Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Cvičení chůze na hýždě je známé pro své zdravotní výhody pro ženy a muže. Pokud k procesu přistupujete správně, můžete nejen zlepšit své zdraví, ale také ztratit pár kilo navíc. Jaké problémy pomáhají řešit neobvyklé cvičení a kdo je kontraindikován? Co potřebujete vědět o jeho škodě a prospěchu?

Co je užitečné chůze na hýždě

Technika kořenové chůze se úspěšně používá jako terapeutické cvičení, protože přínosy chůze na hýždě byly prokázány již v 70. letech. Jeho prospěšné vlastnosti jsou v prevenci a kontrole otoků nohou, hemoroidů, bolesti zad, enurézy a zácpy. Cvičení posiluje svalový systém, napíná hýždě, odstraňuje celulitidu. Zatížení padá na pánev, oblast, kde se nachází většina střevního traktu, takže chůze kořisti pomáhá očistit tělo toxinů, posiluje imunitní systém, normalizuje srážení krve.

Pro ženy

Dívky neustále hledají způsob, jak změnit svůj tvar, zhubnout. Chůze po hýžděch pro ženy se stala skutečným objevem, i když je praktikována více než 30 let - aktivně ji využívají lidé s nadváhou. Pomalu pomalá slupka rychle mizí, posilují se gluteální svaly, urychluje metabolismus, což vede k rychlé absorpci sacharidů z potravinových tuků. Hodina se používá k prevenci gynekologických onemocnění a prevenci bolesti během menstruace.

Pro muže

Chůze po hýžděch pro muže je užitečná při prevenci potence. Při provádění cvičení si kluci všimnou, že erekce se časem zvětšila - tento účinek se dosahuje prací na sakrálních svalech. Jejich tón stimuluje aktivní tok krve do genitálií. Chůze po hýžďových svalech pomáhá při léčbě mužského onemocnění - prostatitidy. Zánět prostaty se normalizuje a kongesce zmizí. Kromě toho cvičení pomáhá v boji proti enuréze, zácpě.

Chůze na hýždě pro hubnutí

Začnete trénovat pravidelně, ten efekt si brzy všimnete. Cvičení chodit na hýždě pro hubnutí udržet v tónu nejen zadek, ale celé tělo, a hmotnost, díky fyzické námaze, postupně snižuje. S každodenním výkonem se stanete majitelem štíhlé, napjaté postavy s elastickými hýžděmi. Chcete-li zlepšit výsledek a nepřítomnost zdravotních problémů, musíte udělat intenzivní cvičení ráno nebo jít do fitness.

Jak chodit na hýždě

K dosažení krásných forem budete muset chodit po hýždě správně. Abyste se zbavili nadváhy a zvýšili efektivitu cvičení, je nutné dodržovat technické aspekty, a to jasně podle pokynů. Pečlivě sledujte hýždě - měli byste cítit svaly. Nehoupejte si nohy široce - zvolte malou amplitudu pohybu. Cvičte 5-15 minut každý den, ráno a večer a po určité době tréninku zvyšte čas.

Pořadí provedení je následující:

 1. Sedněte si s nohama dopředu tak, aby úhel mezi zády byl 90 stupňů. Tato situace je perfektní. Při sledování vašeho držení těla: udržet záda rovně. Zpočátku se to může zdát obtížné, ale nakonec se přizpůsobíte.
 2. Ohněte lokty v pravém úhlu a zatlačte do stran. Se zdáním dovednosti mohou být svázáni za hlavou.
 3. Po přípravě začněte cvičení. Současně pohybujte jednou nohou s hýždí. Netahejte ji na podlahu, ale odtrhněte ji, nesete ji ve vzduchu.
 4. Opakujte krok s druhou nohou.

Nuance řádné chůze po papeži:

 1. Před tréninkem se rozcvičte: ohyby, jednoduché protahování. Zahřívejte svalový systém a klouby.
 2. Neohýbejte končetiny. Po celou dobu zasedání je udržujte vzpřímené.
 3. Zatížení by mělo spadat pouze na hýždě. Nevkládejte ruce na zem, pomáhejte hnutí, ale můžete je otočit pro rovnováhu.
 4. Nesahejte: ramena dozadu, žaludek je zapojen.
 5. Vyberte si pohodlné oblečení.
 6. Po skončení tréninku se doporučuje namazat boky olivovým nebo mandlovým olejem.
 7. Nechte svaly odpočívat, aniž byste je přetížili.
 8. Použijte fitness podložku.

Kontraindikace

Pokud se chcete zapojit, zvažte kontraindikace chůze na hýždě, které spočívají v vyloučení tréninku během menstruace, těhotenství, exacerbace hemoroidů. Pokud se objeví nepříjemné bolesti, zastavte gymnastiku. V přítomnosti nemocí pohybového aparátu a vnitřních orgánů se poraďte s lékařem, protože schopnost vykonávat třídy závisí na typu a zanedbání nemoci.

Video: chůze na hýždě

Recenze

Svetlana, 26

Několik měsíců jí otočila zadek. Dosáhla požadovaného výsledku, ale kvůli problémům s páteří přestala trénovat. Pro udržení tónu jsem se rozhodl vyzkoušet si způsob chůze po hýždě - zjistil jsem o něm mnoho pozitivních recenzí. Po půl roce tréninku neztratily boky objem a celulitida zmizela. Všiml jsem si, že bolest zad se zastavila.

Irina, 32

Jsem narazil na videa a recenze, které vyprávějí o způsobech, jak zhubnout a zbavit se celulitidy. Jeden z nich chodil na hýždě. Když jsem se snažil, uvědomil jsem si, že mi to vyhovuje. Začal jsem cvičit pravidelně dvakrát denně po dobu 20 minut a stal se majitelem úžasných kněží: pomerančová kůra zmizela a hýždě se stáhly.

Naděje, 47

Při menopauze jsem čelil přibývání na váze. Rozhodl jsem se zhubnout. Přidal jsem do svého života správnou výživu a sport, ale chůze byla jedním z hlavních cvičení. Kdybych mohl poslat fotku, myslím, že mnozí by pochopili mé nadšení pro tuto činnost. Vyzývám všechny ženy a dívky ke zdravému životnímu stylu.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: