Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Jaká dívka nemá sen o krásném, elegantním nosu? A nejen dívky, ale i muži, kteří sledují jejich vzhled a chtějí vypadat roztomilý, jsou často nešťastní z tvaru nosu a považují to za ošklivé. Ale rozhodnout o operaci - rinoplastika, ne každý je schopen. Někteří se jich obávají kvůli svému věku, jiní si takovou službu nemohou dovolit. Alternativním chirurgickým řešením problému je neinvazivní nazální korekce.

Co je nechirurgická korekce tvaru nosu

Neoperační nazální korekce je modifikace defektů a defektů vstřikováním speciálního gelu (bez chirurgického zákroku), obvykle se tato metoda používá k nápravě výsledků neúspěšné plastické operace. Taková korekce je kosmetický postup, po kterém nejsou žádné ošklivé jizvy. Nemusí maskovat a nos bude vypadat esteticky.

Nepochybné výhody postupu:

 • Na rozdíl od rinoplastiky se neoperační korekce provádí bez použití celkové anestezie. Při tomto postupu se používají speciální anestetické gely nebo masti.
 • Budete moci pozorovat průběh opravy pomocí zrcadla, které si budete udržovat.
 • Nebude žádná doba rehabilitace - hned po zákroku budete moci vést svůj obvyklý způsob života.

Důležitý bod: v tomto případě je vyloučeno riziko pro zdraví, které je vždy přítomno při použití celkové anestezie.

Po nechirurgické plasty můžete okamžitě vidět výsledek. Nemusíte čekat několik týdnů, než opuch ustane po operaci. Pouze v ojedinělých případech po provedení kosmetické korekce v oblasti nosu je možný výskyt drobných modřin, zarudnutí, které doslova projdou 3-4 dny.

Pozoruhodný příklad výsledků kosmetických plastů můžete vidět na fotografii:

Injekce (výplně) používané v nechirurgické nazální korekci nemají kontraindikace, a proto jsou tělem dobře vnímány a tolerovány.

Oprava tvaru nosu bez operace se provádí v kosmetických salonech a na klinikách plastické chirurgie.

Chcete-li pochopit podrobněji, co část opravy vyžaduje, musíte znát strukturu nosu. Můžete se s ním seznámit zobrazením obrázku:

Techniky pro nechirurgickou operaci nosu

Neoperační korekce tvaru nosu spočívá v zavedení resorpčního roztoku do problémové oblasti pomocí pichnutí.

Populární techniky pro korekci tvaru nosu:

 • Korekce s použitím gelových plniv. Metoda je založena na postupu, kdy je do problémových oblastí nosu pod kůží injikován speciální hypoalergenní gel. Tato metoda se používá k zakrytí malého hrbolu na nose (gel se rovnoměrně zavádí po celé délce).
 • Postup s použitím hormonálních látek. Tato technika je určena k odstranění zbytečné měkké tkáně a získat co nejhladší nos. Proceduru provádí pouze zkušený lékařský specialista, protože je nutné co nejpřesněji vypočítat dávkování přípravku, aby se zabránilo rozpuštění tkáně ve více než nezbytném množství.

Obvykle se postup provádí v několika fázích po dobu 2 až 3 týdnů. Používá se ke korekci špičky nosu a vyhlazení hrbolu.

 • Korekce pomocí nití aptos se provádí s cílem vytvořit špičku nosu a křídel. Aptosové nitě jsou vloženy s malými punkcemi, pak lékař vytáhne oblast, kterou je třeba opravit pomocí nich. Závity jsou po několika dnech odříznuty a výsledek je okamžitě patrný.

Pomocí této techniky je možné zvednout špičku výtoku. Za tímto účelem je nit vložena skrz chrupavkovou sekci a je připevněna k horní části nosního můstku.

 • Langetka - zařízení vyrobené z plastu nebo sádry. Používá se k vyrovnání nosu (jeho kontur).
 • Je také možné použít Botox, který se používá, pokud se člověk chce zbavit nedobrovolného chvění a pohybů nosu. Zavádí se do svalů odpovědných za pohyb.

Postup postupu

Před zahájením procedury klient a lékař projedná všechny požadavky, určí oblasti vyžadující opravu a navrhne požadovaný výsledek. Lze také provést počítačovou simulaci tvaru nosu.

Neoperační korekční sezení začíná aplikací anestetické masti. Jeho činnost začíná za 10 - 20 minut. Dále odborník zavede injekci do oblastí vyžadujících opravu. Tyto stránky jsou předběžně označeny všemi přáními klienta. Použitá plniva jsou pro tělo naprosto bezpečná a jsou absorbována několik let.

Postup je naprosto bezpečný a bezbolestný. Doba trvání je od 20 do 40 minut. Po „operaci“ jsou změny okamžitě viditelné, protože nedochází k otoku a otoku. Ve výjimečných případech může být nutné uložit speciální korálek (těsný obvaz, který zajišťuje správné utváření tvaru nosu). Pacient je schopen odstranit tento obvaz nezávisle jeden den po zákroku.

Během procedury se používá speciální kanyla. Z obvyklé lékařské jehly se liší tupým zaobleným koncem. Jsou vyrobeny chirurgické ocelové kanyly a vstřikovací otvor je na boku. Použití takovýchto moderních zlepšených jehel je nepochybným průlomem v nechirurgické korekci (nejen nosu, ale i brady, lícních kostí).

S příchodem takového vynálezu se podstatně zvýšil seznam zón krku a obličeje, kde bylo možné použít techniku neinvazivních konturových plastů.

Ve videu můžete sledovat průběh operace nechirurgické korekce nosu:

S pomocí gelů

Korekce tvaru nosu bez použití chirurgického zákroku se provádí pomocí výplně. Co je výplň? Jedná se o syntetický gel na bázi vápníku (hydroxyapatitu vápenatého) nebo kyseliny hyaluronové. Takový gel je druh implantátu, je naprosto bezpečný pro lidské tělo.

Kyselina hyaluronová se vyrábí za použití bakteriální syntézy. Výstupem je gel bez sebemenšího obsahu toxinů a absolutně transparentní, což je odolné vůči enzymům kožních buněk, které přispívají k destrukci látky, což prodlužuje její trvání. Vzhledem ke své struktuře je gel elastický a lepkavý, takže je snadné ho vstřikovat pod kůži pomocí injekční stříkačky a také simulovat gel, což mu dodává potřebný tvar.

Absorbovatelné léky

S pomocí gelu nejenže přidávají tkáň, ale také rozpouštějí zbytečné formace (například hladký rozkrok). Při použití absorbovatelného gelu lze v určitých oblastech korigovat prohloubení nebo dutiny. Zadní část nosu je možné bez hladkého chirurgického zákroku vyhladit podáním resorpčního preparátu do oblasti nosu.

Výsledky tohoto postupu však netrvají dlouho. Po roce a půl se bude muset postup opakovat. Ale stojí za zmínku, že v některých případech existuje možnost tvorby vláknité tkáně, a pak nebude třeba korekci znovu provádět.

Ve kterých případech se provádí neinvazivní korekce nosu.

Neoperační korekce není vždy schopna pomoci. Tato metoda se používá k nápravě vrozených vad tvaru nosu nebo k odstranění negativních účinků chirurgického zákroku.

Jaké defekty jsou eliminovány postupem neinvazivní nazální korekce

Je aplikována a účinná nechirurgická korekce:

 • S asymetrií.
 • S ostrými rohy nosu.
 • V případě hrbáče na nose, aby bylo co nejpřímější a nejhladší.
 • S plochou horní částí nosu.
 • Jsou-li dutiny, hrboly, poklesy, jámy a jiné typy vnějších nepravidelností nosu (například rozkrok, zaháknutí).
 • Obnovit formu po zranění.
 • Pokud je pokožka v oblasti nosu volná a stárnoucí.
 • Pro opravu drobných závad (odstranění nesrovnalostí, odstranění kurneosti, zvednutí špičky nosu).

Jaké problémy nelze vyřešit korekci nosu

Neoperační nosní korekční technika se nepoužívá k:

 • Snižuje velký nos.
 • Zvyšuje malý nos.
 • Zkrácení špičky nosu.

Také není možné měnit tvar nozder (například pokud jsou příliš široké) a korigovat zakřivené nosní přepážku (vnitřní stěnu).

Kontraindikace

Všechny výhody předkládané metody jsou ztmaveny pouze tím, že nejsou určeny všem. Tento postup je přísně kontraindikován:

 • Během těhotenství. Procedura během laktace je stanovena individuálně v každém případě a pouze po konzultaci s lékařem.
 • V akutních zánětlivých onemocněních, onkologii, těžkých léčebných onemocněních.
 • V případě diabetu.
 • Pokud máte alergii na injekci nebo alespoň jednu složku, nebo na jiné léky používané během procedury (např. Anestetická masti).
 • V přítomnosti tepla, horečky, infekčních nemocí. Plastická chirurgie je možná po ukončení léčby.
 • Když herpes.

Kompatibilita s jinými kosmetickými postupy.

Neoperační korekce je perfektně kombinována s chirurgickou operací nosu a dalšími kosmetickými postupy pro omlazení pleti. Protože nechirurgická korekce nemůže vyřešit všechny problémy, je často prováděna ve spojení s chirurgickým zákrokem.

Pokud jsme vám pomohli najít odpovědi na vaše dotazy, zanechte komentář. Prošli jste tímto postupem a máte osobní zkušenost? Podělte se o ně ve své recenzi.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: