Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Téměř každá osoba v šatníku má džíny. Charakteristickým rysem těchto kalhot - přítomnost pěti kapes. Nejmenší, která se nachází na pravé straně kalhot, uvnitř hlavní, je nedílnou součástí celé denimové kultury. Pokud to zpočátku bylo považováno za výhradně dekorativní atribut, pak po krátké době tato malá kapsa začíná plnit mnoho různých funkcí.

Jaký je název malé kapsy v džínách

Od vzniku páté kapsy v džínách existuje několik verzí jejích jmen. Všechny definují účel tohoto prvku kalhot. Možnosti jsou následující:

  1. Lékový balíček nebo lékový balíček - užívaný k ukládání léků;
  2. Kapesní hodinky - kapesní hodinky (v Leviho katalogech má kapsa takový doslovný překlad);
  3. Legrační kapsa - legrační kapsa (to se stalo kvůli tomu, že tam byly nelegální drogy);
  4. Kapsa na mince nebo kapsa na mince - používá se na peníze.

Historie vzhledu

Vzhled džíny je spojován se jménem Leib Strauss z Bavorska. V antisemitském období mění budoucí designér Leib Strauss, narozený v židovské rodině, své jméno na Levi Strauss a jde do Ameriky. V té době, a to bylo kolem 1800s, tam byla zlatá horečka. Levi odmítá závodit o zlato a rozhoduje, že nejlepší způsob, jak zbohatnout, je postarat se o zaměstnance. Mladý muž se zabývá obchodem, prodává textilie a galanterii.

Poté, co úspěšně prodal všechno zboží, zjistil, že zbývá jen role levného plátna konopí. Levi Strauss si uvědomil, že by bylo těžké jej prodat, tak jsem šil kalhoty, které prospektori velmi rychle koupili. To byl začátek historie džíny. V roce 1853 otevřeli Levi Strauss a jeho bratranec první obchodní společnost Levi Strauss & Co. Konopná tkanina byla nahrazena modrou a modrou denim.

Kvalita materiálu měla rád pracovníky, kteří pracovali v dolech. Kalhoty jsou vysoce ceněny díky své životnosti, spolehlivosti, životnosti. Kovbojové Divokého západu si také užívali tyto kalhoty, které se stejně jako kovbojský klobouk staly personifikací té doby. Období zlaté horečky, časy kovbojů byly poznamenány tím, že pak byly vynalezeny kalhoty, jejichž móda se zachovala i po více než sto letech.

V roce 1873, americký Michael Regalo, který je návrhářem značky Levi's, vynalezl nový model džíny - 501 XX. Vyznačoval se tím, že uvnitř pravé komory, která pevně přilnula k látce, měla určité rozměry a přísné normy, byla použita speciální podložka. Podle historiků módního průmyslu byl původně určen pro nošení kapesních hodinek, ale pak se objevil další účel - pro skladování zlata, umytých nugetů. Pak byla kapsa čtvrtá, ne pátá: klasické džíny té doby - s jednou zadní kapsou.

Jaká malá kapsa na džíny, která byla předtím použita

Existují tři verze, pro které designér Levi vynalezl pátou kapsu na džínách. Jsou následující:

  1. Pro nošení kapesních hodinek na řetízku. Pak tato malá větev šila o něco modernější. To bylo nutné, aby se do něj hodily hodinky na řetízku.
  2. Místo pro uložení malých dílů, které potřebují pracovníky.
  3. Pro zapalovače Zippo, které aktivně používají téměř všichni kovboji. To je věřil, že z tohoto důvodu v průběhu času, kapsy se staly menší velikosti - jako jsou jejich lidé jsou zvyklí vidět nyní.

Hodinky

Móda 19. století předpokládala použití hodinek na řetízku, spíše než ručně vyrobených na náramcích. Podle názvu „kapsa na hodinky“ není těžké odhadnout, že hodinky byly nošeny v nejmenším detailu kalhot. Vzhledem k tomu, že džíny jsou pracovní oděvy, bylo nepohodlné držet předmět na jiných místech. Řetěz byl připevněn k koženému opasku, smyčce nebo opasku a hodinky samotné byly uloženy v kapse. Je pravda, že to nebylo příliš pohodlné: když je nosil z boku, bylo vždy nepříjemné kvůli tomu, že hodinky přitiskly na stehno.

Mince

Další verze, pro kterou byl kapesní prostor použit, jsou peníze. Kapsa na mince je skvělým místem pro udržení hotovosti. V té době v Americe, téměř žádné papírové bankovky byly používány, tak tento druh kalhot pomohl rychle najít a snadno získat malé mince. Verze, která byla pro tento účel speciálně šitá, je poměrně realistická a oprávněná.

Zlaté nugety

Doba zlatá horečka byla velmi obtížná. Horníci zlata pracovali v dolech ve dne iv noci. Úkol hledat nugety byl velmi aktivní, takže hrozilo, že se ztratí hledání. Ano, lovci cizí kořisti byli hodně. Obzvláště populární se stala v této době džíny s malým, bezpečným prostorem, ve kterém bylo nalezené zlato bezpečně skryto.

Malé předměty

Po Levi Strauss (Levi Strauss) oddělil horní část od kombinézy a patentoval jeho vynález, kalhoty staly se obzvláště populární u pracující populace. Předpokládá se, že malá kapsa na džíny je určena pro malé předměty, malé věci, které by neměly být ztraceny a vždy po ruce. Silná, odolná denimová tkanina bezpečně uložená šrouby, matice, svorky, hřebíky, šrouby. V tomto prostoru by se mohl nosit i nůž na nošení.

Zapalovače

Před sto lety, jako nyní, byl malý kapesní prostor na džíny ideální pro ukládání zapalovačů. V době kovbojů byli populární Zippo, který zapadl do malé přední kapsy. Ani při jízdě vysokou rychlostí na koni nebylo nic ztraceno. Po chvíli přišly Kriketové zapalovače, aby nahradily Zippo, které se také perfektně hodí do tohoto ozdobného detailu kalhot.

Léky

Název „lékárnička“ naznačuje, že malé oddělení v džínách bylo určeno pro skladování léčivých přípravků v něm. Existuje verze, kterou Regalo sám vytvořil tuto kapsu, aby v ní zadržel nelegální drogy. Po policejních náletech bylo v kapsech často možné najít pár narkotik. Mnozí považují tuto verzi za pochybnou, ale má místo, které má být.

Osobní maskoti

Lidé, kteří s sebou neustále nesou různé amulety, talismany, se je snaží udržet co nejblíže sobě, ale tak, aby byli ukryti před zvědavými očima. Nejlepší na tom je malá kapesní přihrádka, která spolehlivě skrývá takový atribut, nedovolí, aby příslušenství vypadlo nebo bylo objeveno zvědavýma očima. Nosit osobní talismans je další verze vzhledu páté džínové kapsy.

Moderní aplikace

Klasický tvar džíny s pěti kapsami je dobře zavedený a dosud používán. Současné použití nejmenší větve se příliš neliší od toho, co bylo před sto lety, ale bylo přidáno několik nových důvodů použití kapsy. V době telefonních automatů tam byla malá změna snadno umístěná tam, nyní tam jsou žetony v metru, lístky, sponky na papír, žvýkačky, papírové peníze a jiné drobnosti. Kapsa se často používá k ukládání antikoncepce.

Levi's Red Wire DLX džíny s vestavěným přehrávačem

Novým produktem Leviho, který se objevil u mnoha milovníků hudby, je produkt vyvinutý ve spojení s iPodem, džíny Red Wire DLX. Jejich zvláštností je, že jsou vybaveny vestavěným, téměř nepostřehnutelným hráčem. Zařízení je vybaveno tažnými sluchátky, joystickem, který umožňuje ovládat váš iPod, aniž by ho vytáhl. Přístroj nedává majiteli žádné nepohodlí, může být snadno odstraněn a po vyjmutí kalhot lze prát. Tam jsou možnosti pro ženy a muže, a vzhled modelu zdůrazňuje minimalistický styl iPod.

Video

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: