Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Tvarová chuť tequily je známá nejen gurmánům a znalcům mexické kuchyně, ale také všem milovníkům kvalitního alkoholu: tento silný nápoj se volně prodává v mnoha obchodech a díky ceně, která není příliš vysoká, je k dispozici mnoha lidem. Ale ne všichni jsou obeznámeni s tradicemi, zvyky a rituály spojenými s použitím nápoje. Jak správně pít tequilu, musíte podrobně říct.

Co je tequila

Tequila - národní alkoholický nápoj obyvatel Mexika. Surovinou pro jeho přípravu je fermentovaná destilovaná šťáva z agáve. Dlouho před příchodem Evropanů v Mexiku se místní domorodci naučili vařit pulque z agáve - nízkoalkoholického nápoje. Španělé přišli, a pulque byl samozřejmě podle jejich představ. Známí technologie destilace, conquistadors rozhodl se zvětšit jeho pevnost, přinášet to standardu 40 mír.

"Silné víno z agáve" dostalo jméno "mescal", někdy používané dnes. Nápoj dostal své moderní jméno z města Tequilla (stát Jalisco, Mexiko). V Severní Americe a Latinské Americe, tequila byla široce známá již několik století, ale v Evropě a Asii ji začali pít relativně nedávno. Existuje 5 druhů tequily: mladá, ochucená, ochucená elita, "stříbro" a "zlato".

Jak pít tequilu doma

Praví obdivovatelé "mexické vodky" ji raději pijí ve své čisté formě, nejedí, nepijí ani míchají s ničím. Tento způsob použití je považován za klasický, což vám umožní vychutnat si pravou a originální chuť silného nápoje. Pokud je nápoj podáván čistý, neměl by být horký ani studený: měl by být při pokojové teplotě. Existují i jiné způsoby, jak jíst mescal, včetně koktejlů.

S limetkou nebo citronem a solí

Tento slavný způsob použití "stříbrné" tequily by měl být prováděn podle následujícího algoritmu: "olízl, pil, trochu." Zpočátku musíte lízat sůl uloženou na okrajích hromady, pak vypít obsah sklenice, a jíst kus vápna nebo citronu. Pokud jde o občerstvení, je vhodnější používat vápno, je vhodnější k chuti. Aby se sůl připojila k okraji stohu, je nutné ji navlhčit, ponořit do soli. Alternativní varianta „a la macho“: špička soli se aplikuje na vnější stranu dlaně mezi palcem a ukazováčkem.

S chilli papričkou

Někteří labužníci raději pijí tequilu, poté, co měli svačinu na malé velikosti chilli papričky. Tato metoda je vhodná pro brutální muže, kteří milují pikantní občerstvení. Jako alternativa se doporučuje použít tradiční mexickou svačinu - avokádo, chilli papričky, rajskou omáčku. Jíst bramborovou kaší by měla být po pití je opilý.

S pomerančem a cukrem

Milovníci sladkého občerstvení jistě ocení způsob použití "zlaté" tequily. Kromě nápoje potřebujete cukr, skořici a pomeranč. Oranžová by měla být oloupána, nakrájena na půlky. Poté připravte směs cukru a skořice. Bezprostředně před konzumací svačinu se kus pomeranče ponoří do směsi cukru a skořice. Když jsou všechny přípravky dokončeny, zbývá vypít obsah hromady v jednom doušku, aby se najedl pomeranč.

Se sprite

Směs tequily a sprite - populární mezi mladými lidmi, připravená podle jednoduchého receptu. Smíchejte ve sklenici s tlustým spodním 1 dílem alkoholický nápoj a 2 díly sprite. Sklo je pokryto ubrouskem z nepromokavého materiálu, několikrát třepáno. Obsah pěny ve skle by měl být okamžitě vypit v jednom doušku.

Co je zvyklé sloužit tequile

V ideálním případě je tequila podávána speciálně pro tento pokrm - mezkalerkah. Mescaller je protáhlý svazek s hustým dnem s kapacitou 25-30 gramů. Pokud není po ruce žádný speciální stolní nádobí, udělají se malé hromádky s tlustým dnem. Podle tradice by měl být počet svazků pro ženy rovný a pro muže zvláštní.

Tequila založené koktejlové recepty

Tequilu si ne každý může užívat ve své čisté podobě - je příliš silný. Mescal je základem mnoha populárních koktejlů. Nápoje, které obsahují ve svém složení "mexickou vodku", nabíjí energií a rázem, dávají zvláštní, nesrovnatelné chuťové pocity. Nabízíme několik receptů populárních koktejlů na bázi meskalů. Recepty se neliší v komplexnosti, ingredience, které jsou většinou cenově dostupné, se používají k vaření.

Mexický koktejl "Bandera se sangritou"

Tento nápoj obsahuje 3 hlavní složky - tequilu, limetkovou šťávu a sangritu. Sangrita je tradiční mexický nealkoholický nápoj s kyselou a kořeněnou chutí. Název koktejlu byl způsoben barvami složek, které se shodují s barvami mexické vlajky (la bandera - „vlajka“ přeložená ze španělštiny). Limetková šťáva má zelenkavou barvu, tequila je bílá a sangrita je červená.

Příprava elementárního koktejlu - stačí jen promíchat ingredience ve stejném poměru. Namísto limetkové šťávy lze použít citronovou šťávu. Připravená sangrita se někdy nachází na pultech obchodů, ale je lepší ji vařit sami. Chcete-li udělat sangrit, musíte míchat následující složky:

  • Rajčatová šťáva - 500 gramů.
  • Šťáva 1 vápno a pomeranč.
  • Sójová omáčka - 10 gramů.
  • Tabasco - pár kapek.
  • Sůl, černý pepř, chilli prášek - podle chuti.

Koktejl Margarita

Tento nápoj je považován za jeden z nejznámějších na světě. Pro přípravu "Margarity" je nutné důkladně promíchat ingredience, je lepší použít míchačku. Podává "Margarita" v koktejlové sklenici zdobené plátkem limetky. Okraj skla je zdoben proužkem soli. Pro přípravu "Margarity" bude třeba smíchat následující složky:

  • Tequila, limetková šťáva - 100 gramů.
  • Cointreau pomerančový likér - 50 gramů.
  • Led rozdrcený - podle chuti.

Tequila Boom s tonikem

Tento nápoj musí být přítomen v menu jakéhokoli samoobslužného baru. Chcete-li napít, budete potřebovat vysoce kvalitní, odolné sklo s tlustým dnem, tequila a sprite (tonikum) v kombinaci 1 až 2. Při vylévání složek do skla byste měli narazit na sklo ostrým pohybem na stole, po čemž jeho obsah začne pěnit. Pít nápoj musí být přímo v tuto chvíli.

Mexické ruff s pivem

Tento originální koktejl ocení brutální muži, kteří se nebojí experimentovat. K přípravě ruffu potřebujete hrnek na pivo, hromadu s tlustým dnem, 0, 3 litru lehkého piva a 0, 03 litru tequily. Příprava koktejlu následovně. Prázdná sklenice se ponoří do hrnku na pivo, musí zůstat nad vodou. Silný nápoj se nalije do sklenice, dokud není ponořen do piva. Koktejl je třeba pít v jednom doušku.

Co tequila občerstvení v různých zemích

Tento nápoj pochází z Mexika a lidé z této latinskoamerické země se raději nechtějí jíst vůbec, zejména pokud mají vysokou kvalitu. V Evropě a USA je rituál konzumace soli a vápna běžný, ale samotní Mexičané ji nepraktikují. Tam je verze, která asi před 100 lety, lékař předepsal mescal se solí a vápnem jako protizánětlivé činidlo. Po výskytu antibiotik již mexičtí lékaři nepředepisují svým pacientům takový „lék“.

V mnoha zemích světa je zvyk jíst sůl s plátkem limetky nebo skořice s pomerančem (jako v Německu), ale tento rituál není v domovské zemi nápoje běžný. Podle pravidel etikety lze tradiční mexický alkoholický nápoj vypít buď před jídlem, nebo po něm, a bez jakéhokoliv občerstvení: nepijí ho během jídla, bez ohledu na to, zda se jedná o jídlo během dne nebo ve večerních hodinách. Pokud budete chtít jíst po pití, doporučujeme nějaké jídlo z mexické kuchyně: guacamole (zeleninové pyré), mušle s cibulí, smažené krevety. Smažené maso s pikantní omáčkou.

Video: jak vařit a pít tequilu - populární způsoby

Často pít silný nápoj se solí a kus vápna (citron). Aby bylo možné trik-drink-bite trik zvládnout mistrovsky, je zapotřebí určité dovednosti. Cvičení je lepší doma, aby se nestal objektem pro vtipy. Pokud je však dovednost vyprázdnění hromady dobře vycvičena, je tu každá šance zasáhnout návštěvníky barů a nočních klubů a mít pověst nejmocnějšího macha mezi představiteli slabšího pohlaví. Hlavní věc je dodržovat opatření a nepít příliš mnoho. Jak pít tequilu, podívejte se na tematické video.

Seznamte se s dalším silným nápojem - s rumem. Dozvíte se, co bílý rum a jeho další odrůdy pijí, jaké koktejly si s každým z nich můžete udělat.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: