V lidovém léčitelství je široce používán bříza - chaga. Speciální složení rostliny obsahuje příznivé prvky, které mají antiseptický, antimikrobiální účinek. Pokud víte, jak pít chaga, můžete si ji připravit tak, abyste zabránili celému tělu, léčili rakovinu, kožní vyrážky a mnoho dalšího.

Co je užitečné chaga

Tato březová houba je velmi cenná jako léčivá surovina. Použití chaga pro tělo je nasycení vitamíny, prvky, které pomáhají posilovat imunitní systém, léčí onkologii (například myom myomu). V počátečním stadiu infuzí pomáhají dekompozice zpomalit růst nádorových buněk. Léčivé vlastnosti chaga jsou obsaženy v těle ovoce, které se skládá z:

 • vlákno;
 • kyselina octová, kyselina šťavelová, kyselina mravenčí;
 • pryskyřice;
 • polysacharidy;
 • steroly.

Použití rostliny je založeno na přítomnosti taninů, které pomáhají koagulovat krev, aby vytvořily ochranný film na povrchu orgánů. Alkaloidy, fytoncidy, flavonoidy nalezené ve složení břízové ​​houby z něj činí vynikající žluč a diuretikum. Mnoho dalších látek pomáhá v procesu zotavení, přizpůsobit práci centrálního nervového systému, zmírnit exacerbaci chronických onemocnění.

Jak vařit chaga

Tuto léčivou, jedinečnou rostlinu můžete najít sami. Roste na kmen stromu (na březovém stromě), vypadá jako černý růst. Musíte vědět, jak vařit chaga, zachovat jedinečné vlastnosti houby a nekazit odvar, extrakt nebo infuzi. Nesprávně připravený výrobek nebude mít příznivý vliv na zdraví a může být dokonce škodlivý. Níže je uvedeno několik příkladů, jak správně chaga chrew.

Recept 1

 1. Po odběru je houba namočena do 2 litrů vody.
 2. Pak budete muset rošt lékařskou rostlinu na hrubé struhadlo, ponořte ji do stejné kapaliny znovu.
 3. Nádobu dejte na nízké teplo, nepřiveďte k varu, držte na sporáku asi 1 hodinu.
 4. Poté odstraňte odvar, nechte vychladnout a přetvořit.
 5. Pak potřebujete sklenici suché bobule viburnum trvat 6 hodin ve studené vodě.
 6. Poté se vaří po dobu 1 hodiny ve vodní lázni, chladné a napjaté.
 7. Smíchejte obě bujóny, přidejte 250 g medu, agávovou šťávu.
 8. Všechny složky důkladně promíchejte, přidejte vodu do 4 litrů.
 9. Nasaďte nástroj na 6 dní ve spíži nebo v suterénu.
 10. Když je chaga zkvašená, dají ji do lednice.
 11. Take půl hodiny před jídlem 3 krát denně po dobu 2 lžíce. Já

Recept 2

 1. Smíchejte lžíci lískových oříšků a stejné sušené chaga.
 2. Naplňte sbírku 2 šálky vody, vařte 5 minut.
 3. Napětí vývar a vzít 3 krát denně po dobu 2 lžičky. půl hodiny před jídlem.

Tinktura

Kromě decoctions existují recepty a způsoby, jak trvat na chaga. Příprava těchto nástrojů je o něco jednodušší než dekory. Než začnete užívat tyto domácí léky, měli byste se poradit se svým lékařem, protože použití rostliny s některými léky nebude přínosné, ale pouze poškození. Níže jsou uvedeny způsoby přípravy infuzní chaga:

 1. Připravte 5 sklenic vařené teplé (ne horké) vody. Nalijte je 1 šálek nasekané houby. Nechte přípravek po dobu 1 dne vyluhovat, poté vypusťte kapalinu, rozdrcte drcený chaga skrz gázu. Infuze by měla být opilá půl hodiny před jídlem, 0, 5 šálky 6krát denně.
 2. Užitečné vlastnosti této infuze mají za cíl snížení krvácejícího dásní. Musíte míchat na 1 lžičku. chugomiles a chamomiles, zalijeme vařící vodou a zakryjeme po dobu 4 hodin, pak kmen. Oplach po celý týden.

Léčba chagoy v onkologii

Podle pozorování lidí, kteří žijí v oblasti, kde se pravidelně využívají příznivé vlastnosti březové houby, je výskyt zhoubných nádorů vzácný. Chaga proti rakovině se používá po dlouhou dobu, někdy i jako nezávislý prostředek. V moderní medicíně v onkologii se houba používá jako pomocná léčivá složka. Chaga byla uznána vědeckým klinickým lékařstvím jako skutečný nástroj pro boj s rakovinou.

Léčiva založená na březích houbách mají široké spektrum v léčbě patologií rakoviny. Další výhodou tohoto nástroje je absence toxicity a výrazné vedlejší účinky. Velmi vzácné jsou případy, kdy se u pacientů vyskytnou alergické reakce na plísně. Použití léčiva je přísně regulováno ošetřujícím lékařem.

Další informace o použití chaga v onkologii.

Hubnutí

Příznivé vlastnosti houby mají široký rozsah, takže prostředky začaly být aplikovány a dosahovaly nejlepších výsledků při snižování hmotnosti. Receptura přípravy je založena na konzervaci všech minerálních látek v infuzi nebo čaji. vitamíny, aminokyseliny. Březová houba pomáhá normalizovat metabolismus a zlepšit metabolismus. Recept na hubnutí chaga:

 1. 20 g houby se nalije do sklenice vody o teplotě 50 ° C.
 2. Pak přidejte 2 lžičky. medu
 3. Nalijte malou míčku propolisu s touto sloučeninou.
 4. Pijte tento lék každé ráno na lačný žaludek.

Během těhotenství

Nad ním bylo popsáno velké množství užitečných vlastností této rostliny. Použití chaga během těhotenství je však kontraindikováno. Stejný zákaz platí i pro matky, které kojí dítě. Houba obsahuje mnoho účinných látek, které, pokud jsou nesprávně aplikovány nebo připraveny, mohou mít negativní vliv na zdraví dítěte.

Pro vlasy

Použití tohoto léku se týká nejen onkologie nebo gastrointestinálního traktu. Zpočátku byly příznivé vlastnosti plísně pozorovány při léčbě kosmetických onemocnění kůže (lupénka, vyrážka) a nyní se také používají pro chaga vlasy. Užitečné vlastnosti infuze pomáhají zvládat lupy, křehkost a suchost. Níže je několik možností přípravy a použití masek na vlasy:

 1. Jeden šálek horké vody, nalijte lžíci nasekané chagi. Přípravek nechte vyluhovat až 8 hodin a namáhejte jej. Použijte infuzi proti lupům, otřete kořeny a pak celou délku. Nasaďte si klobouk na 40 minut, pak si umyjte hlavu teplou vodou.
 2. Použití této masky pomůže posílit, zvýšit růst vlasů. Smíchejte lžíci medu, čerstvou cibulovou šťávu a 2 lžíce bujónu chaga. Produkt důkladně promíchejte, rozetřete na kořeny vlasů, vmasírujte masážními pohyby. Po půl hodině nasaďte polyethylenový klobouk a na něj zabalte ručník. Po 30 zmuchnutí si umyjte vlasy šamponem.

Jak vařit chaga pro léčbu žaludku

Použití břízy nalezené a k léčbě problémů s trávicím traktem. Celková tonika, posilující imunitní systém příznivé vlastnosti rostliny má pozitivní vliv na trávicí trakt. Níže je recept na výrobu chaga pro léčbu žaludku:

 1. Sušené, ošuntělý hub v množství 1 lžičky. naplní se vodou o teplotě 50 ° C.
 2. Nechte houbičku vyluhovat po dobu 6 hodin. Pak produkt přeneste přes tenké plátno.
 3. Aplikace se počítá na 6 měsíců, vypijte 1 krát denně ráno na prázdný žaludek.

Jak pít pro prevenci

Někteří lidé používají jako profylaktickou látku chaga. Použití tohoto nástroje by mělo být zahájeno až po diagnóze v případě závažných onemocnění. Aby se zabránilo rozvoji patologických stavů, jsou čaje nejvhodnější. Při vaření je velmi důležité dodržovat proporce, doporučení pro vaření z populárních receptů. Dávkování terapeutických infuzí, odvarů je určováno individuálně, takže neexistují žádná obecná doporučení.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Výše bylo podrobně popsáno, co je chaga - užitečné vlastnosti a aplikace. Nicméně, stejně jako u všech léků, existuje řada kontraindikací vedlejších účinků. To je způsobeno tím, že houba obsahuje velké množství účinných látek, stopových prvků, které ovlivňují tělo. Nesprávná kombinace v léčbě drog může vést k negativním důsledkům. Chaga - kontraindikace a vedlejší účinky:

 1. Použití prostředků na kolitidu, úplavici je kontraindikováno.
 2. Nemůžete používat houbu při kojení, těhotenství.
 3. Při zvýšené excitabilitě autonomního nervového systému, zažívacích potížích, by mělo být podávání přípravku přerušeno.
 4. Kromě toho, poraďte se s lékařem by měli být lidé s alergickými reakcemi.
 5. Chaga děti jsou povoleny pouze po konzultaci s pediatrem.
 6. V nepřítomnosti vhodné diety, použití břízy může způsobit zácpu.

Všechny tyto zákazy jsou zvažovány ve formě doporučení, ale musí být striktně dodržována omezení:

 • intravenózní glukóza je zakázána;
 • je nutné dodržovat zeleninu-mléčnou stravu po celou dobu používání tohoto nástroje, živočišné tuky z uzeného masa, pikantní pokrmy, maso, konzervované potraviny jsou zakázány;
 • Nekombinujte chaga s antibiotiky.

Video

Recenze

Elena, 33 let

Chaga - užitečné vlastnosti a použití tohoto léku je známo od dětství. Moje babička o něm vyprávěla a ona se pokusila tento lék po porodu. Gynekolog objevil erozi a předepsanou kauterizaci, ale rozhodl jsem se začít s tradiční medicínou. Koupil jsem si poplatek v lékárně, vývar na týden. Znovu přišla k doktorovi a nebyly žádné známky eroze.

Artem, 38 let

S celou rodinou jdeme sbírat tento strom houby, roste na živé břízy na jižní straně. Tmavý díl rozemelím na prach a v zimě vařím čaj pro všechny své příbuzné. Dokonale posiluje imunitní systém, v poslední zimě nikdo ani kýchl. Kromě toho je to skvělý způsob, jak zabránit onemocněním gastrointestinálního traktu, jater, rakoviny a problémů s imunitním systémem.

Irina, 28 let

V loňském roce se třikrát za sebou stahovala nachlazení. Musel jsem pít hodně pilulek, což oslabilo imunitní systém, játra. Rodiče doporučují koupit břízu v lékárně a na jejím základě připravit čaje. To pomohlo posílit imunitní systém a tuto zimu jsem vůbec nebolela. Piju teď takové čaje na podzim pro prevenci.

Kategorie: