Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Pro léčbu střevní kandidózy u těhotných žen, mužů nebo dětí může gynekolog předepsat tablety Pimafucinu. Mají komplexní účinek, jsou bezpečné pro použití i u novorozenců, protože účinná látka natamycin v kompozici není absorbována krví. Seznamte se s indikacemi Pimafucinu, dávkování a kontraindikací.

Pimafucin tablety - návod k použití

Antifungální lékové tablety pimafucinu jsou dostupné pro léčbu střevní kandidózy, vnitřních mykóz a dalších plísňových onemocnění. Podle farmakologické klasifikace patří léčivo do skupiny antibiotik natamycinu selektivně působících na patogenní patogeny. Účinnou látkou v léčivu je natamycin.

Složení

Jedna tableta účinného antifungálního antibiotika představuje 100 mg natamycinu. Úplné složení Pimafucinu je uvedeno níže v tabulce:

Pomocné látky

Bramborový škrob, povidon K 30, stearát hořečnatý, monohydrát laktózy

Komponenty skořepiny

Celulóza, triacetin, sacharóza, methylparahydroxybenzoát, uhličitan vápenatý, kaolin, mastek, oxid titaničitý, arabská guma, želatina, bílý včelí vosk

Jiné formy léku obsahují:

 • Čípky - 100 mg natamycinu, pomocné látky cetylalkohol, tuhý tuk, sorbitol, polysorbát, hydrogenuhličitan sodný, kyselina adipová.
 • Pro 1 g krému je 20 mg natamycinu, další složky jsou decyloleát, cetylesterový vosk, cetostearylalkohol, laurylsulfát sodný, methylparahydroxybenzoát, propylparahydroxybenzoát, propylenglykol, čištěná voda.

Formulář vydání

Pimafucin je dostupný ve formě kulatých tablet potažených enterosolventním povlakem bílé nebo téměř bílé barvy. Lék byl uzavřen ve 20 kusech v tmavých skleněných lahvích a kartonových obalech. Další formáty Pimafucinu jsou vaginální čípky (3 a 6 kusů v PVC nebo hliníkovém blistru), krém pro vnější použití (plastová nebo kovová trubka 30 g), suspenze pro ošetření úst a zvukovodu (2, 5%).

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinná látka Pimafucin, natamycin, patří do skupiny polyenových antimykotik ze skupiny makrolidových antibiotik a má široké spektrum účinku. Potlačí houby Candida, dermatofyty a další patogeny jsou považovány za méně citlivé. Návod k použití zdůrazňuje, že natamycin je aktivní ve vztahu ke všem plísním, ale lékaři preferují léčbu pouze kandidózou.

Natamycin má fungicidní aktivitu, blokuje speciální složky (steroly) buněčných membrán patogenů, což vede k jejich smrti. V klinické praxi nebyly zjištěny žádné případy rezistence (rezistence) na léčivou látku. V trávicím traktu se prakticky nevstřebává, nevstřebává se ze sliznic a kůže. Vzhledem k enterickému potahování tablet Pimafucinu dochází k jejich působení ve střevě.

Indikace pro použití

Podle návodu k použití léku existují následující indikace pro jeho použití:

 • střevní kandidóza;
 • léčba kožního onemocnění, kožních lézí;
 • odstranění příznaků vzrušení;
 • akutní pseudomembranózní a akutní atrofickou kandidózu;
 • léčba pacientů s kachexií, imunitní deficiencí, léčených antibiotiky, kortikosteroidy, cytotoxickými léky;
 • sanace střevního rezervoáru s kandidózou kůže, sliznicemi, s pokročilými nebo chronickými vaginální kandidózou, vulvitidou, vulvovaginitidou, balanopostitidou se zvýšenou sekrecí;
 • komplexní léčba systémových kožních onemocnění;
 • houbové léze pohlavních orgánů, kůže, kožních přívěsků, kandidózy na nehty.

Jak užívat pimafucin

Tablety se užívají perorálně, bez ohledu na jídlo, protože neovlivňují účinnost antifungálních složek. Dávkování Pimafucinu:

 • s intestinálními lézemi dospělí užívají 100 mg natamycinu (1 tableta) čtyřikrát denně, děti dvakrát, průběh léčby je jeden týden;
 • v případě přetrvávající vaginitidy způsobené houbami Candida spolu s lokálními antifungálními léky (čípky Pimafucin) by měly být tablety podávány čtyřikrát denně, 10-20 dní denně pro rehabilitaci infekčního centra ve střevě;
 • při léčbě drozdů a jejich odrůd na genitáliích trvá léčba až tři týdny (přestávka na období menstruace se provádí pouze při použití svíček), spolu se sexuálním partnerem;
 • pro kandidózu nehtů, spolu s krémem, se tablety používají čtyřikrát denně v průběhu 2-3 měsíců;
 • v případě rozsáhlé kandidomykózy kůže, spolu s topickou aplikací krému, jsou denně podávány 4 tablety denně v týdenním kurzu;
 • s onychomykózou, s použitím natamycinu a krému, 4 tablety se užívají denně po dobu 2-3 měsíců;
 • Trvání léčby houbové infekce je stanoveno individuálně, po vymizení symptomů léčba pokračuje ještě několik dní.

Zvláštní pokyny

Návod k použití léčivého přípravku obsahuje část specifických pokynů. Krátké úryvky z ní:

 • léčivo obsahuje 66 mg monohydrátu laktosy (mléčný cukr) a 122 mg sacharózy - u pacientů se vzácnou vrozenou intolerancí k galaktóze, fruktóze, deficienci laktázy, malabsorpci glukózy a galaktózy nebo nedostatku cukru a isomaltů by se měl poradit s ošetřujícím lékařem;
 • tablety se nedoporučují u kojenců v důsledku obtíží při polykání;
 • Droga neovlivňuje rychlost psychomotorických reakcí, takže ji lze využít při řízení automobilů a nebezpečných strojů.

Během těhotenství

Pimafucin se nesmí používat během těhotenství. Je zahrnuta v komplexním léčení vzrušení, které vzniká v důsledku změn hormonálních hladin při přenášení dítěte, které se vyskytuje ve spojení se snížením imunity a narušením normální bakteriální flóry. V případě chronické infekce nebo pokročilého onemocnění se předepisuje tabletám krém, antikoncepce k ochraně orgánů partnera je bariérovým prostředkem.

Pimafucin během laktace

Jestliže drozd infikoval mléčné žlázy kojící matky, gynekologové mohou předepsat její pimafucinové tablety. Odstraňují pocit pálení, bolest, brnění v oblasti bradavky. Lék léčí také kandidózu ústní sliznice, mykózu zvukovodu. V době léčby je vhodné odmítnout krmení, protože lék může zhoršit kvalitu mléka.

Pimafucin pro děti

Charakteristikou léku je nedostatek pronikání do gastrointestinálního traktu, což ho činí atraktivním ve srovnání s jinými antibiotiky pro děti. Pimafucin nezpůsobuje velké množství nežádoucích účinků, je předepisován pro kandidózu gastrointestinálního traktu. Dávkování u dětí je 100 mg (jedna tableta) dvakrát denně. Starší děti mohou být předepsány až na čtyři kusy, až na jeden rok - část pilulky. Komplexní terapie se svíčkami nebo smetanou je povolena.

Interakce s léky

Návod k použití Pimafucin ve formě tablet ukazuje, že léková interakce léčiva s jinými léky není detekována. To znamená, že můžete bezpečně kombinovat prostředky, ale pouze po konzultaci s lékařem. Je povoleno současně užívat několik odrůd Pimafucinu, aby se urychlilo zotavení a zkrátila doba léčby.

Kontraindikace

Léčivo Pimafucin ve formě tablet má málo kontraindikací, protože je považováno za jeden z nejbezpečnějších antimykotik a antibiotik. Jedinou opatrností pro pacienty je přecitlivělost na natamycin nebo jiný derivát léčiva. Je nutné se poradit s lékařem o užívání léků pro pacienty s diabetem, možné alergie.

Vedlejší účinky a předávkování

V prvních dnech užívání antibiotika se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, které v průběhu léčby ustupují. Mezi ně patří nevolnost, zvracení, průjem, svědění. Pokud se příznaky stanou výraznějšími nebo se k nim přidají jiné nežádoucí účinky, poraďte se s lékařem. Podle instrukcí je předávkování lékem nepravděpodobné vzhledem k jeho nízké absorpci. Její případy jsou pro praxi neznámé.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je vydáván z lékáren bez lékařského předpisu. Skladuje se na místě chráněném před světlem a dětmi při teplotě do 25 stupňů. Doba použitelnosti je čtyři roky.

Analogy

Tabletovaná forma léku se používá pouze pro léčbu a prevenci kandidózy, ale neměla by být léčena na drozd (vaginální a další). Pro druhé použití svíčky a smetanu. Neexistují žádné kompletní analogy Pimafucinu, ale existují příklady náhrad pro léčbu kandidózy gastrointestinálního traktu, které mají systémový účinek - vstupují do krve, působí na všechny systémy a orgány v těle, mají některé jaterní toxicity a vedlejší účinky, podle recenzí:

 • Irunin;
 • Itrakonazol;
 • Mykozorální;
 • Mikosist;
 • Nystatin;
 • Terbinafin;
 • Flukonazol.

Cena Pimafucin

Koupit Pimafutsin může být na internetu nebo obvyklé lékárny oddělení. Cena závisí na úrovni cen obchodních podniků a na způsobu uvolnění. Přibližná cena Pimafucinu v různých formátech je uvedena níže:

Odrůda

Cena při nákupu online, rublů

Cena na polici lékárny, rublů

Tablety, 100 mg, 20 ks.

508

550

Krém 2% 30 ml

323

350

Svíčky vaginální 100 mg 3 ks.

270

300

Video

Recenze

Vasilij, 34 let

Při posledním lékařském vyšetření se lékař podíval na výsledky testů, odhalil kandidózu ve střevech. Bylo to děsivé, nepochopitelné, ale všechno je léčitelné. Byl jsem předepsán pimafucin tablety, řekl, aby následoval dietu, přijít na návštěvu za měsíc. Opakovaný krevní test, výkaly neodhalily žádné patologie, nemůžete se starat o zdraví.

Anastasia, 29 let

Mám chronický drozd, který se několikrát za rok zhoršuje, ale úspěšně ho ošetřuji svíčkami. Když jsem otěhotněla, nemoc se začala objevovat častěji, musela jsem jít k lékaři na novou léčbu. Ten ve dvojici vaginálních čípků přidal pimafucinové tablety s tím, že jsou bezpečné. Četl jsem o nich recenze, rozhodl se zacházet s nimi. Při čekání na výsledek.

Elizaveta, 48 let

Po odpočinku v horké zemi a neustálé procházce naboso na pláži jsem sebral houbu. Onemocnění se rychle rozšířilo na dva prsty, začalo zasahovat do chůze, nehty bolelo nesnesitelně. Nic mu nepomohlo. Dermatolog řekl, že může léčit i střeva, předepsal Pimafucin, ale ani on mu nepomohl. S hrůzou se těším na chirurgii nehtů.

Igor, 33 let

Nevím, kde jsem chytil houbu nohy, ale začal se šířit výš, chytil druhou nohu. Přišel jsem k dermatologovi, abych zastavil postup. Po vyšetření kůže diagnostikoval mykózu, předepsal komplexní léčbu, která zahrnovala masti, kapky, tablety Pimafucinu. Zachoval jsem léčbu, šest měsíců jsem se zbavil nepříjemné infekce.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: