Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Použití dalacinu při léčbě pacientů pomůže vyrovnat se s infekčními chorobami a zánětlivými procesy způsobenými patogenními mikroby a viry. Každá forma léku (krém, čípky, gel, kapsle a roztok) má určité indikace a způsoby aplikace. Aby byla terapie úspěšná, je nutné se poradit s lékařem a pečlivě prostudovat pokyny výrobce.

Návod k použití Dalatsina

Protože léčivo patří k antibiotikům, musí být užíváno v plném souladu s lékařskými předpisy a přiloženými pokyny. Antibakteriální léčivo je účinné proti širokému spektru mikrobiálních kmenů. To může být předepsáno pouze po zkoumání pacienta a identifikaci typu patogenu.

Složení a uvolňovací forma

Dalatsin se uvolňuje z lékáren v několika formách. Vlastnosti léčiva a indikace pro jeho použití závisí na formě a složení léčiva:

Formulář vydání

Popis

Složení

Účinná látka

Pomocné látky

Gel 1%

Viskózní, bezbarvý, transparentní.

Clindamycin (fosfát)

Methylparaben, polyethylenglykol, hydroxid sodný, čištěná voda, propylenglykol, alantoin, karbomer 934P.

Krém vaginální 2%

Bílá barva

Clindamycin (fosfát)

Sorbitan monostearát, cetyl palmitát, minerální olej, polysorbát, kyselina stearová, benzylalkohol, čištěná voda, propylenglykol, cetostearylalkohol.

Tobolky (150 mg, 300 mg)

Pevné, želatinové, bílé.

Clindamycin (hydrochlorid)

Laktóza, stearát hořečnatý, mastek, oxid titaničitý, kukuřičný škrob.

Vaginální čípky (svíčky)

Bílá barva, povrch je hladký, tvar ve tvaru torpéda.

Clindamycin (fosfát)

Tuhý tuk

Injekční roztok

Průhledná, bezbarvá kapalina.

Clindamycin (fosfát)

Hydroxid sodný, benzylalkohol, voda pro injekce, edetát disodný.

Farmakologický účinek

Clindamycin, který je aktivní složkou léčiva, patří k antibiotikům ze skupiny linkosamidů. Lék v určitých dávkách může mít bakteriostatický nebo baktericidní účinek. Účinnost tohoto nástroje je v rozporu s metabolismem proteinů ve skořápce ribozomu mikroorganismů. Léčivo je účinné proti grampozitivním aerobním a anaerobním bakteriím, mykoplazmatům, aktinomycetům, bakteroidům.

Pro gynekologické infekce je léčivo účinné při infekci Mycoplasmahominis, Gardnerellavavaginalis, Mobiluncusspp. Rezistence vůči medikaci má trichomonas vaginalis a candida albicans. Účinnost vnějšího gelu pro akné vulgaris je určena citlivostí všech známých kmenů bakterií Propioni na klindamycin.

Vysoká absorpce je pozorována při užívání přípravku. Koncentrace účinné látky v krvi se dosáhne za 50-60 minut. Složky léčiva dobře pronikají do orgánů a tekutin. Metabolismus se vyskytuje v játrech, vylučování probíhá močí a stolicí. Při použití svíček v krevním řečišti absorboval třetí dávku léku po dobu 3 dnů. Dosažení maximální koncentrace je zaznamenáno po 1-10 hodinách.

Systémová absorpce krému je 5%. Nejvyšší koncentrace účinné látky v krvi pacienta je dosažena po 4-24 hodinách. Poločas je 1, 5-2, 6 hodin. Po aplikaci gelu aplikovaného na kůži vzniká klindamycin v důsledku hydrolýzy v kanálech mazových žláz. Výsledná látka vykazuje antibakteriální účinek. V důsledku toho se požadované množství aktivní složky dostane do komedonů. V krvi a moči si všimla jeho nevýznamné koncentrace.

Indikace pro použití Dalatsina

Lék je předepsán k boji proti bakteriálním infekcím, zánětům. Indikace pro použití přípravku Dalatsin jsou:

 • šarlatová horečka, zánět středního ucha;
 • infekční procesy kůže a měkkých tkání (furunkulóza, akné, infikované rány, abscesy, erysipely, paronychie, impetigo);
 • septikémie, endokarditida;
 • orální infekce (periodontitida, periodontální absces);
 • encefalitida toxoplazmóza, pneumocystis pneumonia (u pacientů trpících AIDS);
 • infekce horních a dolních dýchacích cest (faryngitida, sinusitida, angína, bronchitida, plicní absces, pleurální empyém, pneumonie);
 • bakteriální léze kloubů a kostí (osteomyelitida, hnisavá artritida);
 • gynekologická onemocnění (infekce tkání obklopujících vaginu, podkožní tuk, endometritida, salpingitida, zánětlivá onemocnění pánve, abscesy vaječníků a vejcovodů (v kombinaci s antibiotikem, který je účinný při infikování gramnegativních aerobních patogenů);
 • cervikální onemocnění způsobené Chlamydia trachomatis;
 • infekce břišní dutiny (peritonitida, abscesy);
 • malárie;
 • prevence endokarditidy u pacientů s citlivostí na penicilin;
 • bakteriální vaginóza (krém a čípky);
 • akné (gel).

Dávkování a podávání

Vzhledem k tomu, že lék může způsobit nepříjemné vedlejší reakce a má řadu kontraindikací, může být užíván pouze po konzultaci s odborníkem. Požadovaná dávka a doba trvání léčby závisí na diagnóze, která byla podána pacientovi a zvolené dávkové formě. Při použití nástroje by se měl striktně řídit pokyny uvedenými v návodu.

Kapsle Dalacin

Lék se užívá perorálně během jídla. Tobolky nelze žvýkat, je třeba je polykat celé vodou. Návod k použití předepisuje dospělým pacientům, aby užívali 150 mg (1 ks) 4krát denně. U závažných onemocnění a chlamydiových infekcí by měla být dávka zvýšena na 450 mg. Děti by měly dostávat 8-25 mg na 1 kg hmotnosti dítěte. Uvedená dávka musí být rozdělena do 4 dávek. Trvání kurzu určuje lékař v závislosti na důkazech.

Injekční roztok

Kapalina se vstřikuje intravenózně nebo intramuskulárně. Denní dávka klindamycinu pro dospělé pacienty je 2400-2700 mg. Předepsané množství musí být rozděleno na 2-4 injekce. Toto množství látky je nezbytné pro léčbu závažných infekcí (intraabdominální, pánevní orgány), používá se ve spojení s antibiotikem, jehož účinek je zaměřen na potlačení gramnegativních aerobních bakterií. Použití nižších dávek je možné u onemocnění způsobených bakteriemi s vysokou citlivostí na léčivo.

Dalatsin svíčky

Zavedení svíček musí být provedeno intravaginálně 1 ks. kurz na 3 dny. Pro správné použití je nutné, aby se poloha vleže, utáhněte kolena. Svíčka by měla být vložena prostředním prstem ruky do maximální možné hloubky. Použití čípků usnadňuje speciální aplikátor. Plochý konec svíčky by měl být vložen do otvoru upínacího přípravku. Aplikátor je třeba umístit vodorovně do pochvy, poté zatlačit na píst a vložit čípek. Po zákroku přístroj omyjte mýdlem a vodou.

Krém

Aplikátor je nutné naplnit krémem, vložit do pochvy. Přístroj by měl být přišroubován na trubku, pak stlačit lék. Se zavedením aplikátoru je nutné držet se v horizontální poloze, pacient by měl ležet na zádech a tahat kolena na hruď. Krém Dalatsin se dopravuje do vagíny zatlačením na píst. Procedura se doporučuje na noc. Průběh terapie je stanoven lékařem, je 3-7 dnů.

Dalacinový gel

Gel Dalatsin lze použít pouze lokálně, aby nedošlo k lokálnímu poškození kůže. Naneste tenkou vrstvu přípravku na postižené oblasti dvakrát denně. Trvání léčby je 1, 5-2 měsíce. Ve vzácných případech je dlouhodobá léčba prokázána do šesti měsíců. Při dlouhodobé terapii může dojít ke snížení účinnosti léčiva. V tomto případě je nutné přestávku na 30 dní.

Zvláštní pokyny

Pokud má pacient průjem po perorálním nebo intravaginálním podání, je třeba zvážit možnost pseudomembranózní kolitidy. K onemocnění může dojít 2-3 týdny po ukončení léčby. Charakteristikou onemocnění jsou: horečka, bolest břicha, leukocytóza, průjem, výtok krve a hlen s výkalem. V tomto případě se v případě potřeby provádí léčba a diagnostika. Externí použití léku zřídka způsobuje kolitidu. Pokud k tomu dojde, terapie se zruší.

Pokud je lék předepisován ve vysokých dávkách, je nutné kontrolovat hladinu účinné látky (klindamycinu) v krevní plazmě. Při dlouhodobé léčbě je nutné pravidelně kontrolovat funkce jater a ledvin. Před použitím léčiva pro léčbu vulvovaginitidy je nutné zajistit, aby onemocnění nebylo způsobeno těmito patogeny: Trichomonas vaginalis, Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, Candida albicans, herpes simplex.

Při jmenování léčby musí lékař vzít v úvahu, že intravaginální podávání léčiva může vést ke zvýšení růstu kvasinkových hub, jiných mikroorganismů, které nejsou citlivé na účinnou látku. Použití smetany a svíček naznačuje absenci sexuálního kontaktu, menstruaci, potřebu vaginálního douchingu. Může ovlivnit sílu antikoncepčních latexových výrobků, kaučuku - jejich použití se nedoporučuje během a během třídenního období po terapii.

Vyhněte se kontaktu s sliznicemi očí a úst gelu pro vnější použití. Po aplikaci léku si důkladně umyjte ruce. V případě náhodného kontaktu s povrchy, které mají zvláštní citlivost (oděrky na kůži, sliznicích), je nutné provést dostatečné promytí těchto zón studenou vodou.

Interakce s léky

Dalatsin zvyšuje účinek svalových relaxancií v důsledku zhoršeného neuromuskulárního přenosu, se zesíťováním s lincomycinem. Léčivo je inhibitorem aktivity makrolidů, aminoglykosidů, chloramfenikolu. Tobolky by neměly být předepisovány společně s ampicilinem, glukonátem vápenatým, síranem hořečnatým, aminofylinem, erythromycinem, barbituráty. Je možné zvýšit inhibiční účinky na dýchání kombinovaným užíváním léčiva s opioidy. Dalatsin krém a svíčky nelze předepisovat jinými prostředky intravaginálního podání.

Vedlejší účinky

Nesprávné použití léku může způsobit nežádoucí účinky. Gel může způsobit folikulitidu, podráždění, suchost pokožky, zvýšení tvorby kožního mazu, kontaktní dermatitidu, některé systémové reakce (nevolnost, zvracení, kolitida, průjem). Použití krému může způsobit následující nepříznivé účinky:

 • vaginální kandidóza;
 • podráždění sliznice, bolest v pochvě;
 • menstruační poruchy;
 • krvácení;
 • trichomonas vaginitis;
 • bolest hlavy;
 • dysurie;
 • průjem, zácpa;
 • závratě;
 • nevolnost;
 • svědění, kopřivka, vyrážka;
 • bolest v břiše, nadýmání.

V případě porušení dávkování, pravidel užívání, zanedbávání kontraindikací při užívání tablet a roztoku hrozí riziko nežádoucích účinků. Mohou se objevit následující nežádoucí účinky: \ t

 • vředy jícnu, nevolnost, průjem, ezofagitida, bolest žaludku;
 • lokální zarudnutí, abscesy (intramuskulární injekce);
 • leukopenie, trombocytopenie, agranulocytóza, eosinofilie;
 • s rychlým zavedením léku intravenózně - hypertenze, závratě, slabost;
 • alergické reakce (vyrážka, svědění, kopřivka, epidermální nekrolýza);
 • s rychlým zavedením injekčního roztoku - anafylaktického šoku.

Předávkování

Při požití léků doporučených v návodu nebyly zjištěny žádné případy předávkování. Pokud se objeví anafylaktické reakce, musí být pacientovi podány antihistaminika, glukokortikosteroidy. Neexistuje žádné specifické antidotum, hemodialýza není účinná. Při použití intravaginální masti jsou možné systémové reakce: pseudomembranózní kolitida, hemoragický průjem. Pro zmírnění stavu pacienta se provádí symptomatická léčba.

Kontraindikace

Užívání vaginálního krému a svíček je zakázáno v prvním trimestru těhotenství při kojení. V pozdní gestaci terapie nezpůsobuje abnormality plodu. Gel se nedoporučuje pro děti do 12 let. Kapsle a injekce Dalacinu mají následující kontraindikace:

 • věk do 1 měsíce;
 • závažná porucha funkce ledvin, jater;
 • přecitlivělost pacienta na linkosamidy;
 • kolitidu spojenou s antibiotiky;
 • těhotenství, kojení.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je propuštěn z lékáren po předložení lékařského předpisu. Léky uchovávejte při teplotě nepřevyšující 25 ° C. Doba použitelnosti závisí na formě uvolnění: gel, roztok, krém - 2 roky, svíčky - 36 měsíců, kapsle - 5 let.

Analogy

Lék můžete nahradit několika produkty, které mají stejnou účinnou látku. Podobné léky jsou následující:

 • Clindacin je lokální antibakteriální činidlo se širokou škálou účinků. Léčivou látkou je klindamycin. Lék se uvolňuje ve formě krému a čípků. Clindacin je účinný proti mnoha druhům mikroorganismů. Mezi kontraindikace byla zaznamenána individuální intolerance na složky, první trimestr těhotenství. Krém klindacinu se vloží do vagíny přes aplikátor. Požadovaná denní dávka je 100 mg. Svíčky by měly být vloženy do vagíny 1 krát denně. Průběh léčby je 3-7 dnů.
 • Clindovit je čirý gel bez zápachu obsahující fosfát klindamycinu. Nástroj má antibakteriální vlastnosti, používá se k léčbě akné. Nedoporučuje se používat masti pro individuální citlivost na složky, Crohnovu chorobu, pseudomembranózní a ulcerózní kolitidu. Clindovit se nanáší tenkou vrstvou na čistou a suchou pokožku 2-3krát denně.
 • Clindamycin - dostupný ve formě masti, kapslí, roztoku. Léčivo je účinné při infekčních onemocněních způsobených určitými kmeny bakterií. Kindamycin má řadu kontraindikací a vedlejších účinků, předpis. Požadované dávkování a trvání léčby stanoví lékař.

Cena Dalatsina

Produkt si můžete zakoupit v nejbližší lékárně nebo si jej objednat online. Pro porovnání cen léků v Moskvě použijte tabulku:

Název lékárny

Cena (v rublech)

krém

gelu

svíčky

"ElixirFarm"

639

860

730

"Neopharm"

538

977

826

ZdravZona

573

609

779

"Rigla"

586

776

638

Aleksandrovskaya

684

750

680

Video

Recenze

Marina, 31 let

Pro léčbu vaginitidy lékař předepsal svíčky. S výhodou se vloží do vagíny pomocí aplikátoru připojeného k produktu. Velkým plusem je krátký průběh léčby a vysoká účinnost - viditelné změny byly zjištěny za 3 dny. Při použití je v pochvě mírný pocit pálení, ale je tolerovatelný.

Valeria, 24 let

Použitý gel Dalatsin pro akné na doporučení dermatologa. Dobře se vyrovná s komedony, zatímco pokožka nevysušuje a trvale odstraňuje mastný lesk. Během léčby nedošlo k žádné vyrážce nebo podráždění. Jedinou nevýhodou antibakteriální masti je její vysoká cena ve srovnání s podobnými formulacemi.

Elena, 36 let

Zkušenosti s léčbou kolpitis s tímto krémem byly pro mě neúspěšné. Po 3 dnech terapie se objevil malý pozitivní efekt, ale pak se znovu objevily příznaky onemocnění. Při použití byl vždy silný pocit pálení, který přetrvával po dlouhou dobu. Další nevýhodou je vysoká cena masti.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: