Domácí masky jsou ekonomický způsob, jak rychle zlepšit stav obličeje a dosáhnout dobře udržovaného vzhledu. Takové směsi jsou snadno vyrobitelné z improvizovaných prostředků. Mumie pro tvář vrásek - osvědčený recept. Je snadné najít v každé lékárně, a náklady budou jen směšné. Recepty na domácí léky s přidáním horské pryskyřice jsou populární, protože jejich nízká cena a efektivita.

Vliv mumie na kůži

Maminka se v kosmetologii používá již dlouho: tato tmavě hnědá látka se stala známou pro své léčivé účinky. Mumiye se používá na vrásky na obličeji, protože dokonale napíná pokožku, je známý svým omlazujícím účinkem, a proto se používá v domácích receptech krémů, olejů a masek proti stárnutí. Důležitá vlastnost látky - hypoalergenní, bez zarudnutí, loupání nebo vyrážky, takže ji mohou používat lidé s citlivou pokožkou.

Nástroj má vyhlazující účinek: pomáhá zbavit se vrásek, vyrovnat se s věkem a mimických záhybů na obličeji. Tento nástroj se aktivně používá pro pružnost pokožky, utahování, pružnost, zvyšuje celkový tón. Pro mastnou pleť bude mumie prostě všelékem, protože látka odstraňuje lesk, ale nevysychá. Mezi další pozitivní efekty, které stojí za zmínku:

 • zlepšení pleti;
 • aktivace krevního oběhu;
 • mírný exfoliační účinek;
 • eliminace toxinů, eliminace účinků intoxikace;
 • antibakteriální účinek;
 • hojení drobných jizev a jizev.

Aplikace obličeje

Mumiye se používá pro obličejové vrásky v různých formách a receptech. Doma je vhodné aplikovat lidové masky na obličej. Tyto směsi se snadno připravují a vyžadují pouze dostupné nástroje, které se nacházejí v kuchyni. Možnosti aplikace:

 • aktivní přísada do kosmetiky;
 • nezávislé masky;
 • obaly nebo obaly;
 • antibakteriální krém;
 • křoviny

Anti-aging obličejové masky doma

Mumie masky jsou nejúčinnější způsob použití. Po dobu 15-20 minut bude mít horský dehet příznivý účinek. Vzhledem ke struktuře této látky je aplikován na obličej jako samostatný kosmetický přípravek nebo přidán do hotových lidových masek pro obličej před vráskami. V obchodě si můžete koupit profesionální kosmetiku a před každým použitím si s ní namíchat trochu horské pryskyřice.

Pokud si chcete udělat kosmetiku sami, použijte následující recepty:

 1. První směs bude vyžadovat krém, vaječný žloutek (poměr 1: 2: 1). Kromě omlazení tento nástroj zvlhčuje pokožku, odstraňuje zánět, má osvěžující účinek.
 2. Pro kombinovaný typ je lepší použít vejce, mléko. Eliminuje mastný lesk, zastavuje vývoj akné a akné. Tento nástroj pomáhá odstranit vrásky kolem očí nebo jiných malých mimických záhybů.
 3. Pokud máte velmi mastnou pleť, je nejlepší produkt smíchat s citronovou šťávou. Poměry směsi - 1: 1. Tento recept by neměly být používány dívkami s normální, citlivou nebo suchou pokožkou - citronová šťáva ji schne.

Krém s maminkou

Chcete-li vytvořit účinný výživný krém s mumií, najděte vhodný podklad, přidejte k němu horskou pryskyřici (přibližný poměr - 10 dílů báze na 1 díl aktivní přísady). Pro zvýšení efektu přidejte několik kapek esenciálního oleje. Dobré základy pro krém:

 • přírodní olej;
 • lékařská vazelína (žádné nečistoty);
 • běžný smetanový krém;
 • lanolin.

Recenze

Alexandra, 47 let: Altai používám vrásky kolem očí, koupila jsem ji v nejbližší lékárně za 100 rublů. Přidám ho do obvyklých masek z obchodu. Efekt si všiml po několika týdnech - tvář se stala hladší a mladší, jemné vrásky začaly mizet. Opláchněte doporučit sponzhika.

Elena, 38 let: Mumiyo jsem si koupila v pilulkách. Pravidelně si masku s citronovou šťávou. Mám velmi mastnou pleť, vždy jsem trpěl akné, vyrážkami. Po několik týdnů nedošlo k akné. Barva je také dobrá - bývala zemitá a nerovnoměrná a nyní je to zdravá broskev.

Irina, 29 let: Rozhodl jsem se postarat se o krásu mé tváře předem a starat se o prevenci stárnutí. V lékárně jsem koupil mumii Altaj, přinesl směs s vejcem. Kůže se zvlhčila a přebytečný lesk zmizel. Po dvou měsících užívání byl můj malý okraj planých neštovic téměř vytažen.

Kategorie: