Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

U lidí vypadají všechny vnitřní orgány přibližně stejně. Pokud jde o srdce, existují určité rozdíly ve struktuře. U žen je menší. Stěny oddělující vnitřní komory jsou tenčí. Ženské srdce pumpuje krev rychleji, ale vypouští ji o 10 % méně než srdce muže. Jaký to má vliv na rozvoj nemocí, projevy jejich symptomů a následky.

Ischemická choroba srdeční (CHD)

Jeho hlavním důvodem je usazování cholesterolu na vnitřních stěnách cév. V důsledku toho se tvoří plaky, které brání průtoku krve. Procesy rozvoje srdečního infarktu jsou stejné, ženy mají další rizikové faktory:

  • Polycystický vaječník
  • Endometrióza.
  • Vysoký krevní tlak, těhotenská cukrovka v těhotenství.

Díky produkci estrogenu jsou ženy chráněny před srdečními chorobami. K tomu dochází před menopauzou, kdy hladina hormonů klesá. První útok se jim proto stane mnohem později. Příznaky jsou také různé. U mužů se prudce objevuje bolest, tíha na hrudi. Ženy začnou pociťovat nepohodlí 3-4 týdny před začátkem záchvatu.

Charakteristické příznaky - neobvyklá únava, dušnost vleže, pocit chladu, vlhký pot. Bolest se šíří do krku, paží, břicha, zad a čelisti. Onemocnění u žen je obtížné diagnostikovat, protože dochází k poškození malých tepen, které nejsou při vyšetření viditelné. Nesou útok těžší, mají větší riziko krevních sraženin.

Srdeční selhání

Při této nemoci se srdeční sval nemůže stahovat potřebnou silou. U mužů tato situace nastává po zranění způsobeném útokem. U žen je srdeční selhání způsobeno vysokým krevním tlakem, onemocněním ledvin.

Fibrilace síní

Srdeční stav zároveň bije v rychlém rytmu. Ženy v této situaci mají nižší kvalitu života, vyšší pravděpodobnost mrtvice. Pokud jsou úspěšně léčeni, žijí déle a umírají na srdeční problémy méně často než muži.

Pozornost! Informace uvedené v článku mají pouze informativní charakter. Materiály článku nevyžadují samoléčbu. Pouze kvalifikovaný lékař může provést diagnózu a poskytnout doporučení pro léčbu na základě individuálních charakteristik konkrétního pacienta.

Pomozte vývoji webu a sdílení článku s přáteli!

Kategorie: