Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Skutečným zdrojem vitamínů, energie a minerálů jsou ovoce. Tyto dietní výrobky mají zvláštní výhody pro hubnutí. Odstraňují toxiny, strusky, aktivují vylučování žlučníku, zajišťují normální fungování gastrointestinálního traktu, přispívají k přirozenému úbytku hmotnosti.

Jaký druh ovoce můžete jíst při hubnutí?

Každá dieta zahrnuje použití nízkokalorických zdravých potravin. Zvláštním místem v systémech hubnutí jsou plody stromů a keřů. I když nahradíte jedno jídlo ovocem, výrazně zvýší sílu, zvýší vitalitu a vrátí váhu zpět do normálu. Ovoce pro hubnutí - ti, kteří mají nízký kalorií, při požití, rozkládají tuky. Dieta, kde se ovoce používá ve velkém množství, se považuje za výhodnější.

Chcete-li vrátit váhu zpět do normálu, musíte vědět, které ovoce je dovoleno jíst a které z nich je lepší odmítnout. Například data, banány, rozinky, sušené meruňky by neměly být konzumovány ve velkém množství. A pokud přidáte hrušky, ananas, grapefruit, kiwi do svého jídelníčku, bude určitě pozitivní výsledek. Při dietě můžete navíc použít následující ovoce:

 • meloun;
 • meruňky;
 • oranžová;
 • ananas;
 • Mandarinka;
 • granátové jablko;
 • mučenka;
 • pomelo;
 • broskev;
 • tomel;
 • jablko.

Ovoce s nízkým obsahem tuku

Množství ovoce na policích může někoho zmást. Ne všechny plody jsou dietní, takže musíte věnovat zvláštní pozornost výběru nízkokalorických potravin. Nejoblíbenější ovoce pro hubnutí, s nízkým obsahem kalorií, jsou citrusové plody. Tělo, používající citrony, mandarinky, pomeranče, je nasyceno užitečnými stopovými prvky. To zlepšuje práci střeva, zvyšuje metabolismus. Můžete také zvolit následující nízkokalorické ovoce pro hubnutí:

Jméno

Počet kcal na 100 g

papája

48

citron

29

oranžová

47

mandarinka

53

grapefruitu

42

hruška

57

jablko

50

broskev

39

čínská hruška (nihonashi)

40

pomelo

32

meloun

30

Pikantní ovoce

Míra sladkosti v plodech stromů se měří obsahem fruktózy v nich. Ovocný cukr se vstřebává pomaleji díky přítomnosti vlákniny. Vzhledem k obsahu vitamínů, ovoce jsou vysoce kvalitní potravinářské výrobky. Zvláštní pozornost byla věnována rozdělení do pikantních a sladkých plodů G. Sheltonovi. Ve své teorii identifikuje několik skupin:

 • Neslazené ovoce. Do této skupiny patří kyselé a kyselé ovoce (grapefruity, brusinky, ananasy, pomeranče, broskve, shizlitza, citron).
 • Sladké ovoce. Jíst takové potraviny by mělo být minimalizováno (data, banány, sušené fíky, švestky, rozinky, tomel).

Jaké ovoce můžete jíst?

Lidé, kteří se drží diety, by měli jíst potraviny s minimálním obsahem cukru. Pro ně budou užitečné následující neslazené plody: kiwi, grapefruit, jablka, ananas. Pomáhají prolomit tělesný tuk, urychlují metabolismus, nasycují tělo minerály a vitamíny. Dietní ovoce může pokračovat s citrony, pomeranče a téměř všechny bobule. Měly by být konzumovány jako samostatný produkt nebo nahrazeny jedním z jejich jídel. Neztrácejí své příznivé vlastnosti, i když jsou smíchány s jinými potravinami.

Grapefruity pro hubnutí

Grapefruit je považován za velmi nízkokalorické ovoce (pouze 42 kcal na 100 g). Tento hybrid oranžové a pompelmus obsahuje látky, které spalovají tuk a aktivují normální fungování jater. Zároveň se strusky aktivně odstraňují a tyto kiláry mizí. Hybrid nelze použít pouze při akutních exacerbacích onemocnění žaludku (vředy, gastritida). Šťáva z tohoto ovoce dráždí sliznice. Grapefruit pro hubnutí má následující účinek:

 • stimuluje metabolismus;
 • odstraňuje přebytečnou tekutinu;
 • aktivuje spalování tuků;
 • zlepšuje trávení a trávení.

Ananas pro hubnutí

Ananas má nízkou výhřevnost (50 kcal na 100 g). Toto ovoce obsahuje bromelainovou složku, která štěpí tuk z potravin. Proto jen plátek takového produktu před vydatným jídlem pomůže nezotavit se. Mnoho žen, které chtějí zhubnout, se zajímá o otázku, zda je možné jíst ananas v noci? Odborníci na výživu nezakazují jíst exotickou hrudku, ale je lepší udělat poslední svačinu ne méně než hodinu před spaním. Ananas je kontraindikován při vysoké kyselosti, vředech a gastritidě, protože jeho šťáva může způsobit zhoršení onemocnění.

Kiwi hubnutí

Čínský angrešt nebo kiwi podporuje rychlé hubnutí. Jedno ovoce obsahuje kyselinu listovou, vitamin K a denní zásobu kyseliny askorbové, zatímco kiwi aktivně spaluje tuky, které blokují tepny. Výrobek má sladkou chuť. Obsahuje vlákninu, množství draselných a hořečnatých solí, které pomáhají eliminovat špatný cholesterol a pomáhají normalizovat trávení. Kromě toho, když používáte kiwi při hubnutí, můžete:

 • snížit riziko vzniku krevních sraženin;
 • zbavit se přebytečného tuku;
 • normalizovat metabolismus proteinů;
 • po jídle se zbavte otřesů a těžkosti.

Zeštíhlující hrušky

Mnoho žen při výběru ovoce pro dietu se často zajímá, zda je možné jíst hrušky při hubnutí? Odborníci na výživu mohou jíst toto ovoce čerstvé, protože v sušeném ovoci je velmi vysoký obsah kalorií (250 kcal na 100 g). Hrušková dřeň obsahuje hodně fruktózy, takže ji lze konzumovat pro lidi s diabetem. Esenciální oleje v produktu pomáhají vyhnout se depresi při ztrátě hmotnosti. Organické kyseliny v hruškách mají příznivý vliv na trávení. Surové ovoce pomáhá odstranit těžké kovy z těla, což také přispívá k hubnutí.

Hruška může být hlavní složkou v dezertu s medem a ořechy. Tento pokrm bude příjemným koncem večeře a díky vláknům se zlepší proces trávení. Hlavní věc - při použití tohoto ovoce pro hubnutí nepijte vodu. Lidé s onemocněním gastrointestinálního traktu s opatrností by měli jíst hrušky, protože mají fixační účinek. Prázdný žaludek je také nestojí za to jíst, a nejlépe 20 minut po jídle.

Jaké plody pomáhají zhubnout

Vedoucími spalování tuků jsou citrusové plody. Tyto plody obsahují flavonoidy, které zabraňují tvorbě usazenin. Kromě toho jsou považováni za dobré pomocníky při normalizaci výměnného procesu. Nejběžnější ovoce pro hubnutí a odstranění tuku: pomeranč, grapefruit, mandarinka. Denní sazba není větší než 2 kusy denně. Pomeranče lze zároveň nakrájet na plátky a přidávat přírodní jogurt - na večer si můžete dát lehkou večeři.

Kromě citrusových plodů je každé žluté ovoce bohaté na flavonoidy. Například broskve, meruňky, tomel, ananasy. Do své stravy můžete přidat mango. Toto exotické ovoce úspěšně zvládá extra libry, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Člověk může jíst pár kusů denně, pak za deset dní ztratí až 5 kg. Je nežádoucí, aby dieta zahrnovala hrozny, banány. Obsah sušeného ovoce ve stravě by měl být rovněž minimalizován.

V kterou denní dobu je lepší jíst ovoce

Pokud se budete držet metody hubnutí, měli byste vědět, v jaké době je lepší jíst ovoce, aby bylo dosaženo pozitivního výsledku? Mnoho odborníků na výživu doporučuje jíst ovoce a bobule jednu hodinu před obědem na lačný žaludek. Je lepší začít ráno s citrusovými plody: půl hodiny před snídaní, můžete pít pomerančový džus nebo jíst mandarinky. Jablka by měla být konzumována před a po večeři.

Všechna ostatní ovoce lze jíst několik minut před jídlem. Pak jsou plody již částečně stráveny a mají velkou chuť k jídlu. Pokud potřebujete jíst ovoce pro dezert, pak je lepší počkat 30 minut po jídle a teprve pak jíst. Sladké ovoce by mělo být zcela vyloučeno ze stravy. Nemůžete míchat ovoce s jinými pokrmy, protože to může vést ke zhoršení trávení potravin, vzhledu plynu a nadýmání.

Video: Ovoce na dietu

Recenze

Elena, 27 let

Líbí se mi vyzkoušet různé metody hubnutí, nedávno přítel doporučuje sedět na ovocné dietě. Základem takového systému byly pouze pomeranče a proteiny. Po třech týdnech mi trvalo téměř 5 kg. Mám rád citrusové plody, takže bylo velmi snadné dodržovat pravidla diety.

Sveta, 32 let

V létě často zajišťuji půst dnů, vybírám meruňky, kiwi, pomeranče, švestky a bobule, které rostou v zahradě jako hlavní ovoce pro hubnutí. Během tohoto období piju zelený čaj a čerstvé šťávy. K pocitu hladu nedochází, za pár dní takového hladovění mi trvá asi 3 kg.

Maria, 35 let

Ovocná strava je považována za nejúčinnější a nejbezpečnější, protože prospěšné látky nejsou z těla odstraněny. Pravidelně sedím na takovém systému, kdy se po prázdninách musím rychle vrátit do své uniformy. Zároveň netrávím mnoho času přípravou speciálních pokrmů. Může ztratit až 3 kg týdně.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: