrání: první plodina se sklízí v prvních dnech června. Kulové kuličky, střední hustota, mají dekorativní vzhled. Věnec se vyznačuje mírnou akumulací, rostliny nejsou dlouhé, nazelenalé. Bobule mají kuželovitý tvar, bez krku, jasně červenou barvu, lesklý povrch. Dužina je lehká, velmi šťavnatá, voňavá a jemná. Výnos z rostliny je 1 kg, zatímco průměrná hmotnost plodu je 26–32 g. Chuť Garlandu je vysoce ceněna, cílem je dezert. Výhody jsou velké, zimní odolnost, odolnost vůči suchu, výnos. Nevýhody Girlandy - tato náchylnost k plísňovým onemocněním v deštivém počasí. Bez dobré péče budou plody malé, ne příliš chutné.
 2. Elizabeth 2. Výnos, vzpřímený, poddimenzovaný, silný křoví s polořadovkou a hustým listím. Antény se aktivně a rychle rozvíjí, biče středních rozměrů. Bobule Elizabeth 2 jsou velmi velké, mají oválný tvar, bez trhlin. Vyznačují se jasně červenou barvou, žebrováním a tuberozitou. Keře jsou neustále pokryty květy, vaječníky a plody. Chuť závisí na zemědělské technologii: se správnou péčí je vysoce ceněna. Jedna rostlina dává asi 0, 6 kg. Hmotnost každé bobule je 60–90 g. Dužina je hustá, šťavnatá, sladká s kyselostí, má bohatou vůni. Jmenování Elizabeth 2 - dezert. Výhody tohoto druhu jsou dlouhé vegetační období (sklizené až 5 sklizní), velké ovoce, dobré skladovací a přepravní schopnosti. Nevýhody Elizabeth 2 jsou vodnaté a ztráta sladkosti během deště nebo s hojným zalévání.
 3. Koketa. Plodování začíná počátkem června. Koktejlové keře jsou polorozpadlé, hustě pokryté listy. Jahody se vyvíjí bez antén, dávají bobule kuželovitého tvaru na masivních pedicelech. Berry má jasně oranžově červenou barvu, lesklý povrch. Na slunci se plody stávají tmavočervenými. Chuť Coquette vysoká: bobule jsou velmi sladké, s nádhernou vůní, šťavnaté a jemné maso. Obsah vitamínu C v nich je 65 mg /%, cukr - 9%. Výtěžek je asi 270–300 g z keře, průměrná hmotnost plodů je 17–23 g. Výhodou Coquette jsou zimní odolnost, vysoká kvalita ovoce a imunita vůči chorobám. Nevýhody - špatná tolerance suchého počasí, citlivost roztočů jahod.
 4. Krymský remontant. Vztyčené keře hustě pokryté listy a úponky světle červené barvy. Bílé květy se nacházejí pod listy. Stonek je tenký, takže při vylévání bobulí rychle spadne. Krymská remontantní jahoda dává červené, široce tupé kuželovité ovoce s maximálním množstvím kyseliny askorbové v kompozici. Odrůda dvakrát plodí - v dubnu až květnu (na jihu) a v srpnu až září. V severních oblastech se první plodina sklízí o měsíc později. Kultura je trvanlivá, může růst na jednom místě až do 6 let, zatímco výnos není snížen. Výtěžek krymské látky je asi 180 g na rostlinu. Průměrná hmotnost bobulí se pohybuje v rozmezí 6, 5–30 g, maso je jemné, šťavnaté, růžové. Krymský remontant má dobrou chuť, obsahuje 6% cukru, 1, 2% kyseliny a 86, 9% vitamínu C. Výhodou kultury je odolnost vůči suchu a mrazu, imunita vůči většině patologií a škůdců. Nevýhody - nesoulad, rozmanitost ovoce. S nedostatečným zalévání jahod mělké.
 5. Lyubasha. Raný druh zraje poprvé na začátku června. Křechy lyubashi jsou mocné, šíří se, velkoryse pokryté středně velkými listy s dospíváním. Rostlina nedává knír, květy s bílými pupeny, stonek má tlustý. Berry je velmi sladká, s velkým procentem kyseliny askorbové ve směsi (82 mg /%). Plody jsou kuželovité, červené. Průměrný výnos Lyubashy je 170 g z keře, zatímco hmotnost každého ovoce je 12–23 g. Chuť odrůdy je vynikající: maso je sladké (12% cukru) s výraznou vůní. Výhody Lyubashy jsou zimní, tepelná odolnost, tolerance k suchu, odolnost vůči chorobám. Nevýhodou je slabost před jahodovým roztočem.
 6. Podzimní zábava. Na území střední kapely dává dvě sklizně v jedné sezóně. Lůžko pokryté filmem poskytne ovoce až do října. Na jižním území mohou být tři vlny plodnice. Podzimní zábava je středně rostoucí, polorozpadlé keře s mírnou absorpcí. Dává sladké, malé bobule o hmotnosti až 20 g. Plody mají šťavnaté růžové maso s čerstvou chutí. Výhody podzimní zábavy jsou odolnost proti háďátku, jahodovým roztočům, plísňovým onemocněním. Nevýhoda je malá.

Evropské

V Rusku se prodávají všechny nejlepší odrůdy jahod cizího výběru. Evropské kultury jsou méně mrazuvzdorné než tuzemské, a proto na jaře dochází k mnoha útokům, ale odrůdový plot zcela nezmrzne. Mezi oblíbené zahraniční odrůdy patří:

 1. Albionu. Je pokryta hustou listnatou čepicí, má tepelnou odolnost a normálně snáší sucho, dobře roste v jižních oblastech. Během léta produkuje Albion tři sklizně: v květnu, červnu a září. Plody jsou tmavě červené, velké, mají lesklý lesk na povrchu, pravidelný kónický tvar s výraznou jahodovou příchutí. Bobule jsou podlouhlé ve tvaru, připomínající mrkev. Z každého keře se odstraní asi 0, 5–0, 6 kg jahod. Maso Albionu je husté, výborné chuti - velmi sladké. Výhodou tohoto druhu je odolnost vůči většině nemocí, nevýhodou je nevhodnost pro podmínky střední šířky, nedostatečná mrazová a zimní odolnost.
 2. Wim Rin. Remontantní rozmanitost holandského chovu, je polořadovka-rozlehlé rostliny se silnou strukturou a velkým počtem listů světle zelené barvy. Antény jsou pasivně tvořeny a mají zelenou barvu. Wim Rin bobule jsou červené, velké, kuželovitého tvaru, mají krk, při rychlém pádu na zem. Výtěžek odrůdy je 140 g z každého keře. Jahoda je velmi jemná, šťavnatá, aromatická, má sladkokyselou chuť a husté maso. Cukr obsahuje 8, 3%. Výhody vína Reen jsou tepelná odolnost, tolerance vůči suchu, dobrá schopnost dopravy. Nevýhody - relativně nízký výnos, špatná zima.
 3. Brighton Velkorysá kultura pozdní plodnice je středně velká keře se středně velkými kulatými listy. Stopky se zvednou na úroveň horních listů. Bez ohledu na délku denního světla se jahody rychle rozmnožují a vytvářejí velké množství antén v krátkém čase. Jahodový Brighton je velkoplodý, chutný, má bohatou červenou barvu a krásný lesklý povrch. Výtěžek odrůdy je 2-2, 5 kg na keř, zatímco je určen pro kontinuální ovocné plodiny po dobu 10 měsíců. Výhodou Brightonu je, že není téměř postižena plísňovými chorobami, navíc se vyznačuje zvýšenou přenositelností, velkou plodností (40-50 g) a imunitou vůči běžným onemocněním. Nedostatek kultury - slabost před mrazem.
 4. Pocta Rozmanitá odrůda náleží k neutrálním denním odrůdám, proto obvykle nese ovoce i v regionech s krátkým slunečným dnem. Má mocnou strukturu, tvoří množství antén. Plody Distribuce mají průměrnou hmotnost 20–25 g, kulatý tvar, tmavě červenou barvu a sladkokyselou chuť. Mají sladkou chuť a lehkou vůni lesních jahod. Výnos plodin je vysoký - asi 0, 5 kg se odstraní z jednoho závodu. Výhodou remontantní odrůdy je zimní odolnost, odolnost proti kořenům a šedé hnilobě, verticillus a běžným škůdcům.
 5. Ostara. Patří k osvědčeným druhům remontantních jahod, je charakterizována neustálým plodením, protože nastavení bobulí nezávisí na délce dne. Skoroplodnost a trvale vysoké výnosy (až 1, 2 kg na keř) jsou v Ostarě vlastní. Nízké, kompaktní rostliny dosahují výšky 25 cm, první výnosy plodin začátkem června a hlavní plodnice se vyskytují v srpnu až září a trvají až do mrazu. Zvláštností této remontantní odrůdy je schopnost produkovat plodiny na mladých keřech pěstovaných z vousů oddělených od mateřských rostlin a zakořeněných. Plody Ostary mají kuželovitý tvar, střední velikost: v době první sklizně jsou velké (asi 75 g) a pak se postupně smršťují na 15 g. Bobule jsou jasně červené, s jemnou, jemnou dužninou, hladkým, lesklým povrchem. Chuť je sladkokyslá, vysoce odhadovaná. Přednosti Ostary jsou bohatá jahodová příchuť, bohatá, nepřerušovaná plodnost a nenáročná péče. Kromě toho je rostlina odolná vůči plísním (kromě šedé hniloby). Nevýhody odrůdy jsou rychlé stárnutí keřů (každé 2 roky výsadby je třeba aktualizovat), mělké plody, špatná přepravitelnost díky měkkosti bobulí.

Nejlepší odrůdy jahod

Takové plodiny mohou nést ovoce několikrát za rok a ve sklenících mohou být sklízeny téměř nepřetržitě. Všechny odrůdy jahodového rozkládajícího se brzy dozrávají, první sklizeň se získává v polovině června, ale data se mohou lišit v závislosti na regionu, kde plodina roste. Takže na jihu dochází ke zrání o několik týdnů dříve než v centrálních oblastech a na severu - později, 7-10 dní.

Pro jih Ruska

Vzhledem k tomu, že v této části země dochází k významnému nárůstu teploty a sucha, hlavním požadavkem na jahody je odolnost vůči teplu a nedostatek vlhkosti. Na základě tohoto požadavku jsou nejvhodnější odrůdy jahod pro jižní regiony:

 1. Evi 2. Kultura anglického chovu, která se vyznačuje bohatým výnosem (více než 4, 6 kg na 1 m2). Bobule Evi 2 mají oválný kuželový tvar, keře jsou kompaktní, zaoblené, s průměrným množstvím světle zelených listů. Na rostlině se tvoří mnoho dlouhých stopek, ale vousy jsou prakticky nepřítomné, proto je jediným možným způsobem, jak se křoví rozmnožovat, rozdělení. Plody jsou husté, sladkokyslé, sytě červené, dobře skladované a přepravované, váží asi 15-25 g. Plodování začíná v polovině června a trvá až do konce léta. Výhody Evi 2 jsou vysoce chutné, kompaktní keře, takže můžete zasadit více rostlin na malou zahradu. Kromě toho se nevraživá odrůda nebojí zimních mrazů a je odolná vůči hnilobě a jiným houbám. Nevýhody Evi 2 jsou praskání bobulí po silném dešti, náročná péče (je třeba pravidelné organické hnojení, je třeba zavlažování).
 2. Maršále Střední rané druhy, jejichž charakteristickým rysem je vysoce rozvinutý kořenový systém. Keře se vyznačují silnou rozlehlou strukturou a výškou 15 cm, stonky jsou vysoké, husté, rovné, velkoryse pokryté světle zelenými listy. Plody dosahují hmotnosti 40–60 g, mají šarlatovou barvu, klínovitou formu, liší se jahodovou příchutí. Dužina bobulí je měkká, středně šťavnatá, sladká, s mírnou kyselostí. První sklizeň jahodníku dává na začátku června, a to je asi 1 kg z keře, v budoucnu můžete získat více ovoce. Výhody Marshallu jsou rychlé přežití na půdě, tolerance k teplotním změnám, odolnost proti mrazu, náchylnost k většině chorob, škůdcům. Existuje několik nedostatků v odrůdě, lze jim přičítat nedostatek dobré přepravitelnosti.
 3. Polka Keře jsou tvořeny silnými výhonky a objemnými listy. Polka je silně rostoucí rostlina s rozvinutými kořeny, dosahuje výšky 0, 5 m. Keře produkují mnoho úponků, takže musí být včas řezány, aby se zabránilo vyčerpání a ztrátě části plodiny. Plody nejprve váží až 50 g a poté se téměř dvakrát smršťují. Tvar jahody připomíná zkrácený kužel s tupým koncem. Bobule mají šarlatový lesklý povrch, husté maso, příjemnou vůni a sladkou chuť s vůní karamelu. Polka dává asi 1-1, 5 kg na 1 čtvereční. m lůžek. Výhody tohoto typu jsou mrazuvzdornost, nenáročnost v péči, dobrá konzervace, odolnost vůči škůdcům a chorobám. Nevýhodami Polky jsou rychlá degenerace keřů (po 2 letech se plody stávají mělkými, takže rostliny jsou přesazeny na nové místo), rychlý růst, který vyžaduje pravidelné prořezávání.

Velké ovoce

Hmotnost těchto odrůd se pohybuje od 20 do 100 gramů. Zpravidla velké rostliny tvoří omezený počet antén. Na rozdíl od malých plodů, takové druhy ovoce pouze 2-3 krát v jednom vegetačním období. Nejlepší velkoplodé jahodové odrůdy neutrálního denního světla:

 1. Pokušení. Pro hybridní charakteristickou chuť muscat. Jahody fructify od května k nejvíce mráz, dávat ovoce vážit asi 30 g. Pokušení je reprezentováno nízkým, kompaktním keřem s tmavě zelenými listy. Na jedné rostlině se pohybuje od 20 nebo více květních stonků. Jeden měsíc po výsadbě sazenic můžete sklízet první plodinu (asi 1, 5 kg z keře). Pulp bobule husté, velmi šťavnaté. Výhody Temptation - precociousness, trvání plodnice, mrazuvzdornost, výborná chuť, vysoký výnos, odolnost proti chorobám, schopnost pěstovat plodiny nejen v zahradě, ale v květináčích. Nevýhodou remontantní kultury je velké množství antén, které vypouštějí matečné keře (měly by být pravidelně odstraňovány), potřeba pravidelného zalévání, na kterém závisí výnos.
 2. Dynamit. Americké druhy, které během vegetačního období tvoří velké množství antén. Bobule Dynamite mají jasnou, šťavnatou dužinu, lesklý povrch. Chuť je vysoce hodnocena. Průměrná hmotnost zralého ovoce je 20–25 g. Dynamit vykazuje odolnost vůči škůdcům a běžným jahodovým chorobám.
 3. Moskevská pochoutka. Ovoce do konce září. Moskevská pochoutka je výhodná pro růst v mírném kontinentálním podnebí, během něhož budou probíhat 2 období sklizně - v červnu a srpnu až září až do mrazů. Druhá sklizeň je zároveň hojnější než ta první. Moskevská pochoutka začíná kvést asi měsíc po výsadbě. Charakteristickým rysem této remontantní odrůdy je malý počet antén - pouze jeden je tvořen na 7–8 křovinách. Rostliny jsou kompaktní, středně vysoké, pokryté jasně zelenými listy. Jahoda má bohatou šarlatovou barvu, výbornou chuť, velmi voňavou, sladkou, s lehce kyselým aroma. Velké plodiny závisí na zavlažování - to je vlhko-milující, ale přebytečná voda pro rostlinu je destruktivní. Výhodou moskevské pochoutky je dobrá přepravitelnost, vysoká chuť, výtěžek, imunita vůči chorobám. Nevýhodou je nízká mrazuvzdornost.
 4. Capri. Rostliny jsou kompaktní, středně velké, vyznačují se časným kvetením. Keře jsou mocné, vzpřímené, s mírným učením. Jeden dává asi 2 kg ovoce, které se vyznačují tmavě červenou barvou, lesklým povrchem. Průměrná hmotnost jahod je 25–30 g. Tvar bobulí je pravidelný, kuželový. Chuť je vynikající: Capri je velmi sladká, hustá, šťavnatá dužina. Преимуществом растения является устойчивость к серой гнили, грибковым пятнистостям. Недостаток – необходимость в частых подкормках комплексными удобрениями.

Мелкоплодные

Часто такие культуры называют земляникой. У мелкоплодных видов не формируется усиков, но преимущество таких растений заключается в непрерывности плодоношения. Завершается оно лишь при наступлении заморозков. Лучшие мелкоплодные виды:

 1. Али-баба. Полураскидистая культура высотой 15–20 см. Усики у сорта не формируются, по количеству соцветий Али-Баба в 15–20 раз превышает другие виды земляники. Ягоды имеют насыщенно-красный окрас, их вес равен 3-5 г. Вкус плодов кисло-сладкий, мякоть – нежная, белая. Плодоносит Али-Баба с середины июня до октября. Достоинствами этой земляники являются устойчивость к засушливым условиям, зимостойкость, высокая урожайность (до 500 ягод с кустика), прекрасные вкусовые качества, неподверженность грибкам. Недостаток – отсутствие иммунитета на некоторые распространенные клубничные болезни.
 2. Александрия. Достигает высоты 20–30 см, покрыта ровными листьями с зазубренными краями, не образует усиков. Цветет Александрия в мае, плодоносит в июне. Земляника небольшого размера (вес – около 8 г), продолговато-конической формы, с глянцевой кожицей. Цвет ягод красный, мякоть – сладкая, с выраженным земляничным вкусом и очень ароматная. Клубнику можно кушать свежей или готовить из нее желе, варенья. Для этой культуры характерно несколько волн плодоношения, которое длится с мая по октябрь. Преимуществами Александрии является высокая урожайность (с одного куста собирают до 0, 4 кг), малая подверженность болезням, холодоустойчивость, хорошая способность к хранению и транспортировке.
 3. Руяна. Растение зацветает в конце весны и продолжает цвести практически беспрерывно до поздней осени. Листья тонкие, гофрированные, цветки мелкие, усиков нет. Плодоносит Руяна со второй половины июня. По запаху и вкусу клубника больше похожа на дикую лесную землянику, но в несколько раз превосходит последнюю по размерам. Ягоды Руяны красные, конусообразной формы, их отличительная особенность – выступающие над поверхностью семена. Структура плодов плотная, благодаря чему ее можно без опасений транспортировать. Преимуществами Руяны являются зимостойкость, высокая сопротивляемость к вредителям и болезням (мучнистой росе, ботритису, пр.). Недостаток заключается в необходимости периодически обновлять насаждения (каждые 3-4 года).
 4. Лесная сказка. Окультуренная дикая земляника с высокой урожайностью и сходством кустов и плодов с лесной культурой. Ягоды имеют приторно-сладкий аромат, плотную мякоть, прекрасный сахарный привкус. Цвет плодов ярко-красный, вес – 4–6 г. Само растение компактное (высота ограничивается 15–17 см), имеет декоративный вид, обильно цветет и плодоносит. Лесная сказка устойчива к типичным недугам клубники. Еще одним ее преимуществом является морозостойкость.

Выращивание растения

Ремонтантные виды культуры выращивают из семян, методом деления и укоренения усов. Каждый из перечисленных способов имеет слабые и сильные стороны. К примеру, посев семян на рассаду максимально экономит средства, но при этом является хлопотным. Одновременно с этим, не все ремонтантные разновидности имеют усики. Делить же растения необходимо лишь в случае, если они крепкие и здоровые, что для ремонтантов является относительной редкостью. В связи с этим, каждый садовод самостоятельно выбирает оптимальный метод выращивания ягод.

Сажать культуру можно весной либо осенью, поскольку ремонтантные виды отлично переносят зимние морозы. С этой целью заранее подготавливают земельный участок. Максимальная урожайность достигается на черноземе, песчаной или суглинистой земле. Уровень залегания грунтовых вод должен быть более 60 см. Почва на грядке не должна содержать большое количество личинок колорадского жука и проволочника. Чтобы избавиться от них, перед посадкой клубники следует посадить люпин или обработать землю аммиачной водой. После почву перекапывают и рыхлят.

Когда семена дадут побеги и рассада окрепнет, ее пересаживают на открытый грунт. Не рекомендовано соседство с картофелем. На участке формируют лунки, в которые помещают растения вместе с комочками земли из кассет, в которых выращивалась рассада. Для облегчения этого дела, побеги предварительно поливают водой. Во время высадки кустики не должны находится на солнце, иначе они сразу завянут. Оптимально, если корни рассады равны 10 см, иначе их подрезают. Для обеспечения хорошего укоренения их обрабатывают Корневином или обмакивают в глиняную болтушку.

Выращенную семенным и рассадным способом культуру высаживают в шахматном порядке с интервалами не меньше 70 см. Земля, при этом, должна быть влажной, но не сырой, очищенной от сорняков. Лучше, чтобы поблизости не было деревьев и крупных кустов. Высадку ремонтантной культуры семенами стоит проходить в прохладную погоду, чтобы материал лучше прижился. Уход включает:

 1. Регулярный полив культуры. Ремонтантам нужна влажность, особенно тем, которые растут на юге. Полив может проводиться посредством лейки, шланга, капельным способом, пр. Если клубничная грядка большая, лучше прибегнуть к капельной или шланговой системе орошения.
 2. Uvolnění půdy. После полива обязательно нужно аккуратно рыхлить землю, которая стала твердой. При мульчировании рыхление практически не требуется.
 3. Удаление усиков. Большое количество последних забирает соки кустика, приводя к обмельчанию плодов или сокращению урожайности, поэтому целесообразно сокращать количество усов.
 4. Внесение удобрений. Подкармливать культуру нужно строго по графику, что позволит ей постоянно получать нужные питательные вещества и восполнять силы для нового этапа плодоношения. В качестве удобрений используют Нитроаммофоску, куриный помет, перегной, навоз, средства с калием.
 5. Борьбу с вредителями. При обнаружении земляничных клещей применяют Карбофос (после сбора урожая). Кроме того, для борьбы с паразитами используют бордосскую жидкость, сульфарид, настой из полыни и табака, мыльный раствор, пр.
 6. Очищение грядки от сорняков. Если насаждения не слишком густые, используют метод прополки, иначе – сорная трава удаляется вручную.

Cena

Приобрести саженцы ремонтантной культуры можно в специализированных торговых точках и питомниках, в зимнее время посадочные материалы покупают через интернет-магазины. Средние цены на рассаду клубники по Москве:

Zobrazit

Количество саженцев

Náklady (rublů)

Королева Елизавета

3

390

Вима Рина

3

450

Любава

3

480

Русский размер

3

390

Шарлотта

3

600

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: