Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Použití protizánětlivých léčiv nehormonálního původu je zvláště žádáno v lékařské praxi, protože seznam vedlejších účinků těchto léčiv je značně omezen. Když se podrobně podíváme na tuto farmakologickou skupinu, je jasné, co je indomethacin, když je tento lék předepsán.

Indomethacin - instrukce

Pokud je to nutné, vliv na pohybový aparát, je naléhavá potřeba jmenování uvedené léky. U onemocnění dystrofického, traumatického, revmatického a zánětlivého původu je to nepostradatelný lék, který zmírňuje zvýšený otok, potlačuje atak bolesti, stabilizuje teplotu a vrací pohyblivost kloubů, chrupavek. Indomethacin instrukce naznačují, že lék má několik forem uvolnění, což pomáhá zcela eliminovat případy intoxikace těla.

3 rostliny, které pronikají klouby a obnovují chrupavku 20krát lépe než chemik!

Čtěte více …

Indomethacin svíčky

V této formě uvolnění je určený lék určen k podání rektálně. Svíčky indomethacin mají konvexní, podlouhlý tvar, žlutý odstín, specifický zápach. Účinná složka stejného jména se produktivně vstřebává do systémové cirkulace a šíří terapeutický účinek v celém těle. Jeho účinek je patrný po čtvrt hodině a indomethacin dosahuje své limitní koncentrace v biologické tekutině po několika hodinách po rektálním podání čípku. Doba užívání a denní dávky se sjednávají individuálně.

Indometacinová mast

Tato forma uvolnění léku je určena pro vnější použití podle přiloženého návodu. Indomethacinová mast poskytuje anestetický, antipyretický a protizánětlivý účinek, zmírňuje otoky a omezený pohyb postižených kloubů. Je spolehlivým nástrojem pro natahování vazů, šlach, svalů. Jeho použití při komplexní terapii artritidy, radiculitidy, bursitidy, myalgie a osteoartrózy není vyloučeno. Naneste na postižený povrch tenkou vrstvou, nezakrývejte obvazem, nepláchněte vodou.

Tablety indometacinu

V případě akutní bolesti páteře se doporučuje pít anestetikum s dočasným účinkem. Takový farmakologický účinek má tablety indometacinu podávané bez předpisu. To je účinný způsob, jak potlačit kloubní syndrom, rychle snížit zánět měkkých tkání a potlačit bolestivý atak různé intenzity.

Existují i další indikace, které jsou spolu s denní dávkou podrobně popsány v návodu k použití přípravku Indomethacin. Spolu s tabletami můžete kombinovat stejnou mast, aby se urychlil celkový terapeutický účinek v těle. Je však důležité si uvědomit, že duet s kyselinou acetylsalicylovou nebo jinými zástupci NSAID je absolutně kontraindikován.

Indometacinový gel

Je to žlutá, viskózní konzistence se znatelným zápachem alkoholu. Takové nesteroidní protizánětlivé léčivo se stává důstojnou alternativou k masti stejného jména, je používáno externě na stejném principu a indikacích uvedených v návodu. Pokud si koupíte v internetovém obchodě, bude to levné a cena terapeutického gelu je vyšší než cena masti, i když terapeutický účinek je identický. Před použitím přípravku Indomethacin Gel se musíte poradit se svým lékařem, přečíst si návod.

Kapsle indometacinu

Před výběrem levnější analog této drogy, musíte pečlivě studovat všechny jeho formy uvolnění, návod k použití. Tobolky s dlouhým účinkem mají stejný seznam indikací, ale jejich použití je mnohem výhodnější. Jedna tableta obsahuje 25 nebo 50 mg indometacinu. Lék se užívá perorálně, nekousejte, nepijte vodu a každý příjem by se měl konat 15 minut po jídle. Kapsle indomethacinu podle návodu doporučeného pro tyto klinické snímky:

 • ankylozující spondylitida;
 • artróza nebo osteoartritida;
 • difuzní onemocnění pojivové tkáně;
 • dna;
 • radiculitida, spondylitida;
 • revmatismus;
 • poranění páteře;
 • revmatoidní artritidu;
 • kýla meziobratlové ploténky.

Vedlejší účinky indomethacinu

Pro systémové užívání tohoto léku dochází k abnormálním reakcím těla, jak je uvedeno v přiložené anotaci. Vedlejší účinky se vyskytují na samém začátku kurzu, v důsledku adaptace organického zdroje. Mohou mít krátkodobý nebo dlouhodobý charakter a ve druhém případě musí specialista vybrat pacienta s benignějším analogem stejné farmakologické skupiny NSAID. Pro místní použití jsou charakteristické "speciální efekty" zcela vyloučeny. Možné vedlejší účinky indomethacinu jsou následující:

 • alergické, lokální kožní reakce ve formě kopřivky, svědění, hyperémie kůže, anafylaktického šoku;
 • takové příznaky neuralgie jako tinnitus, záchvaty migrény, snížená ostrost zraku, dočasná ztráta citlivosti;
 • příznaky dyspepsie, bronchospasmu.

Indometacin - kontraindikace

Ne všichni pacienti mají povoleno uvedené léky. Máte-li zájem o konzervativní léčbu indomethacinem, je třeba nejprve postupovat podle návodu k použití. Identifikuje zdravotní omezení, která omezují rozsah potenciálních kupců drog. Absolutní a relativní kontraindikace indomethacinu jsou uvedeny níže:

 • v gynekologii - období těhotenství, kojení;
 • hypokoagulace;
 • poranění měkkých tkání kůže;
 • přecitlivělost na léčivou látku;
 • děti do 14 let;
 • chronických lézí sliznice gastrointestinálního traktu.

Cena indomethacin

Při výběru indometacinu se někteří pacienti nezajímají o návod k použití, ale o cenu problému. Lék bude působit různými způsoby, vzhledem k jeho formě uvolňování. Podle této zásady je konečná cena odlišná jak v internetových adresářích, tak v regionálních lékárnách. Druhou podmínkou pro tvorbu nákladů na lék je výrobce.

Pokud tedy potřebujete zjistit, kolik nákladů na indomethacin stojí, je důležité objasnit formu uvolnění uvedené medikace, farmaceutické společnosti. Například cena masti Indometacin Sofarma je asi 100 rublů a Indomethacin-Akri bude stát až 200 rublů. Gel bude dražší - v závislosti na výrobci se jeho cena mění až na 450 rublů.

Indometacin - analogy

Tato léčba kloubů s pokyny pro použití v soupravě nemá méně účinné náhrady. Jejich podrobný popis naleznete v návodu k použití, ale před objednáním a ošetřením léze patologie se poraďte se svým lékařem. Analogy indomethacinu jsou považovány za takové léky:

 • Indovazin;
 • Epimetic;
 • Tridocin;
 • Elmethacin a další.

Video: Svíčky s indomethacinem - návod k použití

Recenze

Karina, 29 let

Jako anestetikum užíval indomethacin pro dysmenorrhea. Postupem času bylo nutné dávku podle instrukcí zvýšit, protože její účinek byl průměrný. Poté se z takové anestézie naprosto odmítla, protože po zvýšených dávkách byla bolest hlavy těžká a začaly protrahované záchvaty migrény.

Marina, 40 let

Otec najednou vzal léky na prostatitidu a potřeboval jsem ji na cystitidu. Poslouchal jsem recenze, koupil svíčky, používal rektálně. Akce je slabá, je lepší jít rovnou k antibiotikům a ne přivést ji k chronické cystitidě. Ale aby se zabránilo této nemoci, je lepší nenajít Indomethacin, a je cenově dostupný.

Oksana, 41 let

Podle recenzí a radar zjistil, že lék může být použit s adnexitis. Okamžitě jsem se obrátil ke svému gynekologovi, takže mi předepsala lahvičky. Bojím se dělat injekce již od dětství, takže mě zajímá, zda mohou být nahrazeny prášky. Stejný efekt bude nebo bude slabší? Návod k použití Indomethacin je stejný, ale bojím se experimentovat.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: